2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Ayy canim benim kiyamam bende dusurdum yataktan bir kez hala kendimi sucluyorum ruyalarima giriyor piskoljim bozulmustu resmen yeni yeni kendime geliyorum
Arkadasimda dusurmus senden de duyunca demek olabiliyomus dedim kendi kendime
Cok gecmis olsun cnm biseysi yoktur insallah

Son düşüsü fena oldu. Uyuyordum ben aklım çıktı sandım o can havliyle kalkınca bulcam diye yerlerde yuvarlandım. Ağlaması benimde kulağımda hala psikolojimi etkiledi resmen. Artık odasındaki yatakta yatıcak yanımda çok güvenli bir çözüm bulana kadar yatmıcak. Hani ben çok pimpirikli değilimdir düşer eder çocuk derim ama en sonuncu yüksekten oldu o yüzden feryat figan oldu resmen. Tekrarından korusun allahım. Allaha emanet meleklerimiz.

Çok dikkat edin kızlar dört yanIna koyun yastıkları olabildiğince beşiğinde yatsın.

Geceleri besikte

İlk belirtileri biz yaşıyoruz ilk doğan bebeklerde oldugumuz için. Geçen haftalarda hep diyordum Yalın delirdi uyumuyo geceleri de diye. Hop Sizinkiler de başladı. Siz beni takip edin anacım :)

Kizlar size bisey danisicam
Biz dort aylikiz
Fena halde kabiZiz
Sadece anne sutu aliyoruz hic ek gida almadik
Kabizligi icin armut rendesi yapsam cam rendede versem sizce nasil olur

Bana öyle dedi alaylı biri. Ama öyle değil diyor arkadaşlar. Artvinli de doktora sormuş 2 ay demiş oda
Biraz araştırdım sadece etkisinin azalabilecegi yönde uzun süre kullanılırsa.ama kanıtlanmış bi sey yok.bi kullanıp koca şişeyi atamam
Mesela fungostatin'in uzerinde belirtmis acınca kalanı 10günde atın diye

Kizlar size bisey danisicam
Biz dort aylikiz
Fena halde kabiZiz
Sadece anne sutu aliyoruz hic ek gida almadik
Kabizligi icin armut rendesi yapsam cam rendede versem sizce nasil olur
Kabız old.nu neden düşündünüz?bu kadar ciddiyse doktora gitmeniz daha iyi tabi,fitil verir hemen rahatlar cocuk.armut suyu cabuk etki etmeyebilir

İlk belirtileri biz yaşıyoruz ilk doğan bebeklerde oldugumuz için. Geçen haftalarda hep diyordum Yalın delirdi uyumuyo geceleri de diye. Hop Sizinkiler de başladı. Siz beni takip edin anacım :)
Yaa valla iyice bunalmaya, delirmeye başlamıştım. Zaten ağlıyo, uyku eğitimi mi yapsam, kendimi eve mi kapasam çocuğun düzenini bozmasam diyodum ki foruma girince herkesin aynı şeyi yaşadığını gördüm. Demek ki normal, bunu da atlatırız diye biraz daha kabullenici oldum gibi ama bakalım... Bitince haber ver, takipteyim seni

Kizlar gerci cogunun uyku problemi var.bizim kiz iki gece yapti onu 15 dakikada bir kalkti falan ama simdi normale döndü.eger kendini sasirmazsa.kiz besikte yatakodasinda veya socaklik durumuna gore salonda yatiyor.besigi tasiyorum. Evet boyle guzel.fakat kendi odasinda ne zaman yatirmaya baslasak ki.ben eskiden teee cocuk olmadan 6 ayda ayirsam mi acaba diyordum da simdi cok kucuk geliyor 6 ay. Gerci ne olacak yan oda.zaten besiginde yatiyor.yatak odasinda direk beni gordugu mesafedeydi.ama salonda besigin konumunu beni direkt gormeyecek gibi yaptim.biraz alissin diye.uyansa da kendi kendine konusuyor falan beni bekliyor.
Şimdi sorum şu.biz tekrar yatak odasina gectigimizde yine hemen yan tarafimda olacak ve gozunu actigi gibi beni gorecek.ama şu an zaten beklemeye aliskin.bu huyu bozusun da istemiyorum.cunku gunduz bile baska odadaysam uyanip etrafa sessizce bakip bekliyor.yani uyandigini ancak ben bakarsam girebiliyorum.yoksa sesini cikartmiyor garibim.

Bu zamana a kadar seni hep uyandiginda yaninda bulduğu ve yine bulacagina emin olduğu için huzurlu bekliyor bence. Güvenli bağlanma dedikleri şey oLuyor . Uyaninca seni görüp güvende hissetmeye devam edebilir bence.

Canım Bebek doğmadan önce düşündüklerimin hiç birini uygulamıyorum valla. Uzaktan konuşması kolaymış meğerse. İnsanın anne olunca gerçekten içgüdüleri harekete geçiyomuş bence. Ben çoğu Zaman bebeğimin isteklerine göre içimden geldiği gibi davranıyorum. Şu anda görüşlerini en çok beğendiğim, kendime yakın bulduğum pedagog Adem Güneş oldu, çok fazla rahatsız eden ifadeleri olmasına rağmen. Hala okumaya da devam ediyorum ama onun görüşüne göre 2 yaşına kadar yanınızda yatırın diyo. Ben şimdilik ayırmayı düşünmüyorum, hem emiyo, hem kış geliyo en azından yaşına kadar yanımda kalacak gibi gözüküyor şimdilik.

Gece pek oyle sessiz bekledigini söyleyememgunduzleri guzel uykusunu almışsa kalkınca ellerini inceliyo,pencereye bakıyo filan.ben de ayırayım yatagı diyodum ama simdi diş cıkarcak o bu şu derken daha bırakasım yok.
Bugun pusetinde otururken tıkandı birden ters cevirdim ettim.tükürugu kacmıs genzine.heran biseyler olabiliyo,daha savunamıyolar kendilerini

Ben de gece hala yanimda yatirayim diyorum.yani yanimda derken besiginde. Gunduz salonda uyutuyordum reflu yataginda ama şu çok sıcaklar bitsin.gunduz uykularini odasindaki beşiginde yapicam. Düsündüm ve bana boyle daha mantikli geldi.ne zaman tamamen ayiririm bilmiyorum.onu odasindaki besige alisma surecinde gorucez .babamiz zaten ayri odada yatiyor.kizi da ayirirsam.ben de yatak odasinda.evde 3 kisi yasiyoruz.herkes ayri yatiyor olacak
Şu an uyandi minigim beni görmüyor.ellerine lambaya bakip bi seyler anlatiyor.cok tatlı yaaaa.

Yatagın parmaklıgı yok mu ki nasıl dúşüyo hay allah

Severim onu yaa tatlım benim... Benimki de ağlamaz uyanınca ama sanki çözdü artık, park yatakta dönüyo, benim olduğum yere burnunu dayıyo, ordan konuşuyo bAna ve sadece sabahları oluyo bu keyifliyse... Ben sabahları nasıl olsa oyalanıyo biraZ oynasın kendi kendine diye uyumaya devam ediyorum da çocuğum artık kibarca uyandırmaya çalışıyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…