2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Maşallah canım aman yapmasın
tabi bünyeden de olabilir. 2 ay aşısı bizde ateş yapmadı sadece huysuzluk yaptı. demekki aşıya dayanıklı kızım

Neden fitil veriyorsun
Calpol yeterli olur, 4.ay aşıları biraz sıkıntılı bizde 3 gün Ateş ve huysuzluk yaptı, 4 saatte bir 1 çay kaşığı calpol verdim hergün 2 şer defa yıkadım
Doktor da hemşirede sadece anne sütü aldığı için fitil ver dediler calpol var aslında açmadım hiç fitil ver dediler die banyo bnde yaptırdım akşam ondan snra düzeldi çıkmadı hiç ateşi ilk gece hep oyle oluyor aşı sonraları yada vucudu aşıya karşı reaksiyon gösteriyor fazla hassas oldukları için yan etkisi de olabilir bilmiyorum ki canım

Bizimki cok korkak musluğu açtığımda bile irkiliyor. Arkaya doğru meyil etsin ağlıyor üzülüyorum neden bu kadar korkuyor

Okuyun bol bol çocuğu ...
Emzirirken, dışarı çıkarken eve girerken bol bol okuyun...
Ufak ufak el çırpın git gide çırpma sesini arttırın, severken alçak sesler çıkartıp aynı şekilde sesi yavaş yavaş yükseltin...
"Ce" oynayın, hafif başlayıp heyecanı arttırın, ani hareketler yapın oyunda...
Bizdede vardı bunlarla geçti,
şimdi normal , korktuğu seslere dönüp bakıyor gülücük atıyor şimdi ...

Calpolu 12 yaşa kadar kullancaz rengi değişecek sadece tamamen bitkisel her derde deva bi şurup :)
Fitil ağır geldi bize uyku yaptı çocuğuma, sünnet sonrası 3 defa fitil verdim mesela calpole geçtim, aşılarındada hep calpol verdim, Ateş yoksa huysuzluk varsa onun içinde verebilirsin ...

Ahh canım herşeyi yazıyorum da o Zaman foruma giremiyodum... Geri gelincede akıl edememişim yazmayı haftaya dr. Kontrolünden sonra dökülürüm bakalım yine, inşallah hep iyilikler paylaşalım...

acelya2687 ben de üni. Hastanesinde doğurdum. Bana da hiç bir hemşire emzirme hakkında bilgi vermedi.1 tane broşür getirdiler masaya koydular gittiler. Allahtan bebek kendi emdi. Gelen giden mama ver dedi. Hatta çocuk Dr u,azarlar gibi sütun yok demiyorum ama yetmeyebilir, bebeğin fototerapi görür bak gibisinden konuştu.
Ben dayanamadım çıkardım. Bi yandan pipi yarası bi yandan pişik. Valla işimiz zor. Bizimki hala pipinin üstüne dönünce mizliyor yazık. Banyo çok iyi geliyor. Ödem azalıyor. 4 gün olduysa yaptırıver.

Tmam canım fitil bizim oğlanıda uyuttu sersemledi brz dün fitili poposuna koyarken zorlandı sanki brz kanlı kaka yaptı sonrasında vermicem bida fitil poposu tahriş oluyo yazık calpol veririm bi sıkıntısı olunca şmdikin durumu iyi bklm arada mızmızlanıyo meme istiyo snra eski haline dönüyo korktu sanırım aşı olurken

C coznur gelmis gecmis olsun insallah cnm.
Bende hic duymamistim vajinal muayeneyi,hatta gecen gun dusundum.Erkek bebeklerin pipilerini geri cektirip bakiyorlar yapisiklik varmi diye birde yumurtaliklari inmismi 2 tanemi diye.
Dedim kizlarda boyle seyler yok ne guzel diye bak onlardada muayene oluyormus.

yalsa valla guzel cozummus dur bizde deniyelim yaaa turarsa dimi ama:))
Dun gece yigit 1.30 du halen uyumamisti yagizinda icerden sesi geliyordu valla ikimizde sizmisiz cocuklarin yaninda yine:))Valla yigit dogdu dogali soyle esimle karsilikli oturamadik inan,hersey yarim yamalak sarilsam biri ya agliyor yada anneee diyor hayyy sizin ananiza(

Bizdede var gece uykudan korkarak aglayarak uyanmak.Bol bol okuyorum okutuyorum kalabaliga girsin herkese tek tek okutuyorum.
Bende yapayim bu soylediklerini cnm saol bilgilendirdigin icin.

Kızlar benim de korktuğum şey grip olmak ve de bebegime de gecmediydi korktuğum şey malesef başıma geldi.sizce ne yapmalıyım kızım biraz grip gibi nadiren oksuruyorum sabah da burnu tıkalı gibiydi ateşi 37.3 olmuştu calpol verdim yalnız dün 4 ay aşılarını da oldu ateşi ondan da çıkar mı doktora gotursem mi off daha yeni antibiyotik tedavisi bitmişti

2 aylıkken mi ne benden grip geçti bebeğe. dr götürdüm oksijen verdi ilaç falan vermeden hemen iyileşti. o havada ilaç vardı belki de bilmiyorum. burnu tıkanıktı açtı burnunu

Selam arkadaşlar bende nasip olursa inşallah 2017 nisan annesi olacam. 8+4 haftaligim. Bu zamana kadar gogusler ağrıyordu ama uç gundur falan çok azaldı . Geçen cuma günü kalp atışını duyduk doktor bi sıkıntı yok dedi ama goguslerim ağrısı azalınca aklıma kötü kötü şeyler geliyor bi sorun mu var acaba diye. Olabilir mi böyle şeyler normal mi acaba

normal canım hep ağrı olacak diye bir şey yok. 7 haftalık kalp atışı duyduysan zaten sana kan testleri için gel diye bir tarh vermiştir. o zaman gidince için rahatlar

gurtmingotam pisgor kızlar huggies dokusu çok sert diyolar doğru mu peki
yok canım gayet iyi yumuşak sert denecek bi dokusu yok bence sevmediğim tek şeyi şu kenarlardaki cırt cırt bantları hep iz yapıyo ki bütün bezlerde oluyor sanırım prima ve canbebe de kullanmıştık hediye getirmişlerdi onlarda da öyleydi bez üreticileri buna bi el atmalı bence yumuşacık tene o bantlar olmuyor öyle bi kere alıştı poposu değiştirmeyi de düşünmüyorm inşallah tuvalet eğitimine en erken zamanda alıştırabilirim bizler ped takarken nasıl rahatsız oluyorz bebişlerin halini düşünemiyorum

kızlar yoğurdu nasıl yedirecegiz bebeğe? ben havaların soğumasını bekliyordum ya yoğurt için bozulur korkusuna :)
mayaladım yedirmeye çekiniyorum. niye mi? dolaptan çıkınca soğuk oluyor odada beklese bozulur ısınana kadar. napıcam ısıtacak mıyım?

normal canım hep ağrı olacak diye bir şey yok. 7 haftalık kalp atışı duyduysan zaten sana kan testleri için gel diye bir tarh vermiştir. o zaman gidince için rahatlar
6 haftada kan idrar testleri de yaptılar çok sükûr bi sknti yok canm. Bende pko var bir yilda oldu bebeğim o yüzden tedirgin oluyorum .belki de yersizdir ama işte :) bundan sonraki kontrol 26 eylülde

Normal canım çünkü bünyen artık hamilelige alışıyor bu yüzden yavaş yavaş hamilelik belirtilerin azalıyor. Dur bakalım ilerleyen zamanlarda mide ağrıları bacak bel ağrıları çoğalacak o zamanda bi an önce geçsin bu ağrılar diyeceksin :)

6 haftada kan idrar testleri de yaptılar çok sükûr bi sknti yok canm. Bende pko var bir yilda oldu bebeğim o yüzden tedirgin oluyorum .belki de yersizdir ama işte :) bundan sonraki kontrol 26 eylülde
Ben 2 haftada bir gidiyordum dayanamıyordum gün sayıyordum resmen çok endişelisin biliyorum ama rabbim nasip ettikten sonra hiç bişeycik olmaz bende ne pko vardı ne başka bişey ama hep idrar yolu enf vardı ondan korkardım tüm hamileliğim boyuncada vardıı kesin erken dogurrum diyordum şükür rabbim nasip ettikten sonra bişeycik olmaz kalbini serin tut

Anladim canım rahatladim :) ilk olunca tedirgin oluyor insan . Bulantı falan da çok az şanslı hamislerdenim sanırım :) biz de sağlıcakla kucagimiza alırız inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…