2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
kızlarr şeftali konservesi yapmak istiyorum
netten baktım şeftalileri şekerli suyla kaynatıp kavanozlara koyup kapatın diyor
ben şeftalileri su ve şeker koymadan direk kaynatıp kavanozlasam bişey olur mu ?

Ozaman sekersiz marmelat olur cnm.
Sen suyunumu kendinimi istiyorsun?
Suyunu istiyorsan susuz sekersiz olmaz.
Mermalat gibi olsun dersen
Seftalileri aksamdan soy doğra tencereye koy uzerine cok az seker dok sabah seftalini biraktigi suyla kaynat.seftaliler yumusayinca kivam alinca atesten almadan kavonozlara koy ters cevir o gun ters beklesin ertaesi gun bozulan varsa anlasilir zaten.
Bilmem yardimci oldummu:KK43:(

Ozaman sekersiz marmelat olur cnm.
Sen suyunumu kendinimi istiyorsun?
Suyunu istiyorsan susuz sekersiz olmaz.
Mermalat gibi olsun dersen
Seftalileri aksamdan soy doğra tencereye koy uzerine cok az seker dok sabah seftalini biraktigi suyla kaynat.seftaliler yumusayinca kivam alinca atesten almadan kavonozlara koy ters cevir o gun ters beklesin ertaesi gun bozulan varsa anlasilir zaten.
Bilmem yardimci oldummu:KK43:(

meyve olarak kullanmak istiyorum kışa alternatif meyve olsun istiyorum

Bence sade yemiyor diye hemen meyveliyi sunma sonra hep meyveli isteyecek senden.

aynen şekere alışmaması lazım sonra yoğurt , sebze falan tatsız gelecek

Cuma oldu, çarşamba yıkayın, çarşambadan sonra her gün yıkayın dedi, çarşambaya kadar ıslak mendil - kaka vs değmesin kesinlikle dedi, fitildenmidir kakasını da normalden fazla yapıyor dünden beri :)
ok. koyarım bende bardağı, 6-7 günde bitiyor o zaman,
Hayırlısı bakalım büyük işmiş ama şükür oldu bitti, bide iyileşirlerse hayırlısıyla geçti gitti ...
Tatlım bebeğin nasıl? Bizim çok şükür bugün keyfimiz yerine geldi. Eskisi gibi gülücükler havada uçuşuyor.
Bardak isini söylemiştim ama bugün bardağın cildini tahris etmeye başladığını gördük. Değdiği yerler pişik gibi olmuş. Akşam üstü bardağın çıkardım. Pişik olan yerlere hanedan sürdüm. Sen de bacak aralarını kontrol et sık sık.
Size bizden 2 gün fazla söylemişler banyo için. Banyo çok işe yarıyor. Ölü deri, iltihap , dikişler atıyor. Bizim tek dikiş kaldı.
İnşallah gece bardaksiz pipi beze yapışmaz. Ben de onu merak ediyorum.

Kaka konusunda bizimki kaka degebilir, değerse üzerine su sık. İlacını sür. Mikrop filan kalmaz dedi. Ama ilk gün kaka bulaşınca çok agladi. İlk 4 gün çocuğun aklı çıktı her alt acista çiş yapınca mahvoldu.

Bu arada ben arada bezsiz dolaştırıp haval andırdım tek sıkıntı arada çiş ile sulandım

@yalsa 3.ayda 500 4.ayda 600 gr.almis yigit bana cok az geliyor ama dr.gayet iyi diyor.
Sutum yetmiyor desem sutum var ama kalitelimi degil acaba diyorum.
Burada okuyorum masallah 800 900 1200 alan bile var ayda.
Gece 2 saate bir uyanip emiyor ama hep tek meme ikinciye gecip 2 3 cekiyor hopp uyuyor gunduzde ilk memeyi guzel emiyor ikinciyi yarim yamalik.
Ek olarak mama vereyimmi diyorum dr.onada gerek yok diyor.
Neyse bakalim 5 aylik olduk sukur 1 ay daha devam eski duzene:))
Aynı gidiyoruz sizinle...ben ek gıda için 6 ayı doldurmayı planlıyorum, çünkü Ek gıda sadece tadımlık. İlk 1 yıl ana beşik anne sütü. Ek beline yoğunlaşıp anne sütünü azaltmak istemiyorum .Zaten bebekler bizi 2 yıl emecek, sonra bol bol yemek yiyecek.

Kilo alimlari bizimee 500 -600 civari Dr um da mamaya gerek yok diyor. Boyu uzadığı kafasi büyüyorsa gelişinde problem yok diyor. Nörolojik olarak da baktıkları için sıkıntı yok. Zaten benim oğlan çok hareketli . Bugün Kayinvalidem bile şaştı kaldı. 3 tane büyüttüm hiç böyle degildi kıpır kıpır bu anasına çekmiş diyor. :KK70:

5.ayi tamamladik.7.aya basliyoruz hayirlisiyla da sanirim artik süt tam doyurmuyor kizimi.saat 9 da baslayan uylu maratonumuz hala bitmedi sanirim.9.30 a kadar emdi iki memeyi de uyudu yatirdim.
10 dakika sonra bi daha uyanmaya basladi.yine emzirip yatirdim.
10 dakika sonra bi daha...
10 dakika sonra bi...
10 dakika sonr...
10 dakika s...
10 dakik...
10 da...
Tabi bu kadar cok olmadi :KK70:
Ama hala bi turlu dalamadi
Arada oluyor öyle. Ben uyumadığından yakininca annem tüm gün çocuk uyur mu? Büyüyor artık etrafına bakıncak, uyku süresi azalacak diyor. Gün gün değişiyor gündüz uykusu. Mesela bazen 20 dk uyuyor. Bazen 2 buçuk saat. O kadar çok takılma. Mesela benimki de gündüz yanından ayrılınca uyanıyor. Hissediyor sanırım.

Ayrıca sütünün yetmediğini düşünme. Ben bugün ilk kez süt sagdim. 100 CC çıktı. Sıpa 2 saat uyur süt yine olur dedim. Yarım saat sonra uyandi ve emdi . Gayet de şakir şakir süt geldi. Makinede gelmemişti. Bebek emdikce evire çevire emzir. Süt yeter . Strese de girme. Olumsuz düşünme.

Bebek bezini netten alan varmı varsa neresi daha uygun acaba biz prima 3 numara kullanıyoruz
Dogdugundan beri prima premium care kullanıyoruz. Her yeri takip ediyorum ama en uygun migros. Ayrıca migrostan alınca da bebe puan yükleniyor. Biriktikce onunla da ürün satın alabiliyorsun. Ama yine de hepsiburada, e -bebek te, civilde filan indirim oluyor. Ben depolamiyorum. Lazim olunca alıyorum. En uygun hep migros oluyor.

Çayda mı içmiyağğakk :)) valla ben çayı baya içiyorum. 10 bardağı buluyor günde. İşe başlayınca çoğaldı baya. Ama gündüz içiyorum akşam 2 bardak anca. Etkiler mi ki oda

Abowwww ben günde 2 bardak çay içiyorum. Kahve kola çikolata asla yok. Çünkü benimde uykumu açıyor. 10 bardak çay tabi ki etkiler. Kafein var sonuçta. Ben azaltmanı öneririm.

Kizlar kizimin kakasi civik ishal olmus gibi kan damlasi da kullanmiyorum neden oldu acaba ne yapabilirim
Direk kan damlası diye düşünme. Yediklerinden olabilir. Mesela karpuz, kavun yediysen olabilir. Ön sütü fazla almış olabilir. Bebeğin kakası cıvık da olabilirmiş zaten illa ki aynı olacak diye bişi yokmuş. Bizim her gün değişiyor. Bazen cıvık. Bazen altın sarısı Pütürlu. O zaman seviniyorum. İyi beslenmiş diye . Ama işte elimizde olan bişi değil.emzirmeye devam

Kızlar bebikleriniz ayağını ağzına sokuyor mu? Bizimkinin eller ağzından çıkmıyordu, bugün ayak parmağını emerken bulduk, çok tatlı:)
Eller hep ağızda ama ayakları keşfedemedi. Sunnet de olunca kısıtlandı bu hafta. Belki önünüzdeki hafta keşfeder. Gerçi çorap giyiyor evde. Afyon biraz serinledi. Parmakları bulamayabilir.

Dogdugundan beri prima premium care kullanıyoruz. Her yeri takip ediyorum ama en uygun migros. Ayrıca migrostan alınca da bebe puan yükleniyor. Biriktikce onunla da ürün satın alabiliyorsun. Ama yine de hepsiburada, e -bebek te, civilde filan indirim oluyor. Ben depolamiyorum. Lazim olunca alıyorum. En uygun hep migros oluyor.
Bende prima kullanıyorum canım Migros a hiç bakmamistim bilmiyorum belki daha ucuzdur ama ben unnado.vom dan alıyorum en uygun orda diye du bakayım migrosada ama ..

X