2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Kabız old.nu neden düşündünüz?bu kadar ciddiyse doktora gitmeniz daha iyi tabi,fitil verir hemen rahatlar cocuk.armut suyu cabuk etki etmeyebilir
8-9 gun kaka yapmiyinca kabiz oldugunu dusundum bu sureler zarfinda 2 farkli dr a gittim biri ilac vermezken digeri verdi fayda goremedik
Bu yuzden kendimce yontemler ariyorum
Olmazsa bir dr a daha gidicem bu kadarini dusunebuliyorum sukur

6aylik kontrolumuze gittik kilo 9300 66cm boy olmusuz yavastan ek gidaya basladik ama kusuyoruz meyveyi ve yogurdu
Ek gida isi zor meme kolaydi bakalim yavas yavas alisacak onerisi olan varsa alirim

8-9 gun kaka yapmiyinca kabiz oldugunu dusundum bu sureler zarfinda 2 farkli dr a gittim biri ilac vermezken digeri verdi fayda goremedik
Yaa aslında 10güne kadar normal sanıyodum.bize bi damla vermisti dr biogia sanırım.4gunde bi yapıyoduk simdi hergun yapıyo.2haftadan sonra etkisini görmeye basladık

Yatagın parmaklıgı yok mu ki nasıl dúşüyo hay allah
Bizim yatagin parmakligi yok canim arkasina yastik koyup 2 dk yanindan ayrildim yastigi ayaklariylariyla ittirip dusmus
Kendimce tedbir almistim ama dusunemedigiimiz seyler oluyo arada
Tipki senin otobusten inerken bebek arabasinin kemerini baglamayi dusunemedigin gibi
Dusuyor bebekler iste
Olucagi varsa oluyor
Allah betrinden korusun
Anneyiz herkesten cok korumaciyiz evlatlarimiZa karsi ama bazen bizimde basiretimiz baglanabiliyor

Bende zaten senin bu yazdiklarinla ayni fikirde oldugum icin ve kendim itiraf ediyorum size zaten basladim icmeye diye sizden belkide destek belki tavsiyeler almak icin yaziyorum. Emmiyor demedim, sadece kilo alimi yavasladi sizlerinde 4.ayda bebekleriniz kac kilo veya gram almisti diye sordum. Beni vurdumduymazlik, rahat anne olmak, umursamamak, bebegini dusunmemekle irdelediniz. Sadece sana patlamamdaki sebepte bunu en acik sen ifade ettigin icindi. Dahada herhalde burada ozelimle ilgili birsey paylasacagimi sanmiyorum..

Ahhhhh o kadar guzel ifade ettin ve beni anladinki.. Gercekten yazmayacagim dedim ama senin icin yazicagim suanda. Iki aile yasiyoruz suan ne icin kizim icin? Iki aileye bakiyorum ne icin kizim bakicida buyumesin diye. Kizim 3 aylikti isbasi yaptim ne icin kizima ileride ev birakabilmrk icin ve kizimi daha iyi yetistirebilmek icin. Neden katlaniyorum cogu seye katlanmak zorunda da degilim herseyim var ama kizim suan cok sevgi dolu bir ortamda buyudugu icin. Sigaraya gelince... foruma daha once yazmistim ama arkadaslar gocunduklari kismi alip meme verin mama vermeyin demisim mesela ordan konuyu sigara bagladilar halbuki foruma cok zoe bir surec gecirdigimi de yazmistim. Insan herseyini buraya yazabilir mi? Mumkun degil.. Saglik olsun. Tesekkur ederim anladigin icin tekrar ❤ Soyle yapicam sanirim isyerinde sigara icmeye inerken benide cagiranlara biraktigimj soyleyecegim. Boylelikle sadece cok sıkıldigimda sigaraya basvurabilirim. Akabinde zifiri 1 mg olandan alacagim boylelikle kizimi sutumden fazla zehirlememis olurum diye dusundum. Baskada aklima birsey gelmiyor acikcasi...

6aylik kontrolumuze gittik kilo 9300 66cm boy olmusuz yavastan ek gidaya basladik ama kusuyoruz meyveyi ve yogurdu
Ek gida isi zor meme kolaydi bakalim yavas yavas alisacak onerisi olan varsa alirim
Canim bunları verirken bebeğin kesinlikle aç olmalı ve almazsa o an sakin ısrar etme. Doktor bana hergün teklif ama ısrar yok demişti. Kusmasiyla ilgisi var mı bilmiyorum gerçi bunların

Sen empatisiz bir insan olarak yilin annesi ol! Ben sonuncusu olmaya raziyim...

Atales bebeği ayırmak deyince ben onunla aynı yatakta yatiyosun sandım.

Kimler Bebegiyle aynı yatakta uyuyor?

Ben eskiden sabah a karşı alıyordum yanıma ama şimdi yatağıma geçtikten sonraki ilk emmesinde alıyorum saat 12 gibi.
Cünkü hayatımın en güzel uykusunu uyuyorum
Çünkü o da böyle hissediyor

Neden ayrı yatayim ki diyorum

Bak canım sen bir annesin iyi bir annesin ev bırakabilmek için diyosun tamam şükür durumum iyi ama o evin bırak kızına sana kalacagının garantisini kim verebilirrr rızkı veren rabbim dir inan bana bu kadar sıkıntıda hissetme kendini bende çalışıyordum arkadasımda senin gibi 3 aylıkken çalıştı çocuk şimdi 5 yaşında ve inan affedersin itten pişman keşke bıraksaydım ozaman diyor şimdi maaşta artı paranın esiri oldu resmen kırdıysam özür dilerim ama yapma bebegine

Canımm bende aynı yatakta yatıyordum Elini tutup çokta alıştım kokusuyla uyumaya ama dün gece yataktan düştü hemde hiç ummadığım şekilde. nasıl bağırdı hayatımda öyle bir korkuyla uyanmadım hala aklımda. Yüreğim yanıyor aklıma gelince o hali. Güya önlem almıştım bende. Tekrarırından korusun allahım.
Nolur çok dikkat yatağın tüm kenarlarına önlem al düşerse yumuşak düşsün. Bende ayıramıcam kendimden o yüzden yere yatak yapıcam sünger alıcam yarın. Bizim oğlanı anca o paklar

Anne olunca her şeye alınır olduk canım arkadaşım yanlış anlama arkadaşı e mi valla b.k problemi benim başıma büyük dert bende 2 dr gittim biogaia önerdi gastro doktoru bilgin olsun

Benim sordugum soruya cevap yerine dr gotur diye akil verilmesi
Kaldiki dr a goturup goturmedigim bile bilinmeden
Bu alinganliktan deil canim arkadasim arkasini onunu dusunmeden yazilana kizdigim icin

Dikimevi cebeci kurtuluş en sevdiğim yerlerden. Evet eski kötü belki ama 4 senem orda geçti üni.den dolayı eşimle de orada tanistigimdan pek bi severim :) annemler de dikimevine yakın. Ben de gazi mahallesindeyim.
Demek Ankara Üniversitesi okudun :) valla eski meski ama kotu değil be ben çok seviyorum bilmiyorum belki doğup büyüdüğüm yer olduğundan olabilir yeri çok ayrı valla her aradığımı pat diye buluyorum hastanelere anında gidiyorum daha ne isterim oh mis ama annemler burda iste ben eryaman :/

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…