2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Hayırlı olsun canım inşallah bulantın olmaz ama genlde oluyo yiyebiliyoken doya doya yemek ye miden bulanmıyoken tadını cıkar suan 7 8 haftalıkların hepsi bulantı yüzünden sürünüyoruz :KK43:
Ayy oyle oluyomus bende suan burnum cok keskin koku almada bazen kokular cok rahatsiz ediyo ama onun disinda cok kotu birsey yok anneme cekersem cok rahat geciririm. Yememem yada ozellikle yemem rereken birseyler varmi peki

hayırlı olsun. kızın kaç yaşında? benim kızım 18 aylık tam. ben de ilk haileliğimde 9 kg almıştım ama ilk 4 ay mide bulantım vardı. şimdi hiç mide bulantım yok bilmiyorum olur mu sonradan . ben de 55 kiloyum . boyum 1,71. ben de 5 haftalık hamileyim. Allah hepimize hayırlı sağlıklı evlat nasip etsin inşallah...
Kizim 4 yasini doldurdu.Kizima hamileligimde ilk 13 hafta hic bulantim olmadi.13.haftada bulantilar baslayip 16 da bitmisti.Bulantilarin olmamasi buyuk nimet,gercekten cok zor oluyor.Sizede hayirli olsun.

Canım Avukatım ben eğer haklı fesih sebebin varsa noter ihtarı ile feshet haklarını iste... Sen ayrılmak istemiyorsan da ayrılma bırak kendi çıkarsın...

ben çalışmak istiyorum sonuçta bu bir tek benim başıma gelmiyor cok teşekkür ederım aydınlattığınız için yoksa ben ona bırakıp ayrılmayı dusunuyodum

Selam kızlar. Pazartesiden beri mahvetti mide bulantisi arada kusuyorum simdiden 3 kg vermisim sanirim gecen defaki gibi olacak 3 ayda 12 kg vermistim sonra tartilmadim bi daha zaten. Gunun her saati her an uyuyabiliyorum zar zor biseyler yiyip kusuyorum. Ilac almamak icin asiri gayret gosteriyorum. Hic almadimda su ana kadar. Sadece serum takiyor esim sivi kaybi olup elektrolit dengem bozulmasin diye. Rabbim saglikla kucagimiza almayi nasip etsin cektiklerimize degsin.
HurremSultan HurremSultan canim eger senin yavrunun yiyecek bir lokma ekmegi varsa kim ne dese ne yapsa bosa her türlü dünyaya gelir. Allah kimseye aci yasatmasin ben 22. Haftada ogrendim kalbi durduğunu ilk bebegimdi elimiz koynumuzda kaldi. Ne desek bos allah verip allah aliyor vardir hikmeti. Allah yavruna uzun ömür saglik versin en kisa zamanda kucaginizi tekrar doldursun.
Birde doktorum demisti ki ilk üç ay icindeki bebek kayiplarina uzulmeyiz muhakkak genetik sorundur. Allah ailelere yardimci oluyor yoksa her yer hasta engelli cocukla dolardi. Daha sonra bir cok doktordanda duydum bunu. Sukretmek lazim canim.
Canım çok zor yaşadığın :KK43: Rabbim aldığı meleğinin yerine yenisi göndermiş. İnşallah sağlıkla alırsın kucağına... Çok doğru söylüyorsun canım, baştan çok kötü oldum ağladım ağladım...Ama dünden beri iyiyim tamamen durumu kabullendim. Zaten Dr um da şimdi bir şekilde kalp atışını alsak bile 20-22 haftadan sonra sıkıntı çıkma ihtimali çok yüksek dedi :KK43: İnsan ister istemez üzülüyor tabii ama gerçekten belki de olmaması hayırlısı bizim için 3 seferdir üzülüyoruz belki rabbim bizim için böylesini yazdı. Oğlum bebekken bir komşuma olmuştu, Kız ertesi sabah doğum yapmak için hastanede yatarken o gece bebek bir süredir hareket etmedi demiş NST ye bağlayıp bakmışlar sorun var. Dr gelmiş ve onu da suni sancı ile normal doğuma aldılar vs. Ama vefat etti o gece o ertesi gün eve geldiklerinde bebiş geldi mi diye gittim o zaman öğrendim :KK43: çok çok kötü olmuştum :KK43: günlerce onun acısını paylaşmaya çalıştım... Böylesi çok çok daha zor alan rabbim veren rabbim, neyse hayırlısı onu yaşıyoruz gerçekten...

Çok geçmiş olsun arkadaşım
Canım çok zor yaşadığın :KK43: Rabbim aldığı meleğinin yerine yenisi göndermiş. İnşallah sağlıkla alırsın kucağına... Çok doğru söylüyorsun canım, baştan çok kötü oldum ağladım ağladım...Ama dünden beri iyiyim tamamen durumu kabullendim. Zaten Dr um da şimdi bir şekilde kalp atışını alsak bile 20-22 haftadan sonra sıkıntı çıkma ihtimali çok yüksek dedi :KK43: İnsan ister istemez üzülüyor tabii ama gerçekten belki de olmaması hayırlısı bizim için 3 seferdir üzülüyoruz belki rabbim bizim için böylesini yazdı. Oğlum bebekken bir komşuma olmuştu, Kız ertesi sabah doğum yapmak için hastanede yatarken o gece bebek bir süredir hareket etmedi demiş NST ye bağlayıp bakmışlar sorun var. Dr gelmiş ve onu da suni sancı ile normal doğuma aldılar vs. Ama vefat etti o gece o ertesi gün eve geldiklerinde bebiş geldi mi diye gittim o zaman öğrendim :KK43: çok çok kötü olmuştum :KK43: günlerce onun acısını paylaşmaya çalıştım... Böylesi çok çok daha zor alan rabbim veren rabbim, neyse hayırlısı onu yaşıyoruz gerçekten...

Çok çok geçmiş olsun.. Allahım size ve ailenize sağlık sıhhat versin..

6+1 oluyoruz yarin doktora gidicez asiri heyecanliyim insallah kendini görür kalbini duyariz dua edin güzel annelerr❤❤❤
Bende bugün 4'te gidiyorum canım inşallah bir problem yoktur ve miniciğimi görüp sesini duyarız heyecan basıyo yaklaştıkça :) Allahım hayırlısını nasip etsin hepimize inşallah.

Canım, ne zor şeyler yaşamışsın :KK43: Böylesi çok daha ağır ve yıkıcı olur eminim. Rabbim inşallah bu gebeliğinde sağlıkla kucağına almayı nasip eder. Rabbim aldığının yerine tez zamanda vermiş. Hiç korkma inşallah yarın sağlıkla duyacaksın sesini ve sağlıkla gelecek kucağına, baştan giderim buralardan diye düşünüyordum ama takipte kalırım sanırım. Dr zaten bu saatten sonra gelişse bile ileriki haftalarda sorun olma ihtimali çok yüksek dedi. Ondan sonra biraz daha kabullendim sanırım. Yapacak bir şey yok. Her şey nasiple, senin ve meleğin için dua edeceğim. İnşallah herşey çok güzel olur...
Canım benım sagol bende senın ıcın dua edicem Rabbım cocuguna uzun ömür saglık versin evladınla sınamasın en kısa sürede saglıklı gebelık yasarsın cocuguna kardes özlemını giderirsin inş:KK36: takipte kal mutlu haberini en kısa sürede ver inş canım

Gecmis olsun yoktur inşallah acilma haberlerini bekliyoruz

Bendede oluyor hatta kasik agrisi oluyormu dedi evet dedim onemli birsey olsa soylerdi herhalde

Hakkinizda hayirlisi olsun benim 8.haftaya kadar alttan gozuktu

Ahh ahh bende suanda bile uyumamak icin kendimi zor tutuyorum modum cok dusuk
Haftaya okul başlayınca napacam acaba ben eşimle de sürekli kavga halindeyiz o kadar uyuyosun nasıl halsiz olursun diyo

Kızlar çin takvimine baktınız mı hiç? Doğru çıkıyor mudur sizce?
Walla canim Benım buna kiz diyor ne kadar doğru bakacağız rus takvimi de kiz dedi. Ama cin takviminde Benım ogluma kiz diyordu o tutmadı kizim tutmuştu. Yalnız killarin yavas uzuyorsa gercekten kiz oluyor bence. Benım oglum da hızlı uzuyordu ve limon seven biri olmamama rağmen deli gibi limon yedim ye ekşiyi doyur ayseyi kısmı da olmamıştı yani...

Kızlar ben de bu sabah çok fena uyandım hala da yataktan çıkmadım midem kötü başım yerinde değil tüm vücudum ağrıyor sabah uyandığımda ishaldim ve sıtma tutuyordu şimdi üşümem geçti ama hala çok kötüyüm Dr a mı gitsem acile acil ne yapar ki bilemedim

Herkese merhaba,

Eskiden 2010 subat annelerine uyeydim, simdi de buraya gelmek varmis kismette :) Hayirlisi ve sagliklisiyla gelmesini diledigim (hepimiz icin) bebis dun 5+0 olarak kesesini gosterdi cok sukur. Tum bu duygulari bastan yasamak cok garipmis. Ilk cocukta insan cok heyecanli oluyor, hicbirsey bilmiyor. Simdi en azindan ne yasayacagini az cok biliyorsun, ama ilk cocugum uzulur mu diye de bir duygusallik bastiriyor. Dun oglum sanki hissetmis gibi "bir kardesim olmasini istiyorum ama onu benden daha cok seversiniz diye uzuluyorum" diyerek agladi. Ben de ona hayatinda hicbirseyin degismeyecegini, herseyin daha guzel olacagini anlatmaya calistim. Ama o kadar duygusal ve hisleri kuvvetli bir cocuk ki...Ikinci cocugu olacaklar var midir aramizda acaba? Ayni duygulari hisseden?
Daha yolun cok basindayim, ama hepimize saglikli hamilelik ve dogum diliyorum. Insallah daha nice guzel paylasimlarimiz olur...
Bu arada ilk hamileligimde iyice abartip 30 kilo almistim!! Boyum 1.74. Cok cok gereksiz bir kilo alimiydi. Inanin bu bence buyuk cogunlukla dogru beslenmemekle ve bogazina hakim olamamakla ilgili. O kilolardan da kurtulamadim dogru durust zaten. Simdi cok daha dikkatliyim ve diyetisyen yardimi almayi planliyorum. Insallah gecen seferki gibi olmaz :)

Kızlar ben de bu sabah çok fena uyandım hala da yataktan çıkmadım midem kötü başım yerinde değil tüm vücudum ağrıyor sabah uyandığımda ishaldim ve sıtma tutuyordu şimdi üşümem geçti ama hala çok kötüyüm Dr a mı gitsem acile acil ne yapar ki bilemedim
İshal sıtma gibi bir durum varsa bence gitmelisin. En azından sebebini bulmaya çalışırlar serum verebilirler. Geçmiş olsun

Herkese merhaba,

Eskiden 2010 subat annelerine uyeydim, simdi de buraya gelmek varmis kismette :) Hayirlisi ve sagliklisiyla gelmesini diledigim (hepimiz icin) bebis dun 5+0 olarak kesesini gosterdi cok sukur. Tum bu duygulari bastan yasamak cok garipmis. Ilk cocukta insan cok heyecanli oluyor, hicbirsey bilmiyor. Simdi en azindan ne yasayacagini az cok biliyorsun, ama ilk cocugum uzulur mu diye de bir duygusallik bastiriyor. Dun oglum sanki hissetmis gibi "bir kardesim olmasini istiyorum ama onu benden daha cok seversiniz diye uzuluyorum" diyerek agladi. Ben de ona hayatinda hicbirseyin degismeyecegini, herseyin daha guzel olacagini anlatmaya calistim. Ama o kadar duygusal ve hisleri kuvvetli bir cocuk ki...Ikinci cocugu olacaklar var midir aramizda acaba? Ayni duygulari hisseden?
Daha yolun cok basindayim, ama hepimize saglikli hamilelik ve dogum diliyorum. Insallah daha nice guzel paylasimlarimiz olur...
Bu arada ilk hamileligimde iyice abartip 30 kilo almistim!! Boyum 1.74. Cok cok gereksiz bir kilo alimiydi. Inanin bu bence buyuk cogunlukla dogru beslenmemekle ve bogazina hakim olamamakla ilgili. O kilolardan da kurtulamadim dogru durust zaten. Simdi cok daha dikkatliyim ve diyetisyen yardimi almayi planliyorum. Insallah gecen seferki gibi olmaz :)
merhaba ,

bende 2010 ekım annesıyım ve sımdıde 7 haftalık hamıleyım , benımde oğlum kardeşi olsun istiyordu ama gecen gun oda bana kardeşime evde sen bakarken beni krese mı gondereceksin anne dedi , içim burkuldu , bende onu hep kreşlerden büyüttüm kendım bakamadım bu dogunca calısmayıp uzun bir sure bakmayı düşünüyorum , ogluma haksızlık yaptıgımı düşünüyorum ve gerçekten ona gerekli özeni gosteremediğimi düşünüyorum , umarım gercekten ogluma haksızlık olmaz :KK43:
Bu arada bende ilk hamılelıgımde 17-18 kıloya yakın aldım son 1 kg suna kadar verdım ama son 1 kg yu hıc veremedım ,
son kılolarıda zaten zar zor vermıstım , sımdı bakalım nasıl olacak , malesef metabolızmam yavas ve cabuk kılo alıyorum

Oyle canim bunun tesellisi yok ama ben suna tutundum kucagima almadim kokusunu icime cekmedim ya oyle olsa napardim? Bizimde sinavimiz boyleymis. Annemin arkadasi 3 bebegini dogurup 1 gun sonra kaybetmis dusunsene ne aci nasil bir aci! Rabbimin turlu turlu sinavlari bizlerede bunu uygun gormus inan belkide beterinden sakladigi icin yasiyoruz. Cok sUkur bu gunumuze bak gebe kalabiliyosun kalabiliyorum tup bebekle bin bir zahmetle elde edip kaybedenler var. Ha

merhaba ,

bende 2010 ekım annesıyım ve sımdıde 7 haftalık hamıleyım , benımde oğlum kardeşi olsun istiyordu ama gecen gun oda bana kardeşime evde sen bakarken beni krese mı gondereceksin anne dedi , içim burkuldu , bende onu hep kreşlerden büyüttüm kendım bakamadım bu dogunca calısmayıp uzun bir sure bakmayı düşünüyorum , ogluma haksızlık yaptıgımı düşünüyorum ve gerçekten ona gerekli özeni gosteremediğimi düşünüyorum , umarım gercekten ogluma haksızlık olmaz :KK43:
Bu arada bende ilk hamılelıgımde 17-18 kıloya yakın aldım son 1 kg suna kadar verdım ama son 1 kg yu hıc veremedım ,
son kılolarıda zaten zar zor vermıstım , sımdı bakalım nasıl olacak , malesef metabolızmam yavas ve cabuk kılo alıyorum

Aaa ne kadar benzer durumlarimiz olmus aktayarda aktayarda Hoppa 5 sene sonra cocuk karari vermek, ilk cocuga karar vermekten daha zormus. Ben de oglumu gorunce icim eriyor resmen, ama ufakliga da haksizlik yapmak istemiyorum. Ne zor bir dengeymis!...Ben Ankara'dayim bu arada, sen?

X