2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
evet iste bana da aynisi oluyor ama hamilelikten once de vardi...kardiyolog birseyin yok demisti bir suru test yapip ama hissiyati cok gicik. Sanki kalbin duracakmis gibi dort nala gidiyor, tekliyor, bir garip...tansiyonda da problemim yok...stresten herhalde...
Aynı şeyleri yaşıyorum bende doktoruma sordum normal dedi önce kalp çarpıntısı sonra ter boşalması

bnm drumda alttan bakiyor hatta 12. haftaya kadar alttan muayene dedi ama cogu kisinin dru hep karindan bakiyormus ondan birazcik kafama takildi bi zarari varmidir acaba ya kendi kendime dr mu degistirsem diorum kotude degil gerci oyle bi degisik duygular icindeyim
Ben biraz takıntılıyım alttan izin vermedim :) ama alttan ultroson olan Arkadaşlarımın resimleri çok net benim karından çektiği ultroson resminde kese bile zor farkediliyor tercih meselesi Cnm

Ben 15 saat istedim bakalim hayirlisi
Ben 30 saatten fazla giriyorum kızım da 37 de bile çocuklarla gangnam style oynayıp şarkılar söylüyordum. Bakalım buna da doğumum simdilik 7-8 nisan gozukuyor nisan başına kadar çalışmayı düşünüyorum dedim idareye:KK17: insaallah bir sıkıntı olmazsa bebekte zorlanmam. Hem test ettim evde kalınca ben kafayı yiyorum pasta borege sarıp milleti doyurur oluyorum :KK53: canım yaş pasta istedi böyle diyince şimdi gideyim de yapayım gelince yerim gelin beraber olsun hatta benim canlarim:confused:

Kizlar ben bir konuda kararsizim fikirlerinizi ogrenmek istiyorum. Simdi bizim ilk kontrol 17 agustostu kalp atisini da duyduk o gun vajinal olarak.dr 15 gun sonra gel karindan bakalim dedi.biz de randevuyu 2 eylule aldik. Ama 28 agustosta kahverengi akinti gelince yaninda beraber calistiklari dr a gittik.bizimki yoktu. O dr karindan bakti.bir problem yok dedi.15 gun sonra kendi dr una gelirsin dedi. Bir sey demedik. Sizce 2 eylulde yani yarin yine de gitsem mi eski randevuya gore.yoksa 10 gun sonrasina mi alsam. Düşündüren şu.acaba boyle 5 gun arayla ultrason zararli olabilir mi. Ne dersiniz.ne yapayim.

Canim gunaydin, eger sıkıntıli bir durum yoksa rutin kontrollerin disinda ultrasyon zarararli diye okudum...

mersah22 mersah22 aynen ben de hiç bilgi vermiyor Dr.um ama umutta vermiyor moralim yerlerde kendi kendime mutlu olmaya çalışıyorum aynen kesiliyor tam yeniden başlıyor :KK43: benimde bende Dr. Değiştirmeyi düşünüyorum :KK43:
bu gün başka bir hastaneye gideceğim bakalım ne diyecek.
Arkadaşlar benim tek belirtim vücudumdaki ateş. Şu an bacaklarımdan ateş fışkırıyor yanıyorum resmen. Sizde böyle bur durum var mi yazılanlarda hiç okuduğumu hatırlamıyorum.
bana da eşim yanıyorsun diyor hamile kaldığımdan beri. birde dün yediklerim çok susatacak şeylerdi hararet yaptı ve elimi ayağımı koyacak yer bulamadım yandım
aaaa öyle mi benim normalde tansiyonum düşüktür yükselince ne olur bilmem ama başka bi rahatsızlığım yok söylediğin iyi oldu canım dikkat edeyim. hergün özellikle akşamları artıyor ateş basması. şu an en şiddetlisini yaşıyorum bacaklarımdan her kıl kökünden dışarı ateş fışkırıyor gb. sabredeceğiz artık Allah hepimizin yardımcı olsun. teşekkür ederim tatlım ilgin için. ihtiyacım vardı :KK54:
tansiyonum düşük demişsin ya canım ben şöyle birşey duymuştum:
devamlı ölçtüğün değerler düşükse normal tansiyon değerleri senin için yüksek olabilir.

Ben 30 saatten fazla giriyorum kızım da 37 de bile çocuklarla gangnam style oynayıp şarkılar söylüyordum. Bakalım buna da doğumum simdilik 7-8 nisan gozukuyor nisan başına kadar çalışmayı düşünüyorum dedim idareye:KK17: insaallah bir sıkıntı olmazsa bebekte zorlanmam. Hem test ettim evde kalınca ben kafayı yiyorum pasta borege sarıp milleti doyurur oluyorum :KK53: canım yaş pasta istedi böyle diyince şimdi gideyim de yapayım gelince yerim gelin beraber olsun hatta benim canlarim:confused:
maşallah :) aktif hareketli çocuklar bi de seninkiler. ben de öğretmenim. lisedeyim. ders saatini düşünüyordum ben de. valla bu laflarından sonra bir güven :) geldi.

Günaudın kızlar:) kanama yok çok şükür gece boyu sürekli uyanıp baktım:) seminerlere başladınız sanırım ben ancak haftya başlayabilirim :) müdürüm ilişiğimi kesip gönderecek daha kararnameler gelmemiş. Bugün tekrar arayıp öğrenecem :KK43:

Günaudın kızlar:) kanama yok çok şükür gece boyu sürekli uyanıp baktım:) seminerlere başladınız sanırım ben ancak haftya başlayabilirim :) müdürüm ilişiğimi kesip gönderecek daha kararnameler gelmemiş. Bugün tekrar arayıp öğrenecem :KK43:
günaydın canım. evet başladık. sen tayin mi istemiştin?

Bende muhtemelen 30 saay ders ve takviye kursları isticem. Malum doğumdan sonra çalışamıcaz fazla fazla çalışayım istiyorum:)

Günaydın kızlar,

Mide bulantılarım ve kusmalarım yüzünden yazamıyorum fazla, resmen hayata küsmüş durumdayım. 5. haftanın ortasında başladı ve hala çok yoğun bir şekilde devam ediyor, yaklaşık 5 kilo verdim ve su içsem bile çıkarıyorum. Ağzıma bir lokma birşey koysam hemen soluğu tuvalette alıyorum. Doktor Zofran verdi, biraz rahatlatsa bile yine de çıkarıyorum. Rüyalarımda yemek yediğimi su içtiğimi görüyorum hep :KK61:Hamileliğimin sevincini bile yaşayamadım bu durum yüzünden. Geçmesi için dua ediyorum ne olur siz de dua edin, moralim yerlerde :KK61:

Günaydin canim,

Allah yardimcimiz olsun.

bende fenalardayim sabahin 4unden beri ayaktayim cubuk kraker yemekten yorgun dusuyorum midem fenalarda birazdan ogurmelere baslarim muhtemelen :KK43: o kadar kusmuyorum sukurler olsun ama hic agzimin tadi yok bisey yiyip icmeye gormeye tahamulum yok gecse artik su mide bulantilatimizda hamileligimizin tadini cikartsak banada dr medpamit verdi ama icmiyorum korkumdan ay ne zor bisey bu

Bana vajinal bakıyor canım. Ilk gebeliğimde gelisme geriliği vardı kalbi durmus tu. Dr um 12 . Haftaya kadar vajinal bakicaz dedi sen Iste sende istemesende. Bu şekilde daha iyi takip ediyorum. Bende birsey diyemedim.digerinde hep karindan bakilmisti.

bende biyerde kucukken ultrasonun zararli oldugunu okudum aslinda ama iste cevreden duyumlar cok olunca insanin kafasi karisiyor insallah hayirlksi artik hakkimizda

Kizlar ben bir konuda kararsizim fikirlerinizi ogrenmek istiyorum. Simdi bizim ilk kontrol 17 agustostu kalp atisini da duyduk o gun vajinal olarak.dr 15 gun sonra gel karindan bakalim dedi.biz de randevuyu 2 eylule aldik. Ama 28 agustosta kahverengi akinti gelince yaninda beraber calistiklari dr a gittik.bizimki yoktu. O dr karindan bakti.bir problem yok dedi.15 gun sonra kendi dr una gelirsin dedi. Bir sey demedik. Sizce 2 eylulde yani yarin yine de gitsem mi eski randevuya gore.yoksa 10 gun sonrasina mi alsam. Düşündüren şu.acaba boyle 5 gun arayla ultrason zararli olabilir mi. Ne dersiniz.ne yapayim.

bence drna git sen gene belki bisey onerir kendi kafana gore hareket etme daha once gittigin drda solersin o zaten bilir napcani

bana da doktorum hep alttan bakıyor.çok şükür hiç bi kanama da olmadı şimdiiye kadar:nazar: onlar işin ehlidir kızlar.zararlı bişey olsa kendileri tercih etmezler bu yolu.ahh bi de biraz rahat olabilsem muayenede canım da yanmayacak ama olmuyor:KK43:

bnmde cok sukur bi sorunum yok sadece biraz gergin oluyorum o kadar acimiyorda Allahtan

ben izmirdeyim. ama doktor belirlemedim daha.şifaay gitmiştim. çok kalabalıktı ya da bana denk geldi. araştırıyorum. çok doktor var ama kime güveneceğimi bilmiyorum. :KK12:

bende cok kararsizim bu konuda suan medikalde zekeriya beye gidiyorum galiba devam edicem ama medikalin dogum ekibinin iyi olmadigini duydum belki ileride degistir miyim onuda bilmiyorum

Ben biraz takıntılıyım alttan izin vermedim :) ama alttan ultroson olan Arkadaşlarımın resimleri çok net benim karından çektiği ultroson resminde kese bile zor farkediliyor tercih meselesi Cnm

benm de ultrason resimleride cok net degil aslinda bende tam tersini dusunuyordu ya da ben anlamiyorum gerci henuz cok kucuk ondan bisey anlasilmiyo:)

Günaydin canim,

Allah yardimcimiz olsun.

bende fenalardayim sabahin 4unden beri ayaktayim cubuk kraker yemekten yorgun dusuyorum midem fenalarda birazdan ogurmelere baslarim muhtemelen :KK43: o kadar kusmuyorum sukurler olsun ama hic agzimin tadi yok bisey yiyip icmeye gormeye tahamulum yok gecse artik su mide bulantilatimizda hamileligimizin tadini cikartsak banada dr medpamit verdi ama icmiyorum korkumdan ay ne zor bisey bu

Ben de korka korka içiyorum ilacı ama bi yandan da o kadar kötüyüm ki mecbur kalıyorum. Hiç birşey yiyemesem bile günde 5-6 kez çıkardığım oluyor safra, tükürük, su midemde ne varsa. Allah hepimizin yardımcısı olsun. Gerçekten hiç kolay birşey değilmiş anne olmak. Emek istiyor özveri istiyor.

X