2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Bizim besigimiz yatagumizin yaninda ama onda da yatiraniyorum. Benim yanimda yatiyor.
Besigi dayadim bizim yatagin yanina, araya yastuklarla bariyer yaptim. Benim yanimda yatiyor. Cunku uyurken hep kolunu bacagini kipirdatiyir uyandiriyor kendini. Ben de turuyorum hep elini ve bacaklarini. Babamiz pes ettu obur odaya gecti. Oglusumla beraber yatiyoruz el ele ☺☺

Aynen biz de oyleyiz. Disimiz yok henuz kucakta durmuyor, yatirsak durmuyor, memede surekli hareketli var bi huzursuzlugu yaklasik 1 haftadir

bunu ben hamileyken anlamıştım ve kendi kendime söylemiştim.
ben her ihtiyacı olduğunda kızımın hep yanında olacağım dedim
Uzakta, kimsesiz ve çok yalnız hissettiğim öyle çok Zaman oluyo ki sanırım ben iki çocuğumu da ilerde yakınımda tutmaya çalışıcam sırf bu yüzden.. Her anne bir olmuyor maalesef , sadece meme emiyor çocuk, kanlı ishal oluyorum , bisürü antibiyotik yüzüm gözüm şiş serumlu halde küçücük Bebek'le hastanelerde sürünüyorum annem kardeşin de ishal amcan da ishal salgın var geçer diyor.. Gel de anlAT derdini.. Artık anlatmak da istemiyorum anlamak istemiyor, kendini rahatlatıyor

Evet bende kendime cok kiziyorum. Evde herkes yanimda sigara ictiler cok soyleniyordum alisiyorum kokusuna icmeye baslayacagim diye ama malesef... benim uzuldugum isbasi yapmam veya sigaraya ufaktanda olsa baslamis olmamla cocugun kilo aliminin min. Seviyede yavaslamis olmasi arasinda bir baglanti mi var diyeydi ve bu ay 20 gunde sadece 350-400 gram alabilmis.

Sen burda herkese emzirin mama vermeyin diyen insan tutmuş sigara mi iciyosun? Şaşırttın beni
Kimseye mama vermeyin demedim. Hala bunu aciklamak zorunda kaliyorum ya inanamiyorum yalsa. Emzirebiliyorsan sutum yok deyip pes etmeyin emzirin yahu arkadasim sut yoksa ne yapacaksin tabiki mama vereceksin. Bak bende isbasi yapinca mamaya baslicam ek takviyr olsun diyordum gerek kalmadi bunu bende yapabilirim anlatabildim mi? Sigara konusuna gelince malesef basladim. Kimine gore bunun mazereti olmaz. Elimden geldigince tutuyorum kendimi icmemek icin. Sutumun kalitesininde dusurdugunun farkindayim. Ama ben kizimin kilo aliminin az olmasina dertlenmistim. Sagolun cok yardimci oldunuz. Beni terslemek disinda

Coooookkkkk haklisin canim. Elimden geleni yapacagim. Zaten sirkette iciyorum eve geldigimde hemen bir dus ve kesinlikle icmiyorum onun yaninda da icittirmiyorum. Dogum sonrasinin sikintilari, bazi beklentilerin gerceklesmemesi vs derken kendimi elimde sigarayla buldum. Dedigin gibi bir astim olmasi beni cok uzer bunlari dusunup azaltmaya ve birakmaya calisacagim. Bu arada bende dun doktoruna sordum normal mi diye bana sadece normal doye cevap verdi sagolsun :))) Senin gibi bu ay kilo alimlari azalir falan nerdeeeee... Degistiricem bu doktoruda zTen.

Neye off ladığını anlamadım. Sigaraya mı çocuk emiyor diye mi ?
Ikiside degil.

Tüm gün mü calışıyırsunuz
Evet tum gun. Kizimin doktoru burun kivirmisti calisiyorum diye ama malesef..

Canim sen misin ishal olan? Bende cok kotuyum 4 gundur ishalim bebisi etkilermi ne olur bilmiyorum doktora gidicem bende pazartesi ((

Evet ben cok vurdumduymazim. Sokaktan buldum zaten kedi niyetine eve getirdim. Arada seviyoruz gidikliyoruz cok hosumuza gidiyor.

Bende o 1 damla sutu kizima verebilmek icin emin olun sizden belkide daha fazla efor harciyorumdur cunku ben tum gun calisiyorum. Acimasiz olmayin bence kendinizdende ornek vermeyin. Cunku ne sizle ben ayni seyleri yasiyoruzdur ne sizin ve benim cevremiz aynidir.

Dr.neden 1 ay geriden geliyor dediki.
Bizim dogum kilomuz 3.200. 4.5 aylik olduk 6.500 kilomuz.
Iki dr.kilomuzun boyumuzun gayet iyi oldugunu soyluyor.
Hatta en son kontrolumyzde dr.epwyce azarladi beni zayifmi dedigim icin(

Dr.neden 1 ay geriden geliyor dediki.
Bizim dogum kilomuz 3.200. 4.5 aylik olduk 6.500 kilomuz.
Iki dr.kilomuzun boyumuzun gayet iyi oldugunu soyluyor.
Hatta en son kontrolumyzde dr.epwyce azarladi beni zayifmi dedigim icin(

Bilmem ki canim boyu da 62cm bizimkinin. %10luk dilimde dedi boy ve kilo olarak. Kotu bir sekilde demedi bir ay geride diye. Kilo alim hizini vs. begeniyor zaten. Sanirim kucuk dogdugu icin oyle soyluyor.
Zaten esim de ben de selvi boylu degiliz, minyon tipleriz. Genetik materyal ortada, bebek ne yapsin

puyenime canim ben hic sigara icmedim ama annem bagimli, ondan biliyorum bagimlilik ne demek. Torununu cok sevmesime ragmen gene de iciyor, disari cikmasini istiyorum icecegi zaman. Birak diyoruz birakamiyor.
Sigara bagimlisi baska bir arkadasim daha var Mayis ayinda dogum yapti. Hamileliginde de dayanamadi, simdi de dayanamiyor iciyor. Mutlu mu? Degil. Ama elimde degil diyor.
Herkesin sorunlariyla bas etme yontemleri farkli. Kimi temizlige sarar, kiminin migreni tutar, kimi sigara, kahve icer. Senin de dedigin gibi kimse kimsenin ne yasadigini bilmiyor burada.
Bile isteye zarar vermezsin bebegine zaten.
Sigarayi birakman icin yapabilecegimiz bir sey var mi burada? Istersen her gun takip edelim seni :) saglik bakanliginin sigara birakma yardimina da basvurabilirsin belki.

Benim amacım senin kalbini kırmak degil kırdıysamda hakkını helal et kınamıyorum da insanların dayanma gücü farklı o kadar kişi sana yazdı sen bir bana parladın önemi yok bebek senin bebegin ister döversin ister seversin kardeşim ama şunu bil ne kadar üzerinide degissen yanında içirmesende senin sütünden zaten geçiyor dediğim gibi bebek senin bebegin sen daha iyi bilirsin napacagını ben birde kilo alımı yavaş diyorsun emmiyor diyorsun acaba sütünün tadı degişmiş olabilir mi diye sor bakalım kendine ben tekrar ÖZÜR dilerim kendimden de örnek verdiğim için kimsenin tercihine karışamam farkındaysan seni bile etiketlemedim. İstersen git uyuşturucu alkol al beni inan ilgilendirmez burdaki kimseyi ilgilendirmez canım kardeşim

Emzirme sitesinde okumuştum meşhur bitane varya. Sigara içtikten sonra 1,5 saat emzirilmemeliymiş.
Olabildiğince az içilmeli emzirme döneminde. Ama evet herkesin sorunlarıyla başa çıkabilme yöntemi farklı o yüzden fazla yargılamamak lazım.
Benimde canım alkol çekiyor havuzun başında keyif yapmayı çok istiyorum ama içemiyorum bende vurdum ülkerin malt içeceğine fakir birası :)))

Ayyy alkol deme bana ya :) esim, annem catir catir iciyorlar onumde. Bakiniyorum kuzu gibi ben de :) haftaya hersey dahil otele tatile gidecegiz. Bosa gidecek benim icin verilen paralar

Vallahi yazıp yazmamak arasında çok kaldım tepki alacagımıda biliyorum kimsenin kalbini kırmakta degil amacım zaten ben sonradan dahil oldum derdiniz varsa içiniz sıkılıyorsa herhangi bişeyle ondan kurtulmanız mümkün degil gidin sadaka verin iki rekat namaz kılın yardım edin dua edin vs. (yapmıyorsunuz demiyorum) nolur benide yargılamayın böyle yazdıgım için bir dahada yazmayacagım zaten Rabbim saglıkla bebişlerimizi büyütmeyi nasip etsin kalın saglıcakla.

Ayni durum bizdede var cnm gece 1-2 defa kLkan cocuk uyumaz oldu surekli memem agzindayken uyuyor bana fenalik geldi sirtim belim heryerim agriyor
Yaklasik 10 gundur boyleyiz neden oldugu hakkinda hicbir fikrim yok

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…