2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Benim sordugum soruya cevap yerine dr gotur diye akil verilmesi
Kaldiki dr a goturup goturmedigim bile bilinmeden
Bu alinganliktan deil canim arkadasim arkasini onunu dusunmeden yazilana kizdigim icin
Sen gene de kızma boşver belki iyi niyetle söylendi bilemeyiz ona bakarsan çok var öyle söyleyen ama niyet önemli iste boşver. Canım bu arada 4 aylık olduk hemşire kan ilacı başladı sende veya sizlerde de başlandı mi kızlar

Hemsire bizede kan ilaci basladi kilosu 5,900 ciktigi icin 5 damla
6 kilo olunca 6 damla dedi gectigimiz ptesi verdi ismi vegaferon
Ama ben baslamadim kan ilaci hamileyken kabiZlik yapti ya
Su kakamiz bir an once duzene girsede oyle versem dedim

Sen gene de kızma boşver belki iyi niyetle söylendi bilemeyiz ona bakarsan çok var öyle söyleyen ama niyet önemli iste boşver. Canım bu arada 4 aylık olduk hemşire kan ilacı başladı sende veya sizlerde de başlandı mi kızlar
Sen verdin mi kan ilacini
Bide kabizlik icin verdigin damla ise yaradimi
Su an ne durumdasiniz
Kac gunde yapiyor bebisin kakasini?

Canımm bende aynı yatakta yatıyordum Elini tutup çokta alıştım kokusuyla uyumaya ama dün gece yataktan düştü hemde hiç ummadığım şekilde. nasıl bağırdı hayatımda öyle bir korkuyla uyanmadım hala aklımda. Yüreğim yanıyor aklıma gelince o hali. Güya önlem almıştım bende. Tekrarırından korusun allahım.
Nolur çok dikkat yatağın tüm kenarlarına önlem al düşerse yumuşak düşsün. Bende ayıramıcam kendimden o yüzden yere yatak yapıcam sünger alıcam yarın. Bizim oğlanı anca o paklar
Ben hep duvar tarafina oni koyuyorum ama haklısın canim bazen birseyler getirmeye kalkiyorum fln:KK43: bende yere bişeyler sereyim

Canim bunları verirken bebeğin kesinlikle aç olmalı ve almazsa o an sakin ısrar etme. Doktor bana hergün teklif ama ısrar yok demişti. Kusmasiyla ilgisi var mı bilmiyorum gerçi bunların
Asisi var ptesi saglik ocagina sorucam
@Atales bebeği ayırmak deyince ben onunla aynı yatakta yatiyosun sandım.

Kimler Bebegiyle aynı yatakta uyuyor?

Ben eskiden sabah a karşı alıyordum yanıma ama şimdi yatağıma geçtikten sonraki ilk emmesinde alıyorum saat 12 gibi.
Cünkü hayatımın en güzel uykusunu uyuyorum:KK200:
Çünkü o da böyle hissediyor:KK200:

Neden ayrı yatayim ki diyorum
Aynen ya ayri yatamiyorum sabaha karsi aliyorum kesin cok guzel uyuyorum yanimdayken

Bizim doktor 6. Ayda kan sayimindan sonra gerek varsa vericem sağlık ocağı nn vermiştir kullanma şimdi dedi. Herkes de icio emin olamadım ama ben vermiyorm buyuzden

Su an ne durumdasiniz
Kan ilacı yazdı aldım ama size bi danışayım dedim henüz vermedim hemşire dedi ki emzir 1 saat geçsin 5 damla ver sanra aradan 1 saat geçsin öyle emzir dedi d3 le farklı zamanlarda ver dedi kilomuz 6100 biraz az dedi moralimi bozdu pis hemşire :KK11: O damla bende işe yaradı canım ben ilk sikayetimde 10 gün yapmamıştı acile gitmistim 2 kez lavmandan sonra yaptı sonra duphalac diye bi şurup verdi 4 günde yarim ölçek ver dedi belli bi sure onu yaptım 4 günde verdim 5. Günün sabahına yapıyordu ama sonra benim içim huzursuz oldu hep boyle mi olacak diye bağırsak ile ilgilenen bölüm varmış gastroentoloji mi ne ona gittim o da normal anne sütü alan bebeklerde olabilir kimi bebek ishal olur kimileri de boyle kabızlıkla gündeme gelir dedi geçici bi donem ek gıdaya geçince meyvelerle geçer bu durum dedi ve dedim ki bize acildeki doktor duphalac verdi dedim kesinlikle biz o şurubu bebeklere önermiyoruz 10 güne kadar yapmaması normal zaten dedi Bende dedim acildeki doktor 7 gün demişti o_O anlayacağın canım herbiri bi çeşit diyor ama gastro doktoru ban

Bana dr. Sağlık ocağından kan ilacı verirler başlama dedi özellikle. Sende maşallah Demir eksikliği yok( sanırım şişmanlığıma vurgu yaptı :KK70:) o Zaman Bebek'te de yoktur, tahlil yapar ihtiyaç varsa başlarız 6.ayda dedi

Bu aralar çok kötüyüm kızlar sanırım depresyona giriyorum :KK43: kimsem yok gibi hissediyorum eşimden bile boşanmayı düşünüyorum kafayı yiyecem artık ne yapacağımı bilmiyorum bana dua edin :KK43: bebeğime baktıkça ağlayasım geliyo bazen ağlıyorum hatta

Bu aralar çok kötüyüm kızlar sanırım depresyona giriyorum :KK43: kimsem yok gibi hissediyorum eşimden bile boşanmayı düşünüyorum kafayı yiyecem artık ne yapacağımı bilmiyorum bana dua edin :KK43: bebeğime baktıkça ağlayasım geliyo bazen ağlıyorum hatta
A a a kuzumm ne olduuu :KK43: niye öyle oldun sen biz varız iste ailen var sevdiklerin ... niye ağlıyorsun hem yavruyu da üzersin annesi sen iyi ol ki bebisin iyi olsun pozitif düşün kuzum benim dua ederim rabbim sıkıntını geçirsin gönlüne ferahlık versin

5 aylıkken ek gıdaya başlayan var mı internette 6.ayın bitiminde başlanmalı diyo geçenlerde meyve sebze püresi veren vardı erken değil mi benim de sütüm azaldı yine zaten az dı kilosu az doktor başla dedi ama erken ya mama da içmiyo biberon kesinlikle almıyo kaşıkla da içmiyo mamayı napcam ben ya bi akıl verin kızlar

Tayin mi oldunuz çok üzüldüm :KK43:
Evet canım tayin olduk eşim çok üstüme geliyo baskı yapıyo sürekli çok abarttı artık erkek değil bildiğin mahalle kadını bildiğin kaynana çocuğa uzun alt 2 tane koymuştum onlarıda yenialıp yıkayıp getirmiştim yaz zaten sıcak giymez ne olur ne olmaz demiştim onlarında biri dar geldi diğerini giydirdim bir iki kere sürekli bebek hasta olacak kalın giydir diyo yaa hava sıcak bunaltma çocuğu diyorum sen giy hadi uzun diyorum kendi şortla geziyo bebekle biz birmiymişiz neden sadece bir tane uzun alt getirmisim benden anne falan olmazmış yaa neler saydı bunun için bende kızınca iyice büyüdü hakaret bile etti :KK43: ben kafasızmıyım 4 aydır ben bakıyorum bu bebege ben öldürdüm senmi gelip dirilttin dedim bana demedigini bırakmadı çok zoruma gitti zaten aramız çok iyi değildi ben düzeltmeye çalıştıkça o daha fena yapıyo eve gidince boşanma davası açmazsam adam değilim dedim

Su an ne durumdasiniz
Benim de bildigim 10 gune kadar yapamamasi normal ama bu 10 gun sure zarfinda kakasini yapamamasi cocukta huzursuzluk ve aglama yapiyorsa ilac kullanilmali. Bunun icinde bir damla varmis onerilen. Birde farkli yontemler duymustum. Agizdan ufak bir damla zeytinyagi verin derler. Veya hic kullanilmamis bir beyaz sabundan tirnak ucu kadar fitil gibi poposuna salinmasi. Veya kulak copuyle zeytinyag damlatarak ucuna poponun uyarilmasi.

Kendi tecrubemide sana aktarayim. Ben ne zaman gaz ilaci kullandim sap ve biogaia hep kabizlik yapiyordu. Gaz ilaclarini biraktim cocuk normal kaka sayisina ulasmisti. Gaz ilacini birakinca humananindi sanirim kimyonlu rezene cayi var onu vermeye basladim. Doktor tavsiye etmistim onunla birlikte gaz problemide ortadan kalkmisti ve hem rahat gazini hemde kakasini cikariyordu. Bizim rezene cayi bitince tekrar almadik suan hicbir sey kullanmiyorum yavas yavas duzene girdi

Evet canım tayin olduk eşim çok üstüme geliyo baskı yapıyo sürekli çok abarttı artık erkek değil bildiğin mahalle kadını bildiğin kaynana çocuğa uzun alt 2 tane koymuştum onlarıda yenialıp yıkayıp getirmiştim yaz zaten sıcak giymez ne olur ne olmaz demiştim onlarında biri dar geldi diğerini giydirdim bir iki kere sürekli bebek hasta olacak kalın giydir diyo yaa hava sıcak bunaltma çocuğu diyorum sen giy hadi uzun diyorum kendi şortla geziyo bebekle biz birmiymişiz neden sadece bir tane uzun alt getirmisim benden anne falan olmazmış yaa neler saydı bunun için bende kızınca iyice büyüdü hakaret bile etti :KK43: ben kafasızmıyım 4 aydır ben bakıyorum bu bebege ben öldürdüm senmi gelip dirilttin dedim bana demedigini bırakmadı çok zoruma gitti zaten aramız çok iyi değildi ben düzeltmeye çalıştıkça o daha fena yapıyo eve gidince boşanma davası açmazsam adam değilim dedim
Sakın ol canım. Eşlerimiz mesleklerinden dolayı böyle davranıyorlar. Bizde zaman zaman gerginlik yaşıyoruz dediğim gibi ben eşimi polis olmasına bağlıyorum. Bak bide tayin olmuşsunuz. Bizim tayinimiz seneye olmasına rağmen eşim kara kara düşünüyor yeni bi ortama nasıl adapte olabilirim diye. Belki ortamı gereği böyle baskın davranışlar sergiliyodur

X