2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Ben almaya baslamadim. Birkac çıtçıtlı alicam.indirimde oldugu zaman o kadar.masallah bu seneye d e yetecek kadar almışım en başından. Zaten hizli buyumuyor bizim kizce.küçülemiyor kiyafetleri hic :)
Ama kulotlu corap kesinlikle giydirmiycem. Zaten ev sicak.gittigimiz yerler sicak.araba sicak.e arabaya binip inerken de idare etsin.olur da dolasirsak da bir kat kalinca giydiririm oladar.uyursa zaten battaniye atarim. Ya aslinda kendim de hic sevmem kaşındırıyor.oyuzden giydirmem. Hatta anacimin ısrarla yaptigi yelek hirkalar da kalacak.ben yün bi sey de sevmem.
Hmm anladım dogru,araba filan sıcak ma dışarda gezmem gerekirse artık bulundurayım bi tane.kar yagınca kendim bile giyiyorum

canım burdan bir arkadaş yazmıştı ılk araştırın diye o arkadasta insalah görür ve bana döner. 2.ay aşısından sonra oglum 3 gün hç susmadı ve kanlı kaka yaptı. dikkat ettim o ara forumda çok fazla arkadaş kanlı-mukuslu kaka olayını ayni anda yaşadı hatta noluyo falan demiştik. araştırdım sayısız şey okudum günlerce uykum kaçtı. oglum 2.ay aşısına kadar ayda 1400 gram alırken aşıdan sonra 100 gram bile alamadı 4.aya kadar. sonra gördümki bunlar aşı reaksiyonları. Okudugum makaleler beni ürkuttu. Neyse fazla detaya girmeyeyim bu duruma araştırmadan karşı çıkan çok oluyo. eger istersen link atabilirim. facebookta "aşı sosyal ve hukuksal bir zorunluluk degildir " diye bir grup var ordan arastırabilirsin
cakivilma cakivilma ben eminim cok dusunmussundur ama benim dayim 6 yasinda cocuk felci gecirip 45 yasina kadar elleri ayaklari felcli sakat olarak yasadi sirf cocuk felci asisi yapilmadigi icin bir kere olmadiginda geri donusu yok , arkadasimin kizida rota virusunden az kalsin oluyordu bir kere daha dusun derim .Ozellikle dayim 6 yasinda saglikli bir cocukken bunu yasadigi icin cok zor bir hayat yasadi okuyamadi calisamadi evlenemedi .Tuvalete bile son yasadigi gune kadar dedemin kucaginda gitti .
Tabiki eminim cok arastirmissindir sakin beni yanlis anlama ama ben cocukken bunlarin hepsine sahit olmus biri olarak cok korkarim

Bir de bi sey sorcam.kış geliyo kalın giysiler almaya basladım oğlana.kilotlu corap giydirilir mi pantalonunun icine ne dersiniz,hem pot durmaz hem soguk hava girmez icine
Offf küçükken giyerdik :/ ne gıcık biseydir kaşndirir sıkar fln. Gerekirse üst üste pijama giydir pacalarinj corwbina sok ama kilotlu çorap giydirme bence, kiyamadim kuzuna:))

Bir de bi sey sorcam.kış geliyo kalın giysiler almaya basladım oğlana.kilotlu corap giydirilir mi pantalonunun icine ne dersiniz,hem pot durmaz hem soguk hava girmez icine
Yani bulunduğun şehire göre bakmalı. Dışarı çıkarken sokakta bulunduğun sürede iyi olabilir.
Bende mont mu yoksa şu tulum astranot da diyolar ya onu merak ediyorum acaba mont mu hangisi daha kullanışlı olur? Fikri olan var mı?

sclkvnc sclkvnc eylul derken. Bizimki eylul sonunda 6 yi doldurmus oluyor.ekimde basliycam galiba ben. Listeyi olusturmak lazim ama yavas yavas.once mevsimine gore sebze meyveyi siralayalim.sonra yiyebileceklerini siralayalim.sonra da hangi gun hangisini yiyecegini. Zaten tadimlardan sonra tariflere basliycaz. Ya ben seni etiketledim de sen blw yapacak miydin ki.
Sebogelin Sebogelin . @dagatesi @bisque vardi sanirim.
sclkvnc sclkvnc eylul derken. Bizimki eylul sonunda 6 yi doldurmus oluyor.ekimde basliycam galiba ben. Listeyi olusturmak lazim ama yavas yavas.once mevsimine gore sebze meyveyi siralayalim.sonra yiyebileceklerini siralayalim.sonra da hangi gun hangisini yiyecegini. Zaten tadimlardan sonra tariflere basliycaz. Ya ben seni etiketledim de sen blw yapacak miydin ki.
Sebogelin Sebogelin . @dagatesi @bisque vardi sanirim.
Sonbahar-Mevsimi-Tadım-Listesi.jpg
bu listeyi uygulamayı planlıyorum. Benimki de Ekim 9 da 6 aylık olacak.

Blw yapacaklar.bana bu mesji yanitlayarak yazar misiniz. Kimler olacagini not aliyorum.ekleyip grup mesaji acicam.eee az kaldi :KK70:
Ben de katılmak istiyorum gruba. İnşallah başarılı oluruz :) ek gıda olayı beni çok düşündürüyor. İnsan en iyisi en sağlıklısı olsun istiyo ama bakalım ne kadar mümkün olacak. Tecrübesizlik de ürkütücü. Rüyalarımda blw, sebzeler meyveler üstüme üstüme yürüyo. Yani yardıma desteğe çooook muhtacım :)

Kızlar sizden duyup bende face den inceledim bu blw yi. Gerçekten faydali bilgiler de var ama ordaki annelerin çoğu bence kafayı yemiş:KK70: Aman allahım ne kurallar ne kurallar :) bide eleştirilince iki kat kafayı yiyorlar :) cidden sağlıklı belli ama çok da kaptirmayin siz de ha:) gerçi cogunuz orta yoldan yürüyerek uygulamayi planlıyor sanırım. Hadi bakalım bende yeni duydum bu akımı açıkçası çok da detaylı incelemedim ama sizden duyuyorum bişeyler. Faydali olanları bizle de paylaşın uygulayip olumlu sonuç aldiginz noktaları.

Eki Görüntüle 1876357 bu listeyi uygulamayı planlıyorum. Benimki de Ekim 9 da 6 aylık olacak.
Biz ekimde baslayacagiz ya.bunun ekim kasim aralik olani yayinlazmaz mi acaba ileride.bence olabilir.cok mantikli.belki mevsimine gore yiyecekleri degistirirler mesela.
Ama kabakla basliyoruz ya.insallah bu iş kabak tadi vermez bize :) igrenc espriydi kabul ediyorum.ve uyuyorum iyi geceler :KK70:

kızlar bebekleriniz yabancılara karşı nasıllar? benim kızım yabancı biri onunla biraz ilgilensin hemen dudağı büküp ağlıyor

Ben de bu hafta iki kere şahit oldum. Ciddi ciddi baktı sonra da içli içli ağladı kuzum. :)

Evetttt Kızlar :)

Sünnetimizi olduk,
Avcılar Hospital , 412 TL
Çocuk Cerrahı özgür Bey,
Önce kan alındı kan pıhtılaşma sorunu var mı yok mu ona bakıldı, şükür temiz çıktı sonuç.

Yanlız sünnet yaptıracaklar ya hemen yaptırın yada 3 yaştan sonra :)
Doktorumuz yeni doğduğunda olmasın karaciğeri gelişsin dedi ama , acı eşiği gelişmeden yenidoğan sünnetide çok mantıklıymış :)
Biraz fazla ağladık, babamız soğuk terler döktü tansiyonu düştü :)

çarşambaya kadar banyo yok, 8 saatte bir fitilimiz var ağrı için,
çarşambadan sonra her gün banyo ve günde 3 defa pansumanımız var,

Bizden son durum bu şekilde şimdi izninizle oğlum beni bekler ...
Gecmis olsun ve de hayırlı olsun canım :) İnşallah çabuk toparlar.
sclkvnc sclkvnc siz nasıl oldunuz? İnşallah daha iyidir artık.

Uf agır olmuş son sözún deme öyle ya hatasını anlar umarım.cidden kac aydır gece gündüz biz bakıyoruz,tabiki fikir vermeliler de hakaret olmaz
Benimki de tam tersi,eline olsa cıplak gezdirecek,gece pencere acık uyuyoruz bi gram esmiyo,uzerini örtmeyelimmiş daha neler dedim
Erkek dediğin biraz susar demi yaa yok olmaz ama nerdee he başka konular olsun ağzından laf alamazsın benimkinin yalvar yakar konuşturursun ama konu çocuk olunca koca karı gibi susturabilene aşk olsun :KK47: bende bi sinirle dedim işte öyle ama yapabilirmiyim imkansıza yakın
Bitanem çok üzüldüm de sen sinirle niye öyle diyorsun boşanma falan yaa :KK43: iste insanoğlu düşünmeden konuşuyor eminim eşin pişman olmuştur biraz sakin kafayla düşün bak o da tayin olmuş gitmiş elin memleketine bilmediği ortam insanlar zaten görevi çok kutsal çok zor öyle düşün sana sunmuş iste hakli demiyorum ama sinirle boşanacağım deme dua yerine geçer ALLAH korusun :KK43:
Allah korusun tabi kuzum işte sinirle ağzımdan çıktı bu aralar kötüyüm dayanamadım yoksa severiz birbirimizi ayrılamayız biz
Haydaaa eşinden niye boşanmayı taktın kafana , hepimiz çok bunaldık ama dua edelim bol bol sabır birAZ DAHA, koşturmak ve yoğunluktan kendime aynada bakarken sinirden ağlıyordum bugün bi gittim kuaföre de kendime geldim... Geçecekkkkkkk sabır
Ayy bi kuaför iside bana lazım saçım belime geliyo ama hep topuz berbat halde hayatta kestirmem diyodum mecbur gidecek taranmıyo bile küt yaptıracam direk ama kuaföre gidemedim bi kaş falan tam kezban oldum geçen resimlere bakıyorum ne kadar güzelmişim dedim şimdi aynaya bakmaya korkuyorum 70i görmeyen ben 83 kiloyum :mad: heryerim löp löp et boyum kurtarmaya çalışıyo 180 ama ben alışamıyorum kurtarmıyo 70i gördüğüm an rejime başlardım önceden saçımı yapar makyaj yapardım çok yaşlandım diyorum depresyona gelde girme

Bizimki hemen sırıtırDI:) ama bu 2.sefer oldu dedigin gibi daha ilk karsilasmada ona laf atarlarsa dudak bukulup agliyor. Sonra benim kucagimda kafayi pusu kurmus bi sekilde o agladigi kisiye bakiyor.sonra yine siritiyor.yalniz dikkat ettigim şu.iki kiside agladi.o kisiden ben de hoslanmam pek :KK70:

aşıdan sonra böyle oldu
c.tesi dr ile hemşireye yaptı
çarşamba ebeye yaptı
bugünde terziye yapınca kanıtlandı
hiç sevmezdim yabani çocukları
bizimki mecbur öyle olacak galiba

Ben de bu hafta iki kere şahit oldum. Ciddi ciddi baktı sonra da içli içli ağladı kuzum. :)

Gecmis olsun ve de hayırlı olsun canım :) İnşallah çabuk toparlar.
sclkvnc sclkvnc siz nasıl oldunuz? İnşallah daha iyidir artık.
Sağol canım. Dün iyiydik derken akşamüstü pipisi sürtünmüş, azcık kanadı. Artık dayanamayıp acile götürdük.dr lar normal, sünnet bu şekilde olur, böyle böyle iyileşecek deyince evin yolunu tuttuk. Cahillik basa bela...sunnetli cocuk mu gördük ....Bugün allaha şükür daha iyi. Küvetine su doldurup oturttum pek sevindi. Çok mutlu oldu. Aman bebeklerimiz hasta olmasın. Onlara gelecek olan bize gelsin. Allah hasta olanlara şifa versin. Çok zor bi durum. Ciğer parçanın rahatsız olması. Ben çok üzüldüm onu öyle görünce. Allah beterinden saklasın.

X