2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Herkeze iyi aksamlar vallahi cok sevincliyim bebek kimyasal degerler dusuyor epey dusmus henuz kanama baslamadi eger kanamada baslarsa cok super olucak vallahi uzuldum diyemicem icimde zerre kdr bi uzgunluk yok cok sukur Allaha
Hayırlısı canım karar vermek zorunda kalmaman iyi olmuş, inşallah hazır olduğunuz zaman yine zahmetsiz gelsin Yusuf'un kardeşi...

Hic okuyamaz oldum sizleri. Sadece son sayfayi okuyorum. Kizimda tekrar alerji basladi.bu seffer yesil mukuslu kanlı kaka da eklendi. Surekli kucakta durmak istiyor.kimbilir nasil ağrısı var yavrumun. Cok uzgunum.ne yapicam bilemiyorum.alerji yapmayan seyler sirasinda oldu.ben de degisik bir sey yemedim.ona da yeni bi seye gecmeye korktugumdan denediklerimden verdim.niye böyle oldu

Çift dil olayını nasıl yapıcaksın? Ben de iki dil öğrensinler istiyorum ama kafalarını da çok karıştırmak istemiyorum. Var mı bildiğin bu konuda yol gösterecek kaynak?

Çift dil olayını nasıl yapıcaksın? Ben de iki dil öğrensinler istiyorum ama kafalarını da çok karıştırmak istemiyorum. Var mı bildiğin bu konuda yol gösterecek kaynak?

Haftada 3 gün ünv. Öğrencisi oyun ablası geliyor o sürekli İngilizce konuşuyor, babası İngilizce ve Türkçe karışık konuşuyor ben sadece Türkçe konuşuyorum,
Türkçeyi daha yoğun alması gerekiyor, aksi halde kelime haznesi az olursa kreş okul vs de kendini tam olarak ifade edemeyeceği için hırçın ve yaramaz olmasına neden oluyormus, İngilizce resimli hikaye kitapları alacağız, İngilizce Türkçe resimli aktivite kitapları vs ...
Bu şekilde ilerleyeceğiz...

Benim bebeğimde de süt alerjisi var ne yedin de böyle şiddetlendi söyler misin ben de dikkat edeyim çok geçmiş olsun sana ve tüm alerjisi olanlara

Hayırlı aksamlar hanımalar uzun zaman sonra bakabildim insaAllah hepiniz nohutcuklarla iyisinizdir nisan annelerinde baya hamiş var tekrardan sanırım ne mutlu kaç hamile var merak ettim bide sezaryanli yeni hamile var mı onu da merak ettim doğrusu :)

Canım teşekkür ederim tavsiyen icin burada KardelenRüzgar arkadasimiz da aynisini söylemişti öyleyse ben yine bir doktora götüreyim belki de dediginiz gibidir.. Ama emzirmeye calisirken oyle kulagini tutmuyor hiç sadece kafasini geri atip mizirdaniyor senin bebegin kulagini tutuyor muydu canım?

Benimki ilk enfeksiyonda ( iki kere enfeksiyon yaşadk) kulağını tutmazdı sadece memeye yaklaştırınca kıyameti koparırdı ilk doktor teşhis koymadı başka bi doktora gittik o teshis koydu ilaç verdi geçti.. ikincsi daha ağır geçti bir ay hiç meme almadı o zaman kulağını çekip durdu üç damla kullandık anca geçti.. sen çok iyi bi doktora götür bence seninkide kulaktan..

Hıım inşallah etkili olur canım

Yeni gordum canim rabbim sifasini versin.. biz duamizi gonderdik yerini bulsun insallah.

Sizlerin hamilelik haberlerini okuyunca ben de bu ay adet olamayınca kafamda deli sorular gebelik testi negatif çıktı ama hala adet olmadım
Eneeeee gel kız gel okeye 4. Ariyoruz :)))

Herkeze iyi aksamlar vallahi cok sevincliyim bebek kimyasal degerler dusuyor epey dusmus henuz kanama baslamadi eger kanamada baslarsa cok super olucak vallahi uzuldum diyemicem icimde zerre kdr bi uzgunluk yok cok sukur Allaha
Senin icin hayurlisi neyse o olsun canim. Bende daha hala gitmedim dr'a..
Hep senin gbi birseyler duymayi umuyorum yalan yok ya... sonra aklima kizim geliyor. Tedavi surecim.. onun oncesi.. maddi manevi tükeniş... ve o bekleyiş... igneler .. ilaclar... offf allahim offf neyle imtihan oluyoruz boyle..
Seytana uydurmadan hakkimizda hayirli olani ver hepimize...

Peki canım öyleyse ben en yakin zamanda doktora gotureyim bebisimi, ne kadar zormus böyle güzel güzel emen bebek gitti son bir, bir bucuk aydir işkence gibi oldu emzirmek.. Korkarak aliyorum kucagima artik biliyorum yine aglayacak emmeyecek diye.. Cok uzuluyorum sutum varken almiyor ve gittikçe azaliyor diye..Zaten son iki ayda toplam sadece 300-350 gr aldi boyu da 2,3 cm uzadi Allah saglik versin evlatlarimiza..

Sadece cocugun biraz gec konusmasina neden olabilir ki sakın korkmayin cunku ayni anda 1den fazla dil ogreniyor sonucta. Bizim sulalede tum cocuklar nerdeyse gec konustu cunku aile buyukleri evde kesinlikle balkan dilleri konusuyor. Sosyal hayatta turkce konusuyor cevre, Surekli yurtdisindan akrabalar geliyor onlarla ing. Konusuluyor evde ing ve diger birkac dili bilenlerde bebeklerin yaninda ozellikle o dilleri konusuyor. Ve sonucta cok dilli cocuklar yetisiyor. Tam ogrenemesekte ilerde o dilin egitimini alirken cok kolaylik oluyor bize.. ( kendimden biliyorum)

Canim sanirim 5 6 kisiyiz. Ben sezeryanli ve hamileyim ustelik dikislerim cok kotuydu. Dogumdan snra kendimi telef ettim kaynanamda kaldim. Bebeegime gece ve gunduz ben baktim egil kalk gunduz hep otur, uzanmak yok vs.. simdi daha gobiş cikmadi ama dikislerim bazen cok fena sizliyor ve gerildigini hissediyorum.
Belki benim sagligim icin bebegi alabilirmis dr. Cevremde boyle birkac kisi duydum ama henuz de gitmedim

Atales blw tavsiyelerin icin cook cok tesekkurler. Dedigin gibi onceden haslayayim peki bu haslamanin kivamini nasil tutturacagiz. Videolari bebekten pek izleyemiyorum ama o tabak bitecek mi kitabini okuyorum bitmek uzere. Blw grubunda video ile anlattik diyorlaryine de emin olamiyordum yapabilecegime. Dedigin gibi onceden denemek en garantisi. Pure veriyor musun aralarda vs.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…