2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
B Byzcrcv canim ilac geri ciktiysa bi daha ic gecen bende oyle oldum ictim 10 dkya kustum ilaclar geri cikti yine ictim. Sen tekrar kan verecek misin ne yapacaksin? Sana mutlaka ac gel demeleri lazimdi aslinda 50 mcg cok geldi emin olmak lazim degerden kontrol icon ne zaman cagirdi peki seni?
Hadi ya icmedim tekrar yarin icerim artik. Sen de sabahlari ac karna mi aliyodun canim. Doktor bir ay sonra gel dedi ac gel falan da demedi ama zaten kan vermek için ac gitmek lazim ben seminere gidecem diye salatalik yedim dayanamam diye. Bi dahakine ac giderim. Bu arada ben de van mezunuyum :)

Kızlar bir sorum olacak,

bu hafta tansiyon düşüklüğü çok zorluyor beni. Çalışıyorum ve her fırsatta gözüm dinlenebileceğim bir yerde. 2 saat sürmüyor uzanma ihtiyacı duyuyorum. Elim ayağım titriyor, tansiyonum sürekli düşük.

Haftaya acaba rapor mu alsam diyorum, dr verir mi, bilemedim. Geçen cumartesi kontrolüm vardı bu kadar kötü değildim hiç sorma ihtiyacı da duymadım.

Deneyimli arkadaşlar var mı acaba? Ne yapsam?
Ben de öyleyim tuzlu ayran salatalik tuzlayip yemek bana iyi geliyor bi de miden cok bos kalmasin ara ara ağzına bir şeyler at .ben acikinca elim ayagim titriyor

merhaba. bugün doktordaydm rahim agznda hafif acılma vardı. kapnmış görünüyor dedi ama yine de yatak istirahati verdi. 1 tane de proluton iğgne. bu 3.sü olacak. bebek iyimiş. ben de gündüz kusma oluyor ve mide bulantısı var. genel olarak iyiyim çok şükür.
the end:))

Hadi ya icmedim tekrar yarin icerim artik. Sen de sabahlari ac karna mi aliyodun canim. Doktor bir ay sonra gel dedi ac gel falan da demedi ama zaten kan vermek için ac gitmek lazim ben seminere gidecem diye salatalik yedim dayanamam diye Bi dahakine ac giderim. Bu arada ben de van mezunuyum :)

Canim ben gebelikten 2 ay once falan basladim 2 hafta kullan sonra tekrar bakalim demisti dr yeterli geliyor mu diye. Yani tok olmasi bu kadar degistirir mi bilemedim canim ama
bisey icime sinmedi. Degerin bu kadar
oynamasi mi ac gitmemen mi 50 mcg olmasi
mi 1 ay sonra demesi mi bilmiyorum. Sen gene bi degerlendir. Hadi ya hangi bolum kac mezunusun?

nur1441 nur1441 evet progestandan bahsediyoruz ama ben vajinal kullanmaktan rahatsiz oldugum icin doktorumdan bir cozum rica ettim proluton depot ignede kullaniyordum. Yani soyleydi acikcasi sabah aksam vajinal progestan 5 gunde birde proluton depot igne. Kesenin yeri falan guzel oldugu icin hicte kanamam olmadi( sadece ogrenmeden onceki gun 4+1 evi temizledim dip kose o zaman 1 2 damla pembe olmuştu bir kez) o yuzden progestani birakip proluton depot igneyi 3 gunde bir yapin dedi madem. Igne cok yagli bi yapida oludugu icin agritiyor. Esim enjektore cekerken bakiyorum resmen zor geliyor e kalcadada bir suru yumru ve agri oldu malesef. Ama agrisada igneyi yaptiriyorum vajinal kullanmak uzun vadeli bana gore degil yapamadim.
Bende vajinal kullanmadım şimdiye kadar canım kullanmayı düşünmüyorum, uykusuzluk ve halsizlikle baş ediyorum sadece buna da şükür ama . İğnede zor o zaman ben çalıştığım için yaptıracağım bir yakınımda yok ve sürekli oturuyorum iş yerinde ağrı oluyorsa iğne daha çok zorlar galiba beni.

Hadi ya icmedim tekrar yarin icerim artik. Sen de sabahlari ac karna mi aliyodun canim. Doktor bir ay sonra gel dedi ac gel falan da demedi ama zaten kan vermek için ac gitmek lazim ben seminere gidecem diye salatalik yedim dayanamam diye. Bi dahakine ac giderim. Bu arada ben de van mezunuyum :)
Arkadaşlar sabahları alarm kuruyorum.ilaç sabah 6-7 arası içiliyor.üstüne 30 dk da bir şey yememek gerekiyor.benim kullandığım ilaç Euthyrox 50 mcg

ekmeği kızartın, biraz sert olsun, ozaman hem mideyi tutuyor hemde kolay yeniyor, beyaz peynirle tost yaptım mesela bu sabah :) yanındada domates azcık tuzla...
2 senedir yemediğim tuzu yedim 2 haftada :/ ama bırakıyorum yavaş yavaş... oda zararlı ki hiç tuzlu yemem ben....
ama deneyin kızarmış ekmeği...

kizarmis ekmek denemedim hic bide onu deneyim ama peynir fln cok zor gidiyo bende bakalim corba biraz iyi geliyo tutuyo iyi oluo

Evde olsam bütün gün uyur haftaları uyuyarak geçirmeye çalışırdım, ama maalesef ki çalışıyorum. Yolum da çok uzun neredeyse günde 3 saat yol tutuyor, servis var ama mide bulantısı olunca çok zor oluyor. ilacın yan etkilerine korkudan bakmamıştım, delilik yaptığını bilmiyordum; ama ben de zaten delirmek üzereyim. Yemek, su diye ağlıyorum. Bu sabah kahvaltıda 2 bardak su içtim sadece öğle yemeği olarakta muz yedim az önce. Ekmek, çubuk kraker, peynir vs. artık midemi yakmaya başladı onlardan bile tiksiniyorum.

Ben sana uyumayı tavsiye ederim. Ben bir tek uyuyunca bulanmıyor midem. Atlatacağız bugünleri de inşallah.

senin isinde zor insallah Allah yardimcimiz olsun evdede ayni sabahlari bulantidan yatamiyorum bile mesela bgn sabah 4 te uyandim uyuyorum ama tavsan uykusu gibi uyaninca gene ayni hayirlisi artik insallah saglikli olsunda bebislerimiz cekcez baska yolu yok sende keske biraz izin alabilsen bu donemde rapor fln olmaz mi cok halsiz dusersin eminim

mersah22 mersah22
Benim 8. Senem burada canim izmirliyim dogma buyume ama univ burada okudum sonra yuksek lisans evlilik kaldim 15 ayimiz kaldi inşallah. Sen neresindeydin vanin ve hangi yilda?
merkezdeydim 2011 de atandım (depremi yaşadım yani)
eşim askerdeydi gelince birkaç ay sonra hamile kalmıştım. tek gittim çift gelmiştim:anneadayı:. ama nasip olmadı:KK43:
sonra hatta eşimle çok esprisini yapmıştık burada 2,5 yıl hamile kalamayınca vanda iyi tutuyor tatile gidelim diye:KK48:
inşallah kucağında bebeğinle dönersin memlektine :emir_bebek:

Kızlar merhaba bazı ilaç ve kullanıyo burdaki çoğu arkadaş onlar ne için acaba,bana doktorum igneden ilaçtan vs bahsetmedi acaba benimde mi kullanmam gerekir ?kafam cok karıstı

merkezdeydim 2011 de atandım (depremi yaşadım yani)
eşim askerdeydi gelince birkaç ay sonra hamile kalmıştım. tek gittim çift gelmiştim:anneadayı:. ama nasip olmadı:KK43:
sonra hatta eşimle çok esprisini yapmıştık burada 2,5 yıl hamile kalamayınca vanda iyi tutuyor tatile gidelim diye:KK48:
inşallah kucağında bebeğinle dönersin memlektine :emir_bebek:

Bende 2008den beri buradayim. Bende depremi yasadim inci kefali heykelinin asagisindaki isiklardaydi evim iskelede. benimde ilki vanda oldu nasip olmadi bu tatil bebegi bakalim artik ins kucagimiza aliriz sag saglim. Bende karnimda donucem herhalde annemlere 5 kilo zayiflamisim esim boyle olmaz deyip duruyor . Cok yogun ilgilenemiyor hic bu hafta sonu veya ptesi falan izmire gidicem sanirim

Kızlar merhaba bazı ilaç ve kullanıyo burdaki çoğu arkadaş onlar ne için acaba,bana doktorum igneden ilaçtan vs bahsetmedi acaba benimde mi kullanmam gerekir ?kafam cok karıstı

Kafa katistiracak birsey degil canim tiroid pihtilasma vs sorunlarımız var bunlar icin ilac igne kullaniyoruz. Dusuk tehlikesi icinde progesteron içeren kapsul yada igne. Bu sorunlara sahip degilsen elbette kullanmayacaksin. Canini sıkma hic bosa emin ol en guzeli hic ilac kullanmamak.

X