2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
kızlar bebekleriniz yabancılara karşı nasıllar? benim kızım yabancı biri onunla biraz ilgilensin hemen dudağı büküp ağlıyor

Benim oglum da gecen haftaki doktor kontrolunde ilk defa gozyaslarini boncuk boncuk dokerek bi agladi bi agladi gozyaslari sel oldu. Yavrum doktordan dondugumuzde bile icini cekiyordu. Benimki bayagi agliyor yabancilar onunla ilgilenince.

[Q

Bence kesinlikle mont. Astronotlari giydirirken bile kaçıyor çocuklar

Benim kucukken sişme montum varmıs,cok soguk havalarda super bence,alt ust ayrı ayrı alınca beli illaki acılıyo

Temiz kalpli mi derler artık ne derler bugün astranot hediye geldi :)) montu da ben alırım artık :)

Tost makinesinde nasil olacak.canlandiramiyorum bir turlu aklimda
Kuzum mesela kabak pişireceksin diyelim ince dilim şeklinde kesiyosun. Tost makinasına yağlı kağıt arasına koyup pişiriyosun zaten biliyosun amaç yumuşatmak. Sebzeler çok pişince vitamin kaybediyor. Blw sayfasında okumuştum bu şekil pişirmeyi. Hatta buharda pişirin diye zorlamaya gerek yok fırın ve tost makinası da olur lezzeti de artar demişlerdi

Slm hanimlarr.
Cok sukur gun muhabbetinide atlattim:))
yalsa masallah yalina kilosu gayet iyi.Ek gidaya basladiktan sonra kac kilo almis ek gida yaradimi cnm.

Bizde yarin 5 aylik oluyoruz.
Bendemi ekgidaya gecsem acaba yaa.
Iki dr.6.ayda diyor simdilik anne sutu diyor.ayda 500 gr.aliyoruz gayet iyi diyorlar.
Bu gun gunde herkes zayif gordu,zayifta demiyorlarda aman agzi burnu kendi minik cok tatli diyip durdular.Tabi bende kafamda kurup duruyorum zayifmi diye(
1 hafta once 6.500 duk olsak olsak 6.700 olmusuzdur.
Gecen gun seftali versemmi acaba dedim sonra vazgectim.Buyuk oglumdada boyleydim pek hevesliydim ekgidaya gecmeye ondada dr.israrla 6.ayi bitirtti:))

4.ay 7000 5.ay 7800
Oncelikle dr'lar herkese aynı öneride bulunamazlar. Senin sütun yetiyorsa neden başla ek gidaya desin ki? Bide her Dr farklı öneride de bulunuyor tabi biri başla biri başlama vb. Ben kilo falan hiç takip etmem şimdi sen sordun diye defterini açtim baktım aklımda bile yoktu 4.ayda kac kg olduğu. Sorun olsa Dr söyler kg önemli değil benim için.

yalsa 3.ayda 500 4.ayda 600 gr.almis yigit bana cok az geliyor ama dr.gayet iyi diyor.
Sutum yetmiyor desem sutum var ama kalitelimi degil acaba diyorum.
Burada okuyorum masallah 800 900 1200 alan bile var ayda.
Gece 2 saate bir uyanip emiyor ama hep tek meme ikinciye gecip 2 3 cekiyor hopp uyuyor gunduzde ilk memeyi guzel emiyor ikinciyi yarim yamalik.
Ek olarak mama vereyimmi diyorum dr.onada gerek yok diyor.
Neyse bakalim 5 aylik olduk sukur 1 ay daha devam eski duzene:))

5.ayi tamamladik.7.aya basliyoruz hayirlisiyla da sanirim artik süt tam doyurmuyor kizimi.saat 9 da baslayan uylu maratonumuz hala bitmedi sanirim.9.30 a kadar emdi iki memeyi de uyudu yatirdim.
10 dakika sonra bi daha uyanmaya basladi.yine emzirip yatirdim.
10 dakika sonra bi daha...
10 dakika sonra bi...
10 dakika sonr...
10 dakika s...
10 dakik...
10 da...
Tabi bu kadar cok olmadi
Ama hala bi turlu dalamadi

Yalsa bebeğinin baş cevresi kaç cm acaba birde doğduğunda kaç cm di

canım listeyi paylaşır mısın?

Benim oglum da gecen haftaki doktor kontrolunde ilk defa gozyaslarini boncuk boncuk dokerek bi agladi bi agladi gozyaslari sel oldu. Yavrum doktordan dondugumuzde bile icini cekiyordu. Benimki bayagi agliyor yabancilar onunla ilgilenince.

napıcaz yaaa bu durum hiç hoşuma gitmiyor

kızlarr şeftali konservesi yapmak istiyorum
netten baktım şeftalileri şekerli suyla kaynatıp kavanozlara koyup kapatın diyor
ben şeftalileri su ve şeker koymadan direk kaynatıp kavanozlasam bişey olur mu ?

Ben bugün şeftali yedirdim bertuğ a :)
Kendim yiyordum dur dedim ya bi deniyim yutabilecek mi.
Çeyreğin yarısı kadar şeftaliyi ezdim kaşın arkasıyla (cam rende almadım daha üşengeçlikten ) verdim, yutabildi. Hepsini yedi en son kaşığı çekme diye iki elimede yapıştı kaşığı soktu ağzına :)
Bu denemeydi 6 aya kadar düzenli vermicem ek gıda belki böyle nadiren olabilir ama yediğini görünce bi cesaret geldi ek gıdaya karşı daha umutluyum :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…