2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Iyi aksamlar nisan annişleri :) işte yoğun bir haftaiçini bitirdim. Yarin 2. Doktor randevum var çok heyecanlıyım 6+0 olacağiz. Doktorunuzda sizi 5. Ve 6. Haftada peşpeşe cağırdımı? Acaba ne için çağırdı yarın hiçte birşey söylemedi doktor.

canım bana karından baktı , alttan bakmadı belkı alttan baksa gorurdu ama benım adetlerım hep 5-8 gun gec gelır senınde oyleyse bıraz daha gec gıt , normalde 1 hafta sonra cagıracaktı aslında bız tatılde olacagız dıye 2 hafta sonraya erteledı

Evet benim de öyle. En son pazartesi günü gitmiştim. Doktor 2 hafta sonra gel dedi a a benim korktuğumu görünce haftaya gel o zaman dedi. Ben dayanamayıp pazartesi gideyim göremezsem yine giderim nasıl olsa kontrol oluyor parasız :)

Demek ki doğru bilgi canım gerek yok galiba bu durumda .

Benim yengem de sadece decavit kullanmıştı. Yeğenim çok sağlıklı maşallah :) Doktora güvenmek lazım canım bence de gerek yok.

Iyi aksamlar nisan annişleri :) işte yoğun bir haftaiçini bitirdim. Yarin 2. Doktor randevum var çok heyecanlıyım 6+0 olacağiz. Doktorunuzda sizi 5. Ve 6. Haftada peşpeşe cağırdımı? Acaba ne için çağırdı yarın hiçte birşey söylemedi doktor.
Cnm bende bugun gittim 5+2 benimde keseyi gordu baya bir tahlil istedi haftaya yine gel dedi ozaman 6 haftalik oluyo kalp atisina bakicak bebek varmi diye normal yani cagirmasi

Kızlar merhaba ,
Bişey sormak istiyorum,salı günü randevum var doktorum çağırdı kalp atışı için 7+4 olucak salıya kadar kalp sesi duyulur dimi yoksa erken mi ?
Ay inşallah bi sorun yoktur.

Kızlar Size 2 sorum olacak.

1. Kan sulndırıcı iğne kullananlar kolay yapabiliyorlar mı.Benim 26. İğnem nerdeyse ama başlarda daha kolay oluyordu şu an çok zor giriyor iğne.daha çok acıtıyor.sizde nasıl

2. Progestanı 2 oldu vajinadan alıyorum.ama idrarım kokuyor gibi geliyor. Bir de lavaboda bir kısmı çıkıyor sanki hapın. Ne yapmam gerekiyor.

Şimdiden teşekkürler annişlerrrr.

Ben 4+3 te ilk kontrole gittim,5+1 de keseye gittim,6+1 de kalp atışı için gittim,kalp atışı olunca 8+1 de çağırdı.
Kızlar merhaba ,
Bişey sormak istiyorum,salı günü randevum var doktorum çağırdı kalp atışı için 7+4 olucak salıya kadar kalp sesi duyulur dimi yoksa erken mi ?
Ay inşallah bi sorun yoktur.
Benim 6+1 de göründü çok şükür,inşallah sizinki de görülür.

Canım telaşlanma bence olabilir ne güzel işte ilgili alakalı demekki illa bi sorun olmasına gerek yokki

Kizlar selam. Bugun doktora gittik. Bebegi gördük yolk saci gördük gercekten yüzük gibi. Kese 2.35 cm olmus bebek 0.4cm . Kalp atisini gördük ama ritmi duyucam dedi transvajinal bakti pit pit pit kalp atisini da duyduk. Cok şükür allah duymayanlara da nasip etsin. Bulanti kusmalarim icin ilac onerdi. 5 gunde 3 kg vermisim malesef. Bakalim saglikla dogsunda ben raziyim herseye.
Ayrica genetikten sonucumu aldim pihtilasma sorunum varmis malesef gebelik dusundugum zamanlarda kullanicakmisim hep kan sulandirici igneyi ve coraspini. 32 haftaya kadar.

Kizlar selam. Bugun doktora gittik. Bebegi gördük yolk saci gördük gercekten yüzük gibi. Kese 2.35 cm olmus bebek 0.4cm . Kalp atisini gördük ama ritmi duyucam dedi transvajinal bakti pit pit pit kalp atisini da duyduk. Cok şükür allah duymayanlara da nasip etsin. Bulanti kusmalarim icin ilac onerdi. 5 gunde 3 kg vermisim malesef. Bakalim saglikla dogsunda ben raziyim herseye.
Ayrica genetikten sonucumu aldim pihtilasma sorunum varmis malesef gebelik dusundugum zamanlarda kullanicakmisim hep kan sulandirici igneyi ve coraspini. 32 haftaya kadar.
Gözün aydın canım inşallah sağlıkla gelsin bebeğin,darısı başıma bende salı günü gidicem kalp atışı için.Kusmalar benide mahvetti çok kusmasamda bulantı yüzünden hiçbişe yiyemez oldum :KK43:

Canım hayırlı ugurlu olsun devamı da gelsın gebeliklerimizin inş.Bugün bende pıhtılasma için test verdim senin daha önce kac kayıbın var kaç haftalıktı onlar birde sonucun ne kadar da cıktı benım iki hafta sonra çıkıcakmış

Kızlar Size 2 sorum olacak.

1. Kan sulndırıcı iğne kullananlar kolay yapabiliyorlar mı.Benim 26. İğnem nerdeyse ama başlarda daha kolay oluyordu şu an çok zor giriyor iğne.daha çok acıtıyor.sizde nasıl

2. Progestanı 2 oldu vajinadan alıyorum.ama idrarım kokuyor gibi geliyor. Bir de lavaboda bir kısmı çıkıyor sanki hapın. Ne yapmam gerekiyor.

Şimdiden teşekkürler annişlerrrr.
Canım bende bir önceki kayıbımda vajınal kullanıyordum o progestan vajına içinde Çözüldügünden birazı dısarı akıyor korkma ama o geriye kalan bütün faydasını sağlıyor vajınal kullanmak en saglıklısı ve etkilisi inş biran önce biter lekelenmelerin

Benden kimse pıhtılaşma için test istemedi biz mi talep ediyoruz doktor demiyor mu :/ ben sağlık Ocağında bütün testleri yaptırdım değerlerim normaldi doktor baktı şu tahlilide ekstra yaptır demedi

Benden kimse pıhtılaşma için test istemedi biz mi talep ediyoruz doktor demiyor mu :/ ben sağlık Ocağında bütün testleri yaptırdım değerlerim normaldi doktor baktı şu tahlilide ekstra yaptır demedi
2-3 düşük sonrası isteniyor,araştırılıyor,kan pıhtılaşması testi üniversite hastaneleri genetik bölümlerinde ücretsiz veya özel hastanelerde 700-1000 tl arası bi ücretle yaptırılıyormuş.Ben 1 düşük sonrası üniversite hastanesinde yaptırdım.Doktorum yaptır demedi ama ben temkinli olmak açısından yaptırdım.4 haftada çıktı.Allaha şükür bi sıkıntım yokmuş.

X