2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Kızlar size şu sıralar için 2 oyuncak tavsiyesi. İkiside sesli ve ışıklı çok ilgisini çekiyor çok. Özellikle müzik kutusu olana deliriyor. Eğitici kopekcik de cidden egitiyor:) yigenlerden tecrübe ile sabit . Artık cik cik oten oyuncak fln kesmiyor bunları . Kopekcik yumuşak da olduğu için çarptı acitti derdi yok. Ama diğerine aşık kızım. Ancak onunla dedelerinn kucağında duruyoe:) inceleme isteyen baksın alsın
Evet ya bizimkinin de var buna benzer seyleri cok seviyor.bi de hayvan sesleri cikaranlar var uzerine basinca.onu da seviyor.

Simdiye kadar hic kizariklik veya egzama olmamisti. Yun yelek giydirmeye basladim acaba bu yunlerdende olabilit mi? Gecmis olsun canim sizede. Babenin nemlendiricisi bitkisel mi nu arada?

Gecmis olsun ve hamilesin sanirim canim hayirlisi olsun..

Mothercarede bende gordum sanki incecikti belki onun kislik olanlari gelmistir canim..

Ben cok begendim canim gercekten kullanisli ve katlanmasi cok iyi yerde kaplamaz. Yalniz ikeadakiyle tek farki ikeadakinin ayaklari cikiyor. Ayaklarini cikarip at arabaya gittigin yerde tekrar kullan o pratikligi var. Seninkide baston gibi katlaniyor. Buna bakmadan ikeayi almayayim.. aklim kalir:) ev disneylanda donmustu iyice big disneyland olsun bununla :))
yok canim babenin kremi dermokozmetik...

Daha ogretmenligimi kullanamiyorum ki :KK70: şu an annelik boyutundayim ancak meme cok cok emsin :KK66: şaka bi yana. Şunlari yapiyoruz.aklima gelenleri yazayim hemen uyurken. Oyun halisinda beraber bakiyoruz oynuyoruz oyuncaklara.iki tane oyun halisi var arada degistiriyorum oyuncaklarini. Bi tane cekip geri giden aynali dis kasiyicili var onu cok seviyor.tut kizim cek kizim.birak kizim.hoooopp falan diyerek yapiyoruz.eliyle 1 yapiyordu.fotosunu atmistim hatta.sonra 2 yapmaya basladik.ve simdi 3 yapiyoruz.ikiiiii diyince eliyle yapiyor mesela.eline yumusak oyuncak veriyorum tut diyorum.tutuyor.at diyorum parmaklarini yavas yavas acarak atiyor.attııı diyip bi daha yapiyoruz.iki gundur bu oyun favorimiz.
Elimle ya da onun eliyle agzini acip kapatiyorum o da aaaaaaa diye bagiriyor. Sonucta a. A. A. Diye cikinca seviniyor.zılgıt atiyoz yani.bu ilk ogrendigi sey oldu.
Gel gel gel yapiyoruz.
Kartlara bakiyoruz.
Sarki soyleyip kolunu bacagini oynatiyorum onu yere yatirip.
Kucagima alip öp anneni diyorum.yanagimi uzatiyorum.o da yemeye calisiyo beni.ben de bagiriyorum komsular yetisin canavar geldi falan diye.onu da sallayarak tabi. nasil sıkı sıkı tutup ısırmaya calisiyo.
Yukari kaldirip bir saga bir sola salliyorum.mesela sırıtık diyorum.ama onu hecelere bölüp en sonunda tık tık tık diye hizli salliyorum cok güluyo ciglik cıgliga.
Yerde govdesinden tutup yuruyorum butun evi kosar adim yuruyoruz.
Dizlerime sirt ustu yatiriyorum fiş fiş kayikciyi söyluyorum.ama en sonundaki cumleyi cok yavas soyluyorum ve böğreği ği ğiiiiii diyip unu yemeye calisiyorum boynundan koltuk altindan falan. Artik o kadar alistiki.aksama fincan böğreği nin.akşamıni soylerken gülmeye ve boynunu kapatmaya basliyor.
Heh bi de son zamanlarda kucavimdan ayaklarima kadar kaydiriyorum düşuyoooorr kızımı tutun düşuyooorrr diyorum.onda da artik kendini ittirip asagiya duşurtmeye calisiyor.
Yastiklari tirmalamaya calisrken ki sesi seviyor.oyun halisi yastik bulup tirnak sürtuyoz.
Emzirme koltugunda sallaniyoruz.
Aa bi de emzirme koltugunun ayak konulan bi yeri daha var ya.onu kullanmiyordum ben hic gormemisti.aksam aldim ayaklarimin altina.o da yeni gördü tabi. Pek bir sevdi.sirt ustü ya da yuz ustü yatirip salliyorum.ağzi kulaklarinda.
Kafamin ustune kaldirip elif nerdeeee nereye kaybolmus benim kizim diyorum.sonra birden önüme indirip aaa burdaymis yapiyorum.
Bunlarin disinda oyuncaklar var.
Balkondan bakiyoruz.
Aslinda hepimizin yaptigi seyler.ama benim şu an icin dikkat ettigim şey sebep sonuc iliskisini anlasin.mesela fışfış kayikcidaki gibi.ya da yere at kizimdaki gibi.
Harikasınız
Daha ogretmenligimi kullanamiyorum ki :KK70: şu an annelik boyutundayim ancak meme cok cok emsin :KK66: şaka bi yana. Şunlari yapiyoruz.aklima gelenleri yazayim hemen uyurken. Oyun halisinda beraber bakiyoruz oynuyoruz oyuncaklara.iki tane oyun halisi var arada degistiriyorum oyuncaklarini. Bi tane cekip geri giden aynali dis kasiyicili var onu cok seviyor.tut kizim cek kizim.birak kizim.hoooopp falan diyerek yapiyoruz.eliyle 1 yapiyordu.fotosunu atmistim hatta.sonra 2 yapmaya basladik.ve simdi 3 yapiyoruz.ikiiiii diyince eliyle yapiyor mesela.eline yumusak oyuncak veriyorum tut diyorum.tutuyor.at diyorum parmaklarini yavas yavas acarak atiyor.attııı diyip bi daha yapiyoruz.iki gundur bu oyun favorimiz.
Elimle ya da onun eliyle agzini acip kapatiyorum o da aaaaaaa diye bagiriyor. Sonucta a. A. A. Diye cikinca seviniyor.zılgıt atiyoz yani.bu ilk ogrendigi sey oldu.
Gel gel gel yapiyoruz.
Kartlara bakiyoruz.
Sarki soyleyip kolunu bacagini oynatiyorum onu yere yatirip.
Kucagima alip öp anneni diyorum.yanagimi uzatiyorum.o da yemeye calisiyo beni.ben de bagiriyorum komsular yetisin canavar geldi falan diye.onu da sallayarak tabi. nasil sıkı sıkı tutup ısırmaya calisiyo.
Yukari kaldirip bir saga bir sola salliyorum.mesela sırıtık diyorum.ama onu hecelere bölüp en sonunda tık tık tık diye hizli salliyorum cok güluyo ciglik cıgliga.
Yerde govdesinden tutup yuruyorum butun evi kosar adim yuruyoruz.
Dizlerime sirt ustu yatiriyorum fiş fiş kayikciyi söyluyorum.ama en sonundaki cumleyi cok yavas soyluyorum ve böğreği ği ğiiiiii diyip unu yemeye calisiyorum boynundan koltuk altindan falan. Artik o kadar alistiki.aksama fincan böğreği nin.akşamıni soylerken gülmeye ve boynunu kapatmaya basliyor.
Heh bi de son zamanlarda kucavimdan ayaklarima kadar kaydiriyorum düşuyoooorr kızımı tutun düşuyooorrr diyorum.onda da artik kendini ittirip asagiya duşurtmeye calisiyor.
Yastiklari tirmalamaya calisrken ki sesi seviyor.oyun halisi yastik bulup tirnak sürtuyoz.
Emzirme koltugunda sallaniyoruz.
Aa bi de emzirme koltugunun ayak konulan bi yeri daha var ya.onu kullanmiyordum ben hic gormemisti.aksam aldim ayaklarimin altina.o da yeni gördü tabi. Pek bir sevdi.sirt ustü ya da yuz ustü yatirip salliyorum.ağzi kulaklarinda.
Kafamin ustune kaldirip elif nerdeeee nereye kaybolmus benim kizim diyorum.sonra birden önüme indirip aaa burdaymis yapiyorum.
Bunlarin disinda oyuncaklar var.
Balkondan bakiyoruz.
Aslinda hepimizin yaptigi seyler.ama benim şu an icin dikkat ettigim şey sebep sonuc iliskisini anlasin.mesela fışfış kayikcidaki gibi.ya da yere at kizimdaki gibi.
Harikasınız valla:)

Kötü bir cekim olmus.insallah okunur.

Eklentiler

• 20160929_214953~2.jpg
    20160929_214953~2.jpg
    38 KB · Görüntüleme: 112
Iyi geceler arkadaslar benim kızım 6. Ayinda sadece 100-150gr almis boyu da 1 cm ya uzamis ya uzamamis, 6 ayimizi doldurduk da zaten ek gidaya geciyoruz artık. Ilk iki gun yoğurt sonra sebze sonra meyveye geçeceğiz. Benim sorum sebzeleri suda mi buharda mi haslamamiz gerekiyor ve buharda nasil hasliyoruz, onun ozel aparati ile mi? Bir de yasak olan sebze ve meyveler nelerdi? Tesekkur ederim şimdiden cevaplariniz icin..

Iyi geceler arkadaslar benim kızım 6. Ayinda sadece 100-150gr almis boyu da 1 cm ya uzamis ya uzamamis, 6 ayimizi doldurduk da zaten ek gidaya geciyoruz artık. Ilk iki gun yoğurt sonra sebze sonra meyveye geçeceğiz. Benim sorum sebzeleri suda mi buharda mi haslamamiz gerekiyor ve buharda nasil hasliyoruz, onun ozel aparati ile mi? Bir de yasak olan sebze ve meyveler nelerdi? Tesekkur ederim şimdiden cevaplariniz icin..
Buharda, fırında, tost makinesinde pişirebiliyosun benim okuduklarıma göre yada çorba-püre yapacaksan az suda haşlanadabilir. Patlıcan, bakla, mantar yasak sebzelerden, meyvelerden çilek. Bunlar kesin yasak olanlar ama aylık gelişimine göre hazmedip hazmedemeyecekleride değişiyor. Trunçgil, domates pişik yapabilir vermeyin diyorlar, hem domates alerjen. Genelde kabak havuç patates kayısı şeftali elma armut muz ile başlanıyor. Umarım sever beslenmeyi :)

Pirasa ve ozellikle patlican yasak dedi dr. Ben makarna suzgecini tencerenin icine oturtup buharda hasliyorum.bir de kapak oldu mu cok kisa surede haslaniyor.

Evet korktuğum başıma geldi kızlar. Bu çocuk uyumuyor uyumuyor deyip durdum yok su yok bu. K ac doktora sordum kaç makale okudum bilmem. Korkum zihinsel ve fiziksel gelişiminin geri kalması yoksa derdim kendi rahatım değil. Persantil e gör e normal görünmekle birlikte boyu kilosu kadar artmadi. Çok şükür hareketleri vs iyi ama boyu uzamıyor kızlar. 3 ayda 4 cm uzamış kilosu 8 kilo boy 64 cm. 5 ay bitti 6 aydan gün alıyor. Korkuyorum acaba bir sorun mu var

Kızlar size şu sıralar için 2 oyuncak tavsiyesi. İkiside sesli ve ışıklı çok ilgisini çekiyor çok. Özellikle müzik kutusu olana deliriyor. Eğitici kopekcik de cidden egitiyor:) yigenlerden tecrübe ile sabit . Artık cik cik oten oyuncak fln kesmiyor bunları . Kopekcik yumuşak da olduğu için çarptı acitti derdi yok. Ama diğerine aşık kızım. Ancak onunla dedelerinn kucağında duruyoe:) inceleme isteyen baksın alsın
Su köpeği ben de merak ediyorum.ne sesi cikariyor

Gercekten bitecek mi kucakta gezmek istemesi. Her seyden 5 10 dakikada sıkılıyor. Tersine tekrar dönemiyor da daha.emekleme zaten yok.

Bizimkide dönemiyordu 1 hafta önce bu hafta ters düz herşekilde dönüyor popoyu da kaldırmaya başladı haftaya emekler heralde , kısıtlama hareketlerini serbest bırak kontrollü bir şekilde, dönemedi diyip müdahale etme bırak çabalasın daha hızlı ilerler ...

Evet korktuğum başıma geldi kızlar. Bu çocuk uyumuyor uyumuyor deyip durdum yok su yok bu. K ac doktora sordum kaç makale okudum bilmem. Korkum zihinsel ve fiziksel gelişiminin geri kalması yoksa derdim kendi rahatım değil. Persantil e gör e normal görünmekle birlikte boyu kilosu kadar artmadi. Çok şükür hareketleri vs iyi ama boyu uzamıyor kızlar. 3 ayda 4 cm uzamış kilosu 8 kilo boy 64 cm. 5 ay bitti 6 aydan gün alıyor. Korkuyorum acaba bir sorun mu var

Anne baba boy kaç ?
Normal gözüküyor Can'ım egzersiz yaptır hergün düZenli olarak , ben doğduğu günden beri hergün yaptırırım egzersiz ... Bize göre uzun gidiyor mesela bizim ufaklık, ama kıyas yapma bebekten bebeğe değişir, hiç uzamamış değil uzamış sonuçta, birden atar o boyu,

Hep şüphe hep korku annelik. Bizimde boy kilo aynı persantil de artmıyo canım ama o yüzden her ay dr.a gidip kontrol yaptırıyoruz.bizim dr.sakınca görmüyor bunda... Yoksa evde de tartar ölçeriz. Dr.bir sorun var demiyorsa dert etme, senin stresin bebeğe geçiyor. Sıkma tatlı canını. Dr. Ne diyor?

Anne baba boy kaç ?
Normal gözüküyor Can'ım egzersiz yaptır hergün düZenli olarak , ben doğduğu günden beri hergün yaptırırım egzersiz ... Bize göre uzun gidiyor mesela bizim ufaklık, ama kıyas yapma bebekten bebeğe değişir, hiç uzamamış değil uzamış sonuçta, birden atar o boyu,
Ben 1.60 eşim 1.90 kardeşim 1.80 bizim çocuk ne olur bilmem. Doktor da normal diyor inşalla h bir sorunu olmaz

Hep şüphe hep korku annelik. Bizimde boy kilo aynı persantil de artmıyo canım ama o yüzden her ay dr.a gidip kontrol yaptırıyoruz.bizim dr.sakınca görmüyor bunda... Yoksa evde de tartar ölçeriz. Dr.bir sorun var demiyorsa dert etme, senin stresin bebeğe geçiyor. Sıkma tatlı canını. Dr. Ne diyor?
Doktor normal diyor. Annelik ışte dediğin gibi

İştah açan bisey söyleyin kızlar
Bebeklerde henüz iştah açan bişi olmaz. 1 yasina kadar Ana besin anne sütü ya da formül süt. Bu zamanlarda herşey tadımlık olucak. Yaptıklarını yemiyorsa zorlama. Daha çok bıkkınlık yaratır. Yemediği besini değiştir, başka bişi ver , 1 hafta sonra tekrar dene.

Yemiyor diye de dert etme. Biz daha hiç başlamadık. 10 gun sonra tatmaya başlayacağız. 7 buçuk aylıkken de kahvaltı yaparız inşallah. 8 de köfte filan. Bakalım tabi planlar uyucak mi? Göreceğiz.

ARTIK FARKINDAYIM
• Artık kendimi kimseye sevdirmeye çalışmıyorum. Sevmeyenin hep bir bahanesi olduğunun farkındayım.
• Artık kimseye olur olmaz beni eleştirme hakkı tanımıyorum. Ben özel ve değerliyim ve kimseye kendimi kanıtlamak zorunda değilim.
• Artık kendini beğenmişe, ukalaya, kibirliye hayatımda yer vermemem gerektiğinin farkındayım.
• Artık her şeye bir “ama” cevabı verenlere bir şeyler anlatmaktan onlara çözüm üretmemek gerektiğini fark ettim.. Biliyorum ki isteyenin planı istemeyenin “ama”sı var.
• Artık körü körüne eleştirenler ile körü körüne savunanları aynı kefeye koyuyorum. Fanatiklere nefes tüketmemek gerektiğinin farkındayım.
• Artık başkasının dedikodusunu yapanla, sırrımı ve özelimi paylaşmıyorum. Bugün ona yapanın,yarın bana yapacağının farkındayım.
• Artık inatçı insanlara bir şey inandırmaya, ikna etmeye çalışmıyorum. “Bu onların kişiliği” demem gerektiğinin farkındayım.
• Artık affedemeyen, mükemmeliyetçi ve katı insanlardan uzak duruyorum. Hata yapan, özür dilemesini bilen insanlarla hayatı paylaşmam gerektiğinin farkındayım.
• Artık kimseyi mutlu etmek zorunda olmadığımı farkındayım. Beni hayatının merkezine koyanları, benim üzerimden var olanları, benim üzerimden mutlu olmak isteyenleri,istemediğimi fark ettim.
• Artık kendini geri çektiğinde de senin sayende yaşayanların ve mutlu olanların başının çaresine baktığını farkındayım.
• Artık kendini ulaşılmaz gösterenin aslında ambalajdan ibaret olduğunu farkındayım.
• Artık kimseyi hayatında zorla tutamayacağını,gitmek isteyenin bahanesi olduğu gibi kalmak isteyenin de bahane aradığını farkındayım.
• Artık iyi hissettiren insanlar için,daha çok emek vermem gerektiğini farkındayım.
• Artık iyi bir ilişki için sevgiden çok iyi anlaşmanın önemli olduğunun farkındayım.
• Artık kimin yanında “kendim “isem onun yanında daha mutlu olduğumun farkındayım.
• Artık hırslı insanlardan uzak durmam gerektiğinin farkındayım.Amaçları için herkesi kullanabileceklerinin farkındayım.
• Artık gerçek dostluklarda mesafenin önemli olmadığının farkındayım.Yıllar sonra bile bir araya geldiklerinde kaldıkları yerden devam ederler.
SERHAT YABANCI
Aile-Evlilik-Yetişkin Terapisti

Bizimkide dönemiyordu 1 hafta önce bu hafta ters düz herşekilde dönüyor popoyu da kaldırmaya başladı haftaya emekler heralde , kısıtlama hareketlerini serbest bırak kontrollü bir şekilde, dönemedi diyip müdahale etme bırak çabalasın daha hızlı ilerler ...
Hic donemiyor degil aslinda.ama cok nadir. Yuzustu iken saga sola ceviriyor kendini.bazen azar azar geri geri gidiyor.

Kızlar günaydın bizim oğlan grip oluyor galiba burnu tıkalı sümük var sanırım hırıltısı geliyor hapşuruyor xlear damlattım ama temizletmiyor mümkün değil dokunamıyorum burnuna sanki koparıyorum ağlıyo tutamıyorum da başını napcam nasıl destek olabilirim çabuk atlatması için belli ki başındayız henüz gözleride sulanıyor kesin grip sümükleri nasıl çıkaracağım uyurken otribebeyle mi yapsam denemekte fayda var ama önerilerinizi bekliyorum emzirmekten başka ek olarak ne yapabilirim

X