2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
ayy aynen yaa insallah hayirlisiyla gecer bulantilarimiz bi hamile oldugumuzu anlariz benim nerdeyse ogrendigim gunden beri midem kotu suanda ileri duzeyde kusma yok bende ama kotuyum iste daha da kotu olmaktan korkuyorum biseyde yiyemiyorum vicdanim sizliyo mesela bgn kahvaltida sadece bos peynir ekmek yiyebildim zoraki oda tiktim resmen agzima dunde ayniydi ogleden sonraya dogru biraz daha iyi oluorum oda ole tamamen gecmiyo hep bi midem kotu :KK43:

sen calisiyormusun?

ekmeği kızartın, biraz sert olsun, ozaman hem mideyi tutuyor hemde kolay yeniyor, beyaz peynirle tost yaptım mesela bu sabah :) yanındada domates azcık tuzla...
2 senedir yemediğim tuzu yedim 2 haftada :/ ama bırakıyorum yavaş yavaş... oda zararlı ki hiç tuzlu yemem ben....
ama deneyin kızarmış ekmeği...

günaydınnn

hanımlar yemek yapabiliyor musunuz ? ben yapamıyorum mutfağa girdiğim anda mide bulantım tavan yapıyor

kızlar göbişi azıcıkta olsa belli olanlar foto koyabılır mıı ??:anneadayı::nazar: ben usg ye gore 6+4 üm bugun karnım aynı cıksın ıstıyorum hıssettırsın kendını :anneadayı::KK200:

Arkadaslar ikinci bebeklerine hamile olanlar kimler bi ara gördüm ama kaybettim. benim de 15 aylik kizim var emiyor hala gece 2 saate bir uyaniyor. siz emzirmeyi bıraktiniz mi. Psikolojim bozuldu resmen ilk hamileliğimde hiç bulantim yoktu ama bunda var çok kötüyüm. çocuğa da kiziyorum sürekli cok yoruyor beni. emzirmeyi nasıl bırakacağım bilmiyorum

Ben hep koldan yaptim gobekten korkuyorum acir diye. Kolum sanki siddet gormusum gibi mor bakan bi daha bakiyor.ve artik eskisine gore daha cok aciyor nedense bilmiyorum. .
Canım ya benım sonuclarım cıkmıs sanırım bende de var kan pıhtılasması doktorum görüp henuz dönüş yapamadı protein s eksikliği cıkmıs kan pıhtılasmasına işaret yazıyor internette diger degerler normal sonuc ne sence var mı pıhtılasma degerr 28.6 cıkmıs referans aralıgı 60-130

Canim
Canım ya benım sonuclarım cıkmıs sanırım bende de var kan pıhtılasması doktorum görüp henuz dönüş yapamadı protein s eksikliği cıkmıs kan pıhtılasmasına işaret yazıyor internette diger degerler normal sonuc ne sence var mı pıhtılasma degerr 28.6 cıkmıs referans aralıgı 60-130
Canim pihtilasma icin genetik bir test yapiliyor onu yaptirmadin mi? Protein s ve protein c fikir verir diyorlar ama onemli olan faktor 5 leiden diye bi deger var o. Benim protein s ve c s normal c yuksekti biraz pihtilasma sorunu cikti. Ins degildir o igneyi hergun yapmak cok zor ki yolun basindayiz cok. Bulantilar zaten mahvetti bide mide agrik var ki dunden beri gozumu yumamadim.

kızlar göbişi azıcıkta olsa belli olanlar foto koyabılır mıı ??:anneadayı::nazar: ben usg ye gore 6+4 üm bugun karnım aynı cıksın ıstıyorum hıssettırsın kendını :anneadayı::KK200:

canim 22 haftalik hamileydim zerre karnim yoktu alisveris yaparken kizin biri dedi yeni ogrendiniz herhalde acele etmissiniz. Tam 22 haftalikti o zaman daha cok erken bazilarinin erken cikiyor diyorlar ama o da 3 ay bitince falandir yani.

Arkadaslar ikinci bebeklerine hamile olanlar kimler bi ara gördüm ama kaybettim. benim de 15 aylik kizim var emiyor hala gece 2 saate bir uyaniyor. siz emzirmeyi bıraktiniz mi. Psikolojim bozuldu resmen ilk hamileliğimde hiç bulantim yoktu ama bunda var çok kötüyüm. çocuğa da kiziyorum sürekli cok yoruyor beni. emzirmeyi nasıl bırakacağım bilmiyorum
3.bebişime hamileyim şuan emzirmiyorum ama sana tavsiyem bir anda kesmemen ilk önce gündüz hiç emzirme sadece gece emzir hem gögüslerin şişmez hemde bebeğinin psikolojisi etkilenmez. Sonra geceyide bırakırsın zaten gündüz emzirmediğin için sütün azalıcak.uykusuda emzirmeyi bıraktığın zaman normale döner benim oglumda aynıydı uykuya hasret kalmıştım.

Kizlar korkutmak istemiyorumda benim doktoruma bir arkadasim daha gidiyordu kizi 7 aylik yeni hamileydi birak hemen emzirmeyi dedi cocuk doktoruda sutun varsa emzir demis. Benim rahatima geliyo emzirmek dedi emzirdi 9 yada 10 haftalik cok emin degilim düşük yapti. Emzirmek oksitosin hormonunu uyariyormus. Bu da rahim kaslarinin kasilmasina sebep oluyormus yani bebegi atmasina. Cok yuksek doz progesteron kullandilar dusmesine engel olamadilar. Isiniz zor vallahi. Allah kolaylik versin

bide benim ilacin yan etkilerine baktimda biraz tirstim aslinda cogu kiside hafif derecede delilik yapiyormus bunalima fln sokuyormus diye yaziyor evde de yanlizim zaten bunalim takiyom surekli mide bulantilarindan bide delirmiyim :)

Evde olsam bütün gün uyur haftaları uyuyarak geçirmeye çalışırdım, ama maalesef ki çalışıyorum. Yolum da çok uzun neredeyse günde 3 saat yol tutuyor, servis var ama mide bulantısı olunca çok zor oluyor. ilacın yan etkilerine korkudan bakmamıştım, delilik yaptığını bilmiyordum; ama ben de zaten delirmek üzereyim. Yemek, su diye ağlıyorum. Bu sabah kahvaltıda 2 bardak su içtim sadece öğle yemeği olarakta muz yedim az önce. Ekmek, çubuk kraker, peynir vs. artık midemi yakmaya başladı onlardan bile tiksiniyorum.

Ben sana uyumayı tavsiye ederim. Ben bir tek uyuyunca bulanmıyor midem. Atlatacağız bugünleri de inşallah.

Canim

Canim pihtilasma icin genetik bir test yapiliyor onu yaptirmadin mi? Protein s ve protein c fikir verir diyorlar ama onemli olan faktor 5 leiden diye bi deger var o. Benim protein s ve c s normal c yuksekti biraz pihtilasma sorunu cikti. Ins degildir o igneyi hergun yapmak cok zor ki yolun basindayiz cok. Bulantilar zaten mahvetti bide mide agrik var ki dunden beri gozumu yumamadim.
Valla canım yapılanlar bunlar bir bak istersen

Eklentiler

• image.jpg
    image.jpg
    63,5 KB · Görüntüleme: 65
bu gün başka bir dra gittim. kan pıhtılaşmasıyla ilgili genetik testleri fln da götürdüm. dr bana detaylı sordu kim iğneye başla dedi.kim bırak dedi(geçen hafta kanama var diye bir dr bırak demişti). neye göre devam ediyorlar......
bu iğneleri vurulurken testlerle takip edilmemiz gerekiyormuş. senin iğneleri vurulman lazım ama bunlar da kanamayı tetikler dedi.
bende karaciğer enzimleriyle ilgili sorun daha var bir ara yüksek çıkıyordu şimdi iyi çok şükür. 20 haftalık kaybın olmuş senin üni hastanesinde takip ettirmen lazım dedi ben sorumluluğu alamam dedi.
iğne yaptıran arkadaşlar siz takip ettiriyor musunuz değerlerinizi

Kizlar bugun resmen dökülüyorum kemiklerime kadar agriyo midemi hic soylemiyorum zaten vitamin fln kullanan varmi kacinci ayda baslaniyo acaba niye boyle oldum

Canım o harmony testi ne için yapılıyor nerelerde yapılıyor fiyat ne vs bilgi verir misin?
Bi de bende yıllardır çarpıntı sorunu var. Benimki kansızlıktan oluyo pekmez falan ye bakalım geçecek mi. Bende hamilelikte baya arttı çarpıntı galiba bebek benden baya gıda çekiyor:) senin de ondan olabilir. Dene de sonucunu yaz canım. Bi de ağır yeme az az ye çok yemek de çarpıntı yapıyo. Bide sigara içerken normalden uzun süre içmemişsem içince de yapıyordu. Çarpıntı benden sorulur yani :))

Canim harmony testi bir anomali olup olmadigini gosteriyor, sadece anneden kan aliniyor ve kan Amerikada bir labratuara gondriliyor. Doktoruma 7sidne gittigimde soracagim ama 35 yas ustu annelere direk olarak oneriyorlarmis. O zaman ikili ve uclu teste gerek olmuyormus zaten.Fiyati sanirim 1500 tl ile 2000 arasi birsey. Tam ogrenince soylerim.
Carpinti konusunda yalniz olmadigimi duydukca rahatliyorum ve carpintim geciyor resmen. Sanirim bunlarin hepsi kafada baslayip kafada bitiyor...

Valla canım yapılanlar bunlar bir bak istersen
Canim bana evet pihtilasma sorunun var dedirten sonuc bu genetik tahlil bu. Protein s ve protein c belki yol gostericidir ama tam sayilacagini düşünmüyorum. Sen bir universite hastanesine git ve genetik lab. Dan bu testleri yaptir ve bir an once yaptir cunku igne kullanmiyorsun ve sorun varsa gec kaliyorsun ben hem coraspin hem heparin igne kullanıyorum canim sadece bu sorun icin.

Eklentiler

• IMG_20150902_125615_6589.jpg
    IMG_20150902_125615_6589.jpg
    64,6 KB · Görüntüleme: 53
bu gün başka bir dra gittim. kan pıhtılaşmasıyla ilgili genetik testleri fln da götürdüm. dr bana detaylı sordu kim iğneye başla dedi.kim bırak dedi(geçen hafta kanama var diye bir dr bırak demişti). neye göre devam ediyorlar......
bu iğneleri vurulurken testlerle takip edilmemiz gerekiyormuş. senin iğneleri vurulman lazım ama bunlar da kanamayı tetikler dedi.
bende karaciğer enzimleriyle ilgili sorun daha var bir ara yüksek çıkıyordu şimdi iyi çok şükür. 20 haftalık kaybın olmuş senin üni hastanesinde takip ettirmen lazım dedi ben sorumluluğu alamam dedi.
iğne yaptıran arkadaşlar siz takip ettiriyor musunuz değerlerinizi
Canım bebek için birşey soyledimi. Kan sulandırıcı iğne için genetik test yaptırdık ama sonuç çikmadi. Ama anlamda vardı genetik olduğu için önlem amaçlı başladık Ablam bahçecik kliniğinde tüp bebek yaptırdı doğuma kadarda vurundu iğnesini bunun için öyle sürekli bir takip olmadı. Test sonucunda pıhtılaşma varsa bi takibi yok artık vurunmak gerekli birakmiyosun doğuma kadar. Kanama sebebin için ne dedi??

X