2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Elifin yuzundeki alerjiler cok artti
Ben hastalandim grip nezle gibi bi sey.
Cok canım sıkkın kizlar.kizimi öyle gormeye dayanamiyorum.
Bir de 2 yas altina önerilmeyen alerji surubu ve kortizonlu krem kullaniyoruz. Eger yarin da artmaya devam ederse baska bir dr a gidicem.
Bugun sabahtan baya baya geciyor gibi oldu.sonra mercimek corbasi verdim.sanirim o yapti.fincanla kendisi icti ve agzina komple bulastirdigi icin.icinde patates havuc ve sogan da vardi. Yine costurdular galiba. Bugun bi sey vermiyim dedim.kendimi tutamadim verdim.ona da uzuluyorum.

Atales Atales cnm benim bence cok hizli hareket eymissin ek gida mevzusunda.
Mercimek 7 .aydan once onerilmez soganda oyle cok gaz yapar ayricada.
Daha ek gidaya yeni gectiniz. bak biz 1 aydir ek gidaya gectik neredeyse,daha patates havuc kabak ilerliyoruz dun kiymz ekledim daha.Her gun duzenli kahvalti meyve yogurt vermiyorum midesini zorlamayayim diye ara veriyorum mesela bazen hic meyve yogurt vermiyorum sadece corba veriyorum.Muhallebi vermedim 4 gun oldu aksamlari gibi gibi...
Daha neler veriyorsun bilmiyorum ama yavas yavas annesi daha cok minikler bunyeleri alisik degil vucut tepki veriyordur cok normal.

2 günde bir mayaliyorum. Bazen hergün. Oyüzden minik kavanozlara. Mesela 1 şu brdg süt e yarım tatlı kaşığı yagurt. Yogurdun tatlı tutması çok önemli bebeğin sevmesi için. O yüzden mayan eksi olmasın. Süt parmağını sokup 3sn bekletin elini yakmiyacak ama ılık da olmayack. (Bunu yapa yapa anlarsın süt un sıcak olursa eksi olur soğuk olursa tutmaz ) ben ağzı açık bi kat havlu üzerinde temiz sofrabexi sarıp karanlıkta bekletiorum. Havalar sıcakken 6 saate oluyordu şimdi 7_8 saatte oluyor. Açıp bak tutmadiysa 2 saat daha bekle . Köy sutleri gibi 3 saatte mayalanmiyor yani canım
Agzını kapatmıyomısun canm kapakla

Kasik mamasindan bahsediyorsun sanirim. Yok cnm abartmamissin. Bizde 90 cc veriyoruz mesela. Tabi yiyemiyor hepsini kaliyor tabakta. Bence pirincli olanindan verme bittiginde degistir derim. Cunku pirincli kabizlik yapiyor dediler bize. Zaten doktorda tahilli sutlu olanindan vermemizi tavsiye etti pirincli olanindan alma dedi. Aklinda olsun kabizlik yaparsa sutlusune gecersin istersen.
Hangi marka kaşık mamasını kuşşanıyosun canım

Kasik mamasindan bahsediyorsun sanirim. Yok cnm abartmamissin. Bizde 90 cc veriyoruz mesela. Tabi yiyemiyor hepsini kaliyor tabakta. Bence pirincli olanindan verme bittiginde degistir derim. Cunku pirincli kabizlik yapiyor dediler bize. Zaten doktorda tahilli sutlu olanindan vermemizi tavsiye etti pirincli olanindan alma dedi. Aklinda olsun kabizlik yaparsa sutlusune gecersin istersen.
Canım bizim süt alerjisi olabilir diye sütlü şeyleri tüketmiyoruz o yüzden şimdilik pirinçle pirinç akerji yapmassa ya elma ya havuçla deneme yapacagım

Bizim doktorda 7 aya bakalım dedi.. Benimki tepkisiz değil hatta cok güler yüzlü gözümün içine bakıyor bizim bi tek sorunumuz dönememek allahım yavrularımıza sağlık versin.. İnan okadar dert ediyorum ki çok yorgun bitkin tükenmiş hissediyorum
Seni çok iyi anlıyorum tamam sakin ol Rabbim ne uygun gördüyse o olacak dua etmekten başka çaremiz varmı yokk dünyadaki bütün doktorlara göster kendini parçala Allah istemedikce olmazz bak ben çok evhamlıyım inan burdakiler bile bıktı birde etrafımı düşün ama artık yokkk ben elimden geleni yapıyorum gerisi Allah a kalmış bak sadece dönemiyosa bence problem yok ögret poposunu yana çevir egzersiz yaptır napalım takma başını felan tutuyorsa elini açıyorsa göz kontak kuruyorsa herkesin çocugu çok zeki olacak degil demi

Elifin yuzundeki alerjiler cok artti
Ben hastalandim grip nezle gibi bi sey.
Cok canım sıkkın kizlar.kizimi öyle gormeye dayanamiyorum.
Bir de 2 yas altina önerilmeyen alerji surubu ve kortizonlu krem kullaniyoruz. Eger yarin da artmaya devam ederse baska bir dr a gidicem.
Bugun sabahtan baya baya geciyor gibi oldu.sonra mercimek corbasi verdim.sanirim o yapti.fincanla kendisi icti ve agzina komple bulastirdigi icin.icinde patates havuc ve sogan da vardi. Yine costurdular galiba. Bugun bi sey vermiyim dedim.kendimi tutamadim verdim.ona da uzuluyorum.
Canım naptın sen patatesten sonra oldu demiştin ben mi yanlış anladım canım alerji iç organlara zarar verirmiş bak seni korkutmak için yazmıyorum ama en az 2 hafta bişey verme bol bol güneşe çıkar iyi gelecektir kortizonuda 3 günden fazla kullanmayın yazmışlardı facedeki alerji sayfası geçmiş olsun bu kadar hızlı gitmenin hiç bir faydası yok

Atales Atales cnm benim bence cok hizli hareket eymissin ek gida mevzusunda.
Mercimek 7 .aydan once onerilmez soganda oyle cok gaz yapar ayricada.
Daha ek gidaya yeni gectiniz. bak biz 1 aydir ek gidaya gectik neredeyse,daha patates havuc kabak ilerliyoruz dun kiymz ekledim daha.Her gun duzenli kahvalti meyve yogurt vermiyorum midesini zorlamayayim diye ara veriyorum mesela bazen hic meyve yogurt vermiyorum sadece corba veriyorum.Muhallebi vermedim 4 gun oldu aksamlari gibi gibi...
Daha neler veriyorsun bilmiyorum ama yavas yavas annesi daha cok minikler bunyeleri alisik degil vucut tepki veriyordur cok normal.
Yok canim aksine cok yavasiz.hatta sana göre baya :) daha yogurda bile gecemedik.havuc patates kabak elma seftali denedik.3 er gun.ve 3 gun boyunca sadece bir cesit yedi. Bugun mercimek disindakilei denedik diye oyle oldu.tadimlara ara vereyim dedim. Ama sanirim tenine yiyecek degdigi icin oyle oluyor.yarin doktordayiz yine.

Kizlar daha detayli yazayim.oncelikle cok sagolun cevaplariniz icin. Bizim ek gida olayimiz soyle.havucla basladik mesel.3 gun havuc.o bitti.patatese gectik.ama havuc alerji yapmadi diye yaninda havucu da vereyim demedim tabi ki.yine 3 gun boyunca sadece patates.o da bitti kabaga gectik.yine sadece kabak 3 gun. Ve bu 3 gunde bazi gunler sadece minciklayip birakti.hic yemedi.sadece anne sutü aldi.yani hizli gittigimi dusunmuyorum.hatta cogu ek gidaya gecene gore yavas bile kaliyoruz diye tahmin ediyorum.

Kizlar daha detayli yazayim.oncelikle cok sagolun cevaplariniz icin. Bizim ek gida olayimiz soyle.havucla basladik mesel.3 gun havuc.o bitti.patatese gectik.ama havuc alerji yapmadi diye yaninda havucu da vereyim demedim tabi ki.yine 3 gun boyunca sadece patates.o da bitti kabaga gectik.yine sadece kabak 3 gun. Ve bu 3 gunde bazi gunler sadece minciklayip birakti.hic yemedi.sadece anne sutü aldi.yani hizli gittigimi dusunmuyorum.hatta cogu ek gidaya gecene gore yavas bile kaliyoruz diye tahmin ediyorum.
canım kaç aylıksınız siz biz 5.5 mesela yeni başladık sayılır oda piriçle düşün yani giysidendirinşllah ama giysiden okadar olmazinşallahalerji degildir

canım kaç aylıksınız siz biz 5.5 mesela yeni başladık sayılır oda piriçle düşün yani giysidendirinşllah ama giysiden okadar olmazinşallahalerji degildir
Biz su an 6 ay 8 gunluguz.14 gundur ek gidaya gectik.giysiden de mumkun degil sanirim.cunku normal yikamadan sonra 2 kez daha ekstra durulama yaptiriyorum. Bilmiyorum canim yaa.ama su an o kadar kötü ki otur agla.neye oldugunu bilsem.ona gore hareket edicem.

Agzını kapatmıyomısun canm kapakla
Canim kapatiyordum önceleri biraz su oluyor buhar yapıyor o su eksitiyor azcık böyle yapınca daha sert ve tatlı oluyor. Mayalama bitince kapatıp buzdolabına. Ama tabi üstteki havlu fln deymesin diye biraz dikkat etmek gerekiyor bende oyüzden mayalayinca direk az kullandığım bi mutfak dolabına koyuyorum çarpan olmasın diye

Biz su an 6 ay 8 gunluguz.14 gundur ek gidaya gectik.giysiden de mumkun degil sanirim.cunku normal yikamadan sonra 2 kez daha ekstra durulama yaptiriyorum. Bilmiyorum canim yaa.ama su an o kadar kötü ki otur agla.neye oldugunu bilsem.ona gore hareket edicem.
canım sakın beni yanlış anlama ben doktor degilim sadece aylardır bu alerji meselesini çözmeye çalışıyorum şimdi senin tabiri caizse reset atıcaksın süt yumurta patates havuc sende yemicen elifciğede vermicen 1 hafta sonra sil baştan deneme yapacaksın kaka yı takip edeceksin yüzünü huyunu takip edicen benim ögrendiklerim bunlar biz alerji testi yaptırdık negatif çıktı ama yok anlamına gelmiyor ilacıda kaşıntı olmasın diye veriyolar biz hiç kullanmadık bol bol nemlendir geçmiş olsun

Yok canim aksine cok yavasiz.hatta sana göre baya :) daha yogurda bile gecemedik.havuc patates kabak elma seftali denedik.3 er gun.ve 3 gun boyunca sadece bir cesit yedi. Bugun mercimek disindakilei denedik diye oyle oldu.tadimlara ara vereyim dedim. Ama sanirim tenine yiyecek degdigi icin oyle oluyor.yarin doktordayiz yine.

Cnm benim hizli gecis derken mercimek sogan bunlar icin acele etmissin demek istedim.
Gercekten sıkıntili bir durum insallah erkenden anladilirda eski duzeninize geri donersiniz kuzum

Cnm benim hizli gecis derken mercimek sogan bunlar icin acele etmissin demek istedim.
Gercekten sıkıntili bir durum insallah erkenden anladilirda eski duzeninize geri donersiniz kuzum
Insallah.sogan veriliyor da mercimek icin haklisin.ben de bekliyordum.ama dr yaniltti beni.baska bi dr a daha gidecegiz artik. Umarim.neyin alerji yaptigini anlariz.ona gore yol aliriz.yoksa boyle cooook uzucu

canım sakın beni yanlış anlama ben doktor degilim sadece aylardır bu alerji meselesini çözmeye çalışıyorum şimdi senin tabiri caizse reset atıcaksın süt yumurta patates havuc sende yemicen elifciğede vermicen 1 hafta sonra sil baştan deneme yapacaksın kaka yı takip edeceksin yüzünü huyunu takip edicen benim ögrendiklerim bunlar biz alerji testi yaptırdık negatif çıktı ama yok anlamına gelmiyor ilacıda kaşıntı olmasın diye veriyolar biz hiç kullanmadık bol bol nemlendir geçmiş olsun
Sagol canim.haklisin.benim de yememem lazim. Cok zormus cocuk buyutmek.

Kızlar gıda alerjisi ile 4.5 aydır uğraşıyoruz. Inan in daha hala bazı gıdaları çözmüş değiliz. O kadar karmaşık ki. 5.5 ayligiz daha ek gıdaya gecemedik. kendim bile çoğu sebze meyveyi dahi yiyemiyorum. Aman Aman çok dikkatli gidin derim. Yavaş yavaş deneye deneye. Bir gıda dokunduğu zaman bizde bebeğim 15 gün kendine gelemiyor. Büyüme ve gelişimi de etkiliyor bu süreç. Ne tahlili var bu işin ne de başka bir somut şey. Ancak deneme yanılma yolu ile gidiyoruz. Hamd olsun yine halimize Allah çaresiz dertler vermesin .

Sende hep bütçeyi aşan güzel şeyler paylaşıyosun bak gözümüz kalıyo söylim :)) özellikle uyku danışmanında gözüm kaldı iyi geceler diyip yatmak ahh ne zaman gercek olur acaba.. bi kaşığa da 50 tl verceğime kaşık seti alırım daha iyi :KK66:
Sorma ya hep pahalı oluyo guzel ama kucuk seyler.uyku egitimi ah ah dun gece 4yerine 3kez kalkınca sevindim sanki normalmiş gibi

Kendi kendine uyuyor hala. Uyku saati gelince besigine koyuyorum iyi uykular diyorum cikiyorum odadan. Gece emmeye kalktiginda da emecegini emiyor sonra memeyi kendiliginden birakiyor, yatagina koyuuorum uyuyor. Bunlar buyuk rahatlik.
Ancak gece hic kalkmasin, kesintisiz uyusun diyorsan onu yapmadim :) sadece 1,5 saatte bir uyaniyordu eskiden, simdi o 2,5 - 3 saat oldu. Eger iki saatten once uyandiysa emzigini veriyorum, geri uyuyor.
Kız kendi kendine uyumaya nasıl alıstırdın.muhim olan o:KK66: gerisi gelecek ama anlat bakalım

X