2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Cok tesekkur ederim canim ben de öyle umuyorum:)

Canim biz tam 6 aylik olduk 7. Aydan gun aldik kilo 7050 boy 62,63 arasi ben de üzüldüm 6.ayda ne uzamis ne kilo almis ama o kadar da harap etmeye gerek yok kendini kotu birseyin işareti oldugunu sanmiyorum minyon bir kiz olacak bizimki diye düşünüyorum zaten ben 1.58 esim 1.70 boyunda baska bisey cikmazdi bizden:) zaten kizim 2810 gr 49 cm dogdu..

Burun temizliği önemliymiş canım, xlear ı sıktıktan sonra yüzüstü yatır, benimki sürünürken dışarı akıyor sümükler. Pislik kızım benim sanki Eti'ni koparıyorum, altı üstü sümük ama aldırmıyo hiç

Evet canım indim şmdi aldım eczaneden bi koşu hem hava almakta iyi geldi galiba xlear bağırış çağırış sıktım burnuna ağlaya zırlaya sümükleri çektim braz tırstı ilk kez görünce böyle bşy Allah tekrarlarını göstermesin hiç bir bebişimize onlar için herşey çok yabancı daha böyle böyle bağışıklık kazanacak bünyesi ama işte annelik senin kızında maşallahı var şmdiden bilse rahatlıcak sümükler gidince ama gelde anlat bunlara

biz acillik olduk
aynısı birde ateş vardı
neyse beş gündür ilaç kullanıyoruz
ıhlamurda kaynattım demledim
gün boyu bir çay bardağı içiyor

birde ekstra ilaç kullanıyoruz

biz acillik olduk
aynısı birde ateş vardı
neyse beş gündür ilaç kullanıyoruz
ıhlamurda kaynattım demledim
gün boyu bir çay bardağı içiyor

birde ekstra ilaç kullanıyoruz
Çok geçmiş olsun canım şmdi nasıl peki bizde ateş yok şmdilik ıhlamura doktor bşy demedi mi peki içirmekte zarar olmazsa bende azar azar vereyim vitamin olsun sdece burnunu açabildim gözleri yaşlı hapşırıklı bitkin bi şekilde bana bakıyodu şmdi uyudu şükür rahatladı yastık koysam mı başına acaba yüksekte dursu. Tıkanmasın yine burnu

Canım benim kızım da birkaç hafta önce hasta oldu. Burnu tıkalı olduğu için uyku Kalitesi de düştü. Dr da mutlaka açık olsun dedi . Babasıyla beraber bagiris cagiris çektik. Hala ara ara çekiyoruz bi de artık biliyor otribebeyi kendini atıyor resmen.

KENDİ DEDİ ZATEN
BEN DİREK İLACI DAYA DEMİYORUM
ATEŞİ İÇİNDE TAKİP ET DEDİ
DOKTORDA 37,5 DU
EVE GİDİP HEMEN YIKADIK
SONRA TAKİP ETTİK OGÜN 36,3 DÜŞTÜ EKSTRA ATEŞ DÜŞÜRÜCÜ VERMEDİM OYÜZDEN
SESİ KISIKTI ÖKSÜRÜK İÇİNDE IHLAMUR DEDİ
AMA SAKIN BAL KOYMA İÇİNE DEDİ

Ne sıklıkla çekmeliyiz canım tıkandıkça mı zararı olur mu acaba bizimkinin başının sıkıca tutup oyle yaptım mecbur ağladı ama rahatladı şükür bu bebişlerin hepsi aynı hiç biyerine dokundurtmayı sevmiyolar

Mm anladım canım çok sağol boğazda sıkıntı yok gibi çarşamba gittik doktora gece böyle olduk bizde ordamı kaptı nedir mikrobu pekmez veriyorum bende her sabah azck boğazına iyi gelir die şekersiz dut pekmezi ıhlamurda deneyeceğim az bşy faydasını görürüz inşallah tekrar geçmiş olsun çabucak atlatsın minikler inşallah

Evet bizimkide otri bebeyi tanıyor artık uykuda bile anlıyor eliyle tutmaya çalışıyor bagırış çagırış çekmeye çalıyorum nefessiz kalıyprum nerdeyse zor geliyor damla damlatmama ragmen bende bugun kontrole götüreyim diyorum ama korkmuyoda degilim doktorlar a yine bişey kapar diye bogazına kulagına baksın diye biz 2 gün antibiyotik kullandık sonra kestik yüzünde kızarıklık yaptı ilk gün ateş oldu bizde bakalım şimdilik orta halliyiz hepimize cümleten geçmiş olsun hayırlı cumalar

Aynen canım ya çok hasta çocuklar var hastanede sakındım o kadar ama havasından bile kaptı direk temas etmese bile olacağı varmş demekki bende kulağını kaşıyo die gittim yoksa kontrole götürmeyecektim ama onuda damakları kaşınan bebekler genelde kulağını kaşımaya çalışırmış bşy görünmüyor kulakta dedi ce hastalık kapıp geldik Allah beterinden korusun canım bebişlerimizide bizleride hayırlı cumalar olsun hepimize ♥

Ooo maşallah size,çok şeyler yapıyomuşsunuz,bilinçli bir annesi var,ne mutlu Elife...

Sanırım günde üç kere idi. Damladan da bir iki damla damlatiyorsun. Ama ben ne zaman tıkandıysa çektim. Günde bi kere çektiğim de oldu dört kere çektiğim de. Zaten bir iki güne geçiyor hastalık canım. Ama hastalandigindan beri burnu ara ara tıkanıyor ve sanki balgam var atamiyor.

Geçmiş olsun..xleardan biz de kullanıyoruz sıkça..Ama sonrasında burnunu temizlemek işkence resmen,kızım dur,rahatlayacaksın diyorum,ama nafile,basıyor yaygarayı,ben de ağlasa da devam ediyorum,o sümükler oradan çıkacak,başka yolu yok :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…