2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Maşallah çok yakisikli paşam ;D bende yanlarına bi arkadaş yollim

Eklentiler

• IMG_20160811_204639_332.jpg
    43,3 KB · Görüntüleme: 26
Bilmiyorum ki 20 günlük bebeğim şuan sizinki ilaç mı kullanıyor ilaçla tamamen geçermiymiş bu hastalık

Hastanede de topuk kani alınmıştı bizim onda çıktı.2 günlükken.doktor cok onemli dedi ilerde gelisim sıkıntısına sebep oluyormus.2 ay ilacsiz 15 gunde 1 kan verdik.cok sukur normal degere indi.ama inmesede ilacla tedavi ediliyor bozma moralini.onemli olan 6 aya gelene kdr farkedilmis olmasi.nerde yasiyorsun bilmiyorum ama pediatrik endokrin dr. varsa bulabilirsen götürüp muayene ettirebilirsin.Allah sifa versin

Allah razı olsun canım bende bugun baska doktora gittim yüzünkoyun yatırdı kafasını kaldırdı yavaş yavaş ellerinden tutuncada kalkıyor videoyaya çektim doktor yapınca yine sallandı kafa dedim işte video ) tamam ozaman dedi yavrumun kulagına bakarken canını acıtıyolar sonrada ellerinden tutup ağlayan bebeyi kaldırmaya çalışıyolar sagol canım içimi rahatlattın

Belkide Can'ım ben dviti veriyorum hemen ardından onu veriyorum bazen midesi bulanır gibi oluyor şebeklik yapıp dikkatini çekmeye çalışıyorum gülcem diye unutup yutuyor :)

Canım bana sağlık ocağında d Vitamini ve kan ilacı arasında 4-5 saat olsun dediler. Haberin Olsun. İkisini kullanan arkadaşlar da dikkat etsin. Birini sabah birini aksam veriyorum.

Canım bana sağlık ocağında d Vitamini ve kan ilacı arasında 4-5 saat olsun dediler. Haberin Olsun. İkisini kullanan arkadaşlar da dikkat etsin. Birini sabah birini aksam veriyorum.

Merhaba canim
Kan ilacini ne icin veriyorlar? D vit gibi birsey mi yoksa gerekli görüldüğü durumlarda mi veriliyor? Biz daha 4.ay kontrolune gidemedik de birseyler eksik kalmasin diye teyit etmek istedim

Bugun yigiti 4.ay kontrolu icin dr.goturduk.
Kendi dr.ayrilmis baska dr.yonlendirildik anacim bu dr.bir tuaf:))valla bizi bir normali bulmuyor yahuu:))

Resmen fircaliyor beni soru sormayi cekinir oldum ama kizamiyorsunda tarzi komik adamin:))

Neyseee gozundeki capaklanmayi sordum.Sabah kalktiginda oluyorsa gun icinde tekrarlamiyorsa birde gozde kizariklik yoksa normalmis cabak olunca serum fizyolojikle sil yeterli dedi.Kizariklil olursa o enfeksiyon demekmis bilginize hanimlar(

Birde gunde 4 5 bazen 6 kez kaka yapiyor civik dedim bazen mukuslu dedim normalmi.
Anne sutu alan bebek bu ishal gibi cikar sarimsi olur mukuslu olur oda normalmis.

Merhaba canim
Kan ilacini ne icin veriyorlar? D vit gibi birsey mi yoksa gerekli görüldüğü durumlarda mi veriliyor? Biz daha 4.ay kontrolune gidemedik de birseyler eksik kalmasin diye teyit etmek istedim

4.ay kontrolune gidince mutlaka verirler saglik ocagindan.
Bana saglik ocagi vermisti daha hic baslamamistim bugun dr.mutlaka kullan deyince yarin basliycam bende.
Bize 4 damla olarak verdiler.olcu bebegin kilosunu yarisiymis.

Merhaba canim

Canım A ARTVINLI9876 yazmış zaten. 4. Ay aşısı için gittiğimizde sağlık ocağı verdi. Bugün başladım ben de. Kullanmak sıkıntı biraz ama çünkü emzirdikten en az yarım saat sonra verip verdikten en az yarım saat sonraya kadar emzirmeyeceksin. Bir de d Vitamini ile arasında 4-5 saat olacak.

Bebegim yan dönuyordu artık yüzüstü dönmeye basladı ama öyle kalıyor,geri sırtüstü dönemhynr,3.5 aylık.
Gece kımıldamaz da uyanırken ben görmeden böyle hareket ederse diye korkuyorum.var mı bòyle olan?yan yatıs destekli minder gördum kullansam mı

Merhaba kızlar 10 gündür giremiyorum netim bitmişti özlemişim valla inşallah hepiniz iyisinizdir bizler iyiyiz çok şükür brz yoğunuz ev taşıyacağız kış gelmeden evi değiştirmemiz gerekti ısınmadığı için zor olacak ama kiradan kurtulcz inşallah bu yüzden mutluyum..
Oğlum ise gece çok terliyor başı ıslak oluyor üşüyecek diye korkuyorum devamlı çarşaf değişiyorz sizde de var mı bu durum

Cok
cok teşekkür ederim goturecem Dr A sonuç cıksında

Nasıl alıştırırsan öyle gidiyor aslıcım. Ben terlediğinde eğer öyle çok değilse üstünü değiştirmiyorum. Gece terliyor dediğin gibi ıslanıyor nevresim ama değiştirmiyorum alışınca bir kere aksatsan bu sefer hasta olacak belkide. Üzerinden ince müslin bir örtüyü eksik etmiyorum ama.
Çok sakınmak iyi değil öyle daha çok hastalanıyorlar. Rüzgardan koruyorum havaya göre doğru kıyafetleri giydiriyorum. Bence yeterli :) Annem de öyle diyor. Ayrıca kolay gelsin canım. Çabucak yeni evine yerleşirsin inş. Hayırlı olsun :)

Canım o minderlere bi bak öyle al artık küçük gelebilirler. Geçen benim kızım da dönmüş öyle kalmış uyanikti gerçi. Hemen aldım beşikten iki kere oldu böyle. Aklımıza kötü şeyler getirmeyelim.

Ne kadar sansli oldugunu bi bilsen :) kendi uyuyan cocuk uykusuzluga dayanamayan cocuk ah ahh. Uykusuzluktan olse uyutacam diye gobegim catliyor cogunlukla da aglamaktan yorulup uyuyor

Bende değiştirmiyorum canım dediğin gibi ince bi bez koyuyorum o kdr başına çarşaf koydum üşütecek die yeni de banyo yapmıştı hemen terledi çok sakınmamak lazım gerçekten.
Sağolasın inşallah çabucak taşınır düzenimizi kurarız Allah herkese kendi evinde oturmayı nasip etsin inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…