2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Sabah kuzum uyandi annesi cikmadan. 10 saniye sonra uyansa belki gitmis olacaktim. Cilveler, popoyu bi saga bi sola cevirmeler, gulucekler falan iyidi kuzum. Ayh cok kotu oldum simdi yazarken
Çalışıyosn dmi iyi olsun da canım
Ben şekersiz dut pekmezi vermeye başladım bu gün ev yapımı babaannem gönderdi bebişe vereyim diye bşy olur mu acaba bilmyrm ama çok sevdi tadını :)

3-11 1aylık kadar bebekler 12-15 saat uyumalıymış hahah sen ne dion ismail küçükkaya,3saat uyuduk,sabah kolumda sızmış artık
Üzüm suyu uyku kacırmaz di mi,elma acıyor mesela

Benim de tanidik yok internetten getirtiyorum canim. Almanyada da vardir bence. Bir Turkiye ilac konusunda denek yaptiriyor kendini herhalde.

Bu arada altinci ayda gene uc dort tane asi var sanirim.

Benim de tanidik yok internetten getirtiyorum canim. Almanyada da vardir bence. Bir Turkiye ilac konusunda denek yaptiriyor kendini herhalde.

Bu arada altinci ayda gene uc dort tane asi var sanirim.
Anladım canım sağol bnde bi bakayım netten yine de ne olur ne olmaz
Tüh yine mi çoklu aşılar var bi bitseydi şunlar yaa yavrucaklar aşıyı olurken ayrı acı çekiyolar olduktan snra ateşleniyolar

3-11 1aylık kadar bebekler 12-15 saat uyumalıymış hahah sen ne dion ismail küçükkaya,3saat uyuduk,sabah kolumda sızmış artık
Üzüm suyu uyku kacırmaz di mi,elma acıyor mesela
Benimkiz haci yatmaz gibi oldu. Ne uyuyor ne kucagimdan iniyor.nerdeyse wc ye bile onunla gidicem.aglamiyor ama gozler hep beni takip ediyo.bir dakika bile ayirmiyor gozunden.oyuncaklarina bile bakmiyor.arkamdan kendini kaldirmaya calisoyir.sanki gelecek gibi.isler coookk zorlasti.daha bunlar iyi gunlerimiz mi gercekten. Kucagimda uyuyor emerken.dalsin diye bekliyorum.daliyor da.tam yerine birakirken açıyor maviş gözlerini gülmeye basliyor.sanirsin 3 saat uyuyup uykusunu almis.

HATİCE KÜBRA TONGAR yazısıdır....
(Facebook bağırmayan anneler grubunu takip edebilirsiniz)

Bence insanlar ikiye ayrılır. Sorun odaklılar ve çözüm odaklılar… Sorun odaklılar hep dertlerden bahseder: Ayy hamilelik ne kadar zor, çok bulantım oldu, doğumum çokkk zor geçti, bebeğim gecede 10 kez emiyor, hep uykusuzum, tuvalete bile yalnız gidemiyorum, yürümeye başladı her yeri karıştırıyor, duvarları çiziyor, koltuklarda zıplıyor, ödevini yapmıyor, tutturuyor, ağlıyor… Sorunlar sorunlar… Ellerinde bir büyüteç, sürekli sıkıntıları büyütüp dururlar. O kadar ki, başkalarına da göstermek isterler gördüklerini. ‘Aa bunlar iyi günlerin, bir doğsun öyle gör sen’ derler, ‘seninki daha küçük, büyüdüğünde göreceksin hanyayı konyayı’ diye söylenirler. Favori şarkıları ‘Batsın Bu Dünya’, en sevdikleri film ‘Acıların Çocuğu Emrah’, özdeyişleri ‘Sana saçımı süpürge ettim’ dir.

Bir de çözüm odaklılar vardır. Dıştan bakınca mütebessim çehreleriyle tanınırlar. Çoğunlukla ‘polyannacılıkla’ suçlanan bu insanların da dertleri vardır aslında. Onların da gebeyken midesi bulanır, doğumları sancılı geçer, gece bebek emzirmeye kalkıp uykusuz kalırlar, çocuklarının tutturmasıyla zora düşüp, çizilen duvarlarını silmeye uğraşırlar. Tek fark ‘şikâyet’ yerine, ‘çözüm’ üretme gayretleridir. Gece 10 kere emzirmeye kalktıklarında ‘okuyamadığım kitapları bitirmek için harika bir fırsat’ derler. Çocuğu duvarı karalıyorsa ‘şu duvara bir kâğıt yapıştırayım da, orayı çizsin sabi’ diye çözüm üretirler. Çocuğunun kendinden ayrılmadığı ilk yıllarında ‘uff sürekli bana yapışık’ demek yerine, ‘büyüyünce çağırsam da gelmeyecek, tadını çıkarayım’ düşüncesine itibar ederler. Ellerindeki büyüteçle güzelliği, şükrü, mutluluğu büyütmeye gayret ederler.

Aslında sizde de var bu büyüteçten. Peki, baktığınızda neyi görüyorsunuz merceğin ötesinden?

Çalışıyosn dmi iyi olsun da canım

Ben şekersiz dut pekmezi vermeye başladım bu gün ev yapımı babaannem gönderdi bebişe vereyim diye bşy olur mu acaba bilmyrm ama çok sevdi tadını :)
Kakasini bi gözlemle bakalım vermeye devam edeceksen. Bagirsakda emilimi çok zormuş pekmezin burda bir arkadas soylemisti. Bence de pekmez için biraz erken .

ya arkadaşlar bebeğim nerdeyse bi haftadır yeşil kaka yapıyo neden olabilir acaba geçmezse doktora götüreceğim artık

ya arkadaşlar bebeğim nerdeyse bi haftadır yeşil kaka yapıyo neden olabilir acaba geçmezse doktora götüreceğim artık

Önsütü yoğun alıyor olabilir , gün içinde aynı memeyi 2-3 defa ard arda emzirip boşalttır bide bu şekilde takip et...
Bizdede oldu 1-2 gün biraz keyfi yoktu sağdan sola soldan sağa emmedi doğru düzgün, sonra düzelttik

Önsütü yoğun alıyor olabilir , gün içinde aynı memeyi 2-3 defa ard arda emzirip boşalttır bide bu şekilde takip et...
normalde bi kaç güne kakasını yapıyordu şu son bir haftadır kakasını yeşil yapıyo ve günde 5 6 kere yapıyor.bir haftadır galactago damla kullanıyorum acaba o mu yaptı

evet canm doktorum banada kullanma dedi. sağlık ocağından hiç almadım bile. ebe anlattı anllattttııııııı hayır dedim kullanmıcam bi de suçlayan gözlerle baktı bana çocuğuma kötülük yapıyomuşum gibi. bu devirde verilen bedava ürüne kim inanır ki ?:)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…