2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Şu anda bir tek idrarını yaparken ağlıyo pipinin ucu çok kırmızı idrarda yakıyo sanırım bende alıyım bezini pipisine biraz üflüyorum o serinlikle çişini yapıyor ama bazen işe yaramıyo dr bezine vazelin krem sürdürdü o çok iyi geldi baştan beri bez onu hiç rahatsız etmiyo şimdi daha iyiyiz bu gece çişini bezine kendi yapmıştı bugün 3. Gün
Biz sünneti olduk geldik.
Lokal yapıldı. Ameliyathane de ilk bi pipi ye iğne vurulurken ağlamış. Sonra güldürmüsler. 15 dk filan sürdü. Ameliyat çıkışında çok mutluydu. İğnenin etkisi geçip ilk çiş yapınca ağladı. Bezini değiştirdim. Antibiyotik li bi merhem verdi. Onu pipinin etrafına sürüyoruz. Pipi kıpkırmızı. Canı yanıyor. Az önce kaka da yaptı. Hem de bolca dün yapmamıştı. O zaman yaygarayi bastı. Doğduğundan beri ilk kez bu kadar ağladığını gördüm. Çok üzüldüm ama sunnet mecburi olcak. Artık 3 gün dayancaz.
3 gün sonra gunde 2 kere leğende sıcak suya oturtun dedi. Bakalım inşallah geçircek.allahim yardımcımız olsun.

deli_mavi_59 deli_mavi_59 canım bende 2 düşükten sonra clexane kullanıp bebeğini kucağına alanlardanım. 1 kere kanama geçirdim son gebeliğimde 3gün hastanede gözaltında tutuldum Allaha şükür bişey olmadı. sıkıntılı geçTi gebeliğim. ben progestan kullanıyodum canm düşüğe karşı. folik asiti ihmal etmedim hiç
Bana clexane iğneyi bıraktıracağını söyledi Dr um , şuan vuruyorumm hergün ama bıraktıracak Dr :KK43:
Bana hiçbir test yapılmadı , pıhtılaşma var mı yok mu belli diil , sadece düşük yaptığım için verildi önlem amaçlı.
Ya bıraktığım an bşy olursa bebeğime ? Sen doğuma kadar mı kullandın cnm ?

Lokal yapıldı. Ameliyathane de ilk bi pipi ye iğne vurulurken ağlamış. Sonra güldürmüsler. 15 dk filan sürdü. Ameliyat çıkışında çok mutluydu. İğnenin etkisi geçip ilk çiş yapınca ağladı. Bezini değiştirdim. Antibiyotik li bi merhem verdi. Onu pipinin etrafına sürüyoruz. Pipi kıpkırmızı. Canı yanıyor. Az önce kaka da yaptı. Hem de bolca dün yapmamıştı. O zaman yaygarayi bastı. Doğduğundan beri ilk kez bu kadar ağladığını gördüm. Çok üzüldüm ama sunnet mecburi olcak. Artık 3 gün dayancaz.
3 gün sonra gunde 2 kere leğende sıcak suya oturtun dedi. Bakalım inşallah geçircek.allahim yardımcımız olsun.
Hayırlı olsun canım,3 gün sürecek diye kendini şartlama, biz ilk gün çiş yaparken ağladık,o gün duzenli olarak calpol verdim. Ertesi gün vermedim,akşamüstü biraz huysuzlandi,1 ölçek daha verdim o kadar...1 numara büyük bez ve kesilmiş köpük bardak kullandım 2 gün boyunca.3. gün oturma banyosuna basladik

canım çok geçmiş olsun damatlıklarınıda görürsün inşallah 3 gün die düşünme 43,gün yaptırdım ben sünneti küçük oğluma ilk idrarda ağladı sonra sıkıntı yaşamadık inşallah sizdede öyle olur büyüklerde bile 3-4 günde geçiyor bizimkiler daha çok küçük daha çabuk atlatıyorlar geçmiş olsun

Hayırlı olsun canım,3 gün sürecek diye kendini şartlama, biz ilk gün çiş yaparken ağladık,o gün duzenli olarak calpol verdim. Ertesi gün vermedim,akşamüstü biraz huysuzlandi,1 ölçek daha verdim o kadar...1 numara büyük bez ve kesilmiş köpük bardak kullandım 2 gün boyunca.3. gün oturma banyosuna basladik
canım çok geçmiş olsun damatlıklarınıda görürsün inşallah 3 gün die düşünme 43,gün yaptırdım ben sünneti küçük oğluma ilk idrarda ağladı sonra sıkıntı yaşamadık inşallah sizdede öyle olur büyüklerde bile 3-4 günde geçiyor bizimkiler daha çok küçük daha çabuk atlatıyorlar geçmiş olsun

Teşekkürler kızlar. Biz de calpol verdik.bi de furacin krem.

Zormuş ya... yazık ben üzüldüm.onun ağlaması keyfinin kaçması çok zor. Ama küçük adam erkek oldu. O yönden çok güzel. Kaygıyı attık.

Teşekkürler kızlar. Biz de calpol verdik.bi de furacin krem.

Zormuş ya... yazık ben üzüldüm.onun ağlaması keyfinin kaçması çok zor. Ama küçük adam erkek oldu. O yönden çok güzel. Kaygıyı attık.
emin ol bende aynen düşünmüştüm küçüçük 40 lı çocuk güzel güzel bakınırken ağlattım acı çektirdim kendi ellerimle verdim die ama şunu söyleyeyim büyük oğlu 1,5 yaşında sünnet oldu küçük oğlum 43. günde büyük oğlum daha çok acı çekti büyüyünce yaptırsaydık dahada üzülecektik oda bizde büyük oğlum 6 yaşında hatırlamıyor ben sünnet oldum düğünüm olacak sadece dio :KK70:

Blw bana sadece ek gıdaya gecişte mantıklı geldi.evet ver eline tanısın tamaw da eti anne cigneyip yumuşatcak,bebege öyle verecek.corba nasıl icilir..içmek yok sebze banıp bebek emecek öyle.nidir bu ya :KK66:
Zamanı geldiginde tabagını çatalını koyarım yer.daha bebek bunlar dogru duzgun yesinler.ortalık fena batacak ev oturmasına gidince sıkıyosa yapın blw nizi:halay:

Bu blw ye bende baktım kabak patates verin diypr. Çiğ mi pişmiş mi verecez? Çiğ versen olmaz pişmişi dağılır. Blw yi yapamam ben pek sanki. Arada veririm eline tabi özellikle ben evdeyken hafta sonları felan
Aman annem bende blw mi yapmış maşallah sakadat hariç herşeyi yerim. Sebze ayırmam yemek seçmem. Çocuğa da bağlı bu yemek seçme işleri sanki

Ya kızlar size bişey sorcam. Sizden başkasınada sorsam tatmin olmam doğumdaş olduğumuz için.
Şimdi bende ilişki sırasında istek olduğu halde kuruluk sorunu oluyor. normal doğum yaptım acaba diyorum bişey mi oldu mekanizması varda o mu bozuldu :)
Gülüyorum ama aklıma takıldı eşimde farketti allahtan isteksiz olmadığımın farkında surat felan asmıyor yanlış anlayıp. Hiç adet olmadım onun etkisi olabilir mi? Doktora dedim jel kullan dedi ee nereye kadar ama ve daha önce hiç böyle bişey yaşamadım.
Var mı böyle bi sorun yaşayan bu süreç normal midir ki

Bu blw ye bende baktım kabak patates verin diypr. Çiğ mi pişmiş mi verecez? Çiğ versen olmaz pişmişi dağılır. Blw yi yapamam ben pek sanki. Arada veririm eline tabi özellikle ben evdeyken hafta sonları felan
Aman annem bende blw mi yapmış maşallah sakadat hariç herşeyi yerim. Sebze ayırmam yemek seçmem. Çocuğa da bağlı bu yemek seçme işleri sanki
Diyor ki sebzeleri cok ezilmeyecek gibi az haşlayın.yok yahu ben de ugraşamam,masallahı var simdiden bizi izliyo yemek yerken,arada meyve yalatıyorum bayılıyo.kaşık çatalla tanışsa guzel olur bence cunki cok da hazır mama verme taraftarı deglim evdeyim nasılsa.yaşasın pirinç unlu muhallebi :)bunu da eliyle yiyemez iste

Ya kızlar size bişey sorcam. Sizden başkasınada sorsam tatmin olmam doğumdaş olduğumuz için.
Şimdi bende ilişki sırasında istek olduğu halde kuruluk sorunu oluyor. normal doğum yaptım acaba diyorum bişey mi oldu mekanizması varda o mu bozuldu :)
Gülüyorum ama aklıma takıldı eşimde farketti allahtan isteksiz olmadığımın farkında surat felan asmıyor yanlış anlayıp. Hiç adet olmadım onun etkisi olabilir mi? Doktora dedim jel kullan dedi ee nereye kadar ama ve daha önce hiç böyle bişey yaşamadım.
Var mı böyle bi sorun yaşayan bu süreç normal midir ki
Bu dönemde doğum sonrası salgılanan süt hormonu dediğimiz Prolaktin yükselmesi annenin östrojen ve progesteron hormonunu baskılamakta ve dolayısıyla vajinada kuruluk ve cinsel isteksizlik (libido kaybı) yaratmaktadır. Erkek için de durum farksızdır. Şimdiye kadar eşinde cinsel uyarı objesi olarak gördüğü meme ve vajinada doğum sonrası oluşan değişiklikler, ayrıca eşinin gebelik boyunca kilo artımına bağlı vücudunda oluşan şekil değişiklikleri ve şimdiye kadar kendisine olan ilgi ve sevginin odak değiştirip bebeğe kayması ya da eşinin eskisi kadar bakımlı olmaması gibi sebeplerin tümü erkek cinsel isteksizlik sebebi olabilir.(alıntı ; )
Ben de isteksiz oluyorum zaten uykumu alamıyorum süt verdğmiz icin oluyormuş

Kızlar çok takıyorum kafama bizim oğlan halen cevirmiyor kendini sadece yan dönüyor.. Başka bebeklerle çok karşılaştırıyorlar cnm cok sıkılıyor ayında yapması gerekeni yapıyor sadece dönmüyor sizce normalmi tembel bi oğlum var..
A after_before cnm gittiğin bi doktor varmı mersinde oğlumu bi gösterseydim

Kızlar çok takıyorum kafama bizim oğlan halen cevirmiyor kendini sadece yan dönüyor.. Başka bebeklerle çok karşılaştırıyorlar cnm cok sıkılıyor ayında yapması gerekeni yapıyor sadece dönmüyor sizce normalmi tembel bi oğlum var..
Kaç günlük canım doktor bana başını kaldıramıyor dedi canımı sıktı neler okudum ağladım ama şimdi maşallah al beni diyor ama dönemiyor beceremiyor dün ablam yüz üstü yatırdı biraz emekledi ama bir görsen ter içinde kaldı tembell ama doktor bize çift doz d vitamini kullandırdı

Sunnet yaptiran anneler gecmis olsun Allah damatliklatini da gostersin. Ben 2 aylikken sunnet yaptirmistim. Bi krem kullandik sunnetten sonra hic sorun yasamadik adi altermed panthenol. Fotosunuda koyayim basarabilirsem. Yanliz cok bol kullaniliyo bu krem mayonez gibi dokuluyo pipinin ustune. Sonra bezleniyo. 2 saatte bir de yenilemek gerekiyo emilmis oluyo cunku

Ali hakan bey var forum yaşamda ona gidiyoz biz. Rahat bi doktordur gerçekten sorun varsa söyler sana değilse panik yaptırtmaz. Tavsiye ederim

Emzirirken bebegi kıpır kıpır olan var mı?dile gelse muhabbet edecez meme ortada öyle bakıyo bana hep inceleme tarama.toto zaten sabit duramıyo.ac kalıyo tabi oyalanıp bıraktğı icin sonra dön başa
20160822_181257.jpg

Kaç günlük canım doktor bana başını kaldıramıyor dedi canımı sıktı neler okudum ağladım ama şimdi maşallah al beni diyor ama dönemiyor beceremiyor dün ablam yüz üstü yatırdı biraz emekledi ama bir görsen ter içinde kaldı tembell ama doktor bize çift doz d vitamini kullandırdı
4 bucuk aylık cnm ya .. Benmde cevremdeki herkes tembel hareketsiz diyip duruyor çok üzülüyorum çok hareketli değil evt ama uyanık sese gülüşe cevresine tepki veriyor..

Emzirirken bebegi kıpır kıpır olan var mı?dile gelse muhabbet edecez meme ortada öyle bakıyo bana hep inceleme tarama.toto zaten sabit duramıyo.ac kalıyo tabi oyalanıp bıraktğı icin sonra dön başa
Eki Görüntüle 1873935
Ben varim. Cok ac degilse surekli havayi tekmeleme kendini ileri geri atma bana bakip bakip gulme tavani inceleme tavanda ne goruyosa ona gulme...5 6 kez cektimi bitiyo ztn meme anlamadim sut mu az cekismi kuvvetli istahimi yok sicaktan mi:confused:

X