2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Evet canım tayin olduk eşim çok üstüme geliyo baskı yapıyo sürekli çok abarttı artık erkek değil bildiğin mahalle kadını bildiğin kaynana çocuğa uzun alt 2 tane koymuştum onlarıda yenialıp yıkayıp getirmiştim yaz zaten sıcak giymez ne olur ne olmaz demiştim onlarında biri dar geldi diğerini giydirdim bir iki kere sürekli bebek hasta olacak kalın giydir diyo yaa hava sıcak bunaltma çocuğu diyorum sen giy hadi uzun diyorum kendi şortla geziyo bebekle biz birmiymişiz neden sadece bir tane uzun alt getirmisim benden anne falan olmazmış yaa neler saydı bunun için bende kızınca iyice büyüdü hakaret bile etti :KK43: ben kafasızmıyım 4 aydır ben bakıyorum bu bebege ben öldürdüm senmi gelip dirilttin dedim bana demedigini bırakmadı çok zoruma gitti zaten aramız çok iyi değildi ben düzeltmeye çalıştıkça o daha fena yapıyo eve gidince boşanma davası açmazsam adam değilim dedim
Uf agır olmuş son sözún deme öyle ya hatasını anlar umarım.cidden kac aydır gece gündüz biz bakıyoruz,tabiki fikir vermeliler de hakaret olmaz
Benimki de tam tersi,eline olsa cıplak gezdirecek,gece pencere acık uyuyoruz bi gram esmiyo,uzerini örtmeyelimmiş daha neler dedim

günaydın arkadaşlar.bugün 138 günlük olduk.yavaş yavaş ek gıdaya başladık günlük bi yemek kaşığı yoğurt veriyorum siz neler veriyosunuz

O senin tercihin canım. Normal evin gürültüsü başka, hoporlörden çıkan gürültü başka. Ben tercih etmiyorum uzun süre yüksek gürültüde kalmasını, strese girdiğini hissediyorum. Ha evde sessiz oliim diye vallahBi gayretimvar mı, yok. ama şimdilik düğüne gitmeyiversin :)
vallahi cnm benımkı gıttı bızımkı dısarda oldu cocugum temiz hava aldı acık havada cok iyi geldı Allahin ıznıyle bırseyı yok

Sese alismak kalbaliga alismak biz isteyince olmuyor pek
Benim.oglumda huzurlu ortamlari seviyor karmasadan hoslanmiyordu
Hala oyledir
Kalbaliga aliskin surakli babanne dede hala amca cicianne kuzen anane dede hep baraberiz
Ancak ikiside kapi kolunun cit sesine uyanir
Cunku benimde uykum cok hafiftir
Ama arkadasin kizi tek buyuyor bursada kimseleri yok ama davul calsan uyanmaz
Dugun dernek gezip durur arkadas kiz simdi benim.oglanla yasit 4 yasinda falan
Anlayacagin bu isler sana bana degil cocuga bagli..
benımkıde aynıydı televizyonun sesını acardım dunyayı yıkardı ağlamakla kac kere yaptim agladı simdi duruyor bebekken alıstırırsan sana bagli olur cnm bn bebekken alıstırmıstım dunya kopsa uyanmıyor:KK66:

A ARTVINLI9876 aslinda acelen yoksa yapilacak bir yontem.fazla sabir gerektiriyor sanirim.biz zaten kararimizi verdik.ben calismaya baslamiyorum.en azindan ilk donem.bununla ugrasicam artik.ama bayadir arastiriyorum.bunu uygulamak istiyorum acikcasi. Zaten tutup agza goturme refleksleri var hazirda. Ben bi deniycem bakalim.olmazsa mecbur eski yontem.onun icin de kasik falan aldim.ona da hazirim.yeterkigelsin bitsin 6.ay:KK70:
Aynı şeyleri düşünüyoruz ben de ilk dönem çalışmayacağım. Dün baya blw yi araştırdım facebook taki gruba üye oldum. Kitabı varmış bir de adı "O Tabak Bitecek! Mi?" diye onu da alıp okumayı düşünüyorum. İnşallah uygulayabilirim. Olmazsa klasik yöntem devam ederim artık

biz bugün ek gıdaya başladık
çeyrek şeftaliyi cam rendeden geçirip yedirdim
kızım yedi sadece büyük lifli olan kısımlarını tam yutamadı
kaşığı ağzına götürünce ağzını açmayı bilmiyor :KK70::KK70:
ama 2 eliyle kaşığa saldırıyordu blw ci olacak galiba
daha 4,5 aylık blw 6. aydan itibaren başlanıyor ve mama sandalyesinde rahat oturabilmesi gerekiyor bi süre böyle püre ,yoğurt vs ile alıştırdıktan sonra 7. ayda blwye geçebilirim

bu arada ek besin veren anneler neyi ne zaman verdiniz bebeğiniz ne tepki verdi paylaşalım birbirimizle fikir olur

mesela şeftalinin 3.gününden sonra muz mu versem yoksa yoğurt mu versem diye düşünüyorum şu an
canım benim hadi hayırlısı bende başlamayı düşünüyorm hatta sağlık ocağındaki ebemiz başlayabilirsin dedi yawaş yawaş şeftali elma armut muz... hepsinden 1 tatlı kaşığı ile başlayacaksın ve 3.gün diğer meyveye gececeksin dedi
biz 18 nisan doğumluyuz sizin doğum tarihiniz kaçı

canım benim hadi hayırlısı bende başlamayı düşünüyorm hatta sağlık ocağındaki ebemiz başlayabilirsin dedi yawaş yawaş şeftali elma armut muz... hepsinden 1 tatlı kaşığı ile başlayacaksın ve 3.gün diğer meyveye gececeksin dedi
biz 18 nisan doğumluyuz sizin doğum tarihiniz kaçı
Bizim ebe sebzeyle basla dedi
Meyve ile baslabdiginda sebzeler pek cazip gelmez dedi
Ee ben recep ruzgardada sebze ile baslamistim
Blw uygulayamayacagim bir yontem ise baslayacagim marta kadar anane babanne bakacak oznur simaya
Sabredebilwceklerini sanmiyorum
Sansimi zzorlamak istemem hazir bakicekler :dondurma:

Blw uygulayamayacagim bir yontem ise baslayacagim marta kadar anane babanne bakacak oznur simaya
bende uygulamayı çok isterdim BLW yi ama işe başladım bile annemle zor anneanne klasik yöntemle doyuracak onu :KK70:hangi sebze ve nasıl pişirerek başlayacaksın canım ve ne zaman 18 nisan doğum bizim

Atales Atales bende blw yapmak istiyorum kızıma. Umarım başarabiliriz çünkü baya sabır istiyor. Bir de blw ye başlayınca öyle dışarda ben yedireyim evde blw yapayım olmuyormuş. Yani bi başladın mı devamlı uygulanmalıymış.
Evet canim.biz zaten kışın hiiiiic disari cikamiyoruz.oyuzden düzen pek şaşmaz da bebisler bu yöntemi sevsin yeter ki.

Hehehe bence de icat cikartma baslarina kaçıp gitmesinler :)

X