2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Ahhh minik kuşum inşallah şu kaşık mamalarından falan dokunmayan bişey bulursun, onlar en azından daha tok tutar. Benim ki muzla içti mamayı ama o da alerjikmiş, ben dr.un bana verdiği tariflerde var diye araştırmadan verdim, şükür dokunmadı ama tuvaletini yapamadı. Bi şekilde biraz yedirmeye çalışıyorum yoksa dediğin gibi gözümün içine baka baka ağlıyo...
Muz alerjiden degil de sindirimi zor oldugundan verilmiyor bizimkiler daha kucuk diye canim.

İyi maşallah, yoğurt yediğine göre süt alerjisi yok ne güzel... sana hava değişimi olucak oğlunla başbaşa kalıcaksın... umarım iyi geçer, keyif alırsınız:)

Yogurda yok ama ben süt icinde yüzünde döküntü oluyor. 2 aydir cesaret edip süt içmedim.

Tatil iyi olacak ya. Gümüldür e gidiyoruz. 5 gün izmir merkezde takiliriz. Cuma da memlekete Bergama ya gececegiz. Akrabalarla 2 gün iyi olacak. Çok sagol teyzesi insallah iyi gecer.hasta olmadan geliriz yoksa annem bizi paralar :KK70:

Hayırlı olsun canim, ne annesi olacaksın, kuzucuk nasıl :)

Kuzum, 2017 nisan annesi de olucam hizimi alamazsam 2018nisan 2019nisan.. diye diye her sene yapicam bi tane. 2 aylik hamileyim yeniden. Sanki evdeki canavarla basa cikabiliyormusum gibi :)))
Henuz sindiremedigum icin dr gitmedim. Cinsiyette belli degildir sanirim.

Belirli bi tarif değil aslında, bikaç tarifi karıştırdım ben. Öncesinde irmiği denemiştim sebze çorbasında, sorun yaşamamıştık, gluten alerjisi yok yani. Migrostan city farm markaydı galiba organik irmik(1/2 çay bardağı) organik tam buğday(1çay bardağı) hipp yulaflı (aldığı kadar kalanı tamamladım) 1/2 çay bardağı zeytinyağı, 1 yumurta sarısı, 1/2 çay bardağı keçi yoğurdu, 1/2 çay bardağı keçi sütü. Bide hurmayı suda haşlayıp püre yapıp attım tat olsun diye, pekmezde atılabilirmiş ama onunla ilgilide sıkıntılı şeyler okudum, yüksek ısıda üretim gereği kanserojen fln diye, atmadım şimdilik o yüzden. Yoğurup 15dk 175 derece
İrmikli bisküviler sert oluyor diyorlar canım senin ki nasıl oldu? Bize sütün her türlüsü yasak şuan :KK43:

İrmikli bisküviler sert oluyor diyorlar canım senin ki nasıl oldu? Bize sütün her türlüsü yasak şuan :KK43:
Sert oldu evet, ama rondodan geçirdiğim için çok sorun olmadı, anne sütüyle karıştırıyorum, yumuşuyo hemen. Ama 7. ayı fln beklerim belkide diyorum tekrar yapmak için, kahvaltı öğünü vermiyorum pek çünkü, bu bisküvi yerine o yulaflı mamadan 1 tatlı kaşığı atsam püreşerine, hemen hemen aynı işlevi görür gibime geliyo. Bide alerji sonrası bizede 2 hafta hiç süt ürünü yok demişti, sonrasında yavaştan dwnedik keçiyi, sorun olmayınca devam ettik. Umarım o şekil olur sizinkide, diğer türlü çok zor.
Buarada muzu verdim bende, çok sevdi, üzerine damlatmadı bile:) ama kabızlık yaptı maalesef, çok zorlandı. Şimdi armut püresi veriyorum muz yerine, sarıbyumuşak olanlardan, hem tadı benziyo, o da tatlı bayağı, aynı tepkileri verdi yada en azından:KK66: hemde bağırsaklarını rahatlattı biraz.

Sert oldu evet, ama rondodan geçirdiğim için çok sorun olmadı, anne sütüyle karıştırıyorum, yumuşuyo hemen. Ama 7. ayı fln beklerim belkide diyorum tekrar yapmak için, kahvaltı öğünü vermiyorum pek çünkü, bu bisküvi yerine o yulaflı mamadan 1 tatlı kaşığı atsam püreşerine, hemen hemen aynı işlevi görür gibime geliyo. Bide alerji sonrası bizede 2 hafta hiç süt ürünü yok demişti, sonrasında yavaştan dwnedik keçiyi, sorun olmayınca devam ettik. Umarım o şekil olur sizinkide, diğer türlü çok zor.
Buarada muzu verdim bende, çok sevdi, üzerine damlatmadı bile:) ama kabızlık yaptı maalesef, çok zorlandı. Şimdi armut püresi veriyorum muz yerine, sarıbyumuşak olanlardan, hem tadı benziyo, o da tatlı bayağı, aynı tepkileri verdi yada en azından:KK66: hemde bağırsaklarını rahatlattı biraz.
Biz alerji uzmanına Yen'i gittik. Cuma günü geldi sonuçlarımıZ, öncesinde kendim dikkat ediyordum ama katı diyet yapmıyordum. 3 gündür diyetteyim 1 ay sonraya verdi dr.kontrolü... pregomin as mama verdi bize dr.da onu içirmeye uğraşıyorum. Tek sevmedi asla, bisküviyle mama yapıp deniyim diyorum bakalım...

Biz alerji uzmanına Yen'i gittik. Cuma günü geldi sonuçlarımıZ, öncesinde kendim dikkat ediyordum ama katı diyet yapmıyordum. 3 gündür diyetteyim 1 ay sonraya verdi dr.kontrolü... pregomin as mama verdi bize dr.da onu içirmeye uğraşıyorum. Tek sevmedi asla, bisküviyle mama yapıp deniyim diyorum bakalım...
Canim Dr un neler dedi bize de paylaşabilir misin

image.png

Anladım canım, allah kolaylık versin, tadı kötüymüş evet onların. Organik vanilya veya meyve şurupları karıştırıyolarmış, kimi bebek o şekil içiyomuş. Yada kendin uygun olan kuru meyvelerden, üzüm mesela, ince süzgeçtengeçirip karıştırabilirsin belki. Bilemedimki, şükürki büyüdüler artık, ek gıdalarla tamamlayabilirsin, daha küçük olsalar sadece onu içmek zorndaydılar.

Herkese merhaba iyi pazarlar yine birikmiş sayfalar okuyarak geliyorum,
İstanbul Avrupa yakası 212 outletin karşısında aşağıdaki mağaza var, her sene 1 ay açılıyor , Eren holdingin yeri,
Lacoste , boss , Armani, natuca, burberry,
Satıyor , ihraç fazlası ürünler , mağazasının üçte bir hatta dörtte bir fiyatına herşey, gitmek isteyen olursa ayın 23 ü son,
Bilginize
image.jpg

Bide aslında bende anne sütünü çok içebilsin diye uğraşıyorum, o yüzden her manasına katmaya çalışıyorum; meyve püresine katıyorum mesela, sebzeleridevya buharda pişiriyorum yada az suda haşlıyorumki anne sütüyle seyreltiyorum sonrasında. Yani her yediğine katsan, özellikle meyve türüne, tadı rahatsız etmez heralde gibime geliyo. Bide o şurupları bi araştır istersen; orgamik vanilya şurubu yazınca internette direk bu mamalarla ilgili forumlar çıkıyo..

Canim cok kafam karisik suan icin zaten beklemedeyim doktorum daha 4 haftalik oldugunu soledi pazartesi tekrar kan yenilecek saglikli artma varsa kurtaj olmak istiosan yaparim dedi istemezsende surekli kontrol altinda tutulmasi gereken bi gebelik ama net bisi solemek icin cok erken dedi yani hersey pazartesi gunu belli olcak

Hakkı'nda hayırlısı neyse o olsun Can'ım...

Merhaba arkadaşlar, benim bebegim de artik memeyi reddediyor kafasini çevirip agliyor gozlerini tirnakliyor emmemek icin ben de sutumun kesilmemesi icin sagip biberonla icirmeye karar verdim ya da meyvesine vs. Karıştırmaya.. Cahilligimi bagislarsaniz ilk defa bugün sagdim sutumu de bir seferde kac cc icmesi gerekiyor yani ideali nedir? Mesela 60 cc nin biraz uzerinde sagdim, memeyi reddetti agladi ben de sagdigim sutu verdim hepsini içti yeterlimidir bu miktar bir öğün icin? Bir de neden böyle yapiyor olabilir?:KK43:

Anladım canım, allah kolaylık versin, tadı kötüymüş evet onların. Organik vanilya veya meyve şurupları karıştırıyolarmış, kimi bebek o şekil içiyomuş. Yada kendin uygun olan kuru meyvelerden, üzüm mesela, ince süzgeçtengeçirip karıştırabilirsin belki. Bilemedimki, şükürki büyüdüler artık, ek gıdalarla tamamlayabilirsin, daha küçük olsalar sadece onu içmek zorndaydılar.
Vanilyaylada sevmedi, o sade kokusunu bastırıyor biraZ tadına müdahale etmiyo sanki...
diyet mama kullanan kızlar ben bugün Yen'i bişey deneyemediğimiz için hipp pirinç unlu kaşık maması yaptım 100 ml diyet mAmayla, bide daha önce tadımınıyaptığım elma püresi kattım, bayağı yedi dörtte 1 i falan kalmıştır. Kokusu güzelleşsin diye vanilyada damlatacaktım ama çok karıştırmak istemedim. Umarım kabızlık olmaz

Merhaba arkadaşlar, benim bebegim de artik memeyi reddediyor kafasini çevirip agliyor gozlerini tirnakliyor emmemek icin ben de sutumun kesilmemesi icin sagip biberonla icirmeye karar verdim ya da meyvesine vs. Karıştırmaya.. Cahilligimi bagislarsaniz ilk defa bugün sagdim sutumu de bir seferde kac cc icmesi gerekiyor yani ideali nedir? Mesela 60 cc nin biraz uzerinde sagdim, memeyi reddetti agladi ben de sagdigim sutu verdim hepsini içti yeterlimidir bu miktar bir öğün icin? Bir de neden böyle yapiyor olabilir?:KK43:
Canım hesaplamasını bilmiyorum ama kilosuna göre hesaplamıştı benim dr. 4 saatte bir 130 ml verebilirsin gündüz demişti 7 kilo iken.

Canim Dr un neler dedi bize de paylaşabilir misin
:KK43: düşündümde paylaşacak bişey yok ya kuzum hiç bişey demedi dr. Kızdık bizde. 1 ay alerjenleri yeme dedi işte. Mamanın tadı kötü ama illa yedireceksin dedi. Vanilya şurubu pekmez kat içine, herşeye katabilirsin mamayıda dedi.tariflerde verdi ama içinde şeker,tuz var. 3 gün denemeden Yen'i gıdaya geçme dedi. Mamayı günde ne kadar vericez dedik anne ayarlicak onu, ne kadar ihtiyaç olursa vercek dedi. Sütüm azalacak mı acaba niye öyle dedi anlamadım valla, bana kalıyorsa hiç ihtiyacı yok. 1 ay sonra gelin diyeti açıcaz duruma göre dedi. Bana kalsiyum falan kullan demedi mesela. Bende şimdi araştırdıkça soru işaretleri çıkıyo, sormalarıda bilemedim yani

:KK43: düşündümde paylaşacak bişey yok ya kuzum hiç bişey demedi dr. Kızdık bizde. 1 ay alerjenleri yeme dedi işte. Mamanın tadı kötü ama illa yedireceksin dedi. Vanilya şurubu pekmez kat içine, herşeye katabilirsin mamayıda dedi.tariflerde verdi ama içinde şeker,tuz var. 3 gün denemeden Yen'i gıdaya geçme dedi. Mamayı günde ne kadar vericez dedik anne ayarlicak onu, ne kadar ihtiyaç olursa vercek dedi. Sütüm azalacak mı acaba niye öyle dedi anlamadım valla, bana kalıyorsa hiç ihtiyacı yok. 1 ay sonra gelin diyeti açıcaz duruma göre dedi. Bana kalsiyum falan kullan demedi mesela. Bende şimdi araştırdıkça soru işaretleri çıkıyo, sormalarıda bilemedim yani
Biliyor musun sırf Dr ların bu tutumu yüzünden acil olmadığı müddetçe Dr a gitmiyorum artık. Hemen hemen aynı şeyleri yaşamışiz. Canim mutlaka ca al ben çok araştırdım. Içinde laktoz olmayan bir vitamin olmalı. Imom omega onda yok birde ca içinde osteocare de yok. Aman ihmal etme çünkü bizim gibi anneler de kemik erimesi çıkıyor ne yazikki.

Vanilyaylada sevmedi, o sade kokusunu bastırıyor biraZ tadına müdahale etmiyo sanki...
diyet mama kullanan kızlar ben bugün Yen'i bişey deneyemediğimiz için hipp pirinç unlu kaşık maması yaptım 100 ml diyet mAmayla, bide daha önce tadımınıyaptığım elma püresi kattım, bayağı yedi dörtte 1 i falan kalmıştır. Kokusu güzelleşsin diye vanilyada damlatacaktım ama çok karıştırmak istemedim. Umarım kabızlık olmaz
Canim tam tarif verebilir misin olcek olarak bende denemek istiyirum

X