2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Bizimki cok korkak musluğu açtığımda bile irkiliyor. Arkaya doğru meyil etsin ağlıyor üzülüyorum neden bu kadar korkuyor
Benimki de öyleydi canım hapsirsak aglardi korkudan, ani seslerin hepsine iki kolunu açıp sicrardir (musluk örneğindeki gibi saçma şeylere bile ) şimdi %80i gitti 5 ay dolmak üzere. 3. Ay da doktor a sormuştum bu hersey e sicriyo korkuyo die. Büyüyünce geçer demişti :) geçti hakkaten . Sende merak etme zamanla geçiyor

Benimki de öyleydi canım hapsirsak aglardi korkudan, ani seslerin hepsine iki kolunu açıp sicrardir (musluk örneğindeki gibi saçma şeylere bile ) şimdi %80i gitti 5 ay dolmak üzere. 3. Ay da doktor a sormuştum bu hersey e sicriyo korkuyo die. Büyüyünce geçer demişti :) geçti hakkaten . Sende merak etme zamanla geçiyor
Inşallah geçer 4 aylik benimki de. Korkunca bir de kafasını yaslayıp bekliyor ki onu telkin edeyim

Mahvolduk diyen bendim.
Sunnet dikişli oldu canım ya...pipinin etrafı iple dikili. İyileşince dikişler atmaya başlıyor. Valla ya zordu bizim. Hiç kolay geçmedi 4 gün. Bugün haftası oldu keyfi iyi ama emekleme çalışırken yazık pipi korkusuna poposunu havaya kaldırıyor.

yalsa yalsa bize de bardak koymaya gerek yok dedi ama 2 gün daha beter oldu. Ne zaman bardak koyduk rahatladık. İyileşme o zaman basladi. Yoksa beze sürtmekten pipi kanamaya başladı.

Anladığım şu sünnet bünyede bünyeye değişiyor demek ki...

Doğuştan kapalı olabilir diye duymuştum ama normal zamanda kapanabilir olduğunu hiç duymadım .
Çok geçmiş olsun canım. Allah tekrarını yaşatmasın. Valla duyunca çok şaşırdım.

Sagol canim cumle meleklere rabbim sifa versin
Senn kuzunda iyilessin
Bende dikisli sunnete saskinim valla yazik kuzulara..

Valla dikis yoktu bizde
Bardak falankullanmadik
3. Saat hersey eskisi gibiydi gun degil 3saat sonra hemdee??
Anlamadim bendee
Ee her pipi farklı :))
Pipilerin derdi bitmez :))
Ahh ahh bende hemen yaptıracaktım 40 ı çıkınca şu üfürüm yüzünden kaldı. Napalım sağlık olsun demekki vakti değilmiş fazlada heveslenmemek lazımmış hayat ne getirecek belli değil

4. Ayda bizim de uyku duzenimiz bozuldu. Gündüz 10 dakika uyuyacak diye 1 saat uğraşıyorum,hemen geri uyanıyor. Gece de ilk yattiginda uzun uyur, sabaha karşı uyanmaları artardi. Artık en geç 2 saate bir kalkıyor, bazen yarım saate bir kalkıyor,gece bazen tamamen uykusu açılıyor oyun oynamak istiyor.

Ayy yok canım hiç ağlayarak uyanmazdı zaten, aynen devam, şükür...
Yaa bizim de sapıttı uyku, zaten dalmakta zorlanıyodu ama gece bu kadar uyanmıyodu, bide saat 5-6 Gibi uyanıp kalkıyo 1-2 saat bekleşiyoruz... :KK43: Allahtan işe başlamadım ama sanırım ekimde başlıycam, şu memede uyuma işini nasıl çözücez bklm...

Anlattıklarına aynen katılıyorum bizde de vaziyet bu hale geldi. Neden böyle sacma sapan oldu gece uykusu anlamadım gitti
Yalnız olmadığımı görmek bir nebze rahatlattı. Çünkü kafamda kurmaya başladım. En azından olağan bir süreç olduğunu gördüm. Yarın doktorada anlatacam durumu.
1 çay kaşığı calpol verdim gece uykusuna geçmeden önce bakalım rahatlatacak mı

Kızlar bizde doktordan geldik genel muaneydi az kilo almış dedi ben dedim şeftali versem olurmu mevsimiyken az az vereyim mi dedim ver dedi tadımlık isterse yedirirsin yoksa zorlama dedi alerji için test yapılacak kan testi kanı vermişken herşeyine bakılacak demir troid falan filan eger alerji degilse kakadaki kanı mutlaka arastırmalıyız dedi

Kızlar facede alerjiyle yaşam platformu var
Kimisinin kakada mukus kan kimisi ciltte egzama kimisi kilo alamama belirtileri kimisinde hızursuzluk. Geçen biri yazmıştı ilerde tepkiler agırlaşıyormuş malesef ozaman bebegede diyet yaptırmak zorlasıyormus tadını aldıktan sonra şimdiden peşine düşmek en mantıklısı ve bu alerji olayı o kadar arrttı ki nedeni dogal bişey kalmadı artık rabbim dermansız dert vermesin amin

Arkadas bu cocuklarin cani ne isterrrr.
Gecenin 1 i olmus buyuk uyumaz hikaye ister kucuk mizir mizir uyumak istemez:KK43:(
Gelde esinle bas basa zaman gecir nerdeeee:KK43:( Kac gecedir soyle bir basbasa kalamadik arkadas sizip kaliyoruz bu sipalarin yaninda:KK43:(

canım ben bugün ebeye sordum aşımızı yaparken ateş yapar mı diye? dedki eğer bebeğin vucudunda enfeksiyon varsa ateş yapabilir. bi takip et istersen. bizde hiç ateş ya da huysuzlanma yapmadı şükür hiçte bişey vermedim henüz
Hmm bilmiyorum bizim hemşire normal ateş yapması dedi 2ay da yaptı die bünyeden mi bilmiyorum ama düzeldi çıkmadı gece ateşi mışıl mışıl uyudu çok şükür doktora da bi sorayım bklm ne dicek

Kizlarr tesekkur eederim merak etmissiniz. Gecen ay arada firsat bulup yazmistim. Epey uzunca bir tatil yaptim bu sene. Ve netim pek agirdi. O yuzden teknolojiden uzak bir hayat sureyim dedim bir iki ay. Ama yaz bitti tatil bitti ruya bitti.. artik buralardayim. Bu arada benim kiz denize oyle alisti ki 3 gundur evdeyiz. Bunalima girdi resmen. Denize girmek icin agliyor elini ayaklarini yikiyorum bi sure sakinlesiyor sonra yine basliyo mizmiza.. bide nerdeysw tum gun bezsiz vakit geciriyordu simdi kiyamet kopuyor bez baglarken.
Sizler ne alemdesiniz yaramazlik yoktur insallah

Biz de iyiyiz her zamanki gibi koşturmacalar devam ediyor :) ya denize gitmek için neler vermezdim iznim bitti ise döndüm 1 aydır. Kızım ben evde yokken huzursuz oluyormuş cok üzülüyorum.

Arkadas bu cocuklarin cani ne isterrrr.
Gecenin 1 i olmus buyuk uyumaz hikaye ister kucuk mizir mizir uyumak istemez:KK43:(
Gelde esinle bas basa zaman gecir nerdeeee:KK43:( Kac gecedir soyle bir basbasa kalamadik arkadas sizip kaliyoruz bu sipalarin yaninda:KK43:(
Valla allah kolaylik versin arkadasim. Bende 1 tane uykusuzluk mahvetti bizi. Bu gece 12 de kalkmis oyun istiyor 2.30 a kadar uyutamadik. Eee sonra 2.30 da uyudu ama sirtini sivazlayarak, elimi cektigim an uyandi 4 te. Ne zormus ya cocuk buyutmek. Annemin kiymetini bir kez daha anladim anne olunca.Esimle kardesiz zaten nerdeyse 1 senedir. Ne zaman basbasa kalsak bizimki hemen mizirdanip uyaniyor. Anliyor mu ne :))

Boynuna takıyorum canım, gece mutlaka çıkarıyorum ama gündüz yanımda yatıyosa çıkarmıyorum. Uzun kolyesi öyle takılma,sıkma olmuyo. Valla ben aklımda kalmasın diye aldım, alsaydım rahatlarmıydı diye düşünmiim dedim :) totsandmore.com diye bir siteden almıştım, hemen kargolamıştılar....

Çok sağol canım, ayak bileğine de takılıyormus ama onun salyaya faydası olur mu bilemiyorum. Ben de bakayim dediğin siteye

C coznur geçmiş olsun burdan yazman çok iyi oldu kızım yok ama olan herkese söyliyim vajinal kontrol de yaptirsinlar. acelya2687 acelya2687 sen de yaşamıştır bebeğinde. Hemen yazın kuzum böyle durumları.
A ARTVINLI9876 biz eşimle başbaşa vakit geçirmeye karar verirsek o gece Yalın 'im uyumuyor :) eşim şöyle bir çözüm buldu. Basbasayken "ay Yalın i simdiden çok özledim, seni de hiç ozlemedim, neeee sarilcakmiyim sana sandın? tabiki de sarilmiycam" gibi laflar ediyor bana ki bebek ozaman uyanmiyormus :) gerçekten de tutuyor :)

Canım emekleme aşamasında ise hiç girişmeyin derim. Beni kimse uyarmadı. Emekleme başladığından beri yüzükoyun yatıyordu. Sürekli ters dönüyordu. Bebeği zaptetmek çok zor oldu.
Ayrıca çok acı çekti 4 gün. Her alt acista agladi. Ne olduğunu şaşırdı çocuk. Gece uykusunda çiş yapınca çığlık çığlığa uyandi.yalvaran gözlerle dudak bükük bana bakıp bakıp ağladı.
Eşim, annemler, Kayinvalide filan çok hevesli idi. Herkes olsun olsun dediler. Ama bebeğin o hallerini görünce ah keşke yaptirmasaydik dediler.

Bence büyük olsun 8 yaş civari.tamam psikolojik olarak etkileniyor deniyor ama en azından derdini anlatabiliyor.teselli edebiliyorsun. Küçük bebek olunca onu avutmak bile imkansız oluyor.

Berdinc Berdinc
Aynen Emeklemeye başlayanlar yaptırmayın sünnet , 4 ay tam kararmış 1 ay sonrası sıkıntı olurmuş, çok hareketliler,
sclkvnc sclkvnc
Bardak çok fena pişik yaptı yanları, bugün son koycam sanırım, yarın banyomuz var...

elinden geleni yapiyomussun canim, o zaman o kadar kilo alacaktir... sagliklari olsunda aman kilolarida cok olmasin, hic acele etme yemek yesin, mama yesin.... doysunlar bize minnoslar. bizim problemimiz etrafi incelicem, oturcam diye emmemesi. artik oyle kabul ettim bende. biraz yatiyoruz, biraz kucakta emiyo yuvarlanip geldik bakalim simdiye kadar... bakalim dr.unuz ne diyecek, bazi dr.larda baslatiyo hemen mama ek gida... bizim dr. her seferinde sadece anne sutu diye tembihledigi icin oyle dusunuyorum tabi ben. bu iste tek bi dogru yok anladigim kadariyla :)
tabi canm kilosunun çok olması derdinde değilim sağlıklı olsun dediğin gibi. ama aç olduğunu düşünüp üzülüyorum. annelik iştee:) herkesin derdi farklı valla. bazısının sütü olur bebek emmez bazısının bebeği güzel emer ama ağzına süt gelmez

Hmm bilmiyorum bizim hemşire normal ateş yapması dedi 2ay da yaptı die bünyeden mi bilmiyorum ama düzeldi çıkmadı gece ateşi mışıl mışıl uyudu çok şükür doktora da bi sorayım bklm ne dicek
tabi bünyeden de olabilir. 2 ay aşısı bizde ateş yapmadı sadece huysuzluk yaptı. demekki aşıya dayanıklı kızım:KK49:

Kızlar yine ateş yaptı bu aşılar fitil verdim ılık duş aldırdım braz rahatladı uyudu ateşide ölçtüm düşmüş çok şükür uyuyo şmdi gece çıkarmı yeniden acaba bu gün iki kere fitil verdim yarım biri 12 buçukta biride 8 buçukta inşallah bida çıkmaz o öyle acılı ağlarken içim acıyor evlat çok başka bşymiş gerçekten yaa Allahım acılarını göstermesin

Neden fitil veriyorsun
Calpol yeterli olur, 4.ay aşıları biraz sıkıntılı bizde 3 gün Ateş ve huysuzluk yaptı, 4 saatte bir 1 çay kaşığı calpol verdim hergün 2 şer defa yıkadım

X