2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
23mart doğumlu benim kızım aynı durum ben de de var doktorumuz dişlerden dolayı olduğunu söyledi
Kızım 23 mart doğumlu 3560 gram 51 cm doğdu 18 agustostaki kontrolümüzde 6600 dü ondan önceki kontrol 25 temmuz du 6300 dü doktor temmuzda da ısrarla mama ver dedi ancak ne biberon alıyor ne de kasıkla mamayı kabul ediyor 3. Aydan beri meme reddi yasıyoruz ayakta gezerek ninni söyleyerek yatar pozisyonda kafasını okşayarak emziriyrum cogu Zaman red den dolayı mı bilmiyorum kg alışı az bu ay mutlaka mama ver 15 gün sonra beni ara dedi ama kızım mama almıyor ben de ek gıda vermeye başladım pek yemiyor ama henüz yutma refleksi olmadığı için sizce zayıf mı ne yapacağımı şaşırdım boyu da 68 cm
benim kizim dört aylik ve iki kilo yüzdoksanbes gram dogdu ve simdi bes kilo yuzaltmis gram boy da 56 cm sükredin halinize :KK43:

Evet arkadaslar yeni bir geceyle basbasayiz.düngece saat 21.00 de uyuyup gece 03.00 te uykusunu almis olarak kalkan ve beni gündüz 10 a kadar uyutmayan bir Elifçik vardi :) o uyuyunca ben de yatarim sandim ama nafile.hooop gelen giden oldu ani baskınla :)
Insallah bu gece sabaha kadar uyur. Dun gece kendime kizdim. ben bu cocuk her sabah 06.30 da uyaniyor diye isyan ediyordum.meger ne iyi yapiyormus :KK70:
Aslında aksam 9da yatması iyi ama gece 12de uyandırıp emzirip tekrar 2.uyku periyoduna gecirmek gerekiyomus.gözde erdogan okuyorum buara(süper dadı),ama uyku egitimini,emerek yatan cocuga vermek cok zor,simdi denememeye karar verdim

Kızım 23 mart doğumlu 3560 gram 51 cm doğdu 18 agustostaki kontrolümüzde 6600 dü ondan önceki kontrol 25 temmuz du 6300 dü doktor temmuzda da ısrarla mama ver dedi ancak ne biberon alıyor ne de kasıkla mamayı kabul ediyor 3. Aydan beri meme reddi yasıyoruz ayakta gezerek ninni söyleyerek yatar pozisyonda kafasını okşayarak emziriyrum cogu Zaman red den dolayı mı bilmiyorum kg alışı az bu ay mutlaka mama ver 15 gün sonra beni ara dedi ama kızım mama almıyor ben de ek gıda vermeye başladım pek yemiyor ama henüz yutma refleksi olmadığı için sizce zayıf mı ne yapacağımı şaşırdım boyu da 68 cm
Canım kız Bebek için boyunuz güzel bildiğim kadarıyla, kilo olarakta doğum kilosunun 2 katına ulaşması istenirmiş 6. Ayda. Mama içmiyorsa emzir Can'ım, uykusunda emzir, sakin loş ve boş yerlerde emzir, uyku sersemi emzir. Sadece yarım kilo kalmış, bence yaparsınız canım. Çok germe kendini. Bebişler hareketlendiği için, oynamaya başladığı için, etrafı merak ettikleri için pek emmek istemiyolar yani en azından benim ki... Bizde 2 aydır az kilo alıyoruz,sürekli emzirme çalışmasındayım bende.

Gece gece ne diyor bu diyeceksiniz belki ama sizinle paylaşmadan yapamadim:)
Geçen gün Facebookta bir grupta önerilen cilt bakım urununu denedim,memnun kaldım. Himalaya neem mask, gratislerde bulunuyor. Tek kullanımda bile cildimde epey fark yarattı, çok guzel temizledi. Ozellikle benim gibi kaşini aldırmak için kuaföre bile gitmeye usenenler varsa evde bu ürünle cilt temizliği yapabilirsiniz. Doğumdan sonraki ilk bakimimdi, belki de ondan bu kadar abartiyorum :)

Demek ki...ya da ben hic sünnetli cocuk görmediğimden bana agir geldi. Bir de benim bebegim cok sessiz,uysal,aglamayan,cok neseli bir bebekti.onu boyle aglarken görmek, caninin yandigini bilmek beni cok üzdü. Moralim cok bozuldu. Insallah geçecek l.
Gecmis olsun canım insallah çabucak geçer acaba doktora sorup daha etkili bir ilaç mı verse acısını alsın diye

İyi akşamlar biz hasta olduk galiba sabah akşam yaptığımız banyolarda üşüttük sanırım bebiş kulağını çekip duruyo yarın dr a gitcez bakalım...ama bebiş çok mutlu gülüyo neşeli bilemedim şimdi emiyorda
Saçı var mı canım benim kızda sürekli kulak çevresini cekistiriyordu koşa koşa doktora goturdum kulakta bişey çıkmadı meğerse saçını oynuyormuş :)

Aslında aksam 9da yatması iyi ama gece 12de uyandırıp emzirip tekrar 2.uyku periyoduna gecirmek gerekiyomus.gözde erdogan okuyorum buara(süper dadı),ama uyku egitimini,emerek yatan cocuga vermek cok zor,simdi denememeye karar verdim
Tamamen mi uykusundan uyandiracagiz
Ben öyle bişey yapsam sabaha kadar halay başı oluRum :)))) uykuya zor geçiyor benimki

Bişey sorucam dr nuz hiç ağrı kesici şurup falan vermedimi bizim bu gün 6. Gün bugüne kadar şurup kullandık ayrıca 24 saat geçince artık herşey normale dönmüştü şimdi sabah akşam banyomuz var ve duşta duş telefonunu pipi başına 5 dakika yıkıyoruz ona rağmen ağlamıyor bunlar çabuk iyileşmesi için dedi dr . İnşallah senin yavrunda çabuk iyileşir
Verdi tatlim. 6 veya 8 saatte bir cay kasigi calpol veriyorum. Bir de furacin adli merhem. Simdi uyuyorduk ne guzel cisini yapti ve kiyamet koptu.5 dk boyunca agladi. Yarin bizim de banyo var. Insallah rahat gecer. Bizim hatamiz da su oldu. Bebek emekleme asamasindaydi. Geceleri yüzükoyun yatiyordu. Simdi onu yapmak istiyor. Yapinca da pipinin ustune geliyor herhalde basliyor aglamaya...

Canım 1 boy büyük bez kullan ve köpük bardağın alt kısmını kes pipinin üstüne koy koruyucu olarak.Kremden yanmiyordur muhtemelen fucidin vermiştir. Bez degdikce aciyor olabilir, hatta ucu kuruyup beze yapisiyodur belki,sen acarken altını ondan canı yanıyor olabilir
Bu pet bardak isini dr a sorduk. Gerek yok dedi. Annemlerde bugun yapalim dediler. Yarin yapalim bari . Dedigin gibi ucu aciyor gibi az once bezinde hafif bi kan sizintisi vardi. Bez tahris ediyor sanirim. :KK43: zaten her yeri kabuk baglar gibi oldu bir tek ucu kaldi kıpkırmızı...

Onu denedim.yani kendi uyanmadan 3 saat sonra tekrar alip emzireyim dedim.mumkun degil agzini acmiyor.kendi uyanir gibi olmali kipirdanmali acıkmali.ancak oyle oluyor.biberonla da denedim.daha sert belki agzini actiririm diye.ama o da olmadi.
Ya zaten ben uyku egitimi veremiycem sanirim.biraz okudum ettimnasil olur diye.ama ben kizimin aglayarak uyumasini kesinlikle istemiyorum.dün gece 3 te uyanip 5 te uyutmayi teklif ettigimde mızladi.uyumak istemiyor belli.ki belki zorlasam uyurdu.ama aglayarak mutsuz uyumasini istemiyorum.goturdum karanlikta balkona konustuk baktik.sonra iceri geldik bi 10 dakika uyudu falan. Yani okudugum kadariyla bu aglatmak falan bana gore degil. Super dadı dedigin tv de cıkan kadin mi.valla ne yalan soyliyim.ben onun bazı yaptiklarini onaylamiyorum zaten. Cocugu çıkarcı yetistiriyormus gibi geliyor.
Amaaann biraz daha zaman gecsin bakalim.kendi kendine de uyur elbet.basaracagimi düsünüyorum. Tek cocuk olunca insan her seye katlanip sabirla ugrasabiliyor.ama iki üç olsaydi bukadar sabirli olamayabilirdim :KK66:

Verdi tatlim. 6 veya 8 saattir cay kasigi calpol veriyorum. Bir de furacin adli merhem. Simdi uyuyorduk ne guzel cisini yapti ve kiyamet koptu.5 dk boyunca agladi. Yarin bizim de banyo var. Insallah rahat gecer. Bizim hatamiz da su oldu. Bebek emekleme asamasindaydi. Geceleri yüzükoyun yatiyordu. Simdi onu yapmak istiyor. Yapinca da pipinin ustune geliyor herhalde basliyor aglamaya...
Kiyamam yaaa. Cok gecmis olsun canim.

Dün yaptırdım 5. Ay kontrolünde, ilki 3 teydi, yavrum aşıyı bile öyle içli emdi ki biz ek gıdaya başladık buarada.mama kesinlikle emmiyor, e anne sütü de artık ya azaldı ya çok sulu, 350 gr almış o da zorla. Pirinçli unlu muhallebiyi meyve püreleriyle karıştırıp veriyorum, bi de patates kabak pirince başlıycam inşallah alışır

Bizim doktorumuz da dun yapti rota asisini. Ya biz de bu ay 250 gr almisiz ve cok israrli emzirmeme ragmen. Elma rendeleyip vermeye calisiyorum ben de arada ama puturlu diye tukuruyor ben de sadece suyunu veriyorum. Biberon da almiyor benimki. Alismasi mi lazim acaba israrla puturlu mu versem?

A after_before benim oglumunda sirtinda beyazlik vardi. Dun aylik kontrolumuzde sordum doktorumuza, onemli degil renk pigmetleriyle alakali. Gecer dedi. Benim esimde de vitiligo baslangici vardi. Gerci o derinin bittigi yerlerden basliyor. Tirnak dipleri, agiz kenari gibi. Bunu biliyordum zaten ama beyaz gorunce acaba mi dedim. Cok sukur degilmis.

Kizlarr rota asisinin 2. Dozunu vurdurdunyz mu? Ya da ne zaman vurduracaksiniz? Zamani geldi sanki ben haziranin son haftasi yaptirmistim bebisime.

Cnm 3.ayda ilk dozunu olduk 5.ayda 2.dozunu olucaz.
Ama 1 ayda yeterli bir sureymis 2.doz icin.

Kızlar mrb, oğlum 5 aylık oldu şükür. 2 gündür gece uyurken içini çeke çeke uyuyor ve bianda nasıl içli içli ağlamaya başlıo anlatamam. Ama uyuyor ağlarken bile. İçim parçalanıo valla. Böyle bişi yaşayan varmı? Neden acaba??

Ayni durum bizdede var cnm.
Yaklasik 2 aydir hemde.Uykuda dudağini buzerek agliyor sonra basiyor cigligi aglamayi hemde ne aglama icini ceke ceke.
Hemen uyandirip emziriyorum okuyorum rahatliyor.Takip ettim ilk uykuya gecince oluyor:KK43:(

Bizdede 2 aylikken meme reddi basladi ayakta yatarak bir sekilde emzirmeye devam ettim o ay 500 gr.almisti dr.normal dedi onemsemedi bile.
Sonraki aylarda 500 600 oyle devam ettik.
Evdekilere kalsa zayif bir bebek hep niye kilo almiyor modundalar:KK43:(
Ama dr.gelisumini kilo alimini beğeniyor gayet iyi diyor.
Bizimde dogum kilomuz 3.200 50 cm boy.
4.ay kilomuz 6.300 boyumuz 64 cm.di.
Simdi 5.ay kontrolum var ayin 1 inde.ama pek kilo almis gibi gelmiyor bana.
Bu arada bizde 28.mart dogumluyuz.

Son düzenleme:
Bizim doktorumuz da dun yapti rota asisini. Ya biz de bu ay 250 gr almisiz ve cok israrli emzirmeme ragmen. Elma rendeleyip vermeye calisiyorum ben de arada ama puturlu diye tukuruyor ben de sadece suyunu veriyorum. Biberon da almiyor benimki. Alismasi mi lazim acaba israrla puturlu mu versem?
4. Ay doktor bize meyve suyu vermemizi söyledi. Tulbentke sıkıp. Ama biberon değil kaşıkla yutacak

Tamamen mi uykusundan uyandiracagiz
Ben öyle bişey yapsam sabaha kadar halay başı oluRum :)))) uykuya zor geçiyor benimki
Yani ben öyle anladım tamamen uyansın yazıo diye.ama tekrarlamaz belki,aksam 8den sabaha kadar deliksiz uyuyanlar var .ben de öyle uyurmuşum bizim oglan bana cekmemiş :p

X