2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
bu gün başka bir dra gittim. kan pıhtılaşmasıyla ilgili genetik testleri fln da götürdüm. dr bana detaylı sordu kim iğneye başla dedi.kim bırak dedi(geçen hafta kanama var diye bir dr bırak demişti). neye göre devam ediyorlar......
bu iğneleri vurulurken testlerle takip edilmemiz gerekiyormuş. senin iğneleri vurulman lazım ama bunlar da kanamayı tetikler dedi.
bende karaciğer enzimleriyle ilgili sorun daha var bir ara yüksek çıkıyordu şimdi iyi çok şükür. 20 haftalık kaybın olmuş senin üni hastanesinde takip ettirmen lazım dedi ben sorumluluğu alamam dedi.
iğne yaptıran arkadaşlar siz takip ettiriyor musunuz değerlerinizi
Canım bebek için birşey soyledimi. Kan sulandırıcı iğne için genetik test yaptırdık ama sonuç çikmadi. Ama anlamda vardı genetik olduğu için önlem amaçlı başladık Ablam bahçecik kliniğinde tüp bebek yaptırdı doğuma kadarda vurundu iğnesini bunun için öyle sürekli bir takip olmadı. Test sonucunda pıhtılaşma varsa bi takibi yok artık vurunmak gerekli birakmiyosun doğuma kadar. Kanama sebebin için ne dedi??

Kizlar ben bir konuda kararsizim fikirlerinizi ogrenmek istiyorum. Simdi bizim ilk kontrol 17 agustostu kalp atisini da duyduk o gun vajinal olarak.dr 15 gun sonra gel karindan bakalim dedi.biz de randevuyu 2 eylule aldik. Ama 28 agustosta kahverengi akinti gelince yaninda beraber calistiklari dr a gittik.bizimki yoktu. O dr karindan bakti.bir problem yok dedi.15 gun sonra kendi dr una gelirsin dedi. Bir sey demedik. Sizce 2 eylulde yani yarin yine de gitsem mi eski randevuya gore.yoksa 10 gun sonrasina mi alsam. Düşündüren şu.acaba boyle 5 gun arayla ultrason zararli olabilir mi. Ne dersiniz.ne yapayim.
Ben olsam gitmezdim sanirim. Yeni gitmissin zaten. Bi sorun da yok cok sukur iki hafta bekle oyle git
B Byzcrcv canim gecmis olsun. Ben saglik ocagi tahlillerine asla guvenmem zaten. Sadece fikir verir onuda gidip bosa deldirmem kendimi yani. Zaten baksana deger inanilmaz oynamis. Bu tahlillerin saati onemli sabah su bile icmeden ac karnina 8.30a kadar vermek gerekiyor. Sonuc cok degismez ama en guveniliri oyle diyorlar. 50mcg cok başlamış deger cok yuksek de degil yani sen kilolu musun? Bu kezde cok düşürür kontrolun ne zaman? Ben bebekte oyle cok büyük sorun yaraticagini da düşünmüyorum. Çünkü genelde insanlarin tiroid sorunu var oyle yuksek bi kesimde beyin hasari falan olurdu sonucta. He biz pimpirikliyiz olmaz olmaz gelir bizi bulur ona bisey diyemiycem. Hayatta bi rahat olmayi akisina birakmayi ogrenemedim.
Ben tok karna gitim ondan deger düştü sanırım. Diğerinde aç karna ve dedigin gibi 8.30 gibi gittim. Cok kilolu değilim aslinds 64 kiloyum hatta ac karna 63 niye yüksek verdi mg bilmiyorum. Ben de pimpirikliyim maalesef dediğin gibi akışına biraksak Allah her seyi cok guzel ayarliyor aten
Bu arada sabah ilaci ictim ardından kustum.ilacin etkisi miydi yoksa bebis kaynakli miydi anlamadım. Hamilelik basindan beri ilk kusmam oldu. Bulanti had safhada ama

Arkadaslar ikinci bebeklerine hamile olanlar kimler bi ara gördüm ama kaybettim. benim de 15 aylik kizim var emiyor hala gece 2 saate bir uyaniyor. siz emzirmeyi bıraktiniz mi. Psikolojim bozuldu resmen ilk hamileliğimde hiç bulantim yoktu ama bunda var çok kötüyüm. çocuğa da kiziyorum sürekli cok yoruyor beni. emzirmeyi nasıl bırakacağım bilmiyorum
Benim de ikinci ama benim oglum daha büyük dört yaşında. Allah yardim etsin valla emzirip hamile olmak cok zor olmali
Kizlar korkutmak istemiyorumda benim doktoruma bir arkadasim daha gidiyordu kizi 7 aylik yeni hamileydi birak hemen emzirmeyi dedi cocuk doktoruda sutun varsa emzir demis. Benim rahatima geliyo emzirmek dedi emzirdi 9 yada 10 haftalik cok emin degilim düşük yapti. Emzirmek oksitosin hormonunu uyariyormus. Bu da rahim kaslarinin kasilmasina sebep oluyormus yani bebegi atmasina. Cok yuksek doz progesteron kullandilar dusmesine engel olamadilar. Isiniz zor vallahi. Allah kolaylik versin
Halam üç çocuğunu da emzirdi hepsi de sapasaglam doğdu. Olan anneye oluyor aslinda. Biri içerden biri disardan sömürüyor anneyi. Ben olsam yavad yavas keserdim önce gündüz sonra gece. Sana da yazik. Hamilelik zaten cok zor bi de emzirme Allah yardim etsin

bu gün başka bir dra gittim. kan pıhtılaşmasıyla ilgili genetik testleri fln da götürdüm. dr bana detaylı sordu kim iğneye başla dedi.kim bırak dedi(geçen hafta kanama var diye bir dr bırak demişti). neye göre devam ediyorlar......
bu iğneleri vurulurken testlerle takip edilmemiz gerekiyormuş. senin iğneleri vurulman lazım ama bunlar da kanamayı tetikler dedi.
bende karaciğer enzimleriyle ilgili sorun daha var bir ara yüksek çıkıyordu şimdi iyi çok şükür. 20 haftalık kaybın olmuş senin üni hastanesinde takip ettirmen lazım dedi ben sorumluluğu alamam dedi.
iğne yaptıran arkadaşlar siz takip ettiriyor musunuz değerlerinizi

Canim evet takip oluyoruz. Esim zaten univ hastanesinde dr butun tahlil vs orada yaptiriyorum suan vanda ozel bagimsiz klinigi olan bi dra gidiyorum ama izmirde ege universitesinde aktif calisan bir profun hastasiyim her sonucu her sorunu arayip konusuyoruz surekli irtibat halindeyiz. Ve bana ne olursa olsun bu igneyi kullanicaksin dedi. Gebelik suphen oldugunda hemen baslayacaksin dedi. Kanama icin kesmesi sasirtti beni acikcasi sonucta pihtilasma sorunu olur da bebegi kaybederiz diye bu igneyi vuruluyoruz. Kanaman olmasa bebekte sorun olsa neye yarar. Ben gecen gebeligimde haberimiz olmadigi icin bir antibiyotik kullanmistik ve ozel bi dra gitmistim o da aynini dedi bu sorunlu gebelik olur ben takip edemem univ hastanesine git diye. Ozel hast deki drlar risk almiyor canim ondan univ hastanesine yonlendirmis seni.

B Byzcrcv canim ilac geri ciktiysa bi daha ic gecen bende oyle oldum ictim 10 dkya kustum ilaclar geri cikti yine ictim. Sen tekrar kan verecek misin ne yapacaksin? Sana mutlaka ac gel demeleri lazimdi aslinda 50 mcg cok geldi emin olmak lazim degerden kontrol icon ne zaman cagirdi peki seni?

Canım bebek için birşey soyledimi. Kan sulandırıcı iğne için genetik test yaptırdık ama sonuç çikmadi. Ama anlamda vardı genetik olduğu için önlem amaçlı başladık Ablam bahçecik kliniğinde tüp bebek yaptırdı doğuma kadarda vurundu iğnesini bunun için öyle sürekli bir takip olmadı. Test sonucunda pıhtılaşma varsa bi takibi yok artık vurunmak gerekli birakmiyosun doğuma kadar. Kanama sebebin için ne dedi??
şimdi leke gibi gelmeye başladı. dr bakarken kanama görünmüyor dedi inş geçmiştir artık. işte kan sulandırıcı tetikliyebilir dedi
Canim evet takip oluyoruz. Esim zaten univ hastanesinde dr butun tahlil vs orada yaptiriyorum suan vanda ozel bagimsiz klinigi olan bi dra gidiyorum ama izmirde ege universitesinde aktif calisan bir profun hastasiyim her sonucu her sorunu arayip konusuyoruz surekli irtibat halindeyiz. Ve bana ne olursa olsun bu igneyi kullanicaksin dedi. Gebelik suphen oldugunda hemen baslayacaksin dedi. Kanama icin kesmesi sasirtti beni acikcasi sonucta pihtilasma sorunu olur da bebegi kaybederiz diye bu igneyi vuruluyoruz. Kanaman olmasa bebekte sorun olsa neye yarar. Ben gecen gebeligimde haberimiz olmadigi icin bir antibiyotik kullanmistik ve ozel bi dra gitmistim o da aynini dedi bu sorunlu gebelik olur ben takip edemem univ hastanesine git diye. Ozel hast deki drlar risk almiyor canim ondan univ hastanesine yonlendirmis seni.
bana da hamile kalır kalmaz başayacaksın demişlerdi iğneyi (leiden homozigot birtanesi de heterozigot)
aynı hastanede perinatolog var neden onla görüş fln diye yönlendirmedi anlamadım.(aslında perinatolog olan dra gidecektim randevu bulamadım)
üni hastanesine daha önce gittiğim olmuştu asistanlar fln ilgileniyor. bana başı boş ortam gibi geliyor sahiplenmiyorlar ya hastayı. ondan özele gitmek istiyordum çok karıştı kafam.

şimdi leke gibi gelmeye başladı. dr bakarken kanama görünmüyor dedi inş geçmiştir artık. işte kan sulandırıcı tetikliyebilir dedi

bana da hamile kalır kalmaz başayacaksın demişlerdi iğneyi (leiden homozigot birtanesi de heterozigot)
aynı hastanede perinatolog var neden onla görüş fln diye yönlendirmedi anlamadım.(aslında perinatolog olan dra gidecektim randevu bulamadım)
üni hastanesine daha önce gittiğim olmuştu asistanlar fln ilgileniyor. bana başı boş ortam gibi geliyor sahiplenmiyorlar ya hastayı. ondan özele gitmek istiyordum çok karıştı kafam.
Canım istanbulun neresindesin. Kartal egitim araştırma hastanesi boyle konularda cok iyi.ilk gbeliğimde şekerim vardı benimle aşırı güzel ilgilenmişlerdi sagolsunlar. Bence yakınlardaki iyi bir egitim araştırmaya gidebilirsin düşünürsen.

Canim univ hastanesinde asistan baksada sen risk grubu hastasin hocaya danismadan hicbisey yapamaz. Ki poliklinik yapan dr belli bi duzeye gelen drdur. Ozelde de icine sinen bulamadin herhalde hem univ git hemde ozelde icine sinen bir dr bulup gebelik takibini ona yaptir istersen. Ama univ git derim ben.

avrupa yakasındayım canım çapaya aldım randevuyu bakalım 7 sine
Canım istanbulun neresindesin. Kartal egitim araştırma hastanesi boyle konularda cok iyi.ilk gbeliğimde şekerim vardı benimle aşırı güzel ilgilenmişlerdi sagolsunlar. Bence yakınlardaki iyi bir egitim araştırmaya gidebilirsin düşünürsen.

merhaba kızlar benim de kahverengi lekelenmem oldu dr a gittim geç döllenme sanırım 4-5 haftalık dedi kese anca gözüktü :KK43:
ben de dra hemen gitmemiştim gidip kalbini duyarım diye çok moralim bozuldu benim gibi olan var mı acaba bhcg 8404 çıktı ayrıca .
ultrason cihazı falan eskiydi baya ondan olabilir mi bilmiyorum :KK43:
progestan ne illet bişeymiş onu kullanıyorum mahvetti beni iki gündür ya

merhaba kızlar benim de kahverengi lekelenmem oldu dr a gittim geç döllenme sanırım 4-5 haftalık dedi kese anca gözüktü :KK43:
ben de dra hemen gitmemiştim gidip kalbini duyarım diye çok moralim bozuldu benim gibi olan var mı acaba bhcg 8404 çıktı ayrıca .
ultrason cihazı falan eskiydi baya ondan olabilir mi bilmiyorum :KK43:
progestan ne illet bişeymiş onu kullanıyorum mahvetti beni iki gündür ya
Bende progestan kullanıyorum canım sen vajinal mi alıyorsun . Sende ki etkisi ne oldu.

Canim univ hastanesinde asistan baksada sen risk grubu hastasin hocaya danismadan hicbisey yapamaz. Ki poliklinik yapan dr belli bi duzeye gelen drdur. Ozelde de icine sinen bulamadin herhalde hem univ git hemde ozelde icine sinen bir dr bulup gebelik takibini ona yaptir istersen. Ama univ git derim ben.
üniye 7 sine aldım randevuyu. bide arkadaşların tavsiye ettiği perinatologa gideceğim üniden sonra
ama şu an kafam karman çorman oldu. iğneyi kesmek sıkıntı yapınca kanama durmuyor. şu an Allaha emanet bebişim inş birşey olmaz

Bende progestan kullanıyorum canım sen vajinal mi alıyorsun . Sende ki etkisi ne oldu.

yok canım ağızdan alıyorum günde 3 tane mide bulantısı,baş ağrısı,uyku haliii ne ararsan var. Bir de kahverengi akıntım gitti yerine sapsarı akıntı geliyor,ilaçtan sanırım. Sen vajinal mi kullanıyorsun ccanım.

üniye 7 sine aldım randevuyu. bide arkadaşların tavsiye ettiği perinatologa gideceğim üniden sonra
ama şu an kafam karman çorman oldu. iğneyi kesmek sıkıntı yapınca kanama durmuyor. şu an Allaha emanet bebişim inş birşey olmaz
5 gun var canim sonucu yaz mutlaka. Birsey olmaz allahin izniyle dua edicem sana.

yok canım ağızdan alıyorum günde 3 tane mide bulantısı,baş ağrısı,uyku haliii ne ararsan var. Bir de kahverengi akıntım gitti yerine sarı akıntı geliyor,ilaçtan sanırım. Sen vajinal mi kullanıyorsun ccanım.

Vajinal kullaninca yan etkiler minimalize oluyor. Doktorunuza danisin isterseniz ama cekmenize degmez agizdan alip bosuna eziyet etmeyin kendinize. Igneyle delip vajinal hazneye itiyoruz. Hem vajinal alinca daha cok etki ediyor dedi drum.

X