2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Kızlar dr a gittim.Benim dr yoktu.beraber calıştıkları dr a gittim. Kalp atışları dduyuluypr maşallah.Çok şükür Rabbime. Bir sıkıntı göremiyorum ben dedi. Kesede içerde falan.2 gün önden hidiyor bebişş.baya bi büyümüş maşallah. Sadece progestanı arttır dedi.ve vjınal al dedi.onu nasıl yapıcaz var mı yapan arkadas.
Bende bugün kanama yla gittim tekrardan doktora 7+4 üm. İlaçi arttırdı yatacaksin diyo progestan 200 ml günde 3 kere vajinaldan uygula dedi böyle olmuyo neden oluyo bu kanamalar anlamıyorum zeynep kamil e gidicem en sonunda kafam karmakarışık sürekli bi tedirginlik ve korku var üzerimde ya bebeğime bişey olursa diye :KK43: :KK43: :KK43:

kizlar meraba ben de 7 haftalik hamileyim. plansız bi gebelik oldu 15 aylik kizim var daha ve emiyor. benim asıl sormak istediğim soru folik asit testi yaptıran var mı. benim hamile kalmadan önce folik asit içmem gerekiyordu ama icmedim. ilk bebegim bu yüzden alındı spina bifida vardı. kizimda ise 9 ay folik asit icmstm o coj şükür sağlıklı. Ben ölcturdum ve 15 cikti ölcturenler varsa değerini yazabilir mi benim ki 15 cikti cokkkk canım sikkin cokkk

benımde kaza oldu canım bende folık asite yenı basladım , insallah sorun olmaz şimdi bende merak ettım herkes oncesınde ıçiyormuydu ?
Ben oglumda 1 ay bile icmemistim cunku istedim bebek hemen oldu tahmin edemedim bu bebekte oncesinden kullaaya basladim olcumde yaptirmadim

Kızlar dr a gittim.Benim dr yoktu.beraber calıştıkları dr a gittim. Kalp atışları dduyuluypr maşallah.Çok şükür Rabbime. Bir sıkıntı göremiyorum ben dedi. Kesede içerde falan.2 gün önden hidiyor bebişş.baya bi büyümüş maşallah. Sadece progestanı arttır dedi.ve vjınal al dedi.onu nasıl yapıcaz var mı yapan arkadas.

YouTube da vıdeo var Yapılışı ile ilgili, ben oraya bakmıştım. Sana da yardımcı olabilir.

Seninle tarihlerimiz çok yakın canım inşallah gerek kalmaz dediğin gibi temiz çıkar. Hayırlı olsun sen ve miniğinin hakkında Rabbim dualarımızı inşallah geri çevirmesin. Allah herkesin gönlüne göre versin.
Amin canım inş tesekkür ederim :KK68:sen duyabıldın mı bebegının kalp atıslarını bu arada sankı evet bana yakındı senın tarıhın ama tabloda bır hafta fark göZüküyor sen düzelttin mi canım tablonu hep mı böyleydi

hayırlısı olsun, ne güzel haberler,
1 kaybım var benimde, coraspin bende kullanıyorum ve bayağ faydasını gördüm rahat geçiyor şu süreç...
İnş bende faydasını görürüm canım RAbbim bu güzel mucizelerimizi bu sefer kucağımıza alabilmekle taçlandırsın, acı kayıpları birdaha yaşamayalım hiçbirimiz:emir_bebek::anneadayı::KK68:

Bende bugün kanama yla gittim tekrardan doktora 7+4 üm. İlaçi arttırdı yatacaksin diyo progestan 200 ml günde 3 kere vajinaldan uygula dedi böyle olmuyo neden oluyo bu kanamalar anlamıyorum zeynep kamil e gidicem en sonunda kafam karmakarışık sürekli bi tedirginlik ve korku var üzerimde ya bebeğime bişey olursa diye :KK43: :KK43: :KK43:
canım arkadasımın resmen adet görür gibi kanaması vardı , cok sukur saglıklı dogurdu .

Merhaba

Şu an bende devlet hastanesine gidiyorum bende dün gittim 6 tüp kan aldılar ve 1 idrar testi yaptılar sonuçlarımı pazartesi günü alacağım , şu an için devlet hastanesinde testleri yaptırmak iyi bence
Bende öyle düşünüyorum canım aynı gün alınmıyor mu sonuçlar. Bana hastanedekiler sabah erken gel öğleden sonra sonuçlar çıkar dedi acaba hepsi aynı anda çıkar mı ki ? Şimdilik devlet hastanesi iyi canım işime de yakın özele doğuma 2 ve ya 3 ay kala gidicem düşündüğüm hastane iş yerime uzak çünkü .

Bende öyle düşünüyorum canım aynı gün alınmıyor mu sonuçlar. Bana hastanedekiler sabah erken gel öğleden sonra sonuçlar çıkar dedi acaba hepsi aynı anda çıkar mı ki ? Şimdilik devlet hastanesi iyi canım işime de yakın özele doğuma 2 ve ya 3 ay kala gidicem düşündüğüm hastane iş yerime uzak çünkü .
en güzelini yapmıssın canım yakınlık cok önemli cunku ayrıca yogun bakım ünitesi varsa tek kişilik oda veriyorlarsa devlet hastanesınde bile dogurabilirsin , çok büyük arastırma ve devlet hastanelerı var

Canim bu lekelenme ara sira benden de geliyo. 7+3 üm ben de. Dr bana da sorun görülmüyor icerde kanama yok dedi. Alttan da muayene etmedi belki dışında bi yerde vardir ne bilim. Hersey yolundaysa bu lekelenmelerin nedeni ne o zaman dimi? Sana alttan baktı mı?
Canım korkmayın oZman doktor sıkıntı kanama yok dedıyse.Rahim ve kese büyüdügü,bebeğe yer actıgı için kese genişliyo ordaki bir cok damar catlıyo kucuk kanamalara meydan oluyor bazen akıntı olarak gelıyor bazen de vucüt kendi emiyor kapatıyor hemen o kanamayı doktor kanama yok diyorsa yoktur emin olun:KK66:

Amin canım inş tesekkür ederim :KK68:sen duyabıldın mı bebegının kalp atıslarını bu arada sankı evet bana yakındı senın tarıhın ama tabloda bır hafta fark göZüküyor sen düzelttin mi canım tablonu hep mı böyleydi
yanlış hesaplamışım canım sat' nin son gününü baz aldım ben meğer ilk günüymüş ondan 9. haftammış meğer :)
Duydun dün tatlım Allaha şükürler olsun.

en güzelini yapmıssın canım yakınlık cok önemli cunku ayrıca yogun bakım ünitesi varsa tek kişilik oda veriyorlarsa devlet hastanesınde bile dogurabilirsin , çok büyük arastırma ve devlet hastanelerı var
Doğumu yapmam gibime geliyor çünkü hastane çok kalabalık ve suriyeliler kaynıyo dr. lar bunalmış durumda ve ilk bebeğim olacağı için korkuyorum cesaret edemem devlet hastanesine gitmeyi herhalde ama rabbim hayırlısını nasip etsin hepimize.

Doğumu yapmam gibime geliyor çünkü hastane çok kalabalık ve suriyeliler kaynıyo dr. lar bunalmış durumda ve ilk bebeğim olacağı için korkuyorum cesaret edemem devlet hastanesine gitmeyi herhalde ama rabbim hayırlısını nasip etsin hepimize.
hımm o zaman tabıkıde yapma canım , yalnız ben ilk gebelıgımde son ay doktor degıstırmıstım oda zor oluyor malesef :KK43:

Benim plansız olduğu için öğendikten sonra başladım.Doktora sordum sıkıntı yaratır mı bu durum diye,hayır hiçbir sıkıntı yaratmaz,dedi.
Benim de kaza :) ben de ilk bebeğimde 3 ay önceden folik asite başlamıştım. Bunda oğrendikten sonra başladım:) benim de. da sorun olmaz dedi. Bu 2016 nisan bebeklerinin hepsi kaza kurşunu mu :) ben doktora kaza deyince güldü. Bebeğin nasıl yapıldığı belli korunmadıysan sürpriz değil diye. Allah vereceği zamanı biliyor bence :)

hımm o zaman tabıkıde yapma canım , yalnız ben ilk gebelıgımde son ay doktor degıstırmıstım oda zor oluyor malesef :KK43:
Son aya bırakmam galiba canım testleri istedi şimdi dr. testlerimi devlette yaptırırım 3 ya da 4 hafta sonra gel dedi o zaman gider muayene olurum sonrada aynı testlerle özele giderim tanıdık dr özeldeki ona da muayene olurum 2 ay sonra falan .
Bunu da bana bir arkadaşım tavsiye etti oda 8. ayında şuanda o ev hamını ama devlete gitmiş ilk başlarda şimdi özele gidiyor benimde işime geldi açıkçası hem muayene parası çebime kalıyor , hem zamandan kardayım. :)

kızlar bilgisi olan lütfen beni de bilgilendirsin. tam idrar tahlili yaptırdım. sonuçlar mail ile geldi ancak referans değerleri yazmıyo. kafam takıldı lokosit 8-10 ve epitel 8-10 yazıyo. testinizden bakıp referans değeri söylermisiniz? internetteki bilgiler kafamı baya karıştırdı. bilgisi olan var mı?
Canım senın bu idrar testi dimi benimkin de lökosit 2 cıkmıs aralıgı 0-4 epitel hücreside 5 cıkmıs aralıgı 0-5 arası yazıyor lökosit estera aktivitesi diye bir seye de bakılmıs oda negatif yazıyor referans aralıgı yok canım umarım yardımcı olabılmısımdır

X