2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Canımm bende aynı yatakta yatıyordum Elini tutup çokta alıştım kokusuyla uyumaya ama dün gece yataktan düştü hemde hiç ummadığım şekilde. nasıl bağırdı hayatımda öyle bir korkuyla uyanmadım hala aklımda. Yüreğim yanıyor aklıma gelince o hali. Güya önlem almıştım bende. Tekrarırından korusun allahım.
Nolur çok dikkat yatağın tüm kenarlarına önlem al düşerse yumuşak düşsün. Bende ayıramıcam kendimden o yüzden yere yatak yapıcam sünger alıcam yarın. Bizim oğlanı anca o paklar

Etmeyin eylemeyin sonra çok zorlanırsınız bırakın kendi yataklaronda yatsınlar, özgüveni gelişsin kendine güveni artsın okadar anneye muhtaç büyütmeyin , iyilik değil onlar İçin kızlar zarar veriyorsunuz

Herkese merhaba

Yoğunluktan giremiyorum bir süredir ,
4.ay kontrolümüzü olduk bugün
7 Kg , 900 gr almış kuzu 1 ayda, sadece anne sütüne devam
68 cm olmuş boy..
4.ay aşılarımızı olduk, calpol verdim 1 çay kaşığı sakiniz şimdilik ,

Bu hafta sünnet olacak oğlum,
6.ay düşünüyorduk ama etken teşhis sağlık için bu hafta olacak ,

*** pipisinin ucunda hafta da 1-2 defa yağ bezesi atıyordu doktora söyledim bugün , idrar yolu iltihabına yol açar hemen yaptıralım sünneti dedi,
Avcı'lar hospital da Özgür Bey yapacak bakalım olunca detayları yazarım...
Bu anestesi detayları falan önemliymiş buna dikkat eden nadir doktorlardan biriside özgür beymiş,
Bizde haberler böyle , yoğunum bayağ yine giremem sık sık ama sünnet detayları ile dönerim bu hafta,,
Herkese bol uykulu geceler :)

Demek Ankara Üniversitesi okudun :) valla eski meski ama kotu değil be ben çok seviyorum bilmiyorum belki doğup büyüdüğüm yer olduğundan olabilir yeri çok ayrı valla her aradığımı pat diye buluyorum hastanelere anında gidiyorum daha ne isterim oh mis ama annemler burda iste ben eryaman :/

Hey gidi hey Hacettepe de okudum bende doğma büyüme Ankara :)
27 yaşında İstanbul'a geldim evlilik+iş istanbuldayım,
Güzeldir Ankara soğuğu soğuk sıcağı sıcaktır, İstanbulun sıcağı yapış yapış :) soğuğunda da donuyor insan Deniz var bide :)
Selam olsun Ankaralılara....

Bu aralar çok kötüyüm kızlar sanırım depresyona giriyorum :KK43: kimsem yok gibi hissediyorum eşimden bile boşanmayı düşünüyorum kafayı yiyecem artık ne yapacağımı bilmiyorum bana dua edin :KK43: bebeğime baktıkça ağlayasım geliyo bazen ağlıyorum hatta

Haydaaa eşinden niye boşanmayı taktın kafana , hepimiz çok bunaldık ama dua edelim bol bol sabır birAZ DAHA, koşturmak ve yoğunluktan kendime aynada bakarken sinirden ağlıyordum bugün bi gittim kuaföre de kendime geldim... Geçecekkkkkkk sabır

Ben de blw denemek istiyorum. Cok zahmetli gorunuyor ama daha kucukken guzel yiyorlar ozeniyorum :)) gelisimleri acisindan da oldukca iyi ama o kadar sabrim var mi bilmiyorum :))
Bir ayimiz kaldi.gün sayiyorum baslamak icin :) ben sabırliyım kizim da sabırlı.ama basarabilecek mi.meyveleri sever de sebzeleri sevecek mi.merak icindeyim. Ama ben umutluyum.olacak gibi geliyor :) zaten şimdi de ben bi sey yalatmaya kaltigimda benim elimi tutuyor geri kaçırmayayim diye. Şimdilik yemege merakli bakalim.

Doktor henen ciger filmi cektirdi cunku sessiz bronsit diye bisi cikmis hiriltisizmis
Emin olamiyoruz dedi film temiz ama bogazlar kizarmis iste
Bubunla gecmis olsun napalim
Okulda basladi artik hastaliklar gelir alisicaklar

Çok geçmiş olsun,
Kandan beta virüsüne baktırın , 2 arkadaşda aynı öyle başladı baktırmadılar ısrar üzerine baktırdılar beta çıktı erken teşhis ilaçla önlem alındı , okul olunca ne yazıkki hastalık kaçınılmaz ama beta da sinsi bir virüs sen bilirsinde baktır mutlaka derim...

Ben de blw denemek istiyorum. Cok zahmetli gorunuyor ama daha kucukken guzel yiyorlar ozeniyorum :)) gelisimleri acisindan da oldukca iyi ama o kadar sabrim var mi bilmiyorum :))
Bende cok ozeniyorum. Benim tek cekincem 9 aylikken calismaya basliycam annem bakacak. Benden sonra o devam ettirebilirmi onu kestiremiyorum. Cok zahmetli oldugunu dusunmuyorum ben. Buharli pisirici alirim sebzeler kolayca piser buharda. Birde ilk zamanlar temizlik derdi olur tabi ama yere buyuk bi bez serilip yapilabilir. Zahmeti ilk zamanlar bence daha sonra bebek yemeyi ogrenince buyuk kolaylik.

Biz sünneti olduk geldik.
Lokal yapıldı. Ameliyathane de ilk bi pipi ye iğne vurulurken ağlamış. Sonra güldürmüsler. 15 dk filan sürdü. Ameliyat çıkışında çok mutluydu. İğnenin etkisi geçip ilk çiş yapınca ağladı. Bezini değiştirdim. Antibiyotik li bi merhem verdi. Onu pipinin etrafına sürüyoruz. Pipi kıpkırmızı. Canı yanıyor. Az önce kaka da yaptı. Hem de bolca dün yapmamıştı. O zaman yaygarayi bastı. Doğduğundan beri ilk kez bu kadar ağladığını gördüm. Çok üzüldüm ama sunnet mecburi olcak. Artık 3 gün dayancaz.
3 gün sonra gunde 2 kere leğende sıcak suya oturtun dedi. Bakalım inşallah geçircek.allahim yardımcımız olsun.
Çok geçmiş olsun iki gün dayandımı tamamdır bizde bugün banyo yaptık artık ılık suda içine activex atılmış kovada 10 dakika oturma 5 dakikada duş telefonu ile duruluma cumaya kadar böyle . Bizde antibiyotikli krem yok sürmüyoruz direk bez bağlanıyo beze vazelin sürülüyo. Pipi hala kırmızı idrar yaparken vızıldama azcık var keşke bizde lokal olsaydık

Oglum mayis dogumlu daha bize var ama beni de alin gruba. Hatta wgatsapp grubu gibi bisey yaparsaniz da olmak istiyorum. Cok hevesliyim az cesaretr destege ihtiyacim var. Kime desem blw de ney diye burun kiviriyor. Bmesimin bir arkadasi yapmis kizi cok guzel yiyor masallah darisi bizee

Blw yapacak arkadaslar.bence öoglum mayis dogumlu bize daha vazelden bir konusma baslatalim. birbirimize tadim gunlerinde neleri hangi sirada verecegimizi lkstelemis oluruz.ileri de tarificin de gerekli olur hem.ben 1 ekim gibi baslayacagim.var mi daha erken baslayacak olan.

Bende cok ozeniyorum. Benim tek cekincem 9 aylikken calismaya basliycam annem bakacak. Benden sonra o devam ettirebilirmi onu kestiremiyorum. Cok zahmetli oldugunu dusunmuyorum ben. Buharli pisirici alirim sebzeler kolayca piser buharda. Birde ilk zamanlar temizlik derdi olur tabi ama yere buyuk bi bez serilip yapilabilir. Zahmeti ilk zamanlar bence daha sonra bebek yemeyi ogrenince buyuk kolaylik.

Blw yapacak arkadaslar.bence özelden bir konusma baslatalim. birbirimize tadim gunlerinde neleri hangi sirada verecegimizi lkstelemis oluruz.ileri de tarificin de gerekli olur hem.ben 1 ekim gibi baslayacagim.var mi daha erken baslayacak olan.
Ben de 5 ekim de başlayacağım tarihlerimiz yakın listelerimizi tariflerimizi deneyimlerimizi paylaşmamız güzel olur

Ya kızlar size bişey sorcam. Sizden başkasınada sorsam tatmin olmam doğumdaş olduğumuz için.
Şimdi bende ilişki sırasında istek olduğu halde kuruluk sorunu oluyor. normal doğum yaptım acaba diyorum bişey mi oldu mekanizması varda o mu bozuldu :)
Gülüyorum ama aklıma takıldı eşimde farketti allahtan isteksiz olmadığımın farkında surat felan asmıyor yanlış anlayıp. Hiç adet olmadım onun etkisi olabilir mi? Doktora dedim jel kullan dedi ee nereye kadar ama ve daha önce hiç böyle bişey yaşamadım.
Var mı böyle bi sorun yaşayan bu süreç normal midir ki

Mekanizma var ve bozulduysa sezeryanda da bozuluyor demekki ; ))
Ama ilkinde olmamiati oyle bisey simdi kuruluk bende de var:işsiz:
Istek +kuruluk zaten ilginc bir ikili degil mi o_O
Kafamda deli sorularr:halay::halay:

Blw yapacak arkadaslar.bence özelden bir konusma baslatalim. birbirimize tadim gunlerinde neleri hangi sirada verecegimizi lkstelemis oluruz.ileri de tarificin de gerekli olur hem.ben 1 ekim gibi baslayacagim.var mi daha erken baslayacak olan.
Esimi ve annemi ikna etmem gerekiyor once ikiside karsi cunku bogulurmus bebis:işsiz::KK34:

Çok geçmiş olsun,
Kandan beta virüsüne baktırın , 2 arkadaşda aynı öyle başladı baktırmadılar ısrar üzerine baktırdılar beta çıktı erken teşhis ilaçla önlem alındı , okul olunca ne yazıkki hastalık kaçınılmaz ama beta da sinsi bir virüs sen bilirsinde baktır mutlaka derim...

Kontrolu var dogru dedin bak ben onu nasil atladim baktirayim gidince
Sagol cnmcim
Gerxi doktorumuzda pek atlamaz boyle seyleri amaolabilir herseyi dusunmek lazimm

Bebeğimi emziriyorum 20 mart doğumlu hala adet olmadım sezaryan dikişim kaşınıyo ve sızlıyo akıntım çok oluyo miyomdan dolayı sanırım adet sancısı gibi karın alt bölgemde ağrılar var sanırım 6. Ayda kadın doğumcuma gitmeliyim bende şikayetler böyle doğumla ilgili şikayeti olan varmı

Sebogelin Sebogelin canim sana 3 aydir tesekkur edecegim bir turlu edemedim. Mayis da dogum yaptimm sen nefes egzersizleri gondermistin ve ayrica dogumundan sonra nasil ikindigini vs anlatmistin. Okudugum onca kitap egitim hersey uctu gitti senin yazdigini hatirladim ve cok sukur cok kolay guzel bir dogum oldu. Sana cok cok tesekkur ediyorum. Buraya cok yazmasam bile duzenli takip ediyorum ve cok akillica dogru tavsiyelerin oluyor :KK66: gizli hayranin var :KK70: hangi sehirdesin hatirlamiyorum ama ankaradaysan sirf senle tanismak ve cok daha uzun yillar gorusmek icin bulusmalara katilmak isterim.
Canım benim yaa :) ben teşekkür ederim asıl bu güzel cümlelerin için, çok çok mutlu oldum. Ne mutlu bana faydam olmuş doğumunda :) Bende isterdim tanışmayı ama İstanbuldayım ben. Gönüller bir olsun o zaman :) yatmak üzereydim tebessüm ederek uyuycam :KK19::KK68::KK60:o zamaan bi de kuzucuğunu bi tane de benim için öpmelisin:KK68:

canım benim hadi hayırlısı bende başlamayı düşünüyorm hatta sağlık ocağındaki ebemiz başlayabilirsin dedi yawaş yawaş şeftali elma armut muz... hepsinden 1 tatlı kaşığı ile başlayacaksın ve 3.gün diğer meyveye gececeksin dedi
biz 18 nisan doğumluyuz sizin doğum tarihiniz kaçı

3 nisan doğumlu
bizede dr 3 kuralını söyledi ilk gün çeyrek porsiyonla başla dedi sonraki günler bebek ne kadar yerse o kadar ver dedi
2 gündür şeftali yiyor bugün biraz kaşığa ağzını açmayı öğrendi dünkü gibi değil

Atales967 .!.:
Ben 18 ekimde başlayacağım bi aksilik olmazsa, ben başlayana kadar siz tadimlarda epey ilerlersiniz paylaşım ortamı olursa beni de ekleyin

X