2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Bu tadım günlerinde yogurdu yarım cay bardagı,sebze meyve de 1/4 olarak vereyim diyorum .az ya da cok ne dersiniz?
Ben bir kaç kaşık meyve suyu puresiyle başladım şimdi de 5-6 kaşık veriyorum yani çeyrek meyve oluyor. Yoğurt da aynı şekild e bir kaç kaşıkla başladım şimdi yarim fincan yiyor daha istiyor vermiyorum

Kızlar dişim çok ağrıyor doktora geldim kanal tedavisi dedi ancak emzirdiğim için yapılan anestesezide sütümü verebilirmiyim doktor anestesezi ameliyat anestesizi gibi yüksek doz değil süte gecmez dedi ama ben yinede tereddütteyim zarar vermesin oğluma..

Allah şifa versin

Bende verilebilir diye duymustum

Kıyamam miniğime yaaa, canım suçlama kendini sıkma. Allah şifa versin, çabucak rahatlasın inşallah...

Tanıştırayım efendim, dünyadaki en zehirli yılan türü olur kendisi, adı ‘el âlem’

Öyle bir zehir akıtır ki bünyene, anneliğin felç olur. Anneliğinin ilk dakikalarından girer hayatına. Çocuğunla yatmak istersin ‘ezersin’ der, doyasıya seversin ‘şımarır’ der, kucağında tutarsın ‘alışır’ der, emzirmeye gayret edersin ‘sütün yetmez’ der, memeden kesersin ‘neden emzirmiyorsun’ der. Bebeğin büyür, çocuk olur. Bezden çıkmadı mı daha, okula başlamadı mı der. Her dönem hakkında uzmanlara taş çıkaracak bilgiler sunar sana. Kafanı karıştırır, bulamaç eder

Çocuğun hastalandığında doktor, ağladığında psikolog olur. Her hastalığa bir tarifi, her derde bir devası vardır. Suçladığı kişi de hep sensindir. Çocuk ağlar ‘neden ağlatıyorsun’, hasta olur ‘neden hasta ettin’, düşer ‘neden düşürdün’ der. Konuşur da konuşur…

O kadar alışırsın ki ‘el âlem’ in bir şeyler demesine, bir süre sonra o sussa bile sen ‘acaba böyle yapsam el âlem ne der’ diye düşünmeye başlarsın. Çocuğun için elinden gelenin ‘en iyisi’ olmaya çalışacağına; çocuğuna rağmen ‘el iyisi’ bir anne olur çıkarsın. El âleme yaranacağım diye çocuğunu üzer, hırpalar, azarlar, kırar, dökersin

Bence hayvan sevgisi hepimizde olmalı… Tamam, ama bahsettiğimiz zehirli bir yılan. Şöyle uzaktan sevsek de, bu kadar sokmasak evladımızla aramıza. Daha iyi olmaz mı?
Hatice Kübra Tongar

ben verdim et suyu tavuk suyu tarhaba sebze mercımek aklına ne gelırse ıste hepsını yıyor..

Anne sütü kaç cv aliyor? Ve tek sağarak veren ben mi varım?
Ben 5 saat icin 300 cc sagiyorum. Bazen hepsini iciyor bazen de 220 cc filan. Bunu baz alirsak asagi yukari 1 bucuk saatre 60 ile 100 icer senin kizda...benim oglan asiri istahli degil .icerken iciyor gecen 130 cc denedim hepsini hupletti ama sonra kustu...kilosu da 7300 lerde filan...

Herkese selam nisan anneleri. Hergun sizleri okuyorum ama yazmaya gelince pasif kalıyorum. Nisan sonu doğdu bebeğim . Dun kontrole gittik herşey güzel 8 kilo 66 cm ek gıdaya başla dedi önce yoğurt sonra akşamları sebze çorbası sonra da kahvaltı dedi. Benim çocuk çok gazlı . Bütün gece kivraniyo . Yapacak birşey yok dedi. Daha hic beşikte yatmadı bütün gece kolumda uyuyo gündüzde kucağımda uyuyo yatırayım desem hemen uyanıp ağlıyo ana yüreği dayanmiyo aglamasina. Kucağıma alır almaz uykuya daliyo. Sadece anne sütü aliyo ama o da sadece uykusunda . Uyanıkken mümkün değil emmiyo. Dr gelişimi kilosu gayet iyi. Bazı cocuklar böyledir dedi. Anlayacağınız dr bana çözüm sunamadi. Bu da boyle bir çocuk dedi

Ben de iki gun once yazmıştım canim benimki de ayni sadece gece uykuluyken emiyor ya 2 ya da 3 kere ama genelde 2 kere.. Gunduz emzirmeye calisinca mümkün degil emmiyor kafasini arkaya itip sanki ben iskence yapiyormusum gibi ciglik cigliga bağırıyor. Belki zorla iki defa filan da gündüz emiyordur o da 5 dk en fazla, galiba bu yuzden sutum de azaldı.. Biz 30 mart dogumluyuz 3 hafta once ek gidaya gectik.. O zamana kadar sadece anne sutu aldi simdi hem emzirmeye calisiyorum hem de meyve sebze yogurt yumurta vs. Yediriyorum.. En azindan biraz kilo alir belki küçük çünkü gorenler de bu cocuk buyumuyor diyor cok üzülüyorum.. Gecen bir adam da benim 4 aylik bebegim bundan iri dedi kendi bebeğini ovdu durdu cok uzuldum

Canm bebeğinde kulak enfeksiyonu olabilir benim oğlum 4 aylıkken aynı anlattığın gibiydi doktora götürdüm kulak enfeksiyonu dedi ilaç verdi ilacı kullanır kullanmaz oğlum memeye saldırdı demekki emmek istemişte ağrısından ememiş yavrum.. bende keyfi memeyi istemiyor sanırdım.. bence mutlaka bi götür özellikle kulaklara baktır..

Herkeze iyi aksamlar vallahi cok sevincliyim bebek kimyasal degerler dusuyor epey dusmus henuz kanama baslamadi eger kanamada baslarsa cok super olucak vallahi uzuldum diyemicem icimde zerre kdr bi uzgunluk yok cok sukur Allaha
Ayy valla senin adına çok sevindim canm ya Rabbim kulunu zorda bırakmaz çok şükür ki aldırmak zorunda kalmadın gerçi aldırırmydn bilmiyorum ama hayırlısı buymuş..

Aaa canım.hamile misin.. Hayirli olsun.:)) ben hala hiç adet olmadım o yüzden de insan korkuyor..

Herkeze iyi aksamlar vallahi cok sevincliyim bebek kimyasal degerler dusuyor epey dusmus henuz kanama baslamadi eger kanamada baslarsa cok super olucak vallahi uzuldum diyemicem icimde zerre kdr bi uzgunluk yok cok sukur Allaha

Cnm gordunmu sen rabbime biraktin aldirmiycam demistin en son.
Hakkinda hayirlisini nasip etti sana.
Hadi hayirlisi olsun hakkinda insallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…