2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Kızlar bebekler için sivrisinekilacı? Birisi yazmıştı doktor u vermiş hatta yese bile birsey olmaz demiş fln ama kim di hatırlamıyorum :KK43: araştırdım bi tek chicco nn var bebekler için +3 ay olanı da piyasa da yok. Var M8 bildiginiz yada o arkadaş kim diiii

11 -12 uyuması için çok geç bi saat. Bebekler 7den sonra gece uykusuna geçmesi lazımmış. Acaba siz uyku saatini mi geçiriyorsunuz çünkü bizimki uykusu çok geldiğinde çok mizliyor. Uykusu başına vuruyor derler ya aynen öyle. Benden sana tavsiye. 8den sonra odasına git.los ışıkta ninniler türküler dinlet. Emzir geceye hazırla. Sakinleştir. Uykusu gelince de artık nasıl uyuyorsa uyut.

Bizimki de uykusu gelince cok mızmızlaniyor ve ağlıyor çünkü kendi kendine uyumuyor ve birinin onu unutmasını istiyor. Eger saat 8-9 gibi uyutmazsak vay halimize sonra uyuyamıyor ve gece yarisina kadar uğras dur.

Canim ben 1.5 aydir tatildeyim
Korkma hic biseycik olmaz sen ne kdr rahat olursan o kadar rahat gecer..ben 3.ayindan beri denize sokuyorum.
Terliyken rüzgardan sakın
Bir de enfeksiyona dikkat et dedi doktorumuz
Onun disinda rahat ol
Iyi tatiller :KK76:
Teşekkürler inşallah iyi geçer benim kız biraz huysuz da ondan korkuyorum gezmeyi sevmiyor kalabalığı sevmiyor ev dışında biyere gidince huysuzlaşıyo göbeği evde kız Evci çıktı

Selam kızlar nisan anneleri uzun zaman oödu yazmıyordum özlemişim buraları. Malum bizim izinler bitti rapor almak istiyordum vermiyorlar malesef ohalden sizler ne yaptınız calışanlar Ücretsiz izin mi aldınız rapor alabilen varmı
Ben ucretsiz izne ayrıldım rapor veriyorlar mi bilmiyorum ama bir arkadaşım da arastiriyor

11 -12 uyuması için çok geç bi saat. Bebekler 7den sonra gece uykusuna geçmesi lazımmış. Acaba siz uyku saatini mi geçiriyorsunuz çünkü bizimki uykusu çok geldiğinde çok mizliyor. Uykusu başına vuruyor derler ya aynen öyle. Benden sana tavsiye. 8den sonra odasına git.los ışıkta ninniler türküler dinlet. Emzir geceye hazırla. Sakinleştir. Uykusu gelince de artık nasıl uyuyorsa uyut.
Bir dönem çok duzenliydi 8 de mizmizlanir 8.30 da U yurdu. Sıcakların artmasıyla uyku düzeni bozuldu bazı günler gündüz hiç uyumuyor bazı günler de yorgunluktan uyuyakaliyor ememiyir bile gece serinlikte emiyor. Şu an balkonda bebek arabasında sallayarak uyuttum. Ev öğlen 32 dereceydi ve camlar vantilatör sürekli acik

Bizim çocuklar uykucu. Aynı bizde böyleyiz. 2 saatte bir uyku. En fazla 3 .o yüzden dışarı çıkınca uyku sorun oluyor.arabasinda uyumayı başaramazsa yaygarası başlıyor. Bizimki 9 da gece uykusuna başlıyor. Çok nadir 10.
Bizimki 12 demeden gece uykusuna başlamıyo ama geç kalkıyo 11 12 ye kadar uyuyoruz 7 8 gibi emip uyuyor 2 gibi uyuyor 4 5 gibi kalkıyo 7 8 tekrar uyuyo bir saat en fazla sonra 12 demeden uyumuyo gündüz alıyo uykuyu maşallah uyku sorunumuz yok bizde mız mız lık var gazdan kalma

Bizimki 12 demeden gece uykusuna başlamıyo ama geç kalkıyo 11 12 ye kadar uyuyoruz 7 8 gibi emip uyuyor 2 gibi uyuyor 4 5 gibi kalkıyo 7 8 tekrar uyuyo bir saat en fazla sonra 12 demeden uyumuyo gündüz alıyo uykuyu maşallah uyku sorunumuz yok bizde mız mız lık var gazdan kalma
Gece 10la 02 arasında büyüme hormonu salınıyor. 12 bir bebek için çok geç bir saat. Biraz uğraşırsın ama bence düzeninizi değiştirmelisin.

Gece 10la 02 arasında büyüme hormonu salınıyor. 12 bir bebek için çok geç bir saat. Biraz uğraşırsın ama bence düzeninizi değiştirmelisin.
Demek ki benim kız ondan zayıf biraz büyüsün değişir ya şimdi zor hem gece uyanmaması bana da iyi geliyo dinleniyorum zaten 11 den sonra çok mız mız oluyo uykudan ama uyumuyo uyusa bile tekrar uyanıyo dalması 12 yi buluyor gaz nöbetleri oluyodu 9 12 arası bazen 1 2 yi buluyodu uyuması ordan kalma alışkanlık zaten gaz tamamen geçmedi arada dışarı çıkınca rüzgardan galiba huysuzlaşıyo öyle olunca hiç uyumuyo benim kız zor bu bile büyük başarı bizim için 4 ayda öldürdü beni sabah kalkınca dayak yemiş gibi oluyorum her yerim ağrıyor bi de kucakçı biraz daha büyüsün uslansın uğraşırım 9 10 gibi uyutmaya

Benim bebeğinde uykusu gelince çıldırdık cırıldıyo resmen çığlık atar gibi sesler çıkarıyo ayaklarını hızlı hızlı çeviriyo gülüyo bizde diyoz ki ne oldu buna ağlıyomu gilüyomu eğleniyomu bilki tam ozaman uykusu gelmişte geçiyordur bile. Birde ıyıtmaya çalışırken son iki haftadır yüzünü kafasını böyle bir yerlere sığınmak sokmak istiyo normalde hep sırt üstü yatardı şimdi okadar yan yatıyoki nerdeyse yüzü yere kapanacak uyuduktan sonra bi bakarım yer değiştirmiş her uyanmamda başka şekilde bulurum yatağın boyuna yatırırım enlemesine bulurum beşiğinde sabaha kadar geciyo maşallah

IMG-20160812-WA0018-600x1067.jpeg selam kizlar nasilsiniz... hala koydeyim .... eylule kadarda burdayiz sanirim... bir yaramazlik yok bizde ipek kizim buyuyor bir hafta sonra 4 aylik olacak nasilda zaman akip geciyor ... walla hamileyken boyle gecmedi... sizlerde de bir sikinti yoktur insallah internet sikintisi oluyor o yuzden surekli giremiyorum koy yeri isler bitmiyor burda... hepinizi opuyorum

Maşallah dekolteni yesinler şortu hele mahfetti beni bin kere maşallah
Eki Görüntüle 1869784 selam kizlar nasilsiniz... hala koydeyim .... eylule kadarda burdayiz sanirim... bir yaramazlik yok bizde ipek kizim buyuyor bir hafta sonra 4 aylik olacak nasilda zaman akip geciyor ... walla hamileyken boyle gecmedi... sizlerde de bir sikinti yoktur insallah internet sikintisi oluyor o yuzden surekli giremiyorum koy yeri isler bitmiyor burda... hepinizi opuyorum

Benim bebeğinde uykusu gelince çıldırdık cırıldıyo resmen çığlık atar gibi sesler çıkarıyo ayaklarını hızlı hızlı çeviriyo gülüyo bizde diyoz ki ne oldu buna ağlıyomu gilüyomu eğleniyomu bilki tam ozaman uykusu gelmişte geçiyordur bile. Birde ıyıtmaya çalışırken son iki haftadır yüzünü kafasını böyle bir yerlere sığınmak sokmak istiyo normalde hep sırt üstü yatardı şimdi okadar yan yatıyoki nerdeyse yüzü yere kapanacak uyuduktan sonra bi bakarım yer değiştirmiş her uyanmamda başka şekilde bulurum yatağın boyuna yatırırım enlemesine bulurum beşiğinde sabaha kadar geciyo maşallah
Benimki de artık hiç sırt üstü yatmıyor.
Ayakta sallarken bile yüzükoyun. :KK70: uyuyunca yastığı çekiyorum altından yüzükoyun yatıyor. Rahatsız olursa mizliyor değiştiriyorum. Bazen kendi dönüyor.

20160812_213127.jpg

Eki Görüntüle 1869784 selam kizlar nasilsiniz... hala koydeyim .... eylule kadarda burdayiz sanirim... bir yaramazlik yok bizde ipek kizim buyuyor bir hafta sonra 4 aylik olacak nasilda zaman akip geciyor ... walla hamileyken boyle gecmedi... sizlerde de bir sikinti yoktur insallah internet sikintisi oluyor o yuzden surekli giremiyorum koy yeri isler bitmiyor burda... hepinizi opuyorum
Aboww fıstık maşallah sanada.
Amaaaaann gozlugumu kirdim yaa tam cikarip yatacakken.canımı sıktı simdi.yarin ctesi.ufff 2 gune yapilmaz simdi.
Geçmiş olsun cnm .

Canım @ARTVINLI9876 yazmış zaten. 4. Ay aşısı için gittiğimizde sağlık ocağı verdi. Bugün başladım ben de. Kullanmak sıkıntı biraz ama çünkü emzirdikten en az yarım saat sonra verip verdikten en az yarım saat sonraya kadar emzirmeyeceksin. Bir de d Vitamini ile arasında 4-5 saat olacak.
d vitamini aç tok farkedermi peki ben kafama göre veriyorum

image.jpeg
Kızlar maşallah bebek fotoları yağdirmissiniz. Bu kadar mı zor fotoları paylaşmak. Şaşırdım doğrusu. Tabiki mecbur değilsiniz ama 1 kişi bile paylasmamis foto ya çok garip.
Korkmayın o çoook güzel bebeklerinize nazar değmez. Allah korur onları
Resimmi koyuluyodu tatlım ne kadar nazar değsede ben pek sakınmıyorum o zaman bizimde ilk dersimizden bir foto

Kızlar konularımız dışında bişey sormak istiyorum herşeyimizi paylaştık görüşlerinize değer veriyorum çnki biz ev almak üzereyiz ha aldık ha alacağız ama aklımızı karıştıran bazı sorular var.
Alacağımız ev site içinde bi giriş katı altında otopark var 0 bina kimse oturmamış yanları dolu insanlar oturuyor ortada kalıyor bizim baktığımız güney cepheye bakıyor bütün camlar aynı cephede yani mutfakta bi balkonu var baya büyük önünde çimenli bahçe var 2+1 115m2 245 bin Tl pazarlıkla 220 ye bırakırım dedi peşin nakit kredisiz merkeze yakın konumda okullar avm heryere yakın ben çok beğendim evi ama giriş katta rutubet olur otoparktan ses gelir soğuk olur hırsız girer diyorlar 3. Kattada var aynı blokta aynı metrekaresi ve kat farkı yüzünden 275 bin dedi indirse indirse 250 ye indirir onuda 115m2 2+1 eve o para çokmu sizce onada pazarlığını konuşmadık tabi sizce ne yapmalıyız biraz kendimizi zorlayıp 3. Kattaki 2+1 mi alalım yoksa giriş katımı yoksa vazgeçip biraz daha mı araştıralım fiyatlar çok uçtu bu ara napsak bilemedim fikirlerinizi almak istedim bnde kışa kadar almak zorundayız şu anki eviniz ısınmıyor kışın çnli

Canım giriş kat ve çatı katında her zaman ısınma sorunu olur. Kesinlikle ara katı tavsiye ederim. Fiyat olarak da sahibinden i aç o civardaki o metrekaredeki ev fiyatları ile kiyasla.

Kızlar benim oğlum da gündüzleri pek uyumayan bir bebek ama geceleri uyur. Bir süredir var olan ama son günlerde zirve yapan bir durumdan bahsetmek istiyorum. Akşam 7 bazen 8 gibi ağlamaya huysuzluk yapmaya başlıyor yüzüne bakıyorum acı çeker gibi değil ağlarken sürekli etrafı izleyerek ağlıyor. Bazen avutuyorum bir yarim saat falan sonra tekrar başlıyor bu durum uyuyana kadar sürüyor ki genelde 11 12 oluyor saat. Gündüz de mizirsaniyor ama böyle değil. Var mi fikri olan bebiis böyle olan?

Aynı sorun bizde de var canım. 10 gibi artık yatak odasına geçiyorum ve misal dün gece 11 bucukta uyudu. Perişan ediyo beni. Bi de memede uyuyor tutuyor çekiyor isiriyor ağlıyor. Hiç uyumayacak saniyorum bazen.

d vitamini aç tok farkedermi peki ben kafama göre veriyorum

O konuda bi şey demediler. Ben de kafama göre veriyorum.

Yatışa bak ya demek böyle rahat yatıyo annesi ben bu resme su akar yatağını bulur diycem aklımdan bu geçti direk maşallah erkek yatışı
Benimki de artık hiç sırt üstü yatmıyor.
Ayakta sallarken bile yüzükoyun. :KK70: uyuyunca yastığı çekiyorum altından yüzükoyun yatıyor. Rahatsız olursa mizliyor değiştiriyorum. Bazen kendi dönüyor.

Eki Görüntüle 1869810
İ

X