2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380

ahahah bende sewmem whatsap grup murup ammaaa ruzgar okullu oldu başladık veli grupları
bıkbıkbık habire bildirimm

bugün işte ikinci günüm..
dün öznur simayım sütlerini içmiş
uyumuş uyanmış ananesi sebzesini haşlamış
az yoğurt sonra anne sütü
uyku uyanma meyve püresi sonra anne sütüü
ben eve gittim zaten..
sabahları kullanıyorum süt iznimi
saat 9 da evden çıkıyorum 09,30 iş başı
akşam 17,00 çıkış
17,40 eve varış recoyla kapıda karşılaşıyoruz..
durumlar böööyle kızlar işimi özlemişim..
ammmaaa fıstığımıda çok özlüyorum
paşam okulda sıkıntı yook şükürler olsun..

Biliyorum çok konuşuldu ama unuttum kızlar. Monovit d3 yerine hangi d vitaminini kullanıyordunuz. Abd den getirilen hariç acd3 muydu. Monovit oğlum da çok fena gaz ve huzursuzluk yapıyor. Bugün alayim diyorum eczaneden. Doktora sormadan değiştirsem bir sakıncası olur mu ki

Ben de yakında baslayayim diyorum ucretsiz izin zorlamaya başladı. Sen is e başlamadan az az alıştırdın mu ek gıdaya. Bir de sütü nasıl yapıyorsun yani önceden dondurdun mu ne yaptin. Is yerinde sağıyor musun sağıyorsan nasıl muhafaza ediyorsun ne cok sordum :) kafam çok dolu cok

Can'ım sen işe gidince öznur simay seni aramıyormu benim kız bana deli gibi bağlandı kimsede durmuyor benden başka babasında bile çığlık çığlığa ne yapsam bilmiyorum halbuki kimseden sakınmadım herkesler kucaklarına aldı ama

Evet bir hastalıkta bize uğradı malesef oğluşum küçücük ciğerinden öksürmeye başlayınca birde üstüne ateş ve gece sık uyanma eklenince hemen koştuk hastaneye boğaz enfeksiyonu geçiriyomuş oğluşum kaç gecedr niye uyumuyor huzursuz diyoruz oksijen suyu antibiyotik ve birde öksürük şurubu verdi doktor.. ne kadar dikkat etsemde maaleaef mevsim geçişinden ötürü hastalandı yavrucak..

bende rapor alamadığımdan ve artık öznur simay baya baya beni tanıdığından ayrışmak zor olmasın diye başladım..
neticede 2 yıl çalışmıycak olsam tamam ama illaki başlayacağım 6 ayı 7 ekimde doluyor bende başladım..
ek gıdaya yoğurt mayaladım, sebze ve meyve püresi pıtırlı alıştırdım 1 kaşıkla başladım..
evet mümkün mertebe süt sağıp poşetle buzluğa attım..
ama öööylee poşetler dolusu değil
evet sabah 9 da evden çıkıyorum, öğlen 12,30 gibi sağıyorum poşete koyup iş yerinde buzdolabına koyuyorum akşam giderken alıyorum ööyle işte..

sabah 6 kalkış,
abiyi 7 de uyandırıyoruz
oyun moyun abiyi giydir hazırla servise gönder,
öznur simayı emzir altını değiştir oyun halısına bırak,
giyin evi toparla hazırlan öznur simayı emzir
emzirirken uyusun
9 gibi ananeye bırakıyorum uyuyor oluyor
uyandığında ben yoksam sıkıntı değil ama ben varsam kimsede durmaz..

bizde dün hastaneydeydik
geçmiş olsun
mevsim geçişiymiş

anne kokusunu illa hissediyorlar
bende oyunla ayrılıyorum yanından deve cüce deve cüce küçük hüsamettin gitti diyip kaçıyorum yanından yoksa ağlıyor beni takip ediyor devamlı
allahım eşlerimizin maddi durumu yerinde olsada çalışmasak ama malasef

maddi durumum iyi olsada çalışırdım ama bir farkla çocuğumun yanında gerektiği kadar kalarak..
bu dünya ve sistem adil değil malesef..
ne diyoruz çok şükür bin şükür bugünümüze..

Çok geçmiş olsun,
Yatarak emzirme kucakta eğimli emzir kafa yukarda kalsın mümkün olduğunca birde burnunu sürekli açık tut, biz 10 gün antibiyotik kullandık iltihap için , bu iki detay önemli

Maşallah serbest bırak annesi gözün üstünde olsun çok ani atıyorlar kendilerini , sıkıntı yok

Bende bazen saklanıyorum eşim kucağına alınca görmeyince sıkıntı olmuyor ama kısa süreli :)

Sevindim canım muayene olmamasına. Bende hala ara ara oluyor da bana verilen Vajinal ilaçların hiçbirini kullanamadim kullanamıyorum. Bir de senin normal doğum muydu canım?
Ama o tabletler kolay kullanılır aslında tabi gece bikac saat bebislerden firsat kalıp uzanman gerek.normal dogumdu.

Daha yeni bakmıştım lcw ve panço'da gördum.icleri penye gibi.demek böyle tehlikeli hareketlere karşı da mantıklı bu tulumlar

Herkese merhaba tekrardan saat 10 bucuk itibariyle oglum sunnet oldu taburcu ettiler simdi uyuyo diye ellemiyoruz bi tek dolven icirdim doktorun demesiyle sabah aksam iciricem bide krem verdi onu suruces sunnet yaptiranlardan ricam tavsiyeleriniz var mi acaba sunu yap bunu yapma diye kac gunde gecer acaba tutmaya bile korkuyorum ben su anda cocugu canini aciticam diye iki buklum emzirdim mesela altini islatsada islatmasada degistireyimmi surekli tamamen mi acik biraksam yoksa ?

Demir ilacı sıkıntı
Dün başladım, bugün yapamıyor kakasını , bilemedim bende ne yapsam
Canim doktorumuza sordum bir çay kaşığı zeytinyağı ıcır dedi iciriyorum ise yarıyor bir gün yapmıyor ertesi gün bezi dolu oluyor zeytinyağıni dene istersen

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…