2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
İşte onlarda bunu diyo geç diş çıkaran erken yürürmüş eymen gibi 4. Ayda çıkaranlar geç yürürmüş diye belkide hurafe aklıma takıldı.. bu arada maşallah kızın çok şeker 8. Ayında tam yürür bence..[/QUOT
Teşekkür ederim canım.Sağlıklı mutlu olsunlarda erken geç farketmez.Büyük kızım 6 yaşında, 7 aylık iken ilk dişini çıkarmıştı.yaşında yürümüştü.Hayırlısı Allah'tan.

Öğlen 1 mi :)))) ayy süper ya var mıymış öyle bebek.. bizimki saat 6 da tam kalkış yapıyordu bikaç gündür 8 de kalkıyor nedendir bilinmez bir dinlenmiş dinç kalkıyorum ki sorma günlerdir uyumuş gibiyim.. 1 saat daha uyusa tam 9 da kalksa değmeyin keyfime tabi tekrar 6 da kalkmaya dönmezse.. saa1 e kadar sıklırım ama dürter kaldırırım valla..
çalısşmadıgım için bende geç kalkıyorum:)) eşim dıyor kendıne benzettın oglunu :KK45:

İşte onlarda bunu diyo geç diş çıkaran erken yürürmüş eymen gibi 4. Ayda çıkaranlar geç yürürmüş diye belkide hurafe aklıma takıldı.. bu arada maşallah kızın çok şeker 8. Ayında tam yürür bence..
o_O olabılırmıkı ?:) bızımkı 4.5 aylıkken çıakrdı valla hiç yurumeyı bırak emeklemeye tenezzül etmıyor saga sola bıle ayda yılda canı ısterse dönüyor o kadar tembel :KK53:

Teşekkür ederim cnm
Peki kesildimi sütün bitti mi tamamen
Başka birşeyler daha yaptınsa onları da öğrenmek isterim bu arada
Ucunu sıkınca damla damla çıkıyor bende merak ediyorum kesildimi diye de. Tam kesilmedi galiba ama ağrı sancı sızı hiçbirşey kalmadı oda heralde yavaş yavaş geri çekilir . Başka birşey yapmadım Can'ım ya ağrı kesilince :)

Ooo 11 e kadar uyuyan Bartu bey ::super:

Benim sipa da aksam 7 bucuk , en gec 8 bucukta gece uykusuna yatıyor. Tum gece 2 saatte bir kalkiyoruz. Cogunlukla 5 te uyaniyor. 6 buçuga kadar uyursa kâr sayiyorum.

Benim disim 6 aylikken cikmis.9 aylik yürümüşüm. Sipamin disi henuz yok ama 9 aylik yürüyecek gibi... zaten tip olarak da ayni anasiii, huyu da bana benzer insallah:halay::rolleyes:

Bizim oğlanın altta iki dişi vardı zaten bugün üstteki bitanede patlamış ucu göründü yanındaki kabarmış iyice bikaç güne patlar oda.. 6 ayda 4 tane dişimiz oldu erken diş çıkaran bebekler geç yürür diye bişi duydunuz mu annem halam öyle diyo
Ne kadar suré arayla geldiler cnm. 10 gün önce alttaki patladı 4 gün önce alttan diğeri. Buara yine bi acaip üst mu acaba diorum. Salyalandi eli kulağında huysuz

Yok yok kimseye soylemem zaten ne yapbak istedigimi dahi bilmiyorum kesinlikle dogurmak istemiyorum bu kadar erken ama rabbimin verdigi cana nasil mudahale ederim. Esim nr diyecek ttpkisi ne olacak hic bilmiyorum kimyasal gebelik fajan ciksin diye dua ediyorum . Hic iyi degilim suan kizima sarildum agliyorum cok kotuyum
Dip not: 6ayimuz dolmasan hamile kaldum hesabimda yanlislik yoksa 2 ayliga yakin karnimdaki... o yuzden fazla bekleme hap icin
Tebrik ederim. Kesinlikle tebrik edilecek bir durum. Erken veya gec neticede hamile kalmak ve dogal yoldan mucize birsey artik. Insanlarin evlat sahibi olabilmek icin verdigi mucadele ve doktukleri maddi servet ve yipranmis bir psikolojiyi dusununce sakin bunu kendine dert edinme canim. Bende belki erken olmasini istemezdim ama olsaydimda sukur der durumu pozitife cevirmeye calisirdim. Evliliginle ilgili sorunlarin olabilir belki ama bunu kendin icin yap. Ileride iyiki 2 evladim olmus diyeceksin yaninda esin ve ailen olsun veya olmasin

Kızlar bebek telsizi kullanan varmı yada kullanmalı mıyım bebişe oda yapıcm taşınınca ayrılcz yani odalarımızı ama duyabilrmym zten pek uyanmaz geceleri arada bir 1 kez kalkar yinede aklım kalır gibi geliyo çok radyasyon yaydığını duymuştum sizin düşünceleriniz ve tavsiyeleriniz neler bş süre daha aynı odadamı uyuyalım yoksa şmdiden ayrılmalımıyz
Hersey zararli ona bakarsak canim ama bazi seyleride kullanmak zorunda kaliyoruz. Ben kamera kullaniyorum. Sesi veren ve alanlarindan. Braun marka tavsiye ederim. Kamera daha cok ise yariyor. Telsizse sadece ses duyarsin ama goruntu yok. Kamerada goruntusude olunca daha iyi oluyor. Hem 300 metreye kadar cekim gucu var.

kızlar naber. ben yoğunluktan giremiyorum bu aralar. ek gıdaya daha tam olarak başlamadım üşengeçlikten meme kolay nasıl olsa :))
Uyku tulumunu sorucaktım size. üzerine çok açıyor uyurken ayaklarıyla tekmeliye tekmeliye battaniye bi tarafa kendi bi tarafa gidiyor. uyku tulumuyla sorunu halledermiyim dedim ama kullanışlımıdır veletler onun içinde durur mu terletir mi? Birde nasıl kullanılıyor uyumadan önce giydirip öyle mi uyutuluyor uykudan sonra mı?
Bu konuda iyi bir arastirmam var canim. Karaca nin bebek urunlerinde var, mothercare markasinda var birde lcwakikide var. Ayrica unnado sitesinin arama motoruna uyku tulumu yazarsan ordada cikmisti gecen gun bir iki model karsima.
kızlar mama sandalyesı olarak hangısını kullanıyorsunuz
Kesinlikle ikea almadim. Icine minderinide koyunca oturma yeri daraliyor. Joker babyde ayni modelden yapmislar ondan aldim. Zaten cok kullanacagimida dusunmuyorum.

Son düzenleme:

Benim sipa da aksam 7 bucuk , en gec 8 bucukta gece uykusuna yatıyor. Tum gece 2 saatte bir kalkiyoruz. Cogunlukla 5 te uyaniyor. 6 buçuga kadar uyursa kâr sayiyorum.

Benim disim 6 aylikken cikmis.9 aylik yürümüşüm. Sipamin disi henuz yok ama 9 aylik yürüyecek gibi... zaten tip olarak da ayni anasiii, huyu da bana benzer insallah:halay::rolleyes:
kız maşallah senınkı çok aktif :)) yakında yürür seninki tü tü tü maşallah :))) bızımkısı anca toto büyütüyor :KK45:

Canm sende çok erken yatırıyomuşsun ondan o kadar erken kalkar tabi en azından dokuz buçukta yatsa eymen gibi 7-8 e kadar yatar diye düşünüyorum..

Ne kadar suré arayla geldiler cnm. 10 gün önce alttaki patladı 4 gün önce alttan diğeri. Buara yine bi acaip üst mu acaba diorum. Salyalandi eli kulağında huysuz
Canm alttakiler 4,5-5 aylıkken çıktı.şuan tam 6 aylığız Bu yeni çıkan 10 gündür kabarıktı bikaçgündür ucu beyaz olmuştu bugün patladı yanındakde 4-5 gündür kabarık1 haftaya çıkar iyice.. yani alt ve üst aralarında 1 ay olmuş.. ama epeydir huzursuz uykusuz ve mız mız dı.. bu iki gündür sakinledi rahatladk karı-koca..

Canm sende çok erken yatırıyomuşsun ondan o kadar erken kalkar tabi en azından dokuz buçukta yatsa eymen gibi 7-8 e kadar yatar diye düşünüyorum..
Dayanamiyor ki...miz mizzz mizzzz beni yatir diye basimin etini yiyor, besigine bakip duruyor, kafasini yere egip dalip dalip gidiyor, mesela su an uyudu :rolleyes:

Beb bizin kızda hepsini denedimmm 11 de yatııgıda oldu 7 8 9 dada yattıgı oldu hatta bi kere gece uykusuna 5 te yattı yine aynı 5bucuk 6 gibi kalkıyorr beni benden alıyorr kızlar canım sıkılıyor biliyorum her bebek aynı degil ama sadece dönüyor emeklemeye çalışıp aglıyor pes ediyor destekli oturuyor ama hiç sevmiyor ayakları üzerine basmaya bayılıyor kıcagımda bastırıyorum çok mutlu oluyo hep kucak kucak kucak kanguru alacagım sanırım ben çok masrafa giriyorum ya kendime kızıyorum ama kızım için yapmak istiyorum chiconun mama sandalyesini aldık biz ödüllümüş polly çok güzel ama pahalı birde el süpürgesi alacagım dyson 2000 tl ama çom iyiymiş çekişi kabloluyla pek iş yapamıyorum sonra araba koltugu almam gerek

Evet,akşamın sorusu geliyoor,yarın misafiriniz gelecek olsa,ikram olarak ne hazırlarsınız,pasta-börek-kurabiye...en iddialı olduğunuz tarifi yazabilir misiniz,cumartesi arkadaşlar geliyor,fikirlerinizi bekliyorum,denenmiş tarifler her zaman için risksizdir :)

Günaydın kızlar sizden daha önce ankastre il ilgili fikir istemiştim. Az çok araştırdım renk olaraak beyaz alacağım marka konusunda kararsızım çünkü ocağı cam istiyorum ve nerdeyse tüm markaların cam ocagiyla ilgili patlama şikayeti var nette. Biraz korktum. İnox hiç hoşuma gitmiyor ama başka alternatif se yok. Cam ocak kullananlar ne zamandır kullanıyorsunuz memnun musunuz? Haftaya taşınıyorum bu hafta almalıyım.
1 bucuk senedir bosch siyah cam ankastre kullaniyorum memnunum. Beyaz alacaktim ama firini hosuma gitmemisti siyah aldim :)

X