2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
bende aynı durumdayım 3 tane elbise aldım hep onları giyiniyorum yeni alış veriş yapmak istemiyorum
12 kilo almıştım şu an 10 kilo fazlalığım var birde normal doğum yaptım :KK70:
Ha haaa 12 kilo nedir ki benim kiloların yanında :)22 kilo aldım 13 kilosu gitti gerisi bana miras resmen gitmiyor gitmiyor gitmiyoooooor

Görmedim ben canım. Hala öğreniyorum. Eleştiri neydi acaba merak ettim
Canım şimdi Bi daha bulamadım ama bazı şeyleri ilk defa bu grupta okuyorum demiş, yabancı kaynaklarda olmayan şeyler burada var ve çok sert yorumlar yapıyorsunuz falan demiş. Benim en korktuğum konu yemek. Ben de kardeşimde inanılmaz sorunluyduk, annem zorla yedirirdi, biz kusardık, o yüzden blw sıcak geliyo bana ama grupta yazılanlar çok katı geliyo. Biraz öyle biraz böyle yaparsakta çocuğun kafası karışır mı diyorum. Hala kararsızım açıkçası, Bi de kitabını mı okusam dedim, ondan danıştım size.... Kontrolde dr.a sorucam bide bakalım...

Burdaki grubun cok kati oldugu, cocuklara her zaman saglikli seyler yedirmenin imkansizligi vb. Bir seyler yazilmisti.
Uc gun alerji tadimlarini da yurtdisinda duymadim demisti sanirim elestiren kisi. Kitabi okumak lazim aslinda.
@sebnemmn evet evet bunu okudum bende... Birinin annesi çorbaya ev yapımı tuzsuz salça koymuşta, olay oldu yorumlarda, kadında onu eleştirmiş, azıcık çorbaya konan ev yapımı salçayı çocuğuna verdi diye yürünür mü insanın üzerine gibisinden eleştirdi ki o postu ve yorumları okuyunca bende çok garipsemiştim...

bende aynı durumdayım 3 tane elbise aldım hep onları giyiniyorum yeni alış veriş yapmak istemiyorum
12 kilo almıştım şu an 10 kilo fazlalığım var birde normal doğum yaptım :KK70:

Aynen ya bi de normal yaptım 16 kilo aldım ben de sadece iki kilo verebildim gerisi duruyor. Kıyafet üç parça aldım sürekli onları giyiyorum almak da istemiyorum kilo vercem diye ama nerede. ..

aynı sıkıntı bendede var takıldım kaldım dikkat ediyorum emziriyorum deyip yemiyorum oğlanda maşallah güzel emiyor ama gitmiyooorrr

Dikkat ettim spor yaptım bol su içtim yürüyüş yaptım sonuç aynı. Tabi sporu ve yürüyüşü çok düzenli yapamadım.

Ha haaa 12 kilo nedir ki benim kiloların yanında :)22 kilo aldım 13 kilosu gitti gerisi bana miras resmen gitmiyor gitmiyor gitmiyoooooor

Maşallah iyi kilo vermişsin ama canım. Bence senin bünyen çabuk vereb

Benimki de cok seviyo izlemeyi. Karsisina oturtuyorum kucagimda gozlerini aca aca izliyo. Fazlada istemiyorum izlemesini ama belim agriyinca gezdirirken dinlenmek icin iyi oluyo. Oylede boylede evde tv izleniyosa izleyecekler zaten cokta kasmamak lazim
Vallahi bende oyun halisına koydugumda izliyor bazen çok dikkatini çekiyor bazende tınlamıyor

bende hiç oturtmadım oturtmalımıydım 18 nisan doğumluyuz

Bizde 19 nisan ben ara ara oturtuyorum 1 2 dk sonra doktor bu oturamıyorrr bu şöyle böyle demesin diye egzersiz niyetine çünki agzım bi defa yandı baş tutma olayında
Baktirtmiyorum ben. Gerekirse kapatiyorum ekrani. Genelde tv aciksa sirtini dondurup oturtuyorum. Olabildigince dikkat etmek lazim. Tv de saniyede bilmem kac tane goruntu geciyor, bebeklerin nöronlari (beyin hucresi) henuz onlari algilayacak ve baglanti kuracak duzeyde degil. Zarar verebiliriz.
Bende çok korkuyorum zarar verecegim diye ama napayım bazen işime geliyor bakıyor bazende tınlamıyor

Çok kasmiyorum ama karşısına geçirip de izletmiyorum da. Tv de görüntü ve ses olduğu için bebekler onu kendine konusuluyor saniyormus ve tabi cezbedici renkler de olunca tv ye karşı bir pozitif tutum olusabiliyormus (bir nevi onu arkadaş sanmak gibi ) en azından ters oturtmak tavsiye ediliyor tv li odalarda. Kaçmak mümkün değil tabiki tv den ama işte pek de karşısına koyup izletmeye gerek yok.
Bende özellikle izletmeme taraftarıyım hatta hiç izletmeme taraftarıydım ama oyun halısında dönüp bakıyodu bugun sorayım dedim

Bizimki de izliyor valla :))
Anası gibi daha program bile seçiyor :))

Kızlar bu arada yine daldan dala olacak daha öncede soruldu ama ben yine çok merak ediyorum bebişleri nasıl uyutuyorsunuz uyku düzeniniz nasıl bizimki gece 8-9 yatış uyanıksam 2 saatte emzirme sabah 6-7arası kalkış 11-10 yatış nekadar yatrsa 3-4 yatış yine ne kadar yatarsa sonrada elimden geldiğince uyanık tutmaya bakıyorum tabi bu yatışlar yoga müziği ve ayakta sallamayla gerçekleşiyor

Slm kizlar cok sukur evime geldim.. ipek kizim koyde hasta oldu macrol antibiyotik kullandik 5 gun .. az az oksuruyordu dr gorurdum sabah tedavi tamamlanmamis dedi yine ayni antibiyotigi verdi 1 hafta kullanip kontrole gidicez .. biraz hirildi ve biraz oksuruk var
Hoşgelmişsiniz canım, geçmiş olsun çabucak geçer umarım...

bende hiç oturtmadım oturtmalımıydım 18 nisan doğumluyuz
Bizim kız resmen kendi doğruluyo neredeyse, en azından çok çabalıyo :) kendi dr.umuz pek oturtmayın dedi ama mümkün değil oturtmamak, kucağında tut tut da nereye kadar. Zaten kendi yapabildiği şeyleri desteklemek lazım demişti diye kendimi avutup oturtuyordum. Babamda bizim kavgalarımızı bildiği için çocuk dr.u arkadaşına sormuş, o da gelişimi iyiyse kafasını tutabiliyosa oturtun demiş. Yani derim ki kızlar bebekler ne istiyorsa onu yapın, onlar zamanını daha iyi biliyo...

@sebnemmn evet evet bunu okudum bende... Birinin annesi çorbaya ev yapımı tuzsuz salça koymuşta, olay oldu yorumlarda, kadında onu eleştirmiş, azıcık çorbaya konan ev yapımı salçayı çocuğuna verdi diye yürünür mü insanın üzerine gibisinden eleştirdi ki o postu ve yorumları okuyunca bende çok garipsemiştim...
Evet ben de aynen.valla ben cok kasmayacagim.ama birincisi 3 gun kuralini bizim dr da soyluyor zaten.onu uygulayacagim.ikincisi yogurt vermek istiyorum acikcasi.blw de biraz daha ileride sanirim yogurt.onu bi sekilde öne cekicem.ya yogurtlu bi seyler vericem.elle yenilecek gibi.ya da kucuksilikon kasigimiz var.onunla agzinda oynamayi pek seviyor.onunla vericem. Dr sebzecorbasi falan diyordu ama onu vermeyebilirim.direkt sebze vericez zaten. Biz de haftaya gidicez kontrole.o zaman sorucam.

geçmiş olsun canım umarım iyidir kızın
korkmuştur kuzum sen ondan daha çok korkmuşsun
gecmis olsun cnm bırseyı yoktur benim oglumuda dun araba da el tutma yerıne vurdum dondururken 1 dakka agladı sustu bende cok agladım korkttum cunku eşim dedi bisey olmaz cunku canı yansa cok aglarlar benimkinin gozlerının donmesınden korktum kafasının ustu daha kapanmamıs

Canım takma bunları. Ben kızımı kaç kere dusurdum. Yurumeye başlayınca hareketlenince sürekli kafalarını biryerlere çarpıyorlar. Oğlum daha o kadar hareketlenmedi ama onda da olacak mutlaka. Dikkatli olmak lazım tabi ama insan ne kadar korusa da oluyor mutlaka. Kızım da kucuk daha iki buçuk yaşında. Ben kızımdan korumaya çalışıyorum sürekli. Çünkü al sana oyuncak vereyim diye kafasına atıveriyor. Anlık bir iş engel olamıyorum da. Zaten ne zaman ablası yanına gelse korkudan gözleri büyüyor zavallımın :) düşe kalka büyüyecektir
kac aylık kı cnm bnm benimki cok hareketli kendi kendıne emeklemeye calısıyor yatıp yere

Vallahi bende oyun halisına koydugumda izliyor bazen çok dikkatini çekiyor bazende tınlamıyor

Bizde 19 nisan ben ara ara oturtuyorum 1 2 dk sonra doktor bu oturamıyorrr bu şöyle böyle demesin diye egzersiz niyetine çünki agzım bi defa yandı baş tutma olayında

Bende çok korkuyorum zarar verecegim diye ama napayım bazen işime geliyor bakıyor bazende tınlamıyor

Bende özellikle izletmeme taraftarıyım hatta hiç izletmeme taraftarıydım ama oyun halısında dönüp bakıyodu bugun sorayım dedim

Anası gibi daha program bile seçiyor :))

Kızlar bu arada yine daldan dala olacak daha öncede soruldu ama ben yine çok merak ediyorum bebişleri nasıl uyutuyorsunuz uyku düzeniniz nasıl bizimki gece 8-9 yatış uyanıksam 2 saatte emzirme sabah 6-7arası kalkış 11-10 yatış nekadar yatrsa 3-4 yatış yine ne kadar yatarsa sonrada elimden geldiğince uyanık tutmaya bakıyorum tabi bu yatışlar yoga müziği ve ayakta sallamayla gerçekleşiyor
Bizim de uyku duzenimiz ayni sizinki gibi.bir de ekstra.sabah 9 da bi 15 dakikalik kestirmemiz oluyor fix. Bazen bi yarim saatte aksam uzeri. Uyumasi emerek oluyo.yani memede dalip gidiyor. Ben yokken napicaklar diye biberon denedik.onda da uyuyor.yani karni tok ve uykusu varsa uyuyor galiba :KK70:

Bizde bayramda gidiyoruz,
Bu üstü şemsiyeli deniz şeysinden :) alcam, kafayı sokmayın gövdeyi sokabilirsiniz dedi doktorumuz ,
Pişik kremi, calpol, D vitamini, bol bol kıyafet :)
Bodrum'a gidiyoruz oradaki oteller Deniz suyunu arıtıyormuş onunla yıkamayın dedi, su ısıtıcı Alcam bide yanıma, hazır su alırım onu ısıtıp yıkarım,
Su ısıtıcı otel odasında oluyor genelde.arayıp sorun bence,bi yükten kurtulursunuz

Cnm 3.ayda ilk dozunu olduk 5.ayda 2.dozunu olucaz.
Ama 1 ayda yeterli bir sureymis 2.doz icin.

Ayni durum bizdede var cnm.
Yaklasik 2 aydir hemde.Uykuda dudağini buzerek agliyor sonra basiyor cigligi aglamayi hemde ne aglama icini ceke ceke.
Hemen uyandirip emziriyorum okuyorum rahatliyor.Takip ettim ilk uykuya gecince oluyor:KK43:(

Bizdede 2 aylikken meme reddi basladi ayakta yatarak bir sekilde emzirmeye devam ettim o ay 500 gr.almisti dr.normal dedi onemsemedi bile.
Sonraki aylarda 500 600 oyle devam ettik.
Evdekilere kalsa zayif bir bebek hep niye kilo almiyor modundalar:KK43:(
Ama dr.gelisumini kilo alimini beğeniyor gayet iyi diyor.
Bizimde dogum kilomuz 3.200 50 cm boy.
4.ay kilomuz 6.300 boyumuz 64 cm.di.
Simdi 5.ay kontrolum var ayin 1 inde.ama pek kilo almis gibi gelmiyor bana.
Bu arada bizde 28.mart dogumluyuz.
Bugün sağlık ocağına gittim 6890 çıktı kilosu tam 1 ay önce gittik kontrole o Zaman 6250 çıkmıştı bu ay güzel almış inşallah sağlıkla büyüsünler

Bizim kız resmen kendi doğruluyo neredeyse, en azından çok çabalıyo :) kendi dr.umuz pek oturtmayın dedi ama mümkün değil oturtmamak, kucağında tut tut da nereye kadar. Zaten kendi yapabildiği şeyleri desteklemek lazım demişti diye kendimi avutup oturtuyordum. Babamda bizim kavgalarımızı bildiği için çocuk dr.u arkadaşına sormuş, o da gelişimi iyiyse kafasını tutabiliyosa oturtun demiş. Yani derim ki kızlar bebekler ne istiyorsa onu yapın, onlar zamanını daha iyi biliyo...
VALLA BEN KUCAGIMDA DESTEKLEYEREK OTURTUYORUM 3.5 AYDAN SONRA KENDISI KALDIRIYOR KENDINI GERIYE YASLIYORUM ILERI ATIYOR OTURMAK ISTIYOR PEKDE HOŞUNA GIDIYOR YANI ŞİMDIDE 5 AY OLUCAZ AŞAGI INMEK ISTIYOR RESMEN :))) AYAGINI YERE DEGDIRIYORUM BASTIRMIYORUM TABI DAHA ERKEN :) AMA BIRAKSAM KOŞACAK GIDECEK O DERECE:KK70:

X