2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Ya kızlar bu 4. Ay aşısından sonra şirazesi şaştı resmen.
Uyku düzeni kalmadı dün akşam nirvana yaptı. 1,5 da r uyandı sabah 6 ya doğru uyudu bende 1 saat uyudum 7 ye kadar sonra ağlaayarak uyandı sonrada işe geldim.
Gece oturdum ağladım resmen kaç gündür düzgün uyumuyor sabır güç kalmadı. Eşimdw yoktu sinirlerim laçka oldu resmen..
Dün kavrulmuş fıstıkta yemiştim oda etkiler mi gazı vardı dönüp dönüp durdu. Kendide uyumak istiyordu uyuyamadı ama. İnşallah bu gece düzelir
Canım hatırkarmısın bilmem bi dilim baklava yediğim için ilk günler çocugun feleği şaşmıştı acaip gaz yapmıştı bizde fıstıktanda olabilir bizde ilk gece huysuzlandı şükür normale döndü sonra

Kızlar aranızda bebiş için coresatin kullanan varmı yüzdeki kızarıklık için

Slm kizlar cok sukur evime geldim.. ipek kizim koyde hasta oldu macrol antibiyotik kullandik 5 gun .. az az oksuruyordu dr gorurdum sabah tedavi tamamlanmamis dedi yine ayni antibiyotigi verdi 1 hafta kullanip kontrole gidicez .. biraz hirildi ve biraz oksuruk var

Ben de esmeralda nerelerde diyordum:) cok gecmis olsun canim, kisa zamanda duzelir insallah.

Canım hatırkarmısın bilmem bi dilim baklava yediğim için ilk günler çocugun feleği şaşmıştı acaip gaz yapmıştı bizde fıstıktanda olabilir bizde ilk gece huysuzlandı şükür normale döndü sonra

Bize ilk aylar vermisti doktor. Yuzunde ya da vucudunda oldu mu suruyorum ama cok sık değil

Ben kullanıyorum kızımda pembe olanından. Baya iyi geliyor hemen geçirdiğinden öyle sık sık sürmek de gerekmiyor

Kızlar daldan dala olacak ama televizyon konusunda napıyorsunuz izliyo bizimki bazen
Benimki de cok seviyo izlemeyi. Karsisina oturtuyorum kucagimda gozlerini aca aca izliyo. Fazlada istemiyorum izlemesini ama belim agriyinca gezdirirken dinlenmek icin iyi oluyo. Oylede boylede evde tv izleniyosa izleyecekler zaten cokta kasmamak lazim

Kızlar bu kilolar neden gitmiyor:KK43:
Eskisi kadar yemiyorum, bebiş de emiyor ama gram eksilmiyorum. Bazen gün içinde bi kilo gitmiş görünüyor sonra akşam yine aynı... Okul da başlayacak hiçbir kiyafetime sığmıyorum :işsiz:

bende aynı durumdayım 3 tane elbise aldım hep onları giyiniyorum yeni alış veriş yapmak istemiyorum
12 kilo almıştım şu an 10 kilo fazlalığım var birde normal doğum yaptım :KK70:

Kızlar daldan dala olacak ama televizyon konusunda napıyorsunuz izliyo bizimki bazen

ilk zamanlarda izletmemeye çalışıyordum
ters koyuyordum kafasını dikip bakıyordu
kapatıyordum genelde
sonra sabahları kahvaltı yapabilmek için izletmeye başladım
sonra umursamadı şimdi ara ara bakıyor ama çokta tınlamıyor

Baktirtmiyorum ben. Gerekirse kapatiyorum ekrani. Genelde tv aciksa sirtini dondurup oturtuyorum. Olabildigince dikkat etmek lazim. Tv de saniyede bilmem kac tane goruntu geciyor, bebeklerin nöronlari (beyin hucresi) henuz onlari algilayacak ve baglanti kuracak duzeyde degil. Zarar verebiliriz.

Govdes
Bizim doktor da 5.aydan sonra yavaş yavaş oturacak demişti. 4.ayda 45 derece en fazla o da kucağımızdayken. Atales Atales
Ama bunun yanında hiçbir zararı yok 4 aylık bebek oturtulabilir diye de bi yazı okumuştum. Genel olarak oturtmamak daha yaygın. Ben kucağımda çok dik olmadan oturtuyorum ama uzun süre değil. Ortayı böyle yakalıyorum :)
Aynenben de oyle yapiyorum zaten.oyle dedi dr.sirti dayaliolsundedi.ama artik durmuyorkendini öne atiyor.yerde yürümek istiyor.

Ya kızlar bu 4. Ay aşısından sonra şirazesi şaştı resmen.
Uyku düzeni kalmadı dün akşam nirvana yaptı. 1,5 da r uyandı sabah 6 ya doğru uyudu bende 1 saat uyudum 7 ye kadar sonra ağlaayarak uyandı sonrada işe geldim.
Gece oturdum ağladım resmen kaç gündür düzgün uyumuyor sabır güç kalmadı. Eşimdw yoktu sinirlerim laçka oldu resmen..
Dün kavrulmuş fıstıkta yemiştim oda etkiler mi gazı vardı dönüp dönüp durdu. Kendide uyumak istiyordu uyuyamadı ama. İnşallah bu gece düzelir
Uyku gerilemesi diye bir olay varmıs 4.aydan sonra.oku istersen.bu gece rahat uyur umarım cok uyanık kalmıs yazık size

Çok kasmiyorum ama karşısına geçirip de izletmiyorum da. Tv de görüntü ve ses olduğu için bebekler onu kendine konusuluyor saniyormus ve tabi cezbedici renkler de olunca tv ye karşı bir pozitif tutum olusabiliyormus (bir nevi onu arkadaş sanmak gibi ) en azından ters oturtmak tavsiye ediliyor tv li odalarda. Kaçmak mümkün değil tabiki tv den ama işte pek de karşısına koyup izletmeye gerek yok.

Geçmiş olsun canım insallah çabucak iyileşir benim kızın da bitmek bilmeyen bir idrar yolu enfeksiyonu var mecbur kullandı antibiyotik yarın kültürel sonucu çıkacak inşallah silmistir
Biz bugün dr a gittik kulakları kızarmış dr azitro antibiyotik yazdı 3 gün kullanacakmış ben vermedim kendi kendine iyileşir inşallah her gün de aile hekimimize kontrol ettir cem iyileşiyomu kulakları diye daha çok küçük antibiyotik vermek istemiyom nerden geldi bu hastalık moralim sıfır sıfır...

Kızlar bu kilolar neden gitmiyor:KK43:
Eskisi kadar yemiyorum, bebiş de emiyor ama gram eksilmiyorum. Bazen gün içinde bi kilo gitmiş görünüyor sonra akşam yine aynı... Okul da başlayacak hiçbir kiyafetime sığmıyorum :işsiz:
aynı sıkıntı bendede var takıldım kaldım dikkat ediyorum emziriyorum deyip yemiyorum oğlanda maşallah güzel emiyor ama gitmiyooorrr

X