2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Eller hep ağızda ama ayakları keşfedemedi. Sunnet de olunca kısıtlandı bu hafta. Belki önünüzdeki hafta keşfeder. Gerçi çorap giyiyor evde. Afyon biraz serinledi. Parmakları bulamayabilir.
Maşallah sana,Guzin abla gibi herkesin sorusunu yanitlamissin. Çorap yapmaya engel olmaz,gunun çoğunda benim oğlan da corapli, arada bir dokunsun diye çıkartıyorum. Son bir haftadır iki eliyle iki ayağını tutuyordu. Ben gaz ve kaka için bu pozisyonu kullanıyor sanmistim,cok rahat gazını atıyor böyle, meğer amacı baskaymis :)

Bu arada sünnet olan bebek anneleri, bardak koyarken pipiye kağıt bardak değil köpük bardak kullanın. Kimlerin isimleri vardı bilemedim, o yüzden genel yazdım. sclkvnc sclkvnc canım senin ondan mı tahriş oldu acaba,gerci bebisler de hareketlendi epey... biz yaptirali 1 ay geçti, 3 gün bardaklı gezdik

Dogdugundan beri prima premium care kullanıyoruz. Her yeri takip ediyorum ama en uygun migros. Ayrıca migrostan alınca da bebe puan yükleniyor. Biriktikce onunla da ürün satın alabiliyorsun. Ama yine de hepsiburada, e -bebek te, civilde filan indirim oluyor. Ben depolamiyorum. Lazim olunca alıyorum. En uygun hep migros oluyor.
Teşekkürler ...

Bu arada sünnet olan bebek anneleri, bardak koyarken pipiye kağıt bardak değil köpük bardak kullanın. Kimlerin isimleri vardı bilemedim, o yüzden genel yazdım. sclkvnc sclkvnc canım senin ondan mı tahriş oldu acaba,gerci bebisler de hareketlendi epey... biz yaptirali 1 ay geçti, 3 gün bardaklı gezdik
Hiç aklıma gelmedi köpük bardak. Şimdi babasına aldıriyorum . Çok sağol.

Yalın sünnet oldu ama bardak koymadik niye ki o?

Bizde yarın 5.ay kontrolüne gidicez 300 gr aldı bu ay bakalım ne dicek doktor ne dedi sana cnm? Ben bi aydır yoğurt ve tamyulaf unlu muhallebi veriyodum ama kaşığı sevmiyo emmek istiyo parmağımla verince emip yiyo napıcam şaşırdım kaşığa nasıl alşcak çok az yiyip bağırıyo mamada vermek istemiyorum ama doyuyo gbi gözüküyo ağlamıyo
Cnm benim Dr mama da arada ver , aptamil sütlü pirinçli ver, elma , armut, şeftali, erik püreleriyle başla dedi, benimki maalesef mama almıyor , anne sütü devam , sütlü pirinçliyi de yemiyordu hipp in erik ya da elma püresi var kavanozda onla karıştırdım yiyor, daha sebzeye başlamadım ama ona da biraz pekmez ekleyebilirsin dedi. Çok şükür kaşıkla yiyor, bir kahve fincanı kadar porsiyonu, günde 2-3 kere veriyorum artık kakası daha katı daha az yapıyor biraz toparladı gibi çok şükür

Bizim doktorumuz da dun yapti rota asisini. Ya biz de bu ay 250 gr almisiz ve cok israrli emzirmeme ragmen. Elma rendeleyip vermeye calisiyorum ben de arada ama puturlu diye tukuruyor ben de sadece suyunu veriyorum. Biberon da almiyor benimki. Alismasi mi lazim acaba israrla puturlu mu versem?
Cnm sanırım bu iş biraz şans , her çocuk farklı tepki veriyor, ben ilk elma suyu verdim sonra cam rendeyle yumuşacık püre gibi veriyorum baktım yiyor, ama mesela minicik kabuk olsun, işte karpuz muz yalatırken parça gelsin çıkarıyor, rendeyle armut erik yiyor , sen de çeşitli meyveler yumuşak şeyler dene pütürlüye alışması çok iyi oluyor

Kızım 23 mart doğumlu 3560 gram 51 cm doğdu 18 agustostaki kontrolümüzde 6600 dü ondan önceki kontrol 25 temmuz du 6300 dü doktor temmuzda da ısrarla mama ver dedi ancak ne biberon alıyor ne de kasıkla mamayı kabul ediyor 3. Aydan beri meme reddi yasıyoruz ayakta gezerek ninni söyleyerek yatar pozisyonda kafasını okşayarak emziriyrum cogu Zaman red den dolayı mı bilmiyorum kg alışı az bu ay mutlaka mama ver 15 gün sonra beni ara dedi ama kızım mama almıyor ben de ek gıda vermeye başladım pek yemiyor ama henüz yutma refleksi olmadığı için sizce zayıf mı ne yapacağımı şaşırdım boyu da 68 cm
Sizin baya zayıfmış ya bizim 7600, 66 cm. Aptamil sütlü pirinçliye meyve püresi karıştırıp vermeyi deneyebilirsin. O da mama formülünde hem kilo aldırıyor hem c vitamini alır meyvelerden . Biraz midesi büyüsün emmesi de artar. Valla benimki de bazen hiç emmiyor , yatırıyorum üzerine eğiliyorum yapmadığım cambazlık kalmıyor. Bizim en büyük sorunumuz hala gece 10 kere kalkması:KK43: maalesef her saat başı uyanıyor, hepsinde emiyor, o yüzden gece bi kere mama alsaydı ne iyi olurdu ama sadece anne sütü istiyor

Arada oluyor öyle. Ben uyumadığından yakininca annem tüm gün çocuk uyur mu? Büyüyor artık etrafına bakıncak, uyku süresi azalacak diyor. Gün gün değişiyor gündüz uykusu. Mesela bazen 20 dk uyuyor. Bazen 2 buçuk saat. O kadar çok takılma. Mesela benimki de gündüz yanından ayrılınca uyanıyor. Hissediyor sanırım.

Ayrıca sütünün yetmediğini düşünme. Ben bugün ilk kez süt sagdim. 100 CC çıktı. Sıpa 2 saat uyur süt yine olur dedim. Yarım saat sonra uyandi ve emdi . Gayet de şakir şakir süt geldi. Makinede gelmemişti. Bebek emdikce evire çevire emzir. Süt yeter . Strese de girme. Olumsuz düşünme.
Yok canim.süt var masallah.burnu gözü bile süt oluyor da. Icerik olarak doyurmuyor mu acaba dedim.

yalsa yalsa 3.ayda 500 4.ayda 600 gr.almis yigit bana cok az geliyor ama dr.gayet iyi diyor.
Sutum yetmiyor desem sutum var ama kalitelimi degil acaba diyorum.
Burada okuyorum masallah 800 900 1200 alan bile var ayda.
Gece 2 saate bir uyanip emiyor ama hep tek meme ikinciye gecip 2 3 cekiyor hopp uyuyor gunduzde ilk memeyi guzel emiyor ikinciyi yarim yamalik.
Ek olarak mama vereyimmi diyorum dr.onada gerek yok diyor.
Neyse bakalim 5 aylik olduk sukur 1 ay daha devam eski duzene:))
Benimki də bu ay 500 gram almis canım bana da doktorum yeterli dedi çok takılmıyorum çok kilolu olup ne olacak kucaktan inmiyor zor olur tombis bebek :)bizede ayy zayif biraz ama olsun simdiden formunu koruyor diyorlar haa birde kendini bilmezler var annen sana bakamadımı diye seven.hiiiiiccc takmıyorum sagligi yerinde olsun varsın zayıf olsun.bu arada tam 4 aylığız kilomuz 6200

Benimki də bu ay 500 gram almis canım bana da doktorum yeterli dedi çok takılmıyorum çok kilolu olup ne olacak kucaktan inmiyor zor olur tombis bebek :)bizede ayy zayif biraz ama olsun simdiden formunu koruyor diyorlar haa birde kendini bilmezler var annen sana bakamadımı diye seven.hiiiiiccc takmıyorum sagligi yerinde olsun varsın zayıf olsun.bu arada tam 4 aylığız kilomuz 6200
Biz de tam 5 ayligiz ve kilosu 5700. Zayif bebek bizimki gibi olur.bizi gecemezsiniz.

Slm hnmlarr.
Annenin hasta olmasi fabrikanin greve girmesi gibiymis yahu:KK43:(
Sabah 6 da bulanti kusma ishalle uyandim fenaydi simdi biraz daha iyiyim:KK43:(

Bizimde sali kontrolumuz var.Bakalim bu ay kac gr.almisiz.
Bazen kafam atiyor basla ekgidaya diyorum dr.kizinca 1 ay yetiyor bana baslamiyorum:KK43:(
Sabah yine babaannesi bakamadin gunden dolayi zayifladi cocuk diyor.
Yaaaa sabirrrrr

Biz de tam 5 ayligiz ve kilosu 5700. Zayif bebek bizimki gibi olur.bizi gecemezsiniz.

Kızlar burda da yazmıştım geçenlerde bizimkine de herkes cok tombik doktora göster diyip duruyo diye. Dün 4 aylık oldu tam, kontrole gittik 8110 gr 66 cm olmuş. Ama doktor gayet iyi dedi sonuçta sadece anne sütü zararı yok dedi. Yani ister kilosu az olsun ister fazla yeter ki sağlıklı olsunlar millet ona da laf eder buna da. Bu arada 5,5 aylık olunca ek gıdaya başlarız dedi. Siz kac aylık başladınız?
Bu arada tombis bebek de kucakta zor gerçekten ben cok zayıfım kollarım tutmuyor artık.

Slm hnmlarr.
Annenin hasta olmasi fabrikanin greve girmesi gibiymis yahu:KK43:(
Sabah 6 da bulanti kusma ishalle uyandim fenaydi simdi biraz daha iyiyim:KK43:(

Bizimde sali kontrolumuz var.Bakalim bu ay kac gr.almisiz.
Bazen kafam atiyor basla ekgidaya diyorum dr.kizinca 1 ay yetiyor bana baslamiyorum:KK43:(
Sabah yine babaannesi bakamadin gunden dolayi zayifladi cocuk diyor.
Yaaaa sabirrrrr

Cokk geçmiş olsun. Doktor bana 4. Aydan itibaren ayda 300-400 alsa yeter demişti. Hicc takma bosver konussunlar

X