2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Olmayınca aşı tutmuyor demekmiş canım bizimkisi de böyle olmadı
Eskiden aşı izi kalmazsa aşının tutmadığı düşünülüp aşı tekrarlanıyormuş. Sonradan yapılan araştırmalarda iz kalsa da kalmasa da aşının tuttuğunu kanıtlamışlar. Yani aşı tekrarı yanlış bi uygulamaymış. Artık aşı tekrarı yapılmıyor. Doktorumuz böyle açıkladı bize. Boşuna yapıyormuşuz artık yapmıyorz dedi. KardelenRuzgar

Canım dikisimiz var. Ama diyorum keşke sünnet olmasaydı ağlamaktan sesi gitti yavrumun şu an çok ağlıyor
Ahh ahh aynı bizimki gibi olmuşsunuz. Valla ben de çok pişman olmuştum. Yazmıştım buraya da...sabredin artık 4 veya 5 günde düzeliyor . Allah şifa versin. Bol bol dua oku artık üzerine. Çok zormuş sünnet ya .... ben onu bilir onu söylerim.

Kızlar bu arada ben hero baby sütlü pirinçli kaşık mamasini aldım günde 1 kere veriyorum çokta severek yiyor bi sıkıntı olmaz değil mi
Olmaz tabiki canım ama bize doktor hipp önerdi bende araştırdığım kadarıyla en iyi o ama ben sütlü pirinçli yerine yulaflıyı kullandım tadı pek iyi değildi yulaf sağlıklı diye vermiştim şmdide sütlü elmalıyı deniyorum 6. Aydan snrada 5 tahıllıya geçicem pirincin pek faydası yok tahıl ürünleri ve yulaflılar dha vitaminli bilgin olsun

Sağol canım bende hipp alıcam ama bulamadım

Aynen canım valla yaşamayan bilemez ömrümden ömür gitti kuzucum ağlarken. En çokta ağlaya ağlaya sesi gitti ona içim yanıyo. Bi bakışı var anne beni kurtar der gibi

Yok tok uyuyor mesela gece 6da uyandgnda emziriyorum yarım saate yakın,yatınca 9gibi kalkıyor.ılaclara basladgmızdan beri böyle olunca ben de uykumu alıyorum.düzenleri bu sekilde olsa keske
Yani biraz fayda etti,daha kısa öksürüyor,burnuna deniz suyu damlatıp çekmeye devam ediyoruz rahatlıyor.simdiye kadar kötülesmediyse endiselenme canım,sıkıntı tabi,uyurken cok hızlanırsa nefesi dr ozaman gel demisti bana

Bizimki de öyle canım önceleri sıcaktan uyuyamiyor diyordum bunaldı cocuk ama serin havalarda da evde hemen uyudugu söylenemez.aynen apartmana cıktgm anda baslıyoruz etrafa bakmayabırak ev islerini yat uyuu.kac aylık,benimki 3.5 aylıktı sanırım ütü,duş filan yaparken izleyip oyalanmaya basladı.hele ütünün buharına bayılıyoruz

Benim oglan da yagız,huyları da benzese ,sanmıyorum ninni,emzik yok uyumuyo öyle.evde neyse de dısarda emzircek yer arıyorum uykusu geldgnde.o sarkıyı cok severim buarada

Kızlar iyi akşamlar sizinde verem aşısı yerleriniz böyle oldumu Eki Görüntüle 1880859
Bizim oldu Can'ım daha da çok iltihaplıydı eşim sıkmış patlatmış hemşireye gittim sordum ertesi gün etrafı ateşlenmez kızarmazsa birşey olmaz ama ellemeyin dedi. Şöylede birşey patlatınca sanki rahatladı içinden bayağı bir iltihap çıkmış.

Evet canım bende sordum aile hekimiliginde aşıyı yapan hemşire demişti iz olmazsa tutmaz diye bende doktorumuza sordum o da gerek yok dedi

Benimkide bugün düzeldi gibi çok şükür tam 5 gun sonra fayda verdi.burun tikanikligi zor ama bizim kız gece gayet güzel uyuyor tıkalı gibi değil gündüz çok hirilti oluyor ben geceleri iki saatte bir deniz suyu damlatiyorum kurumasın diye.belki uykusu düzene giriyor dur annesi

Bugün 5 aylık olduk canım, benim ki anası kılıklı ütüyü hiiiçç sevmiyo, o pıs pıs yapıp buhar çıkardıkça Bi değişik hareketler yapıyo :) uyuyup uyansa sorun yok, oyalanıyo, döneniyo, oyuncaklarla takılıyo ama ahh işte Bi uyuyabilse...

Benim de akıntım oluyor ama bahsettiğin şekilde değil normal olmayabilir istersen bi doktora çık enfeksiyon bişey olmasın fitil vs veril kurur gider

Çok pişmanım hemde canım gerçi ben mecbur olduğum için yaptırdım bizim pipi ucumuz dardı doktorumuz bi an önce olmalı dedi. Ama sizin bi mecburi durumunuz yoksa şu an yaptırmayın derim

Noldu ki okadar kuzu? Ya ben anlamadım herkes pişman oldu. Asıl erkenden yapmak daha faydalı oluyor ilk 3 gün ağlıyor mizirdaniyor ama sonra bitiyor. Siz fazla mi duygusalsiniz acaba? Ya da başka bişey mi var benim anlamadigim? Yürürken çocukken aklı erince bence tan bir işkence sunnet meselesi. Ben iyiki yaptırdım diyorum herkese de öneriyorum. Acaba Dr farkı mi? İnanın siz keşke yaptirmasaydik yazdıkca çok şaşırıyorum. Bizimki hiç uyumadi gi kadar uzun uyudu sünnet günü yorulmuş demek aglamaktan sünnet olurken (lokal oldu) ben mesela bunu hatırlıyorum ve çoook mutlu oluyorum :) uzun uyudu oğlum diye :)

Geçmiş olsun inş hemen iyileşir kuzun. Op sev annesi benim için de erkek'i

Canim yanlis hatirlamiyorsam sen de ilk uc ay icinde yaptirmistin. Bende ikinci ayinda yaptirdim. Cok memnunum iyi ki diyorum.
Arkadaslarin bebekleri uc ayi gectigi icin boyle olmus olabilir. 0-3 ay aciya en dayanikli olduklari zaman. Ikinci cocugum da oglan olurda ben iki ayi bile beklemez, kirki cikmadan yaptiririm valla :)

Kızlar adet düzenleriniz nasıl. Benim 3. Olacaktı bu ay ama 5 gün geçti. Çok korkuyorum gebelik söz konusu olabilir mi diye. Test yapmaya dahi cesaretim yok. Emziriyorum. Geceleri en az 2 saatte bir kalkar bebeğim. Başına böyle birşey gelen var mı ? Adet gecikmesi normal mi. Dr yolu nu tutmadan sizle dertlesmek istedim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…