2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
konuyla alakasız olacak ama ben saçlarımın aşırı dökülmesinden dolayı bakım seti aldım bu sayede yeni bir markayla tanıştım cilt hastalıkları için bitkisel ürünleri de var vitiligo ile ilgili işe yaramış görseller gördüm eşin daha çok ilerlemeden deneyebilir
Canim cok tesekkurler. Esimin ki stresten cikti. Cok sukur simdi durdu ilerlemeden.

Patates hasla sulandir ver dedi bizim doktor. Eee nasil yutacak ki onu bebegim?
Patates neymiş ya küçücük çocuğa. Doğru düzgün faydası bile yok ,patates e gelene kadar neler var besleyici. Canım doktor biraz enteresanmis sen bilirsin tabi ama doktor lar kati gıdaya genelde meyve suyu (yada püresi ) ve yoğurt ile baslatiyorlar

Kızlar bişey danışmak istiyorum. Artık kuzularımızın yerlerde sürünüp emeklemeleri yakındır ki ben yere koymaya başladım bile. E artık hergün evi süpürmek lazım diye düşünüyorum. Benim elektrikli süpürgem sulu olanlardan çok iyi çekiyor memnunum ama temizliği zor. Suyu boşalt haznesini yıka vs.derken zaman alıyor. Sulu olmayan ama çok iyi çeken bir süpürge almam şart oldu. Tavsiyelerinizi rica edicim :)
ben lastikli hali ortulerinden almayi dusunuyorum. Yikar yikar kullanirim. Halida kirlenmez.

Kizlar ben buyuk oglana 6.ay bitiminde ilk muhallebiyle baslatmistim oda gece ogunuydu ,gunduz meme mama devamdi.
Gece uyumadan 1 saat once muhallebi yedirip uyutuyordum gece memeye kalkmasin diye.
Meyveye ve yogurda 15 gun sonra gecmistik.

A
Onu denedim.yani kendi uyanmadan 3 saat sonra tekrar alip emzireyim dedim.mumkun degil agzini acmiyor.kendi uyanir gibi olmali kipirdanmali acıkmali.ancak oyle oluyor.biberonla da denedim.daha sert belki agzini actiririm diye.ama o da olmadi.
Ya zaten ben uyku egitimi veremiycem sanirim.biraz okudum ettimnasil olur diye.ama ben kizimin aglayarak uyumasini kesinlikle istemiyorum.dün gece 3 te uyanip 5 te uyutmayi teklif ettigimde mızladi.uyumak istemiyor belli.ki belki zorlasam uyurdu.ama aglayarak mutsuz uyumasini istemiyorum.goturdum karanlikta balkona konustuk baktik.sonra iceri geldik bi 10 dakika uyudu falan. Yani okudugum kadariyla bu aglatmak falan bana gore degil. Super dadı dedigin tv de cıkan kadin mi.valla ne yalan soyliyim.ben onun bazı yaptiklarini onaylamiyorum zaten. Cocugu çıkarcı yetistiriyormus gibi geliyor.
Amaaann biraz daha zaman gecsin bakalim.kendi kendine de uyur elbet.basaracagimi düsünüyorum. Tek cocuk olunca insan her seye katlanip sabirla ugrasabiliyor.ama iki üç olsaydi bukadar sabirli olamayabilirdim :KK66:
Aynen bende ağlatıp uyutma taraftarı değilim ne zaman isterse o zaman uyusun zaten biraz büyüdüklerinde okul kreş dönemi olacak o zaman düzene girecekler

Patates neymiş ya küçücük çocuğa. Doğru düzgün faydası bile yok ,patates e gelene kadar neler var besleyici. Canım doktor biraz enteresanmis sen bilirsin tabi ama doktor lar kati gıdaya genelde meyve suyu (yada püresi ) ve yoğurt ile baslatiyorlar
Sut alerjimiz oldugu icin yogurt yiyemiyoruz. Valla bana da enteresan geldi ki doktorum cok iyi ve bilgilidir. Tekrar tekrar sordum sulandir ver dedi. Meyvelerden ne veriyorsunuz elma ve armut disinda acaba?

Sut alerjimiz oldugu icin yogurt yiyemiyoruz. Valla bana da enteresan geldi ki doktorum cok iyi ve bilgilidir. Tekrar tekrar sordum sulandir ver dedi. Meyvelerden ne veriyorsunuz elma ve armut disinda acaba?

yarın marketten avokado alıcam bebekler için çok faydalıymış
muz verdim mamayla biraz sulandırarak ama bugün kakası biraz katı oldu
şeftali ,armut, yoğurt , muz verdim hepsini püre olarak verdim
günde 2 yemek kaşığı havuç suyu veriyorum severek içiyor havuç suyunu fiks vericem
eczaneden keçi boynuzu özü sipariş ettim ondanda günde 1 çay kaşığı vermeyi düşünüyorum
çocuklar zaten az yiyorlar ve oldukça hareketlendiler besin değeri yüksek şeyleri bulmaya çalışıyorum

sizlerin de tavsiyelerinizi bekliyorum

günde 2 yemek kaşığı havuç suyu veriyorum severek içiyor havuç suyunu fiks vericem
eczaneden keçi boynuzu özü sipariş ettim ondanda günde 1 çay kaşığı vermeyi düşünüyorum
çocuklar zaten az yiyorlar ve oldukça hareketlendiler besin değeri yüksek şeyleri bulmaya çalışıyorum

Kinoa diye bişey varmış ama biraz daha ilerde kullanılıyormuş çorbalara felan katıp. O aklımda kaldı ilerleyince bende alıcam denicem bakalım baya besleyiciymiş. Migrosta var

Canım muz vermemeni tavsiye ederim. Muz için erken diye biliyorum 7-8.ay civarı için uygun. Kabızlıkla uğraşma sonra kuzum

Listede olanları yazayım cnm

Elma,armut,erik,kivi,şeftali, tatlı portakal ve mandalina, havuç, üzüm ,ananas. Bunlarin suyu . Ama aynı meyveyi 3 gün vermeden diğeri ne gecilmeyecek o 3 gün içinde alerji belirtisi olursa diye

Saçı var mı canım benim kızda sürekli kulak çevresini cekistiriyordu koşa koşa doktora goturdum kulakta bişey çıkmadı meğerse saçını oynuyormuş :)
Biz bugün dr a gittik kulakları kızarmış dr azitro antibiyotik yazdı 3 gün kullanacakmış ben vermedim kendi kendine iyileşir inşallah her gün de aile hekimimize kontrol ettir cem iyileşiyomu kulakları diye daha çok küçük antibiyotik vermek istemiyom nerden geldi bu hastalık moralim sıfır sıfır...

Bu pet bardak isini dr a sorduk. Gerek yok dedi. Annemlerde bugun yapalim dediler. Yarin yapalim bari . Dedigin gibi ucu aciyor gibi az once bezinde hafif bi kan sizintisi vardi. Bez tahris ediyor sanirim. :KK43: zaten her yeri kabuk baglar gibi oldu bir tek ucu kaldi kıpkırmızı...
Tamamdır annesi artık daha iyi olcak çiş yapmak bundan sonra daha kolay çok geçmiş olsun Allah damatlığınıda göstersin

Nasılsınız anneler umarım bebişler ve sizler iyisinizdir bizler iyiyiz şükür ama gece üstümü örtmüyorm die üşüttüm sanırım miğdem bulanıyor çok fena pırtlayıp duruyorum hamile falan kalamam heralde hem korunuyorz hem emziriyorum hem hiç adet olmadım miğdem bulanıyo die aklım hemen hamileliğe kayıyo nedense Allah isteyenlere versin inşallah bizim oğlanda gece üzerini açıyor uzun pijama altı kısa kol ile yatıyo uşumesin die ama hiç üstünü örttürmüyor oda pırtlatıp duruyo ben gibi gece üşüttük ikimizde mutlaka napsam acaba ağlama sızlama yok ama bklm uyuyanın üzerine kar yağarmış atalar doğru demiş ne kdr sıcakta olsa üşüttük kesin

X