2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Sevgili tecrubeli anneler, bebegi dis cikara lar, sanirim benim oglan da dis cikariyor. Dunden beri mizmizdi, agzina oyuncagini alinca deli gibi emip, salya cikariyordu. Bugun de ayni sekilde dislerini kasiyip durdu. Simdi de atese bir baktik 38.7 olmus. Bir kasik calpol verdim, dusmeye basladi. Sizce dis midir? Dis cikarma doneminde ne yapmam lazim?

Kızlar süt alerjisi olan kimdi aramızda biraz önce ilk defa kızım şöyle bir kaka yaptı içinde kırmızılıklar var çok az belli belirsiz. Doktora yolladım direk süt ve süt ürünlerini kes dedi. Başka bişey olamaz mı ya süt alerjisimidir illa ki. Canım çok sıkıldı çok

Folik asit icemedigine cok uzulme cnim balik ispanak ceviz ye bol bol imkanin varsa,biz ictik ama muallaktaydm hep, ki oyle de oldu bnim de gorumcemin ccgu da cok hareketli, kendini atiyorlar resmen, dogdugu gibi gozunu aciyirlar,eskiden 10gun goz rengini meral ederlrmis,bizimkiler folik asit bbgi herseyi asiri,ic ve icme diye gorusler var cok skma canini ondan ..bana bi dr icme snra etkileri cikiyr demisti, digeri de ic deyince icmistim boyke cnm, bebgm saglikli ama cok ilac kyllaninca insan tedrgin oluyr,bnim de kanamm ara araydi ama icte acilma olmstu yattim hep ..saglikla al kucagina bbgini, ayaklarnn altina uzanirken yastik koy ben oyle yapmistim, bol dua et, allah saglikla bebwgini kucagina almayi nasip etsin

Evet süt alerjisi o şekilde çıkıyormuş. Genelde belirti verirmiş . En son aşama kakada kan çıkması. Bizde kaka kültürü yaptırdık ama ben zaten diyetteydim , çıkmadı. Çıkmadı diye süt içtim. Yoğurt ve peynire ağırlık verdim. Yüzünde hemen kızarıklık çıktı 3 gün geçmedi. Şimdi süt içmiyorum kesinlikle. Kahvaltida 1 dilim peyniri böle böle yiyorum. Yoğurt 1 kaşık filan...bizimkinin saf süte alerjisi var sanırım. önemsemesem kakada kan çıkar. Zaten kilo alimi da az bu da bir belirti sayılabilir.

Sen çok mu yiyorsun süt ürünlerini.? Atan nasik

Benimkinde de sut alerjisi cikti cnm cok sut icitim hamileyken diye ondan oldu diyir cevremdekiler etkisi var midir bilmiyorim ,dedim dr dedi ictim napalim, bizde ikinci kaka tahlilimizi yaptircaz bi haftadr sut urunleri tuketmiyorum kontril gerekiyor, ek gida isini nasil yapiyor sut alerjisi olan anneler merak ediyorum:/yogurtla baslaniyormis bizimki3bucuk aylik, zamani gelince yapicaz biseyler bakalim

Maşallah canım senin kuzuya:)tombis bebek zordur valla benim şimdiden kucağımda tutamıyorum kollarım çok ağrıyor bu arada ek gıdaya baslamadim henüz sadece anne sütü şimdilik

Bizimkinde de oldu bir ara ama sadece iki bezinde gördüm.yedigin biseydendir dedi.gecince onemsemedik.o siralar bezelye yemistim.o yapar mi bilemem ama korkudan yemiyorum simdi

Amin canım sağolasın Allah razı olsun.
Keşke tek derdim folik asit içememek olsa Kanamam olmuyo çok şükür on günü geçti.
Ağzımdaki ekşi tatla uğraşıyorum , dilimin üzeri afedersin beyaz sarımsı bir renk , ağzıma ne atsam hep ekşi bir tat , hiçbir şey yiyemiyorum.
Birde tükürük bezlerim çok çalışıyor , sürekli pet bardağa tükürme halindeyim , yutamıyorum. Çok zorlanıyorum.
Anne olmak ne kadar zormuş
Benim hamileliğim çok zorlu geçiyor , bu günler hiç bitmeyecek gibi geliyor bana , Allah yardımcım olsun

Biz daha ek gidaya baslamadik. Dr zor duruyor baslatmamk icin.persentil hep en altta.bir iki gun sonra kontrol. Sanirim artik basla diyecek.

Canim illa süt değil . Ben kestim testlerde yaptırdım bişey çıkmadı. Ama sonra kendim farkettim ki benim ki bamyadan oluyor büyük ihtimal. Bamyayi keser Kesmez tüm kan ve sumuksu kaka gitti 1.5 ay boyunca. Geçen hafta yine oldu ne yedim farklı diye düşündüm Kızılcık şurubu ve çikolata Yemiştim. İkisinden biri yine dokundu büyük ihtimalle Kızılcık. Çok büyük ihtimalle süt ürünü demişti benim doktorum da ama sütten değil dedi kontrollrden sonra. Farklı bişey yedin mi özellikle hani bağırsak bozan tipte. Ve bence süt ürünü olsa şimdiye kadar da belli etmezmiydi acep. Bi takip et bakalım ama süt ürünlerini keserken çok dikkatli olmalısın ondan olup olmadığını anlamak için. Hiç kaçırma içinde süt olan birsey

Hiç kızarıklık,pişik,huysuzluk falan yok. Kilo alımı gayet iyi. 7400 gr 63 cm 4.5 aylık. Ya lactamil içiyordum emziren anneler için sütlü içecek var ya ondan şu 2 haftadır hergün içtim. O mudur acaba? Dün hem ayran içtim hem süt içtim ama genelde çok tüketmem.

Bizimkinde de oldu bir ara ama sadece iki bezinde gördüm.yedigin biseydendir dedi.gecince onemsemedik.o siralar bezelye yemistim.o yapar mi bilemem ama korkudan yemiyorum simdi
Yaaa atales su serptin yüreğime inş kızımınkide öyledir. İlk defa gördüm bende böyle bezini ve başka hiç bir belirti yok kızarıklık huzursuzluk. İnş inş sizinki gibi yediğim bişeydendir ve bir daha görmem.

Lactamil içiyodum düzenli olarak 2 haftadır şu tozlardan. Önce bi onu kesip bakayım diyorum. Sonra dediğin gibi inş gerek olmaz ama besinlere de dikkat ederek takip ederim.

Selam kızlar
Yavrularıma doğduğundan beri istediğim gibi bakamıyorum sanki. İlki anne sütünün yetersizliğiyle oldu. Göya sadece anne sütü verecektim ilk 6 ay ama olmadı. Neyse nasip dedim tam kabullenmeye başlayıp ek gıdaya bıraktım heveslerimi.
Tamam, bu sefer kendi istediğim gibi, yeni yöntemlere göre besleyecetim bebeklerimi, yine olmadı. Bu sefer de doktor beni ikna etti ve blw yi bi kaç ay sonraya erteletti. İkisinin aynı anda ağlayıp, benim sadece birini kucağıma alabilmem hep içimde yara kalıyor. İkisi de mutlu çocuklar ama bu eksikliklerden dolayı hep yarım kalıyorum sanki.
Hadi bana kendimi iyi hissettircek bişeyler söyleyim
Var mı benim gibi olan?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…