2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Yan yatma minderi ilk aylarinda kullanmistim canim. Ama sonra kullanamadim cunku kucuk gelmeye basladi. Icinde sikilmaya basladi bebegim uyuyamaz oldu. Biraktim bende kullanmiyorum nerdeyse 1 aydir.

bizmde o konuda problemimz var 45 cikti bu ay koca kafali oglm amca tarafına cekmis genetik dedi dr ztn dogarkende sezaryan oldk bas cevresinden dolayı
43 dedi hastanedki doktorun yardımcısı bende özeli aradım siz kaç ölçmüştünüz dedim 41 bucuk dedi 4 aylık olmamıza 1 hafta var bizimkinin kafa şekli aynı dedesi ama aynı genetik olabilir ozaman

Şimdi bende ölçtüm 41.5 ama metreyle önce kurdeleyle ölçüp kurdeleyide metreyle ölçtüm kızım ilerde benden çok çekebilir manyak anne diye

Bence çok 2+1 zor oluyor canım. Sen bilirsin ama eğer esyan çok ve dışarıdan misafirin geliyorsa zor.

Biz kaç zaman sonra kendi tekrar sırt üstüne dönmeyi başarır merak etme. Ayrıca bence karışma artık. Nasıl isterse öyle yatsın. Ben ellemiyorum. Bazen yüzükoyun,bazen yan bazen de sırt üstü yatıyor. Sadece beşiği nden düşme ihtimali varsa onu değerlendir. Bizim ön korkuluk takılı değildi.donmeye başlayınca hemen taktik.

Kızlar benim oğlum da gündüzleri pek uyumayan bir bebek ama geceleri uyur. Bir süredir var olan ama son günlerde zirve yapan bir durumdan bahsetmek istiyorum. Akşam 7 bazen 8 gibi ağlamaya huysuzluk yapmaya başlıyor yüzüne bakıyorum acı çeker gibi değil ağlarken sürekli etrafı izleyerek ağlıyor. Bazen avutuyorum bir yarim saat falan sonra tekrar başlıyor bu durum uyuyana kadar sürüyor ki genelde 11 12 oluyor saat. Gündüz de mizirsaniyor ama böyle değil. Var mi fikri olan bebiis böyle olan?

4.ay aşımızı da olduk hayırlısıyla inşallah huzursuzluk yapmaz gece ekime kadar rahatız bu arada haftaya pazar günü tatile gidicez kısmetse bu sene tatile giden var mı nasıl olcak inşallah sıkıntı olmaz haftaya 4 buçuk aylık olcak çok bunaldım kızım uslu durursa çok iyi gelicek bana

Bize niye 8 damla dediler anlamadm
Ben de az önce saglikocaginda aradım. Bize kan damlası vermediniz diye,ellerinde yokmuş dışardan alın dedi. Kaç damla dedim.ilk önce 8 damla ile başlanıyor di mi diye arkadaşlarına sordu,sonra kilonun yarısı diye biri söyledi. Yani tam olarak bilmiyorlar. Sen en iyisi Dr a gel,sor . Kilosuna göre veriliyor dedi.

Normal ama terlemesi. Biz afyon da tek çıt çıt bady ile yatıyoruz. Üstüne tek kat müslim atıyorum. O da kolları açıkta. Ayakları da çıplak. Öyleyken bile terliyor. Ben şöyle bi çözüm buldum . Yatağının üzerine bi küçük çarşaf koyuyorum. Terleyince başı onu çeviriyorum. Biraz da genetik. Ben de babası geceleri çok terliyoruz. Biz bulunduğumuz odanın camını açamıyoruz çünkü gece 14 dereceye filan düşüyor. Yan odanın cami açık. Ama yine de terliyorm

20 yıl 1.katta oturduk. Çok zor. Şimdi ben 3.kattayim.annemler 4.katta. 20 yıl kuyu dibinde yaşamışız diyoruz. Azcık daha para koyun 3.kat olsun.

Bizim çocuklar uykucu. Aynı bizde böyleyiz. 2 saatte bir uyku. En fazla 3 .o yüzden dışarı çıkınca uyku sorun oluyor.arabasinda uyumayı başaramazsa yaygarası başlıyor. Bizimki 9 da gece uykusuna başlıyor. Çok nadir 10.

Eger arabada uyumazsa.kucagima alip yuzunu bana dogru cevirip yatiriyorum koluma.hafif salliyorum.gidiyor zaten hemen.

Canim ben 1.5 aydir tatildeyim
Korkma hic biseycik olmaz sen ne kdr rahat olursan o kadar rahat gecer..ben 3.ayindan beri denize sokuyorum.
Terliyken rüzgardan sakın
Bir de enfeksiyona dikkat et dedi doktorumuz
Onun disinda rahat ol
Iyi tatiller

Bence çok 2+1 zor oluyor canım. Sen bilirsin ama eğer esyan çok ve dışarıdan misafirin geliyorsa zor.
Şimdiki oturduğumuz ev de 2+1 eşyam çok yok canım bi mevlitlerde kalabalık olur ama sığıyoruz bu alacağımz ev daha büyük m2 den fark ediyor sanırım
Hmm bizimki de genetik o zmn bende eşimde çok terleriz kışın bile terleriz oğluş da oyle olacak o zmn bu arada ben hiç çorapsız bırakamıyorm ne zmn çıkarsam nemli ve soğuk oluyor çıkarınca çorap varken yumuşacık ayakları çoraplar çıkınca bi sure sonra nemleniyor
20 yıl 1.katta oturduk. Çok zor. Şimdi ben 3.kattayim.annemler 4.katta. 20 yıl kuyu dibinde yaşamışız diyoruz. Azcık daha para koyun 3.kat olsun.
Haklısın canım bizde biraz zorlayıp üst kat alacağız Allahın izniyle inşallah

Selam kızlar nisan anneleri uzun zaman oödu yazmıyordum özlemişim buraları. Malum bizim izinler bitti rapor almak istiyordum vermiyorlar malesef ohalden sizler ne yaptınız calışanlar Ücretsiz izin mi aldınız rapor alabilen varmı

Ben özel sektörde çalışıyorum rapor bitince başladım. Arkadaşım var hemşire devlette, 2 ay ücretsiz izin aldı ama zorla ağlaya sızlaya, aslında vermiyorlardı.

Ben bankaciyim ucretsiz izindeym 15 aralikta baslicam kismetse

Kızlar bizim doktorumuz kan ilacını kilosuna göre ver dedi. Yani günde 7 damla. Ama bazı bebeklerde huzursuzluk ve gaz yapıyor o yüzden önce 5 damlayla başlayalım sıkıntı olmazsa günde 7 damla dedi.

11 -12 uyuması için çok geç bi saat. Bebekler 7den sonra gece uykusuna geçmesi lazımmış. Acaba siz uyku saatini mi geçiriyorsunuz çünkü bizimki uykusu çok geldiğinde çok mizliyor. Uykusu başına vuruyor derler ya aynen öyle. Benden sana tavsiye. 8den sonra odasına git.los ışıkta ninniler türküler dinlet. Emzir geceye hazırla. Sakinleştir. Uykusu gelince de artık nasıl uyuyorsa uyut.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…