2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Valla benim oğlan 8 de yatıyodu 5 te kalkınca 21.30 da yatırmaya basladım 7-8 oldu kalkış.. birde şu masraf konusunda haklısın herseyin en iyisi olsun istiyo insan ama bütçeyide sarsmamak gerek çok borçta iyi değil sıkıntı olur..birini alırsın biraz rahatlayınca ötekini alırsın.

Ayyy bende soracaktımda cekindim yaa bizimde ctesi eşimin iş arkadasları geliyo iyi hazrlanmam gerek tarif fikir yazan olursa takipteyim

Esimin kuzeni de ayni senin gibiydi ilk bebegi tup bebekti ve arkasindan dogal yolla hamile kaldi buyugun gecen ay dogumgunu vardi kucukte bu ay dogacak :) hic sikayeti yok memnun halinden sende uzulme olan olmus zaten artik baslarda biraz zorluk yasasanda sonrasi guzel olacaktir

Bende kendiliginden duzelecek diye umitlenmistim gercekten tam o tabloya gore gitti uykularimiz ama bu ay da gecen ayki tablo devam ediyor cok az bi duzelme yok degil ama hala cok kalkiyor

1 paket krem santi 2 buçuk su bardağı un 1 su bardağı sıvı yağ iyice karıştır yuvarlak minik parçalar kopar fırına ver. Pişince üstüne tarçın dök harika oluyor :) dikkat et üstü kizarmayacak beyaz olacak.. Forumda kızların çoğu yaptı bu tarifi milli kurabiyemiz :) bu arada 1 kutu krem santi den 2 paket çıkıyor sadece 1 paket kullanılacak

Yarim margarin Bir su bardagi un bir su bardagi seker 5 su bardagi sut margarinle unu kavurbiraz pembelestikten sora sut ve sekeri dokup karistir kaynaadiktan sora vanilya koyabilirsin uarim saat kadar robot yada rondodan gecir yalanci tavuk gogusu yani sonra derin bi kaba (kare olcak)yaptigin karisimi dok icine kakaolu pedibor biskuviyi kir ustune krem santi dok sora tekrar karisimi dpk ve rulo seklinde katla dolaba koy soguyup selil almasini bekle muhtesem.bi tatli tavsiye ederim bu arada eger misafirin kalabaliksa karisimi iki katina cikarabilirsin yani iki us bardagi un bi paket margarin 10su bardagi ssut iki su bardagi seker

Ek gıdaya çok üşeniyorum. 6 nın bitmesine kaldı 2 gün. Meyve felan yedide sebze kısmı düşündürüyor. Sebzelere az da olsa tuz ekliyor musunz?

Elmayı rendele kavur. İçine şeker tarçın katıyorsun tabi. Ayrı bi yerde vanilyalı puding pişir. Al borcamı tabana pedibörü döşe üzerine elma harcı en üste puding. Üzerinede cevizi serp soğusun at dolaba. Birkaç saat sonra Mis gibi tatlı hafif hafif :) nursena07

Kizlar aranizda bebegine prospan kullanan var mi.ilactan hemen sonra emzirmek etkisini azaltir mi.ve ne kadar surede etkisini gösterdi.kizim öksürükten uyuyamiyor.prospani verdim.oksurugu daha az suruyor simdi.oncesinde baya tikaniyordu.tamamen biter insallah.

Prospana ben kullandım ama kafamın doluluğundan sen ağzına kadar doldur doldur iç şişe 3 içmede yarıya gelince dedim bu ne çabuk yarılandı ozaman ölçüye baktım ki ben her seferde 2,5 ölçek içmişim :) tabi çocuk emiyor oldu mu sana isilik hemen anladım ilaçtan olduğunu kestim düzeldi. Yaparsa isilik yapabilir

2.gün rahatladı , prospanı 7 gün kullandım ben, 2.günden sonra rahat öksürmeye balgam sökmeye başladı, emzirmeden önce veriyordum ben,

Aman insallah yapmaz.zaten alerhimiz butun vucudu sardi.isiligi anlayamam.

Burada sen değil eşin tepkisini koyacak, Bebek var, sen ve eşin çalıyorsunuz evde kimse yok müsait olunca biz geliriz diyecek babasına , bilirim o taşınma arifesini öncesi sonrası berbattır, kucağımda 1,5 aylık bebekle ev taşıdım be öncede ne sonrada kimse yoktu , iş yeme içmeye gelince üşüştüler ben kapadım bu sefer de kapıyı gelemiyorlar şimdi,,,
Neyse o karmaşada misafir çekilmez al eşini karşına konuş kibarca söylesin, bünye kaldırmaz bütün kış o misafiri, birde eşin babaya sinirli , tam bebeğinizin en güzel zamanları nda, strese girmeyin,

Salatalığı kolay kopartır havuç ver ama gözünün önündeyken ver, verip bırakma kendi haline :) öğürünce rahatsız olmuştur ondan ağlamıştır

Benim kizim donmeyi birak ne yuvarlanmasi... Hergun egzersiz yapiyoruz ama o hep dislerini kasimakla mesgul..
Kek Tarifi
-3 yumurta
-1.5 su bardagi seker
-1.5 su bardagi sut
-yarim su bardagi yag
-1 paket vanilya ve kabartma tozu
-koyu kivamda olmayacak kadar un
Not: bu keki istersen cevizli yap, istersn limon kabugu rendele ve icinede biraz limon sık, istersen tarcinli yap ama o zaman sekerin olcusu 1 su bardagi yap. Icine farkli farkli seylerle degisik bir kek cikarabilirsin. Istersen kakolu, istersen sade... Benim fix kek tarifimdir. Bu aksamda cevizli yaptim mesela. Cevizli ve yarisi kakolu oldu. Icine ulkerin fistikli cikolatasindanda kirdim artik biraz degisik oldu. Tavsiye ederim.

Ayrica piyano kekde superdie. Nette vardir tarifi. Allah kolaylik versin...

Ayyy bende soracaktımda cekindim yaa bizimde ctesi eşimin iş arkadasları geliyo iyi hazrlanmam gerek tarif fikir yazan olursa takipteyim
Baska tarifte yazabilirim cnm. Evde defalarca yapilmis tarifler mevcut.
2.gün rahatladı , prospanı 7 gün kullandım ben, 2.günden sonra rahat öksürmeye balgam sökmeye başladı, emzirmeden önce veriyordum ben,
Cnm balgami nasil sokuyor? Balgam agzindan mi geliyor yoksa kakasinda mi cikiyor? Benim kiziminda 10 gundur hiriltisi var ve hala gecmedi. Bende balgamdan supheleniyorum. Gecmis olunmm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…