2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Ben 2 haftada bir gidiyordum dayanamıyordum gün sayıyordum resmen :anne: çok endişelisin biliyorum ama rabbim nasip ettikten sonra hiç bişeycik olmaz bende ne pko vardı ne başka bişey ama hep idrar yolu enf vardı ondan korkardım tüm hamileliğim boyuncada vardıı kesin erken dogurrum diyordum şükür rabbim nasip ettikten sonra bişeycik olmaz kalbini serin tut
Çok sagol canm sağ salim kucağımiza almak da nasip olur inşallah hayırlısiyla.her hamiste oluyor sanırım bu tedirginlikler

kızlar yoğurdu nasıl yedirecegiz bebeğe? ben havaların soğumasını bekliyordum ya yoğurt için bozulur korkusuna :)
mayaladım yedirmeye çekiniyorum. niye mi? dolaptan çıkınca soğuk oluyor odada beklese bozulur ısınana kadar. napıcam ısıtacak mıyım?
Ben yoğurdu yiyeceği kadar çay bardagina cikariyorum. İçine sıcak su doldurugum kase ye oturtuyorum bardağı ve karıştırarak 1 dk da fln yeme isisina geliyor. Fazla bekletmemeye dikkat de edince yoğurt da eksimeden bebecik yiyebiluyor. Sadece onu bardakda isitirken ,hep ayni yer sicakla temas edip eksimesin diye devamli karıştırmak lazım, bundan dolayı yoğurt koyu ayran gibi oluyor. Bundan başka bi sıkıntı olmadı bir aydır bu şekilde veriyorum ben canim

Kızlar benim de korktuğum şey grip olmak ve de bebegime de gecmediydi korktuğum şey malesef başıma geldi.sizce ne yapmalıyım kızım biraz grip gibi nadiren oksuruyorum sabah da burnu tıkalı gibiydi ateşi 37.3 olmuştu calpol verdim yalnız dün 4 ay aşılarını da oldu ateşi ondan da çıkar mı doktora gotursem mi :KK43:off daha yeni antibiyotik tedavisi bitmişti

Benim oglanda da soguk alginligi var. iki gecedir acillerdeyiz. Burun tikanikligi onemliymis canim, kesinlikle acin dediler. Burnunu acmaya calis sen de. Ates 38 in ustunde oldugu icin dort saatte bir calpol veriyoruz. Takip et bence atesi.

kızlar yoğurdu nasıl yedirecegiz bebeğe? ben havaların soğumasını bekliyordum ya yoğurt için bozulur korkusuna :)
mayaladım yedirmeye çekiniyorum. niye mi? dolaptan çıkınca soğuk oluyor odada beklese bozulur ısınana kadar. napıcam ısıtacak mıyım?
Bozulmaz tatlım. 10 -15 dk beklet yedir.

Bursada merkez de bi kaç katlı bir bebek ürünleri mağazası vardı. Tam olarak nerdeydi adı neydi hatırlıyomusunuz? Bursadan geçicez gelmişken sonbahar kış alışverişini yapayım diyorum C coznur @betul8516

Canim benim bakircilar carsi girisinde sagli sollu bebeler sarayi az ileride sol tarafta ozlem bebe araliktan inince toptan ozlem bebe 3 katli sonraaaaa izmir yolu uzerinde aysen bebe fatihbsultan mehmet bulvari metro duraginda bulman kolay olsun diye yer belirttim:)

Kızım bir ayda hiç uzamamış ya çok moralim bozuk bizim gibi olan var mı normal mi arkadaşlar gece iki defa emzirmeye başladım artık kilosu da az napcam ek gıdaya ben de tamamen başlıycam sütüm yetmiyo ya

Canım huggies aldım bugün deneyeyim diye hiç hosuma gitmedi çok kalın prima premium a devam edeceğim bu aldığımı da gece baglayacagim
prima yeşil paket kullanıyorum arada beyaz da kulandım ama taşma olmadı. küçük no kullanırsan taşma olur diyorlar???

2 aylıkken mi ne benden grip geçti bebeğe. dr götürdüm oksijen verdi ilaç falan vermeden hemen iyileşti. o havada ilaç vardı belki de bilmiyorum. burnu tıkanıktı açtı burnunu
İnşallah benimki de cabucak iyileşir artık çocuk sütten çok ilaç yer oldu :KK43:

Benim oglanda da soguk alginligi var. iki gecedir acillerdeyiz. Burun tikanikligi onemliymis canim, kesinlikle acin dediler. Burnunu acmaya calis sen de. Ates 38 in ustunde oldugu icin dort saatte bir calpol veriyoruz. Takip et bence atesi.
Canim size de gecmis olsun.ateşi en fazla 37.3 e çıktı calpol verdim düşmüştü ama simdi yine 37.1 olmuş burnunu açıyorum sürekli öyle çok tıkalı değil.acilde size ilaç vermediler mi 37.5i görürsem hemn götüreceğim

Kızım bir ayda hiç uzamamış ya çok moralim bozuk bizim gibi olan var mı normal mi arkadaşlar gece iki defa emzirmeye başladım artık kilosu da az napcam ek gıdaya ben de tamamen başlıycam sütüm yetmiyo ya
Kilo alımı cok mu az?simdiye kadar guzel almış kilosunu bu ay degistiyse belki hareketlendiler ,etkilemistir.üzülmeyin,doktor mama verin diyebilir ek gıdaya ne kadar gec okadar iyi

Bizim oğlanın sesi çatallaşmış bildigin hömkürür gibi agladıgı icin:KK66:
Gece emzirdim yatırdım gözünü actı,tamaam dedim mesai baslıyor,yan dönuverdi aa uyudu hemen.sonra yüzüstü yattı horul horul.cocuk meger böyle uyumak istiyomus,tereddüt ettim rahat nefes alır mı diye ama aglıyor zaten dönmek isteyince.gündüz de aynı sekilde uyudu.tavsiye ederim yani azcık huzura erdim

Canim size de gecmis olsun.ateşi en fazla 37.3 e çıktı calpol verdim düşmüştü ama simdi yine 37.1 olmuş burnunu açıyorum sürekli öyle çok tıkalı değil.acilde size ilaç vermediler mi 37.5i görürsem hemn götüreceğim

Cok da cikmamis canim. Biz 39.5leri gorduk :) ilk gece yapacak bir sey yok uc gune gecer diye geri yolladilar. Ikinci gece baska yere gittik, ucuncu gune gecmezse antibiyotik baslayin dediler. Ates icin de calpol veriyoruz dort saate bir. Simdi ilk doz antibiyotigi verdim.

Cok da cikmamis canim. Biz 39.5leri gorduk :) ilk gece yapacak bir sey yok uc gune gecer diye geri yolladilar. Ikinci gece baska yere gittik, ucuncu gune gecmezse antibiyotik baslayin dediler. Ates icin de calpol veriyoruz dort saate bir. Simdi ilk doz antibiyotigi verdim.
OYY kıyamam geçmiş olsun.bu bebişler bi konussalar bari dertlerinden anlasak :KK43:valla benim psikolojim bozuldu artık sürekli düşünmekten hani anne sütü koruyordu eeee bizimkinin yemediği antibiyotik kalmadı :KK43:((

OYY kıyamam geçmiş olsun.bu bebişler bi konussalar bari dertlerinden anlasak :KK43:valla benim psikolojim bozuldu artık sürekli düşünmekten hani anne sütü koruyordu eeee bizimkinin yemediği antibiyotik kalmadı :KK43:((

X