2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Öyle hamd olsun. Işte böyle ağır tepki olunca bir süre kendimize gelemiyoruz. Sanıyorum ki hiç gecmicek

Ben sütü kavanoza paylastirip sonra mayayı bolusturuyorum canim

yogurdun sutu serce parmagini cok yakmayacak sekilde olmali ben hep suzme yogurt yaparim ekside olmaz mayasida guzel olur 1 kasik suzme yogurdu sulandirip karistiririm sonra battaniyeye sararim guzelce 4 saat durur sonrada agzinip acip dolaba koyarim bir gun sonrada suzdururum bebegim icinde kucuk kavonozlar aldim minik minik ona yapnayi dusunuyorum

50 cok40-45derecede mayalanıyo,acaba o yuzden mi cıvık oldu?

Offf şu ısrardan ne anlıyorlar bilmem, şimdi onlar mı çekiyo ağrısını kaşıntısını.... bizimkilerde öyle. Canım o kadarda kısma yiyeceğini yazık ama sanada. Dokunmayanları biliyosundur sen artık. Yazık sen kötü olursan kimse senin gibi bakamaZ...

50 cok40-45derecede mayalanıyo,acaba o yuzden mi cıvık oldu?
Sıcaklıktan olsa ekşi olurda yinede tutar sanki, soğuk olsa tutmaz diye biliyorum ben. Maya konduktan sonra kıpırdatılmaz diye biliyorum. Nerde bekleteceksem orada eklerim ben mayasını canım, belki kaplarA bölüştürdüğünden olmadı. Belki geç mayalanacak, akşam gittiğinde tutmuşda olabilir... A after_before

Cok kotuyum şu an inş. Bende hastalamam. İştah ta kalmadı ki. Ama toparlanmaliyim. Çünkü annelik bunu gerektiriyor. Bir can emanet bana. Alerji başından geçmeyen inan ki hiç anlamıyor. Çocuk bu halde yine birsey ver ağzına derdinde millet. Canı cekiyormus

Ayyy kuzum yaa valla ben birazda sesimi yükselttim sonunda, çocuk benim kararları ben veririm, ona bişey olunca siz görmüyorsunuz, benim dışımda kimse bişey vermeyecek, dudağına Bile deymiyecek diye. Hep örnekler anlatıyodum başta birine böyle olmuş, birine şöyle olmuş diye , güzellikle anlatmaya çalıştım, eşim kural koyduk dedi ama hala ağzına değdirdim vermedim diyo kayınpeder. Yeter dedim, çocuğum kabız ben şifa niyetine bişey vermeye korkarken millet eğlence derdinde.
Aman toparlan kuzum, başkasına muhtaç kalsan takipte edemezsin ne verdiler ettiler bizim emerken ciğer, çilek, fıstığa tepki verdi benim tahminime göre süt zaten cilttede çıktı ama diyette olmadığım için emin olamıyorum. Ek gıdaya başlayınca diyete girdim, şükür ekgıda da sorunsuz gidiyoruz. Dr. Yönlendirir tabi durumunu bilemem ama en az alerjenlerden başladık biz, iyide gidiyo şükür sende çok korkma ek gıdadan. Sonuçta sen yediğinde tepki vermedikleri muhtemelen kendi yesede alerjik olmayacak...

Bak ben çok okudum manyagım ya araştırdım birisi şöyle yazmış 'doktora gittik dayanamıyorum artık dedim doktora agladım çocuk gibi doktorda bana gel seni hastanenin onkoloji bölümüne götüreyim halini düşün dedi ondan sonra toparlandım' cümleler aynı olmasada bunu okudum netten şükür bugunumuze bak ben şeker testi dışında hiç test yaptırmadım çocugum Allah ın bana takdir ettiği şekilde gelecekti Allah korusun özürlü bile olsa bişey yapamazdım bende ilk sindiremedim sarılık oldu agla agla sütüm gidiyodu napalım ne gelir elimizden dua etmekten başka günahkarız işte hepimizde günah dolu agzımla dua ediyorum Rabbim inşallah günahlarımı affeder dualarımı kabul eder biz elimizden geleni yapıyoruz neredeyse aç kalıyoruz Rabbim e binlerce yüz binlerce kere şükürr kızımı nasip etti acısını göstermesin cümlemize sende çık bunalımdan halimize şükürrr Rabbim in bi bildiği vardır elbett tamammm mıııı

Ee hepsinde parasetamol var. Parol zaten adı oradan geliyor Fitil versek oda aynı. Nasıl düşürücez ateşleri ozaman buzdolabına mı sokalım

Iyi fikir

Gripken asi yapılır mi kızlar sağlık ocağı yaparız dedi.

Grip asisi mi? Baska asi mi?
Gripken grip asisi yapilmazmis. Digerlerini bilmiyorum ama mantiken vucuda asiri yuk olabilir.

Kızlar bebeğim doğdu doğalı durmadı hiç yani hep mızmızdı uyumazdı ne gece ne gündüz. O kadar uykusuz ve yorgun olurdum ki bazen elimde olmadan kızardım sabredemezdim. Ilk 2 ay ne gece ne gündüz kucakta ziplatilarak gezmeden durmadı sonraki 2 ay da gündüz. Hep çare aradım bir dönem laktoz intoleransindan şüphelenildi hiç bisey yemedim. Sonra gaz denildi yine yemedim sanki ben yedikçe oğlum zarar görüyordu. Herkes buna annem ve eşim de dahil neden yemedigimi sorguladı. Ama rabbim bana öyle bir ders verdi ki ben oğlum durmuyor diye kızıyordum toplam 16 gün hastanede yattık beraber. 1 saatlik uykuyla günü geçirdim Ona her acılan damar yolu yapılan her igne gözünden akan her damla beni mahvetti dedim ki keşke uyumasam da o iyi olsa canı yanmasa. Hala durmaz yerinde çabuk sıkılıyor uykusu da yok pek tüm gün biseyler uyduruyorum eğlendirmek için ama hala mızmız napayım huyu böyle demekki Allah herkesin evladına sifa versin bizi onlarla sınamasın oğlum iyi olsun. Tostikdana bu hastanede kaldığımız süreçte ben de çok kötü şeyler gördüm inan dediğin gibi alerji falan hafif. Neler var. Allah korusun annelik hem zor hem güzel bisey

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…