2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
6 bucuk aylik oldu. Ek gida sebze pureleriyle basladik simdi tahillari deniyoruz. Pirinc dokundu bize. Kuzu eti denicez korkuyorum cunku ne verirsem yuzu dokuntu oluyor. Icim parcalaniyor o agladikca midesi bulaniyor icmemek icin resmen yalvariyor bana vermiyim diye ama ne yapabilirim baska caremiz yok bu mamaya mahkumuz. Dayanamiyorum inan mahvoldum bittim.

Canım teşekkür ederiz. Bikaç ay daha dikkat edicez ama sonrasında düzelecekler umarım.

Canim ya çok zor alerjik bebek büyütmek seni o kadar iyi anlıyorum ki. Bende çok ağladım çok yıpratti m kendimi. Hani insanın böyle kalbi açır ya öyle kalbim açıldı evladım için. Çok ağladım çok üzüldüm. Ama hersey Yaradan dan demek ki bu da bizim imtihanimiz. Çok klişe bir söz olacak ama inan bizden çok çok beterleri var. Artık halime hamd etmeye gayret ediyorum. Nasıl olur ne yedirebikirim diye düşünüyorum. Senin işin bizden Bir tık daha zor ama ne olur kendini bu kadar üzme. Bak 6 aylık oldu bile. Artık sebze meyve deneme si de yaparsın. Az kaldı hem bu alerji 1 yaşında da geebikiyormus. Inan bende çok çok zor günler geçirdim. Kanlı ishal hırıltı çok yıpratti beni. Altıni bile değiştiremiyor dum. Sürekli durmadan kaka yapıyordu. Geçecek inş. Sadece dua ve sabır. Ayyy çok şey yazdım icimdekileri inş. Az da olsa ifade edebilmisimdir.

Bu canım tek tahilli mis. Bunu denemek istiyorum. Princ ten daha iyi diyorlar ama bilemedim denemek lazim

Eklentiler

• Screenshot_2016-10-16-13-44-01.png
    164,1 KB · Görüntüleme: 46
Bu canım tek tahilli mis. Bunu denemek istiyorum. Princ ten daha iyi diyorlar ama bilemedim denemek lazim
Bahsettiğim bu mamaydı benimde. Pirinçli yerine tavsiye etti doktorumuz. Hatta bunu un yerine kullanarak bebe bisküvisi yaptım, arada çorbasına yada meyve püresine karıştırıyorum, sorun yaşamadık

Oyyyy kuzuya geçmiş olsun... bende dışardaydım senin mesajı okuyunca başka markete baktım tekrar sağolasın canım. aldım yulaflı olanı ama biz pirinç yedik diye pirinç almak istemiştim çünkü dün ilk defa muz verdim 2 gün Yen'i bişey vermek istemiyorum. Ama muz yediğinden beri tuvaletini yapamadı, o halde pirinç unuda veremem... kafamda deli sorular
Senin bebiş nasıl besleniyor, anne sütü, mama?

Prenses benimde aklımdan geçti, burda ki arkadaşlarımda meşgul ediyoruz hep bizim mesajlarla doldu burası

Ahhh minik kuşum inşallah şu kaşık mamalarından falan dokunmayan bişey bulursun, onlar en azından daha tok tutar. Benim ki muzla içti mamayı ama o da alerjikmiş, ben dr.un bana verdiği tariflerde var diye araştırmadan verdim, şükür dokunmadı ama tuvaletini yapamadı. Bi şekilde biraz yedirmeye çalışıyorum yoksa dediğin gibi gözümün içine baka baka ağlıyo...

Anne sütü alıyo canım, ben süt diyetindeyim. Bugün 6 ayı doldu, 2 haftadır fln ek gıdaya geçtik, ama çok zor geldi bana. Nekadar ne vericem hangi aralıklarla vericem bilemedim, ek gıda verince beni emmiyo, süt kalıyo busefer, azalmasın diye sağıyorum şimdilik. Bide gece beslenöesini kes dedi doktor, zaten bi düzgün gece emiyo, kesemiyorum o yüzden. Gündüz içinde burda ayşe çnerin sayfası paylaşılmıştı; ordan gitmeye çalışıyorum ama tam uyamıyorum onada. Bilmiyorum yani msjın uzunluğundanda anlaşılacağı üzere çok karışığım ek gıda konusunda..

Sizin ek gıda nasıl gidiyo canım, alıştımı oğulcuğun. Sıkıntı veren besin oldu mu?
Kabak, balkabagi, patates, armut, elma, mürdüm erigi , yogurt yedi. Herhangi bi sıkıntı çıkmadı ama yedigi 3-4 kaşık :) bugün annem bebek tarhanasi yapti içine anne sütü koydu, sevmedi, yüzünü buruşturup içmek istemedi.

Bakalim simdi de Izmir e gidiyoruz. Eşimim semineri var, ben de yalvar yakar 1 hafta rapor aldim doktordan, otelde ne bulursak onu yicez. Yanima tabagini kasigini ve rendesini aldim.

Sizin alerji isi kötü olmuş yaa...insallah en kisa sürede düzelir. Bizim belirli seylere var ama kadar cok değil .buna da şükür dikkat ediyoruz.

Biz iyiyiz teyzesi . 1 haftadir emekliyoruz. Özletme kendini biz hep burdayiz.

Tarif isteriz. Bide Bebeğin ne kadarlık canım?
Belirli bi tarif değil aslında, bikaç tarifi karıştırdım ben. Öncesinde irmiği denemiştim sebze çorbasında, sorun yaşamamıştık, gluten alerjisi yok yani. Migrostan city farm markaydı galiba organik irmik(1/2 çay bardağı) organik tam buğday(1çay bardağı) hipp yulaflı (aldığı kadar kalanı tamamladım) 1/2 çay bardağı zeytinyağı, 1 yumurta sarısı, 1/2 çay bardağı keçi yoğurdu, 1/2 çay bardağı keçi sütü. Bide hurmayı suda haşlayıp püre yapıp attım tat olsun diye, pekmezde atılabilirmiş ama onunla ilgilide sıkıntılı şeyler okudum, yüksek ısıda üretim gereği kanserojen fln diye, atmadım şimdilik o yüzden. Yoğurup 15dk 175 derece

İyi maşallah, yoğurt yediğine göre süt alerjisi yok ne güzel... sana hava değişimi olucak oğlunla başbaşa kalıcaksın... umarım iyi geçer, keyif alırsınız:)

Buarada deneme yanılma tabi hep, çok fazla oldu mesela bununla, yarısından fazlasını biz yedik, kalanı rondodan geçirip kavanoza koydum. Ama birdahakine hurma atmıycam, tatlı olunca sebze püresinde bi tuhaf oluyo, mamayı yapıp sonrasındada ilave edilebilir, pekmez hurma yada kuru üzüm püresi

Gececek insallah tek tesellim bu benimde. Ama gozumun onunde yemek istemedikce zorla aglaya aglaya o igrenc mamayi vermek zorunda kalmak buna mecbur olmak beni kahrediyor. Allah beterinden korusun ama bari emzirebilseydim o zaman bu kadar kotu hissetmezdim kendimi.

İyi maşallah, yoğurt yediğine göre süt alerjisi yok ne güzel... sana hava değişimi olucak oğlunla başbaşa kalıcaksın... umarım iyi geçer, keyif alırsınız:)
Bizdede var süt alerjisi ama keçi yoğurdu yiyoruz; madoda satılıyo pastörize keçi sütü, onunla yapılıyo. Uht lerden yapamamıştım, bununla oldu. Hatta keçi peynirie yaptım onunla

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…