2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Düşününce beni heyecan sarıyor zaten,bayiliyorum videolardaki bebeklere,prensesin düzeltilmiş doğum tarihine göre mi baslayacaksin?
Bir de gün olarak mi baz alicaz 6 ayi.yani 180 gün mü.hani bazi aylar 31 oldu ya. Aman bosuna birkac gun gec baslamayalim. 28 mart dogumlu bizimki.

Bir de gün olarak mi baz alicaz 6 ayi.yani 180 gün mü.hani bazi aylar 31 oldu ya. Aman bosuna birkac gun gec baslamayalim. 28 mart dogumlu bizimki.
Düzeltilmiş doğum tarihi,hamileyken beklediğimiz muhtemel doğum tarihi vardı ya,onu baz almak demek.senin kız 38+0 da dogduysa,duzeltilmis takvime göre herşeyi 2 hafta bekleyip yapmanız gerekebilir. 180 gün mü 6 ay mı beklenecek bilmiyorum, ben aya göre düşünmüştüm hep,asilar da öyle oluyor ya... doktoruna danış bakalım canım

Canim sen misin ishal olan? Bende cok kotuyum 4 gundur ishalim bebisi etkilermi ne olur bilmiyorum doktora gidicem bende pazartesi :KK43:((
Evet Cnm ama ben amipli ishal geçirdim şimdi de bağışıklığım azaldı sanırım biraz sebze meyve soğuk yesem yine ishal oluyorum:KK43: muz patates yedim dün, bol su, 2 tane de reflor iç dedi Dr , çok şükür bugün geçti gibi, buarada annem de geldi çok şükür, rahatım 1-2 hafta ..5 inde de okulu açılıyor kızımın, inşallah baya kolaylamış olucam , 2 çocukla evde çıldırmaca dönemine bi süre ara :)

Nergis26 Nergis26 Kızıma bakıp bakıp bende hep dualarımda geçiriyorum, Allah evladımın zor Zaman'larında yanında olabilmeyi,güzel Zaman'larını paylaşabilmeyi nasip etsin, bana yapılanı benimde ona yapabilmem nasip olsun... Kızlar yaa çok üzülüyorum böyle yazınca siz, canım bugün hiç söylemedim ama Bi ihtiyacın oldumu gerçekten seve seve yaparım, hiç çekinme....

inşallah duaların kabul olur cnım
üzülün diye yazmadım sadece o durumdaki hormonlar, yaşanılan fiziksel sıkıntılar falan insanı daha çok hassaslaştırıyor
çok teşekkür ederim canım bunu duymak bile güzel

Yaaa çok şaşkınlardı dimi. Bakalım o günlerde gelecek inşallah

hayalimde kızımla beraber oyuncak fincan takımıyla evcilik oynamak var belki dördümüz oynarız :KK70::KK70:kahve içer dertleşiriz

Atales Atales Buket ve Ahmet Buket ve Ahmet bende blw dusunuyodum. Ama benden once doguran arkadaslarim yapmadilar blw benimde hevesimi kacirmislardi. Sizi okuyunca heveslendim tekrar. Benden buyuktur biraz sizin bebisler ben nisan sonu dogurdum cunku siz daha onceden baslarsiniz buyuk ihtimalle. Bende araniza katilabilirim kararsizim cunku hala blw konusunda cekincelerim var konusuruz. Takipteyim sizleri:anne::KK200:

Bebekleri kati gidaya gecirmek icin bir yöntem canim. Yani tam olmadi anlatimim sanirim ama. Gidalari pure veya bulamac yapip yedirmek yerine haslayarak parmak seklinde hazirlayip onune koyuyorsun bebek kendisi yiyor. Face te blw gruplarina gir. Instagramda blw yi takip et videolari izle daha iyi anlayacaksin

Ya aslinda hem onu hem blw yi bi dr una sorucam bu ay sonu olan kontolde.bizim kizin duzeltilmis dogum tarihi yok galiba.dr la hic oyle bi sohbet olmadi.hatta o ne demek onu da tam bilmiyorum. Kizim 38+0 da dogdu.onu prematurelerde mi kullaniyorlar anlamadim.

Cnm benim buyuk oglum 34 haftalik dogdu.
2.10 gr.boyuda 40 cm di.
Her kontrolumuzde dr.duzeltilmis ayini soruyordu.Gelisimini ona gore degerlendiriyordu.
34.hafta ve oncesi icin gecerli yani.
Diger haftada dogan bebekleri ayina gore degerlwndiriyorlar.
Mesela buyuk oglum 40.cikana kadar hic gozunu acip bakmadi desem yeridir aglamayi bile bilmiyordu.Diger bebeklerden 1.5 ay geride takip etti her fiziksel hareketi ek gidasi bile oyleydi.
Ama 1 yasinda yasitlarini her konuda yakaladi sukur.Simdi ustun bile diyebilirim leb demeden leblebiyi anlayan cinsten oldu cikti basimiza:))
Ama 2 yasina kadar yakalayamayan cocuklarda oluyormus buda normalmis.

biz bugün ek gıdaya başladık
çeyrek şeftaliyi cam rendeden geçirip yedirdim
kızım yedi sadece büyük lifli olan kısımlarını tam yutamadı
kaşığı ağzına götürünce ağzını açmayı bilmiyor :KK70::KK70:
ama 2 eliyle kaşığa saldırıyordu blw ci olacak galiba
daha 4,5 aylık blw 6. aydan itibaren başlanıyor ve mama sandalyesinde rahat oturabilmesi gerekiyor bi süre böyle püre ,yoğurt vs ile alıştırdıktan sonra 7. ayda blwye geçebilirim

bu arada ek besin veren anneler neyi ne zaman verdiniz bebeğiniz ne tepki verdi paylaşalım birbirimizle fikir olur

mesela şeftalinin 3.gününden sonra muz mu versem yoksa yoğurt mu versem diye düşünüyorum şu an

Cnm benim buyuk oglum 34 haftalik dogdu.
2.10 gr.boyuda 40 cm di.
Her kontrolumuzde dr.duzeltilmis ayini soruyordu.Gelisimini ona gore degerlendiriyordu.
34.hafta ve oncesi icin gecerli yani.
Diger haftada dogan bebekleri ayina gore degerlwndiriyorlar.
Mesela buyuk oglum 40.cikana kadar hic gozunu acip bakmadi desem yeridir aglamayi bile bilmiyordu.Diger bebeklerden 1.5 ay geride takip etti her fiziksel hareketi ek gidasi bile oyleydi.
Ama 1 yasinda yasitlarini her konuda yakaladi sukur.Simdi ustun bile diyebilirim leb demeden leblebiyi anlayan cinsten oldu cikti basimiza:))
Ama 2 yasina kadar yakalayamayan cocuklarda oluyormus buda normalmis.
Yok canim bizde her sey normal.gayet iyi cok sukur.biz normal tarihten devam

Blw teoride iyide ama pratikte yapamam gibi geliyo kızlar yani ben yapsam içimden çıkan klasik ana yaptırmaz :KK70: ayy yemiyo, kilo almıyo, yediğinden çoğunu döktü ama çocuğum herşeyi Yemen lazım bunlar hep vitamin :KK70: ben deyincede olmuyo biliyosunuz artık, blw yi önce dr.a danışıp eşimin kabul etmesi lazım :KK70:

Atales Atales blw instagramdan seyretttim simdi.
ayyyy yuregim dayanmadi simdiden sıkıntıya girdim yavv.
Valla benim acelem yok once kendim yediririm pasa pasa olsun 11 12 aylik ozaman gecerim blw yontemine.
Canım olay sadece zaman kaybetmek değil ki... tabi tercih meselesi ama blw de bulamaç - püre şeklinde mama yok,boylece sebze ve meyvelerin besin değerlerini bebek daha fazla alıyor, çiğneme becerisi gelişiyor. Ayrıca bebek beslenmesinde edilgen değil, etken oluyor, ozguven gelişimi için önemli. Yesin diye zorlamiyorsun, sevdiği ve istediği kadar yiyor ( bu konuda annem bana kucukken çok çektirdi, hala yumurta diyemiyorum)

biz bugün ek gıdaya başladık
çeyrek şeftaliyi cam rendeden geçirip yedirdim
kızım yedi sadece büyük lifli olan kısımlarını tam yutamadı
kaşığı ağzına götürünce ağzını açmayı bilmiyor :KK70::KK70:
ama 2 eliyle kaşığa saldırıyordu blw ci olacak galiba
daha 4,5 aylık blw 6. aydan itibaren başlanıyor ve mama sandalyesinde rahat oturabilmesi gerekiyor bi süre böyle püre ,yoğurt vs ile alıştırdıktan sonra 7. ayda blwye geçebilirim

bu arada ek besin veren anneler neyi ne zaman verdiniz bebeğiniz ne tepki verdi paylaşalım birbirimizle fikir olur

mesela şeftalinin 3.gününden sonra muz mu versem yoksa yoğurt mu versem diye düşünüyorum şu an
Bir arkadasima doktoru armutla baslatmis. Barsaklari iyi calistiriyormus cunku.

Canım olay sadece zaman kaybetmek değil ki... tabi tercih meselesi ama blw de bulamaç - püre şeklinde mama yok,boylece sebze ve meyvelerin besin değerlerini bebek daha fazla alıyor, çiğneme becerisi gelişiyor. Ayrıca bebek beslenmesinde edilgen değil, etken oluyor, ozguven gelişimi için önemli. Yesin diye zorlamiyorsun, sevdiği ve istediği kadar yiyor ( bu konuda annem bana kucukken çok çektirdi, hala yumurta diyemiyorum)
A ARTVINLI9876 aslinda acelen yoksa yapilacak bir yontem.fazla sabir gerektiriyor sanirim.biz zaten kararimizi verdik.ben calismaya baslamiyorum.en azindan ilk donem.bununla ugrasicam artik.ama bayadir arastiriyorum.bunu uygulamak istiyorum acikcasi. Zaten tutup agza goturme refleksleri var hazirda. Ben bi deniycem bakalim.olmazsa mecbur eski yontem.onun icin de kasik falan aldim.ona da hazirim.yeterkigelsin bitsin 6.ay:KK70:

Yarın anlatırım canım. Sizin şu anda ağrınız var mı,oğlusun nasil?
Şu anda bir tek idrarını yaparken ağlıyo pipinin ucu çok kırmızı idrarda yakıyo sanırım bende alıyım bezini pipisine biraz üflüyorum o serinlikle çişini yapıyor ama bazen işe yaramıyo dr bezine vazelin krem sürdürdü o çok iyi geldi baştan beri bez onu hiç rahatsız etmiyo şimdi daha iyiyiz bu gece çişini bezine kendi yapmıştı bugün 3. Gün

9 gun gecikti benim 8 kez test yaptim :KK53:negatif cikti 9. Gun regl oldum
Bide saglik ocagina kan tahlili verdim kanda gorunurse diye:işsiz:
Emzirme doneminde duzensizlikler olabiliyormus
Korunma full bizde ama illaki tereddut ediyorsunnn
Hemen al bi test bak cnm
TEST VE KANDA BİŞİ ÇIKMADI
AMA HALA ADET OLMADI.

X