2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Canim tam tarif verebilir misin olcek olarak bende denemek istiyirum
Hipp in kutusunun arkasında yazdığına göre yaptım canım. 100 ml pregomin hazırladım, 2 çorba kaşığı hipp pirinç mamanın üzerine boşalttım. Öncedende elmayı 7-8dakika haşlayıp yumuşatmıştım, küçük elmanın yarısını püre yapıp mamaya kattım. Acıkmasınıda bekledim, hep beraber oturduk sofraya, biz yedik o da yedi... sen evde misin, çalışıyo musun canım

Bende deniyeyim bu tarifi. Alerji de çiğ tuketilmesin diyorlar zaten. Haşlama yapman iyi olmuş. Evdeyim canım. Şu an memleketteyim burada cesaret edemiyorum ama gider gitmez inş denicem. Benim ki çok hevesli biz yemek yerken o da istiyor bakalım gerçekten de yemek le arası nasıl olacak.

Canım hesaplamasını bilmiyorum ama kilosuna göre hesaplamıştı benim dr. 4 saatte bir 130 ml verebilirsin gündüz demişti 7 kilo iken.
Hmm anladım canim benimki o kadar hayatta icmez 60 i anca icirdim, zaten minik 6 ay kontrolünde 7050 gr 62,5 cm di.. Hic emme istegi yok icirebildigim kadar icireyim o zaman.. Cok sagol canim..

Yarın ek gıdaya başlıcam. Meyveleri vermiştim zaten ama yarın havuç ve meyve vermek istiyorum. Havucu haşlayıp ezip vereyim değil mi? İçine yağ felan katmaya gerek yok sanırım kabız yapmaz.
Birde mevsim meyvesi vermek istiyorum ama portakal mandalın zamanı ama onu veremiyoruz şeftali kalmadı armut tektüt elma ve muz var.

Meyvelerden yana biraz kıtlaştı durum.
Yoğurt mayalamam lazım ama denemeye korkuyorum ya tutmazsa diye tutturanlardan tarif bekliyorum :) keçi sütüyle mayalıcam. Şeytan diyor al madodan keçi yoğurdu ver ama uymucamm kör şeytana

Narın suyuyla cennet meyvesi versem nasıl oluurr deneyen var mı

Canım aroma koy, biz vanilya aroması koymuştuk öyle biraz,sevmişti.

Yogurt yapamazdım super oldu.günlük cam şişede süt var sek'in.uzerinde yogurt mayalamak icin yazıyo.aldım onu 1litre.ısıttım,ateşölçerim nesneleri de ölcuyo baktım 40-45arasında tamam.mayayı,ısınan sütle ılıstırıp tencereye kattım.karıştırıp kavanozlara pay ettim.agzını kapamadan önce havlu kagt gerip kapadım
Oda sıcaklıgnda 4saat bekledi havluya sarılı.sonra buzdolabınaa.hadi dene.mis oldusimdi kuçuk kavanozlara yapcam

Mayayı 1litre süte 2yemek kasıgı koymuştum

Ben aoç nin keçi sütünü alıyorum. Isıtıyorum parmağınla 7 ye kadar sayıyorum kalabiliyorsa o ısıda küçük cam kavanozlara koyuyorum. Sonra mayayı biraz ılık sütle karıştırıp kavanozlara paylastiriyorum kapakları yarim kapatıp iyice sarıyorum 5 saat falan sonra da dolaba koyuyorum. Inek sütüyle yapilan yoğurda göre kıvamı daha sulu oluyor

Maya oranın nedir canım. Bende keçi sütüyle yapıcam.

Kızlar bugün başlıyorum ek gıdaya tek öğün mü başlasam iki öğün mü. Bugün havuç püresi vericem

Kızlar bugün başlıyorum ek gıdaya tek öğün mü başlasam iki öğün mü. Bugün havuç püresi vericem

kesinlikle tek öğün başla ve çok az ver. ilk 3 gün aynı şeyi ver.
havucu haşlayıp cam rendede rendeleyip direkt yediriyorum ben. hiçbir şeyi rondodan geçmedim bugüne kadar ki yutmayı öğrensin. ve çok çok faydası oldu

gece mayaladım ben de. her hafta yapıyorum. 1 lt süte 1 dolu çorba kaşığı yoğurt. keçi inek farketmiyor aynı oranlar

Canım merhaba
Diş çıkartıyor olabilir, Ağrı'sı olabilir kulağa dikkat et kulağını tutuyormu,
Ben 70 da versem 120 de versem içiyordu bebeklerin ölçüsü yok doymazsa ağlar zaten doyarsa almaz sütü, biberonuda emzirme pozisyonunda ver memden uzaklaştırma, bir geçiş dönemi düzelecektir rahat ol, ama dediğim gibi diş veya kulaktan olabilir kulağı takip et , emerken ağlayarak kendini çeker kulaksa,

Bebekleri göz muayenesine goturdunuz mu kızlar. 6.ayda göz muayenesi yazıyordu ben de götursem mi bir fikir alayim dedim. Goturen varsa normal göz doktoruna mi goturulecek

Kızlar şimdi biz ek gidaya baştan başlıyacaz.. yoğurtla başlıyim dedim cok sulu mukuslu kaka yaptı yoğurttan üç dört saat sonra sizce alerjimidir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…