2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Kızlar yoğurtlarınızı nasıl mayalıyosunuz dr hazır sütten mayala dedi ama tutturamıyorum bir türlü birde 6. Ay için basıl bir oyuncak almalıyız

bundan aldım piyonoya vurunca çıldırıyor ses kesilince hemen tekrar vuruyor

bununda tuşlarına basıyor
çıldırıyor görsen sürünüyor birde
laptop önde bu arkada odada tur attırıyor

Kızlar yoğurtlarınızı nasıl mayalıyosunuz dr hazır sütten mayala dedi ama tutturamıyorum bir türlü birde 6. Ay için basıl bir oyuncak almalıyız
Eğlen ve Öğren - Yaşa Göre Gelişim Özellikli Eğitici Laptop
6-36 ay
Piyanolu Jimnastik Merkezi

Okurken yoruldum,Allah güç-kuvvet versin..

Kalkmışken ve bizi de uyandırmışken emsin doysun istiyoruz ama yok,oyuncak ettiler bizi afacanlar :)

Al bendende okadar.. Nasıl olacak bilmiyorum hiç bozmuyor rahatını 8200 bizim kilo valla kilofan olsun diyorum yoksa başka şeyler geliyor aklıma

2 günde bir mayaliyorum. Bazen hergün. Oyüzden minik kavanozlara. Mesela 1 şu brdg süt e yarım tatlı kaşığı yagurt. Yogurdun tatlı tutması çok önemli bebeğin sevmesi için. O yüzden mayan eksi olmasın. Süt parmağını sokup 3sn bekletin elini yakmiyacak ama ılık da olmayack. (Bunu yapa yapa anlarsın süt un sıcak olursa eksi olur soğuk olursa tutmaz ) ben ağzı açık bi kat havlu üzerinde temiz sofrabexi sarıp karanlıkta bekletiorum. Havalar sıcakken 6 saate oluyordu şimdi 7_8 saatte oluyor. Açıp bak tutmadiysa 2 saat daha bekle . Köy sutleri gibi 3 saatte mayalanmiyor yani canım

Oksuruk yok canim ama hirilti var. Isyerinden bir arkadasimda o hirilti oraya yerlestiyse bir daha cikmaz cocuk gogus hastaliklari doktoruna gotur diyor. Canim peditusu cope attim. Icinde etil alkol ve paraben hepsi var. Kesinlikle vermem peditusu.

Mothercareden aldim 130 tlye. Lcwakikiye bakim simdi 1 tane daha alabilirim. Tesekkur ederim cnm.
sabahları nasıl işe geldiğimi bilmiyorum artık ya gözler şiş ruh gibi gidiyorum.
Bende oyle. Sabahlari ayagim sis, yuzum sis, karnim sis.. hicbir kiyafet olmuyor. Birde alay edenler. Dinlenmek istiyorum. Kesintisiz 8 saat uyumayi ozledim.
Biz altı aylığız halen dönmüş değiliz bnde cok takıyrum oyuzden cok gerginm bizimki çaba bile göstermiyor koyduğum gibi kalıyor
Benim cimcimede ayni valla. Yuzu koyun yatiriyorum once ellerine bir bakiyor ve yavasca yere dogru egilerek bir anda eline pirhana gibi saldiriya geciyor duz oturtuyorum ellerini kaldiriyor inceliyor inceliyor sanki eline but verdim nereden yemeye baslasam diye bakip yine pirhana edasinda yumuluyor. Dislerinin kasinmasindan cocuk ne duz ne arka duruyor. Aktivite bile yapamiyorsun. Disleri ciktiktan sonra insallah diyorum olacak birseyler...
Ben her ay 1 tane ve oda ihtiyacimiz olan oyuncagi aliyoruz.. 3.ayinda oyun halisi almistim. 4.ayinda muzik kutusu ve dis kasiyici aldim. 5.ayinda mama sandalyesi icin oyuncaklar oluyor miknatisli sehpaya yapisiyor. 6.ayinda kulagim gozum diyen bir ayicik var ondan almayi planliyorum belki baska birseyde olabilir. Egitici ogretici ve gelistirici olmasina dikkat edicem artik. Zaten 6. Aya kadar daha oncede forumda paylasmistim cingirak, muzik kutusu, donence, oyun halisi ve dis kasiyicilarindan baska pek birsey yok. 6.aydan itibaren basliyor oyuncak cesidi canim.

Kizlar fenilefrin hcl maddesi bulunan ilaclarin listesi asagidadir. Yavrularimiza surup verirken veya ilac bu listeyede goz atin derim. Cubku bariz sekilde bu maddenin bulundugu ilaclari kullanan bebeklerde barizzz bir sekilde kan basincini arttirmaktaymis. Bilgi icin bu linke bakabilirsiniz : https://tr.m.wikipedia.org/wiki/Fenilefrin

Bu peditus surubunda da butun zararli maddeler varmis vallahi. Ben çope attim kesinlikle icermeyecegim...

FENILEFRIN HCI ETKEN MADDEYI ICEREN ILACLAR

Haklısın canım da işte araştırıyorum kötü kötü şeyler görüyorum allah korusun off araştırmıcam artık uykularim kaçıyo

İnşallah dediğin gibi sakin olur canım hamileyken karnımda da hiç oynamazdi tedirgin olurdum hep
Al bendende okadar.. Nasıl olacak bilmiyorum hiç bozmuyor rahatını 8200 bizim kilo valla kilofan olsun diyorum yoksa başka şeyler geliyor aklıma
Allah yazdıysa bozsun bende hep kötü örnekler okuyorum internette umarım en yakın zamanda bizim bebikler de hareketlenir acikin yaa yoruluyorum onun bu halinden bide bikaç sefer uyurken baş parmağı diğer parmaklarının içinde gördüm o bile bişeylerin yolunda gitmediğinin habercisiymis doktoru da herseye normal diyo mübarek

Maşallah canım yaa 19 biziz 7 kiloyuz anne sütümü alıyor canım bu kadar almasına doktor ne diyor yanlış anlama merakımdan sordum tabi dogum kilosuda önemli 2500 kilo dogduk biz

Allah yardımcım olsun canım

Canım aklınıza kötü şeyleri getirme diyecegim ama bende ucundan yaşadım aglayıp durdum doktor boynunu tutamıypr deyince birde benim yegenim var allah korusun o düşündüğünüz şeylerde bebek put gibi oluyor tepkisiz gözlerinin içine bakamıyor amaa tabiki erken tanı çok önemli sen 6 ayı doldurunca dönmezse hemen doktora git bişey yoktur ama olsun git göster diger arkadaşta göstermekten bişey olmaz ama ege peşine düşmezseniz sonra vicdan azabı duyarsunız bizim burda sakin tembel dememizle olacak iş degil ama bencede korkulacak bir durum yok

Kızlar bu ek gıda meselesini ben çok yanlış anladım heralde bugun pirinçjnlu özel mamalı cıvık muhallebi yaptım 40 cc ama anca 10 cc verdim heralde red etmedi ama zorlamak istemedim sanırım ilk sefer için abarttım mı naptım bilemiyorum

Kasik mamasindan bahsediyorsun sanirim. Yok cnm abartmamissin. Bizde 90 cc veriyoruz mesela. Tabi yiyemiyor hepsini kaliyor tabakta. Bence pirincli olanindan verme bittiginde degistir derim. Cunku pirincli kabizlik yapiyor dediler bize. Zaten doktorda tahilli sutlu olanindan vermemizi tavsiye etti pirincli olanindan alma dedi. Aklinda olsun kabizlik yaparsa sutlusune gecersin istersen.

Bizim doktorda 7 aya bakalım dedi.. Benimki tepkisiz değil hatta cok güler yüzlü gözümün içine bakıyor bizim bi tek sorunumuz dönememek allahım yavrularımıza sağlık versin.. İnan okadar dert ediyorum ki çok yorgun bitkin tükenmiş hissediyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…