2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Ya kızlar ben bu blw ilgili şöyle düşünüyorum, ne sadece blw yapıcam diye zorlucam nede ben yedircem diye.
Çünkü annem gelicek ek gıda da onla konuştuğumda her yazan şey her çocukta olmuyor öyle yapıcam diye kitlenme dedi. Düşündüm doğru diyor. Bende yediririm, biraz zamanda geçince eline verirm kendide yer.
Biz blw ile mi yeme alışkanlığı edindik elimizede verdiler ağzımızada soktular. Yemek seçecekse seçecektir damak tadı diyede bişey var.

Ben mesala sakadat etin yağı tavuğun derisi dışında herşeyi yerim bunları blw yapılmadığından mı yemedim hayır o yumuşak doku ağzıma gelince midem bulanıyor yutamam asla.

Velhasıl kelam herkesin kendi bileceği iş ama fazlada kasmayın bence çocuk nasıl isterse öyle olsun. Birde kendimi onunla strese sokamam yeteri kadar stresim var :) Benim düşüncelerim böyle relax takılıcam ben :)

Evetttt Kızlar :)

Sünnetimizi olduk,
Avcılar Hospital , 412 TL
Çocuk Cerrahı özgür Bey,
Önce kan alındı kan pıhtılaşma sorunu var mı yok mu ona bakıldı, şükür temiz çıktı sonuç.

Yanlız sünnet yaptıracaklar ya hemen yaptırın yada 3 yaştan sonra :)
Doktorumuz yeni doğduğunda olmasın karaciğeri gelişsin dedi ama , acı eşiği gelişmeden yenidoğan sünnetide çok mantıklıymış :)
Biraz fazla ağladık, babamız soğuk terler döktü tansiyonu düştü :)

çarşambaya kadar banyo yok, 8 saatte bir fitilimiz var ağrı için,
çarşambadan sonra her gün banyo ve günde 3 defa pansumanımız var,

Bizden son durum bu şekilde şimdi izninizle oğlum beni bekler ...

Geçmiş olsun. Allah damatlığını da göstersin inşallah :) çarçabuk iyileşsin pipiş :)
Lokal aneztezi mi oldu?

Gecmis olsun.ee hep anaların tansiyonu düşecek degl biraz da babalar:)

Anamı ağlattı. Bu çocuklar hep folikasitten vitaminden böyle oluyor. Bizde bebektik ne atak yaşadık ne uyku geriliği ne abidik gubidik semptomlar
Öyle canım hicbir sey kullanmadılar.biz habire yüklüyoruz bunlara.otizim,hiperaktivite patlak verdi hep.kan ilacına güvenip de baslayamadım henuz mesela

Bir de bi sey sorcam.kış geliyo kalın giysiler almaya basladım oğlana.kilotlu corap giydirilir mi pantalonunun icine ne dersiniz,hem pot durmaz hem soguk hava girmez icine

Evet bu yüzden ben de hiç izletmiyorum. Çok zararlı.

Kızlar buharlı pişirici aldınız. Mı? Tencere mi rahat pişiriciler mi? Normal tencereye suzgeç de satılıyor. Uyuyor mu acaba tencerelere?
Ben İKEA'nın süzgeçlerinden almayı planlıyorum. Az önce Philips wasabi adlı pişiricisine baktım ama 300 tl. Karar veremedim. Ek gıdaya geçelim de o Zaman düşünürüz. Wasabi Den çoğu kişi memnun ama... Bi de üst üste pişiren buharlı pişiriciler varmış...benim de kafam karışık.

Esmeralda geçmiş olsun cnm

Atales ben eylül ekim listesine uymayı planlıyorum.ama annemin acelesi var. İşler karışık bizim evde...

kızlar bebekleriniz yabancılara karşı nasıllar? benim kızım yabancı biri onunla biraz ilgilensin hemen dudağı büküp ağlıyor
gayet güleryüzlü hiç yabancı bilmiyor. Sırıtıp duruyor.
Çok geçmiş olsun. Biz de pazartesi olduk.
412 tl aynen.lokal olduk.
Ben de emeklerken yaptırdığıma pişman oldum. Keşke daha erken yaptırsaydık ya da hiç yaptırmasaydık.
Benden sana tavsiye biz ilk 2gün bezi normal bağladık. Doktor öyle demişti. Ama pipinin ucu sürtünmeden dolayı tahriş oldu. Ki ben doktora sormuştum. Bardak kesip koyalım mı diye Gerek yok dedi. Ama arkadaşlar koymuşlar . Bizde kağıt bardak koyunca rahat ettik, oğlan 3 gün her alt açışta içini Çekti, çok ağladı.o ağladıkça ben kahroldum. Pişman olduk kısacası.
Dün oturma banyosu yaptırdık. Çok Mutlu olmuştu. Akşam üstü tekrarlamak için tekrar soktuk, bez yine tahriş etmiş, canı yandı hemen çıkardık. Çok ağlayınca dayanamadık acile gittik, 2 hastaneye gösterdik, acaba sünnette sorun mu var diye çünkü pipinin ucu az az kanıyordu. Dr lar normal sünnet böyle olur diye geri yolladılar.

cakivilma aşı yaptırmama kararını basıl aldınız daha detaylı yazar mısın rica etsem, bu 4.ay aşıları sonrası durumu benide düşündürdü biraz ...
cakivilma aşı yaptırmama kararını basıl aldınız daha detaylı yazar mısın rica etsem, bu 4.ay aşıları sonrası durumu benide düşündürdü biraz ...
canım burdan bir arkadaş yazmıştı ılk araştırın diye o arkadasta insalah görür ve bana döner. 2.ay aşısından sonra oglum 3 gün hç susmadı ve kanlı kaka yaptı. dikkat ettim o ara forumda çok fazla arkadaş kanlı-mukuslu kaka olayını ayni anda yaşadı hatta noluyo falan demiştik. araştırdım sayısız şey okudum günlerce uykum kaçtı. oglum 2.ay aşısına kadar ayda 1400 gram alırken aşıdan sonra 100 gram bile alamadı 4.aya kadar. sonra gördümki bunlar aşı reaksiyonları. Okudugum makaleler beni ürkuttu. Neyse fazla detaya girmeyeyim bu duruma araştırmadan karşı çıkan çok oluyo. eger istersen link atabilirim. facebookta "aşı sosyal ve hukuksal bir zorunluluk degildir " diye bir grup var ordan arastırabilirsin

Bir de bi sey sorcam.kış geliyo kalın giysiler almaya basladım oğlana.kilotlu corap giydirilir mi pantalonunun icine ne dersiniz,hem pot durmaz hem soguk hava girmez icine
Ben almaya baslamadim. Birkac çıtçıtlı alicam.indirimde oldugu zaman o kadar.masallah bu seneye d e yetecek kadar almışım en başından. Zaten hizli buyumuyor bizim kizce.küçülemiyor kiyafetleri hic :)
Ama kulotlu corap kesinlikle giydirmiycem. Zaten ev sicak.gittigimiz yerler sicak.araba sicak.e arabaya binip inerken de idare etsin.olur da dolasirsak da bir kat kalinca giydiririm oladar.uyursa zaten battaniye atarim. Ya aslinda kendim de hic sevmem kaşındırıyor.oyuzden giydirmem. Hatta anacimin ısrarla yaptigi yelek hirkalar da kalacak.ben yün bi sey de sevmem.

sclkvnc eylul derken. Bizimki eylul sonunda 6 yi doldurmus oluyor.ekimde basliycam galiba ben. Listeyi olusturmak lazim ama yavas yavas.once mevsimine gore sebze meyveyi siralayalim.sonra yiyebileceklerini siralayalim.sonra da hangi gun hangisini yiyecegini. Zaten tadimlardan sonra tariflere basliycaz. Ya ben seni etiketledim de sen blw yapacak miydin ki.
@sebnemmn. dagatesi bisque vardi sanirim.

kızlar bebekleriniz yabancılara karşı nasıllar? benim kızım yabancı biri onunla biraz ilgilensin hemen dudağı büküp ağlıyor
Bizimki hemen sırıtırDI:) ama bu 2.sefer oldu dedigin gibi daha ilk karsilasmada ona laf atarlarsa dudak bukulup agliyor. Sonra benim kucagimda kafayi pusu kurmus bi sekilde o agladigi kisiye bakiyor.sonra yine siritiyor.yalniz dikkat ettigim şu.iki kiside agladi.o kisiden ben de hoslanmam pek

Bizim kizin kakasi hala azcık cıvık.azcık mukuslu.rengi bazen sarı bazen koyu yeşil. Genel durumda bir problem yok.Mikrop cikmamisti. Sizce baska tahlil yaptirmama gerek var mi

Ben de yapicam canim insallah.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…