2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Kakasini bi gözlemle bakalım vermeye devam edeceksen. Bagirsakda emilimi çok zormuş pekmezin burda bir arkadas soylemisti. Bence de pekmez için biraz erken .
Hmm oylemiymiş parmağımın ucuyla tattırmıştım 6 aya kadr anne sütünden başka bşy vermeye gerek yok dedi doktr ama ben yerken bakınıp yalnınca kıyamadım acık ucundan veriverdim :) 6 ay dolana kadar vermeyeyim o zmn dertsiz başımıza dert açmayalım

Ben almıştım sağlık ocağının verdiğini ama kullanmıcam ihtiyacı olursa eğer organik araştırıp onu veririm diye düşündüm zararlı maddeleri vemek yerine bitek Türkiye'miz böyle sağlık konusunda neden anlamış değilim keşke biraz daha titiz olsalar bu konularda

hahh işte tam bizim kız:) sürekli ilgi istiyor hep onunla oynasam akşama kadar ne uyku ister ne de ağlar. ama yavrum işlerim var diye anlatıyorum babası dalga geçiyo kızım annen delirdi diye

2.doz rota asimizida olduk sukur.
Kizlarrr ben buyuk oglumdada kan ve devit kullandim hemde saglik ocaginin verdigini ozamanki dr.cok cok iyiydi ama bana hic kullanma sakin yurt disindan getirt vs demedi her kontrolde soruyordu veriyorsun dimi diye.
Yigitede basladim kullaniyorum yigitin dogum dr.ayni sekilde itirazi olmadi.
Kusura bakmayin yanlisda anlamayin.
Ama faxla abartiyorsunuz bence turkiyede milyonlarca bebek var coguda bu vitaminleri kullaniyor sukur sagliklilarda.
Bu vitaminler ve kan ilaclari onemli demekki devlette boyle bur imkan saglamis bebekler alsin faydalansin diye bence takdir etmek lazim.Ozaman asilarida yaptirmayalim onlarda ucretsiz onlarda sagliksizmi diyelim bence yanlis dusunce kizlar.
Tamam siz kullanmak istemiyorsunyz olabilir ama kullananlarida korkutmayalim lutfen.ilk anne olanlar bilmeyip korkabilur kullanmayi birakabilir buda vebaldir.

Bende burada okuyunca 1 hafta kullanmadim.dr.gittim sorunca kullanmiyorum dedim.Ama dr.anlatti aydinlatti simdi kullaniyorum.
Zaten 6.ayda kan sayimlari yapilacak ozaman baktilar gerek yok birakilir zaten.simdi tedbir amacli kullaniyoruz zaten.
Kimseyi kirmak icin yazmadim ama dahada dayanamadim kizlarrrr kusura bakmayin:))

keşke canım. bulursun zararsız bitane bizide haberdar et olur mu?

Çok sağol canım yazdıkların için. Ben de kabullendim artık bazı şeyleri. Nasip değilmiş diyorum. Verdiğm tavsiyelere gelince ana kucağında denedim ama olmuyor. Bi de şimdi 7 kiloya yakınlar o yüzden mümkün değil. Eskiden de cok küçüklerdi bi yeri incinecek diye almıyordum.
Daha 6 aylık olmadılar ama doktor ek gıdaya başladı. Ben de blw uygulamak istiyordum en başından ama nasıl olduysa doktor beni ikna etti. Anlattıkları mantıklı geldi aslında.

Kendisi blw ye karşı olmadığını, hatta daha blw yokken bile ebeveynlere çocukların besinlere alışması ve zeka gelişimi için o şekilde beslenmeyi önerdiğini söyledi. Ama şimdiye kadar sıvı gıdadan başla hiç bişey girmemiş midelere direk katı gıda gitmesinin uygun olmadığını, onun yerine ilk başta pütürlü gıdaların( kesinlikle blendırdan geçirilmeyecek, cam rendede rendelenecek) girmesinin uygun olduğunu söyledi. Bir de tahılın önemli olduğunu söyledi. Bu da barsak gelişimi için önemliymiş. Doktor kontrolünden sonra söylediklerini kesinkle uygulamıcam dedim eşime de ama sonra biraz araştırınca ikna oldum. Blw de yapıcağımızı söyledi zaten, ama ilk bi iki ay bu şekilde gitsin dedi

3-11 1aylık kadar bebekler 12-15 saat uyumalıymış hahah sen ne dion ismail küçükkaya,3saat uyuduk,sabah kolumda sızmış artık
Üzüm suyu uyku kacırmaz di mi,elma acıyor mesela
Babamda diyo bu çocuk şu kadar saat uyuması lazım, neden hala ayakta... Dedim sana bırakiim sen uyut madem uyuması lazımsa :) aman aman diyo bana bırakma, ben sizi büyüttüm, sizde kendiniz büyütün ama demekle, bilmekle uyumuyo sıpa, gündüz 45 dk uyusa seviniyorum

Bende hep duyuyorum canim ama incelemeye vaktim olmadi. Merak ediyorum

incelemeye başlayacağım inşallah bende :)
yöntem keyifli ama tüm hayatı boyunca sürekliliğini sağlamak önemli sanırım,
palet okulları var şu anda bu yöntemle eğitim veren,
uzun vadeli sağlanamayıp ucundan kıyısından fikir almak doğrumu yanlış mı olur vs vs kafamda deli sorular, inceleyelim o zaman,
paylaşalım bilgilerimizi...

Montessori yöntemini araştıran ilgilenen varmı, kitaplarını araştırıyorum fena yöntem değil katkı sağlayacağını düşünüyorum ...

Eki Görüntüle 1879503

Ben de okudum canım çok hoşuma gidiyor.benim yerime yapma kendim yapabilmem icin yardim et felsefesi. Blw yi de onun yemek yansıması olduğu için inceledim ama Facebook grubu çok katı geldiği için gözüm korktu. Şimdi kitabını aldım bakalım....

Rüzgar emiyor anne araştırıyor , kitap okumaya başlıycam emzirirken :)

Eki Görüntüle 1879505
Ha ha valla çocuk kucağa yapıştıkça bende e kitaba başladım. Telefona uygulama indirdim, artık oradan e kitap okuyorum :) napalım insan şartlara ayak uydurunca Mutlu oluyo senin paylaştığın yazıda ki gibi

Montessori yöntemini araştıran ilgilenen varmı, kitaplarını araştırıyorum fena yöntem değil katkı sağlayacağını düşünüyorum ...

Eki Görüntüle 1879503
Japon'lar bunu bulalı çok olmuş
Bana balık verme balık tutmasını öğret :)
Benim genelde herkese karşı tutumun böyledir iş yerinde ailemde. Düşünerek araştırarak doğrusunu bulacaktır ve unutmucaktır. Hazır olan herşey çabuk tüketilir çünkü :)
Oğlumda da uygularım bu yöntemi

Doktorlara güveniyor musun ki? Bana biri rotayı yaptırma dedi biri yaptır dedi. Sonuç kendi araştırmalarım sonucunda da yaptırmadım.
Bunu veriyorlar ama kan sayımı yapıldıktan sonra verilmeli. Bize durduk yere anemi olabilirsin diye kan ilacı vermiyorlar bebeklere neden veriyorlar ki?
Tabi herkesin düşüncesi ama bende kan sayımından sonra ihtiyac halinde kullanıcam. Zaten kaldı 1 ay kan sayımınada

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…