2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Eller hep ağızda ama ayakları keşfedemedi. Sunnet de olunca kısıtlandı bu hafta. Belki önünüzdeki hafta keşfeder. Gerçi çorap giyiyor evde. Afyon biraz serinledi. Parmakları bulamayabilir.
Maşallah sana,Guzin abla gibi herkesin sorusunu yanitlamissin. Çorap yapmaya engel olmaz,gunun çoğunda benim oğlan da corapli, arada bir dokunsun diye çıkartıyorum. Son bir haftadır iki eliyle iki ayağını tutuyordu. Ben gaz ve kaka için bu pozisyonu kullanıyor sanmistim,cok rahat gazını atıyor böyle, meğer amacı baskaymis :)

Bu arada sünnet olan bebek anneleri, bardak koyarken pipiye kağıt bardak değil köpük bardak kullanın. Kimlerin isimleri vardı bilemedim, o yüzden genel yazdım. sclkvnc canım senin ondan mı tahriş oldu acaba,gerci bebisler de hareketlendi epey... biz yaptirali 1 ay geçti, 3 gün bardaklı gezdik

Teşekkürler ...

Hiç aklıma gelmedi köpük bardak. Şimdi babasına aldıriyorum . Çok sağol.

Yalın sünnet oldu ama bardak koymadik niye ki o?

Cnm benim Dr mama da arada ver , aptamil sütlü pirinçli ver, elma , armut, şeftali, erik püreleriyle başla dedi, benimki maalesef mama almıyor , anne sütü devam , sütlü pirinçliyi de yemiyordu hipp in erik ya da elma püresi var kavanozda onla karıştırdım yiyor, daha sebzeye başlamadım ama ona da biraz pekmez ekleyebilirsin dedi. Çok şükür kaşıkla yiyor, bir kahve fincanı kadar porsiyonu, günde 2-3 kere veriyorum artık kakası daha katı daha az yapıyor biraz toparladı gibi çok şükür

Cnm sanırım bu iş biraz şans , her çocuk farklı tepki veriyor, ben ilk elma suyu verdim sonra cam rendeyle yumuşacık püre gibi veriyorum baktım yiyor, ama mesela minicik kabuk olsun, işte karpuz muz yalatırken parça gelsin çıkarıyor, rendeyle armut erik yiyor , sen de çeşitli meyveler yumuşak şeyler dene pütürlüye alışması çok iyi oluyor

Sizin baya zayıfmış ya bizim 7600, 66 cm. Aptamil sütlü pirinçliye meyve püresi karıştırıp vermeyi deneyebilirsin. O da mama formülünde hem kilo aldırıyor hem c vitamini alır meyvelerden . Biraz midesi büyüsün emmesi de artar. Valla benimki de bazen hiç emmiyor , yatırıyorum üzerine eğiliyorum yapmadığım cambazlık kalmıyor. Bizim en büyük sorunumuz hala gece 10 kere kalkması maalesef her saat başı uyanıyor, hepsinde emiyor, o yüzden gece bi kere mama alsaydı ne iyi olurdu ama sadece anne sütü istiyor

Yok canim.süt var masallah.burnu gözü bile süt oluyor da. Icerik olarak doyurmuyor mu acaba dedim.

Benimki də bu ay 500 gram almis canım bana da doktorum yeterli dedi çok takılmıyorum çok kilolu olup ne olacak kucaktan inmiyor zor olur tombis bebek :)bizede ayy zayif biraz ama olsun simdiden formunu koruyor diyorlar haa birde kendini bilmezler var annen sana bakamadımı diye seven.hiiiiiccc takmıyorum sagligi yerinde olsun varsın zayıf olsun.bu arada tam 4 aylığız kilomuz 6200

Biz de tam 5 ayligiz ve kilosu 5700. Zayif bebek bizimki gibi olur.bizi gecemezsiniz.

Slm hnmlarr.
Annenin hasta olmasi fabrikanin greve girmesi gibiymis yahu(
Sabah 6 da bulanti kusma ishalle uyandim fenaydi simdi biraz daha iyiyim(

Bizimde sali kontrolumuz var.Bakalim bu ay kac gr.almisiz.
Bazen kafam atiyor basla ekgidaya diyorum dr.kizinca 1 ay yetiyor bana baslamiyorum(
Sabah yine babaannesi bakamadin gunden dolayi zayifladi cocuk diyor.
Yaaaa sabirrrrr

Biz de tam 5 ayligiz ve kilosu 5700. Zayif bebek bizimki gibi olur.bizi gecemezsiniz.

Kızlar burda da yazmıştım geçenlerde bizimkine de herkes cok tombik doktora göster diyip duruyo diye. Dün 4 aylık oldu tam, kontrole gittik 8110 gr 66 cm olmuş. Ama doktor gayet iyi dedi sonuçta sadece anne sütü zararı yok dedi. Yani ister kilosu az olsun ister fazla yeter ki sağlıklı olsunlar millet ona da laf eder buna da. Bu arada 5,5 aylık olunca ek gıdaya başlarız dedi. Siz kac aylık başladınız?
Bu arada tombis bebek de kucakta zor gerçekten ben cok zayıfım kollarım tutmuyor artık.

Cokk geçmiş olsun. Doktor bana 4. Aydan itibaren ayda 300-400 alsa yeter demişti. Hicc takma bosver konussunlar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…