2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Kızlar ben decavit kullanıyoroum ilk gittiğin günden beri 4 haftalık falandı ve folik asit vermedi ayrı olarak dün sorduğumda ise ayrı vermeme gerek yok decavitte var dedi olduğunu biliyorum gr olarak az değilmi dedim decavitteki, değil dedi . Ayrı olarak hem decavit hem folibol kullanan var mı aranızda dr. doğru bilgi mi verdi acaba sizce kafamda soru işareti kaldı açıkçası.
ayrıca zaten test yapılıyor ya eksıgın varsa gorur oradan takvıye yapar tatlım

Kızlar merhaba. Dün işyerinde klima ayaklarınima denk geliyordu üşüdüm bir anda karın ağrısıyla ishal oldum ama 1 kere. Sonrasında ishal geçti ama karnıma dün akşamdan beri kramp giriyo stresten mi ne bilemedim ama 1 saatte 1 ağrıyo gibi . Korktum bişi olur mu :KK43: bebeğime zarar veren bir durum değildir heralde var mı böyle olan hiç

aynı durumdayız canım, ishal olmadım ama karın ağrısı yaptı klima, ofisim konumu itibari ile halen çok sıcak ve klimasız duramıyorum, kapatıp açıyorum sürekli,
dün gece sabah karşı bir karın ağrısı, sabah biraz yattım sıcak tuttum vs. kendimi, ara ara geliyor ağrı ama iyiyim şimdi, zarar verecek bir durum yoktur diye düşünüyorum rahat ol biraz,
O kasılmalar da bende biraz var ama klimadan değil bünyenin kendini gebeliğe hazırlamasından :) rahim genişliyor, içerlerde bişeyler oluyor :) süreç normal
bulantılarım da var ama sadece hissiyatta şimdilik :)

Kızlar günaydınnn:KK200::anneadayı: doktordan geldık bebegım kocaman olmus kalbı masallah pıt pıt öyle güZel atıyor ki canımın:KK68:tahlil sonuclarım da temiz yalnız büyük kaybım oldugu ıcın aslında bıkac buyuk kayıptan sonra bakılıyor normalde ama bu bebege pımpırıklı davranıyoruz hem doktorum hem biz kan pıhtılasma testi yaptırdık iki hafta sonra sonuclancak inş temiz cıkar iğne kullanmama gerek kalmaz bende corasprıne baslıyorum doktorum verdı kullanalım faydası olur zararı olmaz dedi bizden haberler böyle nisan annelerim:KK25:

hayırlısı olsun, ne güzel haberler,
1 kaybım var benimde, coraspin bende kullanıyorum ve bayağ faydasını gördüm rahat geçiyor şu süreç...

Evet tatlım.Ben şuan 7+4 üm bu sabah koyu sarı kahve baya bi akıntı geldi.bir de geçen hafta yine aynı gün gelmişti akıntı. Bu ikinci olunca gideyim dedim.normalde randevum yoktu. Bir de adet ağrısı hep oluyor ben de hiç bitmedi. Ama çok şükür hiçbir sorun yok dedi.bebeişin boyu 15.43 mm
Canim bu lekelenme ara sira benden de geliyo. 7+3 üm ben de. Dr bana da sorun görülmüyor icerde kanama yok dedi. Alttan da muayene etmedi belki dışında bi yerde vardir ne bilim. Hersey yolundaysa bu lekelenmelerin nedeni ne o zaman dimi? Sana alttan baktı mı?

Doktordan geldik bizde 6+1bugün ama keseyi gördü sadece bebek görünmedi normal mi sizce? Alttan bakarsam kalbi duyulur belki dedi onu da ben istemedim. 10gün sonra yine gidicez bakalim. Sevinemedim bebek görünmeyince :KK43:

Doktordan geldik bizde 6+1bugün ama keseyi gördü sadece bebek görünmedi normal mi sizce? Alttan bakarsam kalbi duyulur belki dedi onu da ben istemedim. 10gün sonra yine gidicez bakalim. Sevinemedim bebek görünmeyince :KK43:
Canım ben de 5+6 da gitmiştim sadece kese vardı.sıkıntı yoktur yani.Süreç herkesin aynı ilerlemiyor bireysel farklılıklar var.

Olsa sanirim cok cagirmazdi canim sen genede sor dr.una belki karsi olan bir dr.dur videosunu bile cekmisti bana renkli 14 saniyelik

Halim hic yooook bugun :KK43: uykum var hep birde mide agrisi eklendi ayy hayirlisi ile 3 ayi doldursak ondan sonra rahat dönem basliyor
Cnm benimde cok uykm glyr hergun uyuyorm nerdeyse mide blntilari devam hayirlisyla insallh bebislerimizi kucagimaza almayi nasip etsin rabbim

Normal bence de tatlım dün kalp atışını duydum bende 8+2 deyim. 7. haftanın sonlarına doğru anca görebilirsin ve kalp atışını da duyabilirsin. Hayırlısı olsun hakkınızda canını sıkma moralini yüksek tut dua et bol bol .

bende de durum aynı canım , keseyı gordu ama kalp atısı yok , gec dollenme dedi 2 hafta sonra bakacak tatlım

kızlar bilgisi olan lütfen beni de bilgilendirsin. tam idrar tahlili yaptırdım. sonuçlar mail ile geldi ancak referans değerleri yazmıyo. kafam takıldı lokosit 8-10 ve epitel 8-10 yazıyo. testinizden bakıp referans değeri söylermisiniz? internetteki bilgiler kafamı baya karıştırdı. bilgisi olan var mı?

Benim daha karnimdan 8+4 gunlukken duyuldu 7+3iken karnimdan duyamadi alttan bakti duyuldu gonlunu ferah tut birsey yoktur benocum

Merhaba canim sen de urfada yasiyormusun sanirim sen de urfalı değilsin senin biraz da sıkıntıların olmus ins bu sefer Rabbim bebeğini koklamayi nasib eder sana. hangi doktora gidiyorsun merak ettim:KK64:
Merhaba canım evet urfalı,deilim ankaralıyım ben allah razı olsun rabbim hepimizin bebeklerini koklamayı kucagımıza almayı nasip etsin..akedemia hastanesi imran ayhana gidiorum cnm sendemi urfadasın

kızlar bilgisi olan lütfen beni de bilgilendirsin. tam idrar tahlili yaptırdım. sonuçlar mail ile geldi ancak referans değerleri yazmıyo. kafam takıldı lokosit 8-10 ve epitel 8-10 yazıyo. testinizden bakıp referans değeri söylermisiniz? internetteki bilgiler kafamı baya karıştırdı. bilgisi olan var mı?
Bende sadece negatif yaziyor canim referans araligi yok

aynı durumdayız canım, ishal olmadım ama karın ağrısı yaptı klima, ofisim konumu itibari ile halen çok sıcak ve klimasız duramıyorum, kapatıp açıyorum sürekli,
dün gece sabah karşı bir karın ağrısı, sabah biraz yattım sıcak tuttum vs. kendimi, ara ara geliyor ağrı ama iyiyim şimdi, zarar verecek bir durum yoktur diye düşünüyorum rahat ol biraz,
O kasılmalar da bende biraz var ama klimadan değil bünyenin kendini gebeliğe hazırlamasından :) rahim genişliyor, içerlerde bişeyler oluyor :) süreç normal
bulantılarım da var ama sadece hissiyatta şimdilik :)
Teşekkür edeim cnm cevap için. Doktorumu aradım son günlerde çok fazla aynı şikayeti olan varmış ateşin olmadığı sürece sıkıntı yok. Zararı olmaz dedi. En ufak şeyden korkar oldum daha minicik diye sanırım :) bulantı bnmde azcık oluyo birde canım bir şeyler yemek istemiyo zorlayınca daha beter midem kalkıyo inşallah buda geçici olur :) sağlıkla büyüsünlerde problem değil bunlar

kizlar meraba ben de 7 haftalik hamileyim. plansız bi gebelik oldu 15 aylik kizim var daha ve emiyor. benim asıl sormak istediğim soru folik asit testi yaptıran var mı. benim hamile kalmadan önce folik asit içmem gerekiyordu ama icmedim. ilk bebegim bu yüzden alındı spina bifida vardı. kizimda ise 9 ay folik asit icmstm o coj şükür sağlıklı. Ben ölcturdum ve 15 cikti ölcturenler varsa değerini yazabilir mi benim ki 15 cikti cokkkk canım sikkin cokkk

http://www.kadinlarkulubu.com/forum/index.php?threads/2016-nisan-anneleri.833226/

Kızlar ilk sayfaya 2015 nisan annelerinden alıntı güzel bilgiler paylaştım okuyabilirsiniz

Çok güzel bir paylaşım olmuş teşekkürler.

Teşekkür ederim,
D&R dan online sipariş vermeni tavsiye ederim, 2 günde geldi kargom, avantajlı da oluyor...

D&R ı inceleyeceğim.Teşekkür ederim.

Kızlar gunaydın ,
Bugun doktora gittim , 12. haftaya kadar spor önermedi bana malesef , keseyi gordu ama kalp atısları ıcın 2 hafta sonra gel dedı . Benim reglim hep gecıktıgı ıcın gec döllenmedir dedi .

Gözün aydın,darısı kalp atışlarına inşallah.Ben de plates yapmayı düşünüyorum ama ilk 3 ay için tehlikeli olabilir.

Kızlar günaydınnn:KK200::anneadayı: doktordan geldık bebegım kocaman olmus kalbı masallah pıt pıt öyle güZel atıyor ki canımın:KK68:tahlil sonuclarım da temiz yalnız büyük kaybım oldugu ıcın aslında bıkac buyuk kayıptan sonra bakılıyor normalde ama bu bebege pımpırıklı davranıyoruz hem doktorum hem biz kan pıhtılasma testi yaptırdık iki hafta sonra sonuclancak inş temiz cıkar iğne kullanmama gerek kalmaz bende corasprıne baslıyorum doktorum verdı kullanalım faydası olur zararı olmaz dedi bizden haberler böyle nisan annelerim:KK25:

Gözün aydın darısı başımıza inşallah.Rabbim hep sağlık versin.

Selam canım duyabildik çok şükür 8+2 dedi dr. ama 1 hafta ileriden söylediğini düşünüyorum. Gerçi ilk adet gününün tarihini baz aldıkları içindir sanırım.

Gözün aydın canım :)

Kızlar dr a gittim.Benim dr yoktu.beraber calıştıkları dr a gittim. Kalp atışları dduyuluypr maşallah.Çok şükür Rabbime. Bir sıkıntı göremiyorum ben dedi. Kesede içerde falan.2 gün önden hidiyor bebişş.baya bi büyümüş maşallah. Sadece progestanı arttır dedi.ve vjınal al dedi.onu nasıl yapıcaz var mı yapan arkadas.

Oyy maşallah ne güzel hiç sorun yok.Tekrarlamasın inşallah.

Kızlar ben decavit kullanıyoroum ilk gittiğin günden beri 4 haftalık falandı ve folik asit vermedi ayrı olarak dün sorduğumda ise ayrı vermeme gerek yok decavitte var dedi olduğunu biliyorum gr olarak az değilmi dedim decavitteki, değil dedi . Ayrı olarak hem decavit hem folibol kullanan var mı aranızda dr. doğru bilgi mi verdi acaba sizce kafamda soru işareti kaldı açıkçası.

Bana da folic iod verdi,onu kullanıyorum.Testlerinde eksik bir şey çıkarsa takviye yapar zaten canım.

5+4 de bebeğimi o kadar zor gördü ki,endişelenmiştim.7 haftaya kadr görünmemesi normal,dedi.Sıkma canını,olumlu düşün.10 gün sonra bebeğini de görürsün pıt pıtları da duyarsın inşallah :)

Canım bol miktarda idrar yolu iltihabın var benimde öleydi bol su iç geçio ilaç falan veriolar bence içme çünkü sora kalmıo geçio suyu bol tüket

Kızlar bişey sorıcam sizlere devlet hastanesi gittim dün ve testleri yaptırmamı istedi dr. ... 6 ayrı barkod verdi bunların hepsi ayrı ayrı testler mi oluyor ve hastanede yaptırabilir miyim hepsini . Devlet hastanesinde tüm testlerini yaptıran ya da bilgisi olan var mı acaba ?
3 - 4 hafta sonra test sonuçlarınla birlikte gel dedi , testleri hemen yaptırmalı mıyım 1 hafta sonra yaptırsamda olur mu sizce ?

Merhaba

Şu an bende devlet hastanesine gidiyorum bende dün gittim 6 tüp kan aldılar ve 1 idrar testi yaptılar sonuçlarımı pazartesi günü alacağım , şu an için devlet hastanesinde testleri yaptırmak iyi bence

kizlar meraba ben de 7 haftalik hamileyim. plansız bi gebelik oldu 15 aylik kizim var daha ve emiyor. benim asıl sormak istediğim soru folik asit testi yaptıran var mı. benim hamile kalmadan önce folik asit içmem gerekiyordu ama icmedim. ilk bebegim bu yüzden alındı spina bifida vardı. kizimda ise 9 ay folik asit icmstm o coj şükür sağlıklı. Ben ölcturdum ve 15 cikti ölcturenler varsa değerini yazabilir mi benim ki 15 cikti cokkkk canım sikkin cokkk
benımde kaza oldu canım bende folık asite yenı basladım , insallah sorun olmaz şimdi bende merak ettım herkes oncesınde ıçiyormuydu ?

X