2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
boyum 158 fln canım kısayım braz orantıya göre iyi ama kilo aldığım fark ediliyor popodan göbekde büyüdü braz şiş sanki alınca vermesi çok zor oluyor gerçekten inşallah 10 kiloyu geçmez aldıklarımız minnaklarımız iyi olsun da kilolar bebişlerin peşinde koşarken gider heralde:KK48:
canım son 3 ay inanamayacağın bir hızla kg alıyosun, ilk hamileliğimde çok şaşırmıştım, sonra bebeklerin peşinde koşarken de verememiştim, bayağı psikolojim bozulmuştu, sonra resmen emzirirken diyet yapıp verdim. en azından ilk üç ay kg almamaya çalışmalıyız ama nasıl olcak bilmiyorum:kk77::kk77:

söyle 53 ile hamile kaldım, 76 ile doğurdum sonra vermek bir kabustu bir yıl içinde 57ye ancak inebildim, şimdi 57 ile hamile kaldım, şimdilik almadım ama tartıda her sabah tartılıyorum gram oynasa o gün dikkat etmeye calışıyorum
bende 54 ıle hamıle kalıp 71- 72 ıle dogurmustum , sonra 57 kg ma ınerken cok zorlandım ama ılk 4 ay ıcınde verdım ,
kalan 3 kılomun 2 kılosu cok cok zorla gitti yanı 5 senede o kadar dıkkat etmeme ragmen bu nedenle bende cok dıkkat edıyorum ama alacakmısım gıbı gelıyor

Kızlar günaydın,
iyi ki burası var da sorularımı sorabiliyorum.
Kasık ağrısı daha doğrusu boyle şiş saplanmış gibi bi ağrı çeken var mı aranızda?
özellikle oturduğum yada yattığım yerden kalkarken ya sağ tarafıma yada sol tarafıma şiş saplanıyor sanki..
şu an da da ağrı var.
ama bu ani saplanan ağrılar çok korkutuyor beni.doktor karın ağrısıdır o dedi ama değil..

merhaba arkadaşları 6+2 olduk bizde ne yemek yiyebılıyorum ne gozumu uykudan acabılıyorum patronumda bu durumdan cok şikayetçi işten ayrılmam için baskı yapıyo napıcamı bılemıyorum.

merhaba arkadaşları 6+2 olduk bizde ne yemek yiyebılıyorum ne gozumu uykudan acabılıyorum patronumda bu durumdan cok şikayetçi işten ayrılmam için baskı yapıyo napıcamı bılemıyorum.
sakın ayrılma , hamılelıkte o senı çıkaramaz zaten , senin bir sürü hakkın var , onları arastır ve haklarını almadan sakın ayrılma , dusunkı 4 ay raporluyken para alacaksın o haklarından etmesın senı . Yada butun bu haklarını ve alacaklarını hesapla 13 ay maas ( hamıle oldugun surece alacagın maas ) + tazmınatın soyle verıyorsa cık ısten vermıyorsa sakın cıkma

canım son 3 ay inanamayacağın bir hızla kg alıyosun, ilk hamileliğimde çok şaşırmıştım, sonra bebeklerin peşinde koşarken de verememiştim, bayağı psikolojim bozulmuştu, sonra resmen emzirirken diyet yapıp verdim. en azından ilk üç ay kg almamaya çalışmalıyız ama nasıl olcak bilmiyorum:kk77::kk77:
canım maşallah sen yine ilk hamileliğinde aldığın kiloyu çok iyi verebilmişsin gerçekten çok güzel bişy bu bence çok takma kafana yine verirsin bnce o azim var sende 76 dan 57 düşmek kolay değil şu zamanda gerçekten :KK66:

Az önce doktora gittim kızlar 5+6 daymisim ama kesenin içi boş görünüyor. Istersen vajinal muayene edeyim dedi ama kabul etmedim haftaya tekrar bakalım dedi. Sizin bebekleriniz ne zaman göründü acaba ? Hemwn karar verilmesini istemedim erken diye. İşin aslı boş gebelik olsaa bile uzulmeyecegim çünkü 1.5 yasinda bir kizim var onun icin cok uzuluyordum. Rabbim hakkimda hayırlısı neyse onu versin.

Kızlar yaa bşy soracağım ben yine ilk hamilelik olunca daha çok acemilik çekiyor insan :KK17: benim karnım adet ağrısı gibi çok ağrı oluyor en fazla 2 dk sürüyor snra geçiyo bu sabah çok gerinme ihtiyacı hissetim azck gerindim esnedim de ama bi zararı varmı yani bunlar normal mi ister istemez korkuyorum annişler sizlerde de oluyo mu bu ağrılar:KK43:
Canım bende de oluyo o ağrılar bugün doktora gitmiştim sordum normal dedi. Vücut bebeği yabancı karşılayıp atmaya çalıştığından olduğunu söyledi.

Merhaba kızlar sürekli uyku halindeyim ama o uyuyan ben değilmişim ki her uykudan daha yorgun uyanıyorum. Mide bulantım hala var ama az. Fakat ağzımdaki o demir tat hiç gitmiyo onun için napacam bilmiyorum:KK43:

günaydın. ben raporluyum. rahim ağzında hafif bir kanam olmuş ancak açılma var mı henüz belli değil. 2 progesteron iğnesi ve yatak istirahati verdi.
kanama olmuş diyorum çünkü ben sadece hafif kahverengi akıntı gördüm bunun üzerine gittim doktora.bebek iyi çok şükür. inşallah haırlı haberler alırız
Gecmis olsun yoktur inşallah acilma haberlerini bekliyoruz

Kızlar günaydın,
iyi ki burası var da sorularımı sorabiliyorum.
Kasık ağrısı daha doğrusu boyle şiş saplanmış gibi bi ağrı çeken var mı aranızda?
özellikle oturduğum yada yattığım yerden kalkarken ya sağ tarafıma yada sol tarafıma şiş saplanıyor sanki..
şu an da da ağrı var.
ama bu ani saplanan ağrılar çok korkutuyor beni.doktor karın ağrısıdır o dedi ama değil..
Bendede oluyor hatta kasik agrisi oluyormu dedi evet dedim onemli birsey olsa soylerdi herhalde
Az önce doktora gittim kızlar 5+6 daymisim ama kesenin içi boş görünüyor. Istersen vajinal muayene edeyim dedi ama kabul etmedim haftaya tekrar bakalım dedi. Sizin bebekleriniz ne zaman göründü acaba ? Hemwn karar verilmesini istemedim erken diye. İşin aslı boş gebelik olsaa bile uzulmeyecegim çünkü 1.5 yasinda bir kizim var onun icin cok uzuluyordum. Rabbim hakkimda hayırlısı neyse onu versin.
Hakkinizda hayirlisi olsun benim 8.haftaya kadar alttan gozuktu
Merhaba kızlar sürekli uyku halindeyim ama o uyuyan ben değilmişim ki her uykudan daha yorgun uyanıyorum. Mide bulantım hala var ama az. Fakat ağzımdaki o demir tat hiç gitmiyo onun için napacam bilmiyorum:KK43:
Ahh ahh bende suanda bile uyumamak icin kendimi zor tutuyorum modum cok dusuk

Selam sevgili anne adaylari
Bende kismet olursa nisan annesi olacagim.
6+4 um.Gecen hafta keseyi gorduk fakat kalp atislari icin tekrar gitmem gerekecek.
Bir kizim,birde dusugum var..
Kilo alimindan bahsedilmis.Kizimda dikkat etmememe ragmen 10 kg almistim.Dogumdan ciktigimda uzerimde 4 kg kalmisti.Kizim 1 yasina geldiginde hamilelik oncesinden daha zayiftim.
Simdide 57 kg ile basladik kismetse ve boyum 170.Daha once dusugum oldugu icin dr progestan ilac verdi.Acaip uyku ve halsizlik yapiyor.İstahim kesildi ve bulantilarim hafiften basladi.
İnsallah hayirlisi ile tamamlar kucaklarimiza aliriz miniklerimizi.

Canım çok sağol aklına gelmişim... Zaten çok duygusalım bu sıralar... Gözlerim doldu... Dün akşam gittm Dr a meleğim 6+0 da kalmış aslında dün 8+0 olmuştuk. Tam 2 hafta geri :KK43: 4,5 mm olmuş aslında ama o kadar kalbi yok malesef bu Dünya'da yiyecek ekmeği yokmuş :KK43: bize de nasip değilmiş demekten başka çare kalmıyor. Pazartesiye kadar bekleyeceğiz pazartesi Öğlen son kez kontrol edilecek ve sonra da kürtaj Olacağım.. Yavrum sıkı sıkı da tutunmuş Dr düşmez kolay kolay çok zor olur senin için dedi... Nasip işte ne yapalım...Elbet vakti zamanı vardır. Baştan çok üzüldüm de şimdi iyiyim tabi bu süreç bitene kadar içimde olduğunu ama yaşamadığını bilmekte ister istemez üzüyor insanı, vücut hala hormonların etkisi ile hamile sanıyor kendini :KK43: garip bir süreç, diyorum ki keşke böyle olmasaydı buda kimyasal olsaydı, o daha kolaymış gerçekten en azından değer düşmeye başlıyor ve umudunu kaybediyorsun, ama şimdi öyle değil 2-3 günde bir kontrol her kontrol bin bir dua bin bir ümit, sonu yine hüsran, kimyasallardan sonra pek ümitlenmiştim kese falan olunca ama hep dedim kalbini görene kadar hamileyim demeyeceğim diye, demek ki içime doğmuş böyle olacağı, nasip işte canım... Rabbim sizlere sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin...
Ayyy canım benım öyle Zor durum kı bende bebegımın 17 haftalıkken cınsıyetı ıcın gottgımde kalbının durdugunu ögreniyorum hiçbir belirti yok kanama lekelenme suyunun gelmesi ve sonuc 18 saat suni sancıyla dogum oda benden kopmak istemedi ama yavrumun ömrü okadarmıs seni öyle iyi anlıyorum ki Allah yar ve yardımcın olsun bende yarın kalp atısı ıcın gıdıcem korkularım cok fazla aynı seyı yasamaktan korkuorum ama bak ben tekrar 3 ay sonra gebe kaldım Rabbım sanada saglıklı gebelıgı en kısa zamanda yasatsın yavrunu kucagına almayı nasıp etsın tabı bızlerınde dualarda bulusmak dileğiyle bizleri gelişmelerinden haberdar et canım aklımdasın duamdasın:KK60:

Selam sevgili anne adaylari
Bende kismet olursa nisan annesi olacagim.
6+4 um.Gecen hafta keseyi gorduk fakat kalp atislari icin tekrar gitmem gerekecek.
Bir kizim,birde dusugum var..
Kilo alimindan bahsedilmis.Kizimda dikkat etmememe ragmen 10 kg almistim.Dogumdan ciktigimda uzerimde 4 kg kalmisti.Kizim 1 yasina geldiginde hamilelik oncesinden daha zayiftim.
Simdide 57 kg ile basladik kismetse ve boyum 170.Daha once dusugum oldugu icin dr progestan ilac verdi.Acaip uyku ve halsizlik yapiyor.İstahim kesildi ve bulantilarim hafiften basladi.
İnsallah hayirlisi ile tamamlar kucaklarimiza aliriz miniklerimizi.

hayırlı olsun. kızın kaç yaşında? benim kızım 18 aylık tam. ben de ilk haileliğimde 9 kg almıştım ama ilk 4 ay mide bulantım vardı. şimdi hiç mide bulantım yok bilmiyorum olur mu sonradan . ben de 55 kiloyum . boyum 1,71. ben de 5 haftalık hamileyim. Allah hepimize hayırlı sağlıklı evlat nasip etsin inşallah...

Canım Avukatım ben eğer haklı fesih sebebin varsa noter ihtarı ile feshet haklarını iste... Sen ayrılmak istemiyorsan da ayrılma bırak kendi çıkarsın...

Selam kızlar. Pazartesiden beri mahvetti mide bulantisi arada kusuyorum simdiden 3 kg vermisim sanirim gecen defaki gibi olacak 3 ayda 12 kg vermistim sonra tartilmadim bi daha zaten. Gunun her saati her an uyuyabiliyorum zar zor biseyler yiyip kusuyorum. Ilac almamak icin asiri gayret gosteriyorum. Hic almadimda su ana kadar. Sadece serum takiyor esim sivi kaybi olup elektrolit dengem bozulmasin diye. Rabbim saglikla kucagimiza almayi nasip etsin cektiklerimize degsin.
HurremSultan HurremSultan canim eger senin yavrunun yiyecek bir lokma ekmegi varsa kim ne dese ne yapsa bosa her türlü dünyaya gelir. Allah kimseye aci yasatmasin ben 22. Haftada ogrendim kalbi durduğunu ilk bebegimdi elimiz koynumuzda kaldi. Ne desek bos allah verip allah aliyor vardir hikmeti. Allah yavruna uzun ömür saglik versin en kisa zamanda kucaginizi tekrar doldursun.
Birde doktorum demisti ki ilk üç ay icindeki bebek kayiplarina uzulmeyiz muhakkak genetik sorundur. Allah ailelere yardimci oluyor yoksa her yer hasta engelli cocukla dolardi. Daha sonra bir cok doktordanda duydum bunu. Sukretmek lazim canim.

Slm araniza yeni katildim hamile oldugumu yeni ogrendim :anneadayı: yarin dokrora gidicez ins hesaplara gore 5+0 oluyor bugun sizce keseyi yarin gorebilirmiyiz. Yada nezaman gormeye baslariz benim ilk hamileligim birde ozellikle tavsiye ettiginiz birsey varmi :emir_bebek::KK68:

Slm araniza yeni katildim hamile oldugumu yeni ogrendim :anneadayı: yarin dokrora gidicez ins hesaplara gore 5+0 oluyor bugun sizce keseyi yarin gorebilirmiyiz. Yada nezaman gormeye baslariz benim ilk hamileligim birde ozellikle tavsiye ettiginiz birsey varmi :emir_bebek::KK68:
Hayırlı olsun canım inşallah bulantın olmaz ama genlde oluyo yiyebiliyoken doya doya yemek ye miden bulanmıyoken tadını cıkar suan 7 8 haftalıkların hepsi bulantı yüzünden sürünüyoruz :KK43:

Ayyy canım benım öyle Zor durum kı bende bebegımın 17 haftalıkken cınsıyetı ıcın gottgımde kalbının durdugunu ögreniyorum hiçbir belirti yok kanama lekelenme suyunun gelmesi ve sonuc 18 saat suni sancıyla dogum oda benden kopmak istemedi ama yavrumun ömrü okadarmıs seni öyle iyi anlıyorum ki Allah yar ve yardımcın olsun bende yarın kalp atısı ıcın gıdıcem korkularım cok fazla aynı seyı yasamaktan korkuorum ama bak ben tekrar 3 ay sonra gebe kaldım Rabbım sanada saglıklı gebelıgı en kısa zamanda yasatsın yavrunu kucagına almayı nasıp etsın tabı bızlerınde dualarda bulusmak dileğiyle bizleri gelişmelerinden haberdar et canım aklımdasın duamdasın:KK60:
Canım, ne zor şeyler yaşamışsın :KK43: Böylesi çok daha ağır ve yıkıcı olur eminim. Rabbim inşallah bu gebeliğinde sağlıkla kucağına almayı nasip eder. Rabbim aldığının yerine tez zamanda vermiş. Hiç korkma inşallah yarın sağlıkla duyacaksın sesini ve sağlıkla gelecek kucağına, baştan giderim buralardan diye düşünüyordum ama takipte kalırım sanırım. Dr zaten bu saatten sonra gelişse bile ileriki haftalarda sorun olma ihtimali çok yüksek dedi. Ondan sonra biraz daha kabullendim sanırım. Yapacak bir şey yok. Her şey nasiple, senin ve meleğin için dua edeceğim. İnşallah herşey çok güzel olur...

X